Skocz do zawartości
Arturs95

Commodore C64 G - wycena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy jest ktoś w stanie wycenić Commodore C64 G? W dobrym stanie, sprawna, z zasilaczem, magnetofonem, jakieś dyskietki (cartridge) są do niego, joystick też chyba się znajdzie. Zdjęcie mogę podrzucić wieczorem. Jest ktoś w stanie tego dokonać? Szczerze nie mam pojęcia ile to może kosztować, a zalega w szafie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę ;) Po przejrzeniu i przeczyszczeniu sprzętu odkryłem, że brakuje mi kabla video. Gdzie najtaniej znajdę? Zwykