Forum PCLab.pl: PCLab: niezależność, publikacje, finansowanie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty
  • (9 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

PCLab: niezależność, publikacje, finansowanie W odpowiedzi na liczne zapytania, uwagi Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Listopad 2018 - 09:10

Zobacz postjagular, o 20 Listopad 2018 - 02:34, napisał(a):

A ma to jakieś zalety dla Onetu? Jednym portalem nie wypełnią tak swojej części rynku, jak czterema.

Cięcie kosztów?
Lab na głównej Onetu praktycznie nie istnieje, bardzo rzadko jest coś linkowane (ostatnie co widziałem, to klickbait do reklamy udemy). Gdyby był ważną częścią interesu, to chyba częściej można by z głównej trafić na wiadomości i artykuły labowe. Gdyby Lab był ważną częścią, to by miał większy priorytet na aktualizacje i rozwój.

#42 Użytkownik jest niedostępny   BuLiNN 

• MAGAFAKA
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2018 - 09:29

Kiedyś to byli moderatorzy, boro666 <3

#43 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2018 - 13:36

Zobacz postBono[UG], o 20 Listopad 2018 - 08:10, napisał(a):

Cięcie kosztów?

A gdyby tak ogarniać jedną ekipą wszystkie portale i jedynie zmieniać styl tworzonych treści (tj. pcmilab dla entuzjastów, jakieś tam kompucośtam dla początkujących itd, itp)?
Rynek internetów w Polsce jest już chyba w stagnacji z powodu stosunkowo dużego nasycenia. Pozostaje rozpychać się w profilowanych niszach.
Myślę że ludzie potrzebują 5 portali (a nie jednego), bo chcą mieć hehe "wybór".

Najlepszym sposobem na kontrolę nad konkurencją jest posiadanie jej. Tak mi się wydaje...

Oczywiście, to wszystko jest czymś oddzielnym od inwestowania w te portale. Niech się tam kolebocą, kogo obchodzi kilku malkontentów co to narzekają na silniki forum, czy jakieś tam bzdury w rodzaju merytorycznego poziomu testów ;)

#44 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Jednak wracam :D
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Listopad 2018 - 18:13

Zobacz postkotopsokot, o 19 Listopad 2018 - 23:31, napisał(a):

A co z purem jest nie tak?

Mówię o forum. Ludzie, którzy mają wiedzę na jakiś temat to głównie ludzie "od nas" na koncie pura. Rzadko tam zaglądam, ale określenie "ciemnogród" chociaż ostentacyjnie i w sumie chamskie - pasuje czasami, jak ulał. Wystarczy poczytać podróbę naszego Disconnect-a. Nie bez powodu po Kubie jechali tutaj myśląc, że na purze też jest to on Dodaj obrazek

Zresztą szkoda gadać, bo mnie zaraz Jagular zaora swoim czołgiem T-34 -"niszczyciel nostalgii" .

#45 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2018 - 05:34

Forum purepc jest siedliskiem "ciemnogrodu" w stosunku do forum pclab (pytanie wcale nie retoryczne)? Łomatko, to gdzieś jest gorzej?!

:devil: :devil: :devil: :devil:

Ten post był edytowany przez jagular dnia: 24 Listopad 2018 - 05:34

#46 Użytkownik jest niedostępny   Kornel_O 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Listopad 2018 - 06:24

Zobacz postMar_S, o 20 Listopad 2018 - 08:45, napisał(a):

Dla Onetu cały ten portal nie ma chyba większego znaczenia, a o forum to w ogóle mogą nie wiedzieć, a nawet jak wiedzą to mają je gdzieś.

Witaj w świecie korporacji, gdzie nawet pracownika ma się w dupie nie mówiąc o czytelniku... Wymagacie od Adminów jakichś deklaracji nt. zmian w forum etc. - a to kompletnie nie od nich zależy. Nie zapłacą im za to, to tego nie będzie i **uj :)

Ten post był edytowany przez Kornel_O dnia: 24 Listopad 2018 - 06:24

#47 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2018 - 07:32

Zobacz postjagular, o 24 Listopad 2018 - 05:34, napisał(a):

Łomatko, to gdzieś jest gorzej?!

