Skocz do zawartości
azgan

Halo Infinite - PC oraz XBOX wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@lamparcicho to mam wył.

Otwarta przestrzeń to jest jakiś dramat, tylko się pojawiłem w Halo Zeta i momentami nie trzyma 60 fps. 😅

Opłacało się kupić nowe GPU.

:E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alex z DF polecał to włączyć inaczej będą takie cuda wianki niestety ;) 

Także jak masz ochotę to potestuj, może nie będzie tragedii w jakości obrazu :) 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, lamparcicho napisał:

Alex z DF polecał to włączyć inaczej będą takie cuda wianki niestety ;) 

Także jak masz ochotę to potestuj, może nie będzie tragedii w jakości obrazu :) 

Chyba jest trochę lepiej. Ustawiłem min. na 60 fps. 

Hymm farkrajowe misje poboczne, otwarty świat, nie jestem przekonany póki co. Trochę wybijają z rytmu.  Porobię kilka, może za trybią.;) 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No fajnie się gra, pograłem trochę, gram na wysokich-ultra z renderowaniem 130% i początkowo miałem spadki ale zmieniłem z textur ultra na wysokie i jest duuuużo lepiej, w ogóle jak jest pasek wykorzystania vram to lepiej nie wjeżdżać na żółte pole, u mnie pod korek jak było czyli jakieś 7.8GB to spadki były, teraz mam wykorzystanie 6.4GB i jest bardzo dobrze.

Zresztą nawet pisze na tym pasku że idealne przy 6.26GB

932b7321eae44939.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie mam pod korek. :E  Tekstury Ultra najwięcej zżerają. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie popieram ... ale rozumiem :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuje tych ustawień Alexa z DF:

9IdiglR.png

Edit: Jakość geometrii także dużo vram. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nic pograłem 2 godzinki i jak na razie ok,ale dupy mi nie urwało 😉W sensie to jest po prostu kolejne Halo i to już 7 część którą ogrywam w tym roku 😅

Gorzej zaczęło się robić jak doleciałem na Halo Zeta i zaczął się Far Cry i to dosłownie 😐Odbijanie posterunków po czym odblokowuje się jeszcze więcej aktywności, niszczenie wież radiowych,zabijanie specjalnych celów, odbijanie zakładników itd.Ciekawe czy polowanie też będzie ? 🥱

Zrobiłem parę misji i wyłączyłem na razie bo po tegorocznym Far Cry już trochę miałem dość.

Ale oczywiście jutro będę grał dalej i zobaczymy jak to dalej będzie 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pamiętam jak było w poprzednich częściach bo już dawno w nie grałem, ale "feeling" broni i strzałów jest w tej grze bardzo słaby.
Mam wrażenie jak bym z pukawki na kapiszony strzelał.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, taki trochę Halo Cry. :E   Open-world nie jest brzydki, ale też nie jest jakiś specjalnie ładny. IMO nie tłumaczy to słabej optymalizacji, pewnie to poprawią.  Ustawiłem tak jak Alex i lepiej mi to chodzi. 

10 minut temu, Althais napisał:

Nie pamiętam jak było w poprzednich częściach bo już dawno w nie grałem, ale "feeling" broni i strzałów jest w tej grze bardzo słaby.
Mam wrażenie jak bym z pukawki na kapiszony strzelał.

Mi się wydaje, że jednak lepszy, świetny dźwięk headshotów. 

Walka zdecydowanie najlepsza z serii. SI także lepiej i szybciej reaguje.  Nawet na normlanym poziomie nie jest już tak łatwo.  Linka jest genialna!

25 minut temu, afrikan napisał:

W sensie to jest po prostu kolejne Halo i to już 7 część którą ogrywam w tym roku

Ja wszystkie (poza 5) ogarnąłem w ciągu msc, do tego multi. 

halo-halo-everywhere.jpg

Edytowane przez Jaycob
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Jaycob napisał:

Zgadza się, taki trochę Halo Cry. :E   Open-world nie jest brzydki, ale też nie jest jakiś specjalnie ładny. IMO nie tłumaczy to słabej optymalizacji, pewnie to poprawią.  Ustawiłem tak jak Alex i lepiej mi to chodzi. 

Mi się wydaje, żę jednak lepszy, świetny dźwięk headshotów. 

Ja wszystkie (poza 5) ogarnąłem w ciągu msc, do tego multi. 

halo-halo-everywhere.jpg

Ja kolekcję z wyłączeniem 3 części i odst,do tego jeszcze Halo 5 i Halo Wars w 2 tygodnie ogarnąłem 😁

Niby nie trzeba robić tych dodatkowych aktywności,ale żeby dotrzeć do misji głównej musisz ganiać po tym otwartym świecie.A jak już jesteś na miejscu to misja się aktywuję,wszędzie respi się pełno wrogów i jest rozwałka.Przez to właśnie trochę cierpi na tym tempo akcji i jakiś fajniejszych skryptów też nie ma.Tylko wpadasz do bazy czyscisz z wrogów i szukasz znajdziek.W porównaniu do 4 czy 5 to jest trochę krok wstecz z prowadzeniem akcji.Taki właśnie Halo Cry 😅 

Jeśli chodzi o stronę techniczną gry na xsx to jest dobrze.Chociaż to wszystko zalatuje starą generacją niestety...

