Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rav85

I7 965X VS Ryzen 1600/2600

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ponieważ od X lat już nie bawię się specjalnie w modernizacje komputera ani tez nie sledze zmian rynkowych, chciałbym się dowiedzieć czy zmiana proca płyty i ramu z obecnego zestawu:

 

i7 965x @ 3,82Ghz

Asus P6T X58

12GB DDR3

 

na

 

Ryzena 5 1600/2600

jakaś mobo średnia pod niego

i 16gb ram

 

da duza różnice

 

kuilem ostatnio GTX 1070 , poprzednio GTX 780

 

gram praktycznie tylko w World of Warcraft

 

po podmianie kart z 780 na 1070 mam wrażenie ze gra zaczęła wolniej chodzić, sterowniki przeinstalowane itd, gra prze konfigurowana

 

gram w full hd na tv 40" wiec wymogów nie mam, reszta gier w miarę chodzi

 

 

czy cos takiego bedzie ok?

 

02fe4bedbbca6598med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do WoWa bez sensu według mnie. Ryzen jest wydajniejszy, ale nie będziesz miał raczej żadnego efektu WOW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie mój test LGA 1366:

Klik!

 

W skrócie tak, różnica między Nehalemem 4C/8T a Zen 6C/12T jest duża. W grach co prawda mniejsza niż w programach, ale nadal spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

965x to nie jest gulf 6/12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowym intelu działało by lepiej, ale że ceny są zabójcze to Ryzen 2600 i o/c będzie na pewno zauważalnie szybszy. Chociaż wow nie grzeszy optymalizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owe optymalizacje zostały wyłączone na serwerze PTR i w związku z tym nie wiadomo kiedy i czy w ogóle to wejdzie. Do tego bzdurą jest, że World of Warcraft korzysta tylko z 2 rdzeni.

 

@rav85

Podmień RAMy na poniższe i styka.

https://www.x-kom.pl/p/251186-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3000mhz-ripjaws-v-red-cl15-2x8gb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owe optymalizacje zostały już wyłączone na serwerze PTR i bzdurą jest, że World of Warcraft korzysta tylko z 2 rdzeni.

Masz rację bo każdy wie, że korzysta z jednego, a na pozostałych obciążenie jest znikome. Grałem na najnowszym dodatku w porównaniu do poprzedniego jest lepiej, ale nieznacznie.

Najważniejsze, że naprawili freezy na radeonach, na legionie grać się nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację bo każdy wie, że korzysta z jednego, a na pozostałych obciążenie jest znikome. Grałem na najnowszym dodatku w porównaniu do poprzedniego jest lepiej, ale nieznacznie.

Najwyraźniej graliśmy na dwóch różnych najnowszych dodatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej graliśmy na dwóch różnych najnowszych dodatkach.

Nie po prostu masz inne programy w tle. Nadal jest 1 rdzeń na ~100% drugi na 50-60% i pozostałe coś tam skrobią na 10-20% (tego nie było). Wierzysz w cuda, jak blizzard cały czas ulepsza starą grę bo przebudowa na nowy silnik jest za droga. Gra jest kanciasta, a w recenzjach na max detalach GTX1080Ti się potrafi zadławić.

 

Zobacz inne gry blizzarda, wszystkie wyglądają jak przypudrowane pączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydawało mi się, że z 2 korzystał... Popełniłem błąd, dzięki za czujność. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydawało mi się, że z 2 korzystał... Popełniłem błąd, dzięki za czujność. :)

Tylko na ryzenie i tak będziesz miał zauważalnie słabszy wynik FPSów. To jest jedna z tych gier, gdzie wyniki między AMD i Intelem widać gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 core mozesz kupic za 100zł

a tego 4 core sprzedac za okolo 250-300zł

 

inna kwestia ze za plyte tez wezmiesz kolo 300-400zł

 

wiec stosunkowo niewielka doplata za zmiane platromy 2011 @ 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz x5650 za 15$(lub x5670 za 20$) i kręcisz. Zmiana platformy to chyba jednak większe pieniądze. Ewentualnie po zmianie procesora na 6/12 opchnięcie całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a ten x5670 będzie latał na asusie p6t? na stronie www w specyfikacji obsługiwanych procesorów nie ma żadnego xeona, bios płyty najnowszy jaki był dostępny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...