Bez kitu. Działy typowo sprzętowe bardzo kuleją. Naprawdę uważam, że u nas jest pod tym kątem lepiej. Dodaj obrazek

Zobacz postjagular, o 24 Listopad 2018 - 05:34, napisał(a):

Forum purepc jest siedliskiem "ciemnogrodu" w stosunku do forum pclab (pytanie wcale nie retoryczne)? Łomatko, to gdzieś jest gorzej?!

#48 Użytkownik jest dostępny   irulax 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2018 - 07:36

Zobacz postKornel_O, o 24 Listopad 2018 - 07:24, napisał(a):

Witaj w świecie korporacji, gdzie nawet pracownika ma się w dupie nie mówiąc o czytelniku... Wymagacie od Adminów jakichś deklaracji nt. zmian w forum etc. - a to kompletnie nie od nich zależy. Nie zapłacą im za to, to tego nie będzie i **uj :)

Dodaj obrazek

#49 Użytkownik jest niedostępny   Makavcio2 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2018 - 07:57

Zobacz postsVVistak, o 08 Listopad 2018 - 10:38, napisał(a):

4. Hejtowanie, trolowanie itd.
Internet to wolność wypowiedzi, nie może być jednak mowy o anarchii. Jako redakcja nigdy nie używaliśmy czarnego marketingu/pr. Nie wpisujemy złośliwych komentarzy u konkurencji, staramy się działać fair. Co z tego mamy? Masę hejtu, część źródeł znamy. Czasem krytyka jest konstruktywna, wtedy odpowiadamy na komentarz, a czasem to zwykle trollowanie. Trochę zaniedbaliśmy komentarze na stronie głównej oraz wpisy na forum, to prawda, Musimy ich przypilnować i zadbać, aby wróciła kultura i merytoryczne podejście. Za to zadanie odpowiedzialny jest Kain, czyli nasz redakcyjny kolega Wojtek. Wojtek posługuje się jasno określonymi zasadami, proszę Was więc o wyrozumiałość dla niego, w pełni popieram jego działania.

Ach, "hejtowanie", jedno z najmodniejszych ostatnio słów w internetach :)
I wszyscy razem możemy być jego biednymi, heroicznymi ofiarami :)

Próbowałem to już wam wyjaśnić pod ogłoszeniem tego dziwnego plebiscytu "tech awards", czy jakoś tak. Prędzej też o tym wspominałem.
Wylało się tam na was wiadro pomyj. Ale czy to były inne pomyje, niż to co promujecie na co dzień? Nie. To był standardowy poziom dyskusji pod newsami na Labie. Poziom wypromowany w ciągu tego roku przez pana Kotowskiego.
Pan Kotowski posługuje się rozpropagowanym w ostatnich latach wśród tzw. youtubowej prawicy modelem narracji, w którym przekaz do odbiorcy rozpoczyna się od poinformowania go, co myśli na dany temat i co ważniejsze, CO CZUJE NA DANY TEMAT.
"Nadal za drogo za coś takiego"
"Doskonała klawiatura do pracy z tekstem"
"Wersja pecetowa nadal bez żadnej łatki"
Do tej pory był to styl zarezerwowany dla brukowców, pudelków i brunatnych gadzinówek. Jego "clickbaitowość" sprawia, że pauper do tego lgnie, a potem tworzy sobie w komentarzach 2 minuty nienawiści. Już wiele osób zwracało wam uwagę, że w komentarzach jest coraz mniej merytorycznej dyskusji, a coraz więcej fanboystwa i pyskówek. Ta pauperyzacja to efekt działania redakcji. Wy nie jesteście tu ofiarami - wy jesteście tego sprawcami.

Może ktoś się żachnąć, że znowu doczepiłem się do redakcyjnego Goebbelsa Kurskiego, ale nie o to chodzi. Decyzja o formie newsów, czyli o wyglądzie frontu portalu, nie została przecież podjęta jednoosobowo przez newsmana. Matek, Ty jesteś tutaj wydawcą. To Tobie się dziwię. Tym bardziej, że te kilka kontaktów, które mieliśmy osobiście, były na wysokim poziomie i w życiu nie uwierzę, że nie rozumiesz tego, o czym tu piszę.