Edytowane przez afrikan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wyższych poziomach myślę, że chyba trzeba robić, bo dostajesz dodatkowe punkty, które możesz wykorzystać np. do mocniejszego pancerza.  Na razie nie wyobrażam sobie grania na wyższym poziomie niż normalny, nie jest tak łatwo.  Spoko, że checkpointy są dobrze rozmieszczone i wczytuje się bardzo szybko. 

Co do otwartego świata to się nie wypowiem. Zrobiłem dopiero 2 misje i nawet mi się spodobała ta piaskownica.  Jest zabawa! 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawiłem na heroiczny bo na normalu było by za łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to gra ma takie nagłe skoki jeśli chodzi o zadawanie obrażeń graczowi.Też gram na normalnym i zazwyczaj wrogowie cię coś tam muskają jak w miarę dobrze grasz.A nie raz jak coś ci przypierdz**** to prawie cały pasek odrazu ci zjeżdża.Nie mówiąc juz o tych randomowych grantach czy wszędzie porozstawianych beczkach wybuchowych.

Ja już dla spokoju dałem sobie 2 punkty w pancerz 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja także w pancerz ładuje.  Obrażenie są ok, największe dostajesz od wybuchów i snajperki czy jakiegoś działka. 

Otwarty świat... no nie wygląda, nie ma tragedii, ale do dzisiejszych produkcji to jednak odstaje:

Zrzut-ekranu-36.png

Zrzut-ekranu-37.png

Zrzut-ekranu-39.png

Zrzut-ekranu-41.png

Zero fizyki, czołgiem nie można potrącić drzewka, nic się nie rusza, wiatr nie wieje. :E  Trochę pustawy, w wyznaczonych miejscach są przeciwnicy, poza tymi strefami trochę zwierzyny i nic więcej. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, afrikan napisał:

No nic pograłem 2 godzinki i jak na razie ok,ale dupy mi nie urwało 😉W sensie to jest po prostu kolejne Halo i to już 7 część którą ogrywam w tym roku 😅

Gorzej zaczęło się robić jak doleciałem na Halo Zeta i zaczął się Far Cry i to dosłownie 😐Odbijanie posterunków po czym odblokowuje się jeszcze więcej aktywności, niszczenie wież radiowych,zabijanie specjalnych celów, odbijanie zakładników itd.Ciekawe czy polowanie też będzie ? 🥱

Zrobiłem parę misji i wyłączyłem na razie bo po tegorocznym Far Cry już trochę miałem dość.

Ale oczywiście jutro będę grał dalej i zobaczymy jak to dalej będzie 😉

Już mnie jeden Far Cry wynudził w tym roku i nie wiem czy mam ochotę na kolejną grę w podobnym stylu.

Wolałbym chyba bardziej liniową rozgrywkę jak w Call of Duty.

Jestem póki co na początku i nie dotarłem jeszcze na Halo Zeta.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rano chciałem sprawdzić Halo Infinite. Pobrałem multiplayer, pobrałem kampanie i oczywiście nie mogę grać. Klikając graj przenosi mnie do MS Store i pokazuje do pobrania aplikacje "Usługi gier", którą już dawno mam pobraną i zainstalowaną. Jeszcze z takim problemem się nie spotkałem, ale na reddicie widzę pełno wątków. Fajnie, że jest jakieś rozwiązanie..

Wieczorem sobie pogram, a Game Pass na PC jak zawsze nie zawodzi..

Edytowane przez slafec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza godzina za mną. Grafika bez szału, ale ciężko powiedzieć, że nie cieszy oka. Jest w porządku, miejscami lepiej niż w H5, miejscami podobnie.

Strzelanie typowe dla serii, czyli nie ma "mięsa", bronie nie oferują odczuwalnego kopa. Można to częściowo wytłumaczyć tym kto je dzierży, choć to po prostu taki urok serii. Same ich działanie trochę przemodelowano, amunicja plazmowa jest wolniejsza, kinetyczna szybsza. Sprawia to, że każdą giwerą strzela się trochę inaczej.

Linka, nawet będąc niezbyt oryginalnym nowym nabytkiem, fajnie urozmaica gameplay, nadając mu dynamiki.

Muzyka, jak to w Halo, pierwsza klasa. Ciężko spodziewać się na tym polu czegoś nowego, jak ktoś grał w poprzednie odsłony, mniej więcej wie co będzie lecieć z głośników/słuchawek.

Na ocenę fabuły za wcześnie, początek dość sztampowy - łomot od turbo bossa. Oceny branżowe są przeważnie pozytywne jeśli chodzi o ten aspekt, ale nie brakuje też nieco chłodniejszych opinii. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to średniak, liczyłem na coś więcej, zero zachwytu, jest wiele gier z taka formułą, które to o wiele lepiej robią, ot zwykły średniak, może 10 lat temu gierka błyałby atrakcyjna a tak to meh, wszystko jest do bólu przeciętne. Oczywiście AleX same 10 wystawił, dla mnie to gra na 6 w porywach do 7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, hennepin napisał:

Szczerze to średniak, liczyłem na coś więcej, zero zachwytu, jest wiele gier z taka formułą, które to o wiele lepiej robią, ot zwykły średniak, może 10 lat temu gierka błyałby atrakcyjna a tak to meh, wszystko jest do bólu przeciętne. Oczywiście AleX same 10 wystawił, dla mnie to gra na 6 w porywach do 7.

Zgodze sie, ta gra to taki przecietny sredniak, poprawny ale bez szalu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, hennepin napisał:

Oczywiście AleX same 10 wystawił,

Czemu ktokolwiek w jakikolwiek sposób zwraca u wage na to co on wystawia? :) Pytam całkiem serio. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi