Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bassfreak

Zakupy z usa np amazon a wszystkie opłaty dodatkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeśli chodzi o zakupy zza granicy to jestem zupełnie zieolny no ale ostatnio stwierdziłem że w PL nie ma dużo ciekawych rzeczy więc zrobiłem paypala tylko że nie mam pojęcia jak policzyć wszystkie oplaty dodatkowe cło , vat itd żebym wiedział ile będę musiał zapłacić za całość. Niektore sklepy podliczają całość ale nie wszystkie.

 

Będę wdzięczny za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co konkretnie chcesz kupić i gdzie? Robiąc zakupy w USA musisz zapłacić za sam przedmiot + zapewne ichniejszy podatek (wszystkie ceny w USA podają bez 'sales tax'), ale to się samo doliczy jak wybierzesz adres dostawy + przesyłka + jak będziesz miał pecha to u nas cło i VAT, zależy co to za przedmiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jeśli jest to zakup do 22 EUR przedmiot przejdzie odprawę zbiorczą (tzw. niska wartość) i nie poniesiesz dodatkowych opłat celno-skarbowych.

 

Powyżej 22 EUR przedmiot przechodzi odprawę indywidualną i zgodnie z taryfikatorem urząd naliczy Ci należności + prowizja dla Agencji Celnej która będzie to odprawiała.

 

Oczywiście możesz to zgłosić sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

(wszystkie ceny w USA podają bez 'sales tax'),

 

 

nie na wszystko jest sales tax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ zapewne ichniejszy podatek [....] + jak będziesz miał pecha to u nas cło i VAT, zależy co to za przedmiot.

Vat płacisz raz, jeżeli zapłacisz vat w usa to w polsce już go nie płacisz tylko płacisz cło, amazon raczej naliczy ci polski vat + polskie cło (np. na takiej samej zasadzie jak działają sklepy "tax free"). Poza tym autorze sprawdź dodaj do koszyka podaj adres i wszystkie opłaty powinny ci się doliczyć samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jeśli jest to zakup do 22 EUR przedmiot przejdzie odprawę zbiorczą (tzw. niska wartość) i nie poniesiesz dodatkowych opłat celno-skarbowych.

 

Powyżej 22 EUR przedmiot przechodzi odprawę indywidualną i zgodnie z taryfikatorem urząd naliczy Ci należności + prowizja dla Agencji Celnej która będzie to odprawiała.

 

Oczywiście możesz to zgłosić sam.

Ostatnio coś słyszałam, że u nas ma się od tego odejść, bo Allegro się pożaliło, że nie są w stanie konkurować z Aliexpress :E. We wrześniu (czy też październiku) mówiło się nawet o budowie jakiegoś centrum, gdzie paczki będą poddawane kontrolom... Ostatecznie nie wiem, czy ta budowa dojdzie do skutku, jakiś brak informacji był na ten temat...

 

Jeśli chodzi o paczki z Aliexpress to one są kontrolowane dość losowo. Zależy od szczęścia :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na wszystko jest sales tax

Są też stany bez sales tax, ale to już zależy co i gdzie autor będzie kupował bo wątpię, że jedzenie albo książki.

 

Vat płacisz raz, jeżeli zapłacisz vat w usa to w polsce już go nie płacisz tylko płacisz cło, amazon raczej naliczy ci polski vat + polskie cło (np. na takiej samej zasadzie jak działają sklepy "tax free"). Poza tym autorze sprawdź dodaj do koszyka podaj adres i wszystkie opłaty powinny ci się doliczyć samemu.

W USA nie ma podatku VAT.

 

Nie mam pojęcia co to jest, ale wygląda, jakby na aliexpress miało kosztować 3 dolary i to już z przesyłką więc poszukaj najpierw tam zanim kupisz taką pierdołę w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do każdego zakupu dolicz cło i vat (no i przesyłkę) i będziesz miał cenę. Sklepy w USA nie muszą doliczać tego same, urząd celny sam zadba o to w Polsce i będziesz musiał wszystko zapłacić zanim odbierzesz paczkę. Jakbym miał wybierać to chyba najbardziej dostępnym, cywilizowanym rynkiem są Niemcy i tam bym zaczâł poszukiwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...