Spoiler

#50 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2018 - 08:07

Matek? :>

#51 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2018 - 10:06

Wszystko się zgadza oprócz kilku rzeczy... W sumie dość istotnych Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez PrimoGhost dnia: 24 Listopad 2018 - 10:07

#52 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 24 Listopad 2018 - 13:51

wydawcą jest jakiś gość z komputerswiat.pl, nie wiem czy kiedykolwiek napisał coś na pclabie. Przynajmniej wg podstrony „redakcja”. Zdaje się, ze te sie nie przedstawiał, może to błąd i wydawca jest ktoś inny? Kto tam ich wie.

#53 Użytkownik jest niedostępny   sVVistak 

• Małomówny
  • Ikona
  • Grupa: Admini

Napisany 24 Listopad 2018 - 15:51

To nie jest błąd, jak ktoś wcześniej zauważył nazwa konta jest wariacją mojego nazwiska. Jakiś tam gość to ja :). Faktycznie jestem wydawcą i zarządzam laboratorium i redakcją. Być może błędem było, że nie przestawiłem się Wam już dawno na forum, uznałem, że kwestie kontaktów z redakcją, po tym jak pożegnaliśmy się z Mackiem, przejmie Kain. Jestem zadowolony z tego co robi i tak jak pisałem w swoim poście, jestem otwarty na propozycje i opinie itd.

Zajmuje się planowaniem, redagowaniem i ustalaniem procedur oraz rożnymi innymi sprawami związanymi z działaniem redakcji, laboratorium. RASP to duże wydawnictwo, wszystkie redakcje są w jednym miejscu, można śmiało stwierdzić, że mamy jedną, dużą redakcję. W rzeczywistości prawie wszystkie osoby, które piszą dla PCLabu, siedzą w oddzielnym pomieszczeniu, laboratorium. Patrząc na realia rynkowe rozwiązanie słuszne - jak zostało to zauważone wcześniej. Niemniej bywa, że piszemy czasem coś do KS, do printu, na verdykt czy Onet. Co do Onetu, a raczej kierownictwa RASP, to oczywiście wszyscy są świadomi posiadania forum, serwisu, dostaję co tydzień garść statystyk :). To, że ruch z Onetu nie jest kierowany na PClab też nam nie przeszkadza, tak jak pisałem, mamy jedną dużą redakcję i wspólne cele. Skoro padł argument rozumiem, że powinien być?

- staramy się z Wami komunikować, niestety nie zawsze osoba komentująca artykuł przeczyta go. Staramy się także wyjaśniać np. dlaczego nie publikujemy temperatur w teście CPU w formie, którą wszyscy by chcieli itd. Komentarze zawsze te same. Jeśli te wyjaśnienia nadal są niejasne, nie dotarliście do nich - dajcie znać. Napiszewy odpowiedni artykuł i wyjaśnimy raz jeszcze.

- Jakość materiałów. Od jakiegoś czasu publikowany jest duży materiał co dwa dni, nie odgrzewamy starych tekstów, sporadycznie aktualizacje (niebawem będzie publikacja aktualizacji dużego testu myszy - będziemy dodawać po 5 modeli i zestawienie aktualizować oraz matryc w notebookach - dodamy 13, 14, 17- calowe wyświetlacze). Ktoś porównywał konkurencję pisząc, że tam materiałów jest więcej. Proponuje policzyć. Procedury testowe są modyfikowane, dodajemy nowe benchmarki, staramy się znaleźć nowe, lepsze sposoby, aby przekazać Wam wartościowe wyniki testów. Czasem Was nawet pytamy, co chcielibyście zobaczyć w testach, co jeszcze możemy dla Was sprawdzić. Rzadko kiedy dostajemy odpowiedź, choć bywa sugestia i to ciekawa (modyfikacja testu Stockfish 8 właśnie jest konsultowana z jednym z Was). Zachęcam Was do kontaktu, czytamy wszystko, reagujemy na merytoryczne uwagi/komentarze, niestety dużo wypowiedzi jest nieuzasadnionych, a ich autorzy bardzo często nie przeczytali nawet artykułu. To trochę smutne. Co więcej, jeśli ktoś ma ochotę pomóc nam w testach, choćby zobaczyć jak testujemy - zapraszam, nie mamy nic do ukrycia. Zobaczycie jak pracujemy i jak dużo wysiłku wymaga przetestowanie konkretnego produktu. Tutaj też chciałbym jeszcze raz podkreślić to, że testy mamy zawsze aktualne, na nowych sterownikach itd. Dotyczy to szczególnie GPU, gdzie kolejne iteracje driverów i patche do gier w znaczny sposób wpływają na wydajność. W innych serwisach tak nie jest.

