Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

abesus

[~2200zł] Laptop do użytku domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładałem już podobny temat, niestety koncepcja uległa zmianie i środki na zakup sprzętu zostały zmniejszone do około 2000zł. Pytanie czy da się kupić za te pieniądze jakiś sensowny laptop, najlepiej bez systemu bo i tak będzie instalowane ubuntu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby fajnie zwiększyć budżet do 2600zł, bo od tej kwoty zaczynają się modele z matrycą IPS (TN w laptopach to kupa), mające dysk SSD minimum 240GB i mające minimum 8 GB RAM. Fajny jest Huawei Matebook z Ryzen 5 2500U (4 rdzenie/8 wątków) 8 GB RAM, IPS, 256 SSD. Może gdyby go odszukać w wersji bez systemu, to byłoby taniej (np. 2300zł itp).

 

Przy kwocie 2200zł trzeba praktycznie zrezygnować z IPS (bo inaczej dostaniesz śmieszne SSD 128 GB i śmieszne 4 GB RAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie budżet mały na coś sensownego i nowego, może coś z używanych?

Z nowych w mojej opinii pozostaje jedynie 14-sto calowy: Lenovo Ideapad 520s-14 i3-7130U/4GB/1000 Szary za 2099zł

Z tym że jest to wersja do rozbudowy-czyli +8GB pamięci oraz dołożyć SSD. Co prawda upgrade można zrobić z czasem, choć ja zacząłbym od SSD, tym bardziej że obecnie ceny tego typu nośników są całkiem rozsądne np: ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 za 275zł.

Poza tym masz tu już matową matrycę FHD IPS, miejsce na drugi nośnik, podświetlaną klawiaturę i niską wagę (1,54kg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/240 - 1899 zł

 

Zaoszczędzasz na starcie 400 zł z racji braku systemu. Poza tym i3-8130U to odpowiednik i5-7200U - całkiem wydajny procesor. 8GB RAM i 240GB SSD pozwolą na komfortowe użytkowanie.

Matryca dosyć słaba ale niestety z tym budżetem nic lepszego nie dostaniesz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...