- niezależność? Jaki wpływ na niezależność pracy dziennikarza ma zamknięcie forum na okres ciszy przedwyborczej? Chodzi raczej o to, żeby nikt nie sugerował nam, kto ma dostać wyróżnienie (jak widzicie przyznajemy ich mało) i o czym pisać, a o czym nie. Redakcyjne testy są niezależne, a to że pracujemy w tak dużej firmie, sprawia, że jesteśmy całkiem odizolowani od działu reklamy. Do niedawna była to oddzielna spółka, która się tym zajmowała, teraz została włączona do firmy. Nie znamy nawet osób, które tam pracują. Mogę Was zapewnić, że czujemy się niezależni. Każdy jednak inaczej interpretuje niezależność i oczywiście ma do tego prawo - szanuje to.

- Tech Awards jest plebiscytem całego segmentu, czyli dla szerokiego grona odbiorców. Zdaje sobie sprawę, że użytkownicy naszego serwisu mogą być zawiedzeni, lepiej byłoby rozbić komponenty na kategorie. Niestety musimy tutaj iść na ustępstwa, chodzi o spojrzenie na cały rynek technologiczny, a nie na wycinek. Produkty wybierała redakcja, głosujecie Wy. Pomimo krytyki okazuje się, że nasi użytkownicy sumiennie oddają głosy przechodząc przez wszystkie kategorie, czego po częsci nie robili np. userzy pozostałych serwisów. Jeśli nie chcecie głosować, nie róbcie tego. Tak czy inaczej to duży plebiscyt, z galą, chyba jedyny taki w branży. Nie przyznajemy nagród sponsorom, nie ma tutaj wpływu na wynik głosowania.

Forum. Kain, czyli Wojtek czuwa nad forum, sprawy się posuwają, choć wolno. Wiemy o wszystkich problemach i powoli będziemy je rozwiązywać. Wszystkie problemy z forum zgłaszajcie właśnie do Wojtka, ma listę i systematycznie rozmawiamy o tym co trzeba zrobić. Jak tylko jest/będzie jak, postaramy się je rozwiązywać sukcesywnie.

#54 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 24 Listopad 2018 - 16:17

O sugestie i uwagi prosicie od lat, ludzie dawniej mocno się rozpisywali (np. tutaj http://forum.pclab.p...ego-oczekujesz/. I co? I nic, były tworzone rozbudowane ankiety na forum, wiele stron dyskusji, ale nic z tego nie wynikło. Dlatego teraz takie prosby są, jak widać, olewane. To, że z Wojtkiem sobie rozmawiacie o tym co trzeba zrobić, to super, ale jednak same rozmowy to za mało.
Jesli chodzi o moją opinię, to przed focusem na pclabie bylo dobrze (piszę o portalu, nie forum), za focusa było nadal dobrze, ale inaczej. Gdy odszedł, to poziom portalu poleciał mocno w dół i, zdaje mi się, dalej lekko opada.
Co do Tech Awards, to jak widzę nie macie sobie tutaj nic do zarzucenia. Wybór produktów, na które można głosować budzi co najmniej wątpliwości.

#55 Użytkownik jest niedostępny   sVVistak 

• Małomówny
  • Ikona

Napisany 24 Listopad 2018 - 17:30

Tę ankietę zrobił Maciek, wszyscy ją widzieli, ale chyba na ankiecie się skończyło. Z różnych względów Maciek nic nie zrobił, to nie miejsce, ani pora, żeby o tym pisać. Faktycznie dyskutować jest łatwo, robić już trudniej. To nie jest olewanie, czasem zmiany wymagają czasu, trzeba się ustawić w kolejkę do działu zakupów, do programistów. Pisząc rozmawiamy, maiłem na myśli to, że jesteśmy ich świadomi i tam, gdzie to możliwe, próbujemy je rozwiązywać. Wojtek stale mi o nich przypomina, uwierzcie, że to najbardziej odpowiednia osoba na tym miejscu. Ponieważ w przeszłości obiecywane było wiele, wolę tego teraz nie robić, jak będzie zrobione wszyscy zobaczą :). Poproszę o trochę zaufania i odrobinę dobrej woli.
Kwestię testów muszę wziąć na swoje barki, bo od odejścia Focusa czuwam nad nimi. Muszę tutaj jednak dodać, że przez rok od odejściu Focusa miałem do dyspozycji praktycznie tę samą ekipę. Mam świadomość, że są elementy, w które muszę włożyć jeszcze dużo pracy i zasobów, niemniej w mojej opinii jest lepiej - a może inaczej. Metodologia testów GPU została chyba w najmniejszym stopniu zmieniona, wydłużyliśmy tylko czas trwania pojedynczego testu. Procesory - testy przejął Mateusz Brzostek, moim zdaniem najlepszy na rynku specjalista w tej dziedzinie. Rozbudowaliśmy je, reagujemy na Wasze prośby, do tego niejednokrotnie robimy je lepiej niż zachodnie serwisy (ostatnia wpadka Anandtech). Zmieniliśmy całkiem procedurę testowania SSD, zajmuje się tym Kain, publikujemy je systematycznie, w mojej ocenie sama procedura jest pełniejsza, bardziej rozbudowana i lepsza. To samo dotyczy monitorów, nie wspomnę już o urządzeniach sieciowych, których przez długi czas nie było (zerknijcie na powerline, na rutery, itd). Nie wiem skąd takie podejście, każdy interpretuje to na swój sposób, a może zwyczajnie to sentyment. Oczywiście, że zawsze musimy iść na jakiś kompromis, ale kierujemy się zawsze jakością, a nie czasem publikacji.
Mam ekipę zaangażowaną, każdy jest specjalistą, a do tego entuzjastą, wiec musi być dobrze :). Zapewniam, że z naszej strony jest wiele dobrej woli, mamy nałożonych trochę ograniczeń i jak wszędzie są problemy różnego rodzaju.

#56 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2018 - 06:51

Test MacBook Air dla oszczędnych – test Kiano Elegance 14.2 w zasadzie potwierdza ataki i napędza argumenty krytykujących obecny pclab.
Naciąganie faktów w stopniu alarmującym. Wstyd.

#57 Użytkownik jest niedostępny   kain 

• Aller Funkverkehr ist Landesverrat.
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 26 Listopad 2018 - 06:59

Tzn co z tym artykulem jest nie tak? I co tam jest niby naciagniete?

#58 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2018 - 07:38

Cały artykuł jest oparty na tezie "oto makzbuk air tylko tańszy". Serio, serio?

Nagle okazuje się, że na portalu dla pasjonatów i zaawansowanych użytkowników komputer z:
- chyba najwolniejszym cpu, jakie jest używane w sprzęcie pod Windows,
- 32GB pamięci masowej połączonej z jakimś tandetnym SSD,
- gnącą się klawiaturą
- nie rozpoznającą dotyku płytką dotykową,
- stosunkowo niską rozdzielczością ekranu ze stosunkowo wąskim gamutem,
- "sporadycznie samo-uruchamiającym się" klawiszem End (o ku..., pięknie),
- bez możliwości autoryzacji przy pomocy rozpoznawania odcisku palca,
- kiepskim czasem pracy na baterii,
- 4GB ram.
Porównuje się z kilka razy droższym laptopem, posiadającym wysokiej rozdzielczości ekran z szerszym gamutem, zintegrowany czytnik linii papilarnych, procesor i5, szybkie SSD w różnych pojemnościach, 8GB ram z opcją 16GB, o wiele dłuższym czasem pracy na baterii, działającą klawiaturą, płytką dotykową na poziomie kultury pracy na poziomie nie do osiągnięcia w świecie PC.

Ja wiem, że wszyscy nienawidzicie tych obrzydliwie drogich (jak na swoje bebeszki) sprzętów Apple i przez portal/forum przewala się co jakiś czas fala pogardy i agresji w stosunku do nadgryzionego jabłka, ale kurde bądźmy dorośli. Bez względu na to, co sobą reprezentują makzbuki (za swoją cenę), podrobić ich nie będziecie w stanie gó***nkiem, które ma aluminiową obudowę.

Laptopy to nie tylko obudowy. Podobno to jest portal dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Żeby nie było: nie jestem fanatykiem (chociaż jestem posiadaczem) sprzętu Apple. Sprzęt jak sprzęt.

#59 Użytkownik jest niedostępny   sVVistak 

• Małomówny
  • Ikona

Napisany 26 Listopad 2018 - 13:29

Wydaje mi się, że zwyczajnie nie jesteś odbiorcą tego typu sprzętu. Na ostatniej stronie minusów jest znacznie więcej niż wymieniłeś. Wszystkie uwagi jakie masz, dotyczą raczej urządzenia, każda z tych wad została opisana. Moim zdaniem test jest przeprowadzony skrupulatnie, a nawiązanie do macbooków nie jest przypadkowe. Na żywo ten sprzęt prezentuje się wyjątkowo dobrze, ostatnio mieliśmy w redakcji koło 40 notebooków 13- i 14-calowych i śmiało mogę powiedzieć, że z wyglądu nie odstaje on od trzykrotnie droższych produktów. Ma wady, nawet dużo wad, ale są one opisane. Nawiązanie do sprzętu marki Apple było tylko wprowadzeniem, bo wygląd ewidentnie kojarzy się z tymi produktami. Porównania z MacBookami w kwestii wydajności i funkcjonalności nie ma i nie miało być. Podeszliśmy racjonalnie do testu opisując do czego nadaje się tak tani laptop i na jakie ustępstwa trzeba się przygotować wybierając go. Daliśmy również alternatywy naszym zdaniem ciekawszych sprzętów. W kolejnym teście będziesz mógł przeczytać o Hyperbooku, kosztuje 7 tyś, z GTX 1060, matrycą 144 Hz i 16 GB pamięci RAM - czy to dobry konkurent dla Apple?
Wyszliśmy z założenia, że warto przetestować laptop za 1300 złotych zamknięty w solidnej, aluminiowej obudowie, płaski i stylistycznie ciekawy.

Ten post był edytowany przez sVVistak dnia: 26 Listopad 2018 - 13:29

#60 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2018 - 15:04

Och, zupełnym przypadkiem jestem posiadaczem budżetowego Acera z budżetowym Celeronem, czegoś podobnego pod względem wydajności do testowanego sprzętu. Znam jego możliwości.
Jestem też posiadaczem makzbuka pro w konfigu podobnym do obecnej generacji makzbuków Air. Znam jego możliwości.
Moje tezy:
1. Porównanie jednego z drugim, sugerowanie podobnych możliwości (zakresu zastosowań) jednego i drugiego to bardzo daleko idące nadużycie.
2. Sugestia "prawie jak Air bo ma aluminiową obudowę" świadczy o kompetencjach zarówno testującego, jak i ludzi, którzy dopuszczają te treści do publikacji. Serio, patrzycie jedynie na wygląd?
3. Tak, autor wylistował problemy sprzętu. Mimo to w zasadzie to poleca. Chociaż sprzęt to odpad - i to nie (tylko) z powodu mocy obliczeniowej. Przypominając: ten laptop ma problemy z rozpoznawaniem pracy gładzika, czy przypadkowym "samonaciskaniu" się klawiszy. Serio, te wady bledną przy aluminiowej obudowie? Tak łatwo was zadowolić? Nawet nie mówię o czytelnikach: jak można zauważyć, zazwyczaj atakują Apple za stosunek moc/cena. Ten testowany odpad nie ma nawet tej mocy.

PS. Ratujcie sobie te porównania do Apple. Naprawdę...

PS2. Hyperbook? Podzbiór zawierający część wspólną zbioru klientów Hyperbooka i zbioru klientów mocnego Apple jest pusty.

Ten post był edytowany przez jagular dnia: 26 Listopad 2018 - 15:08

• (9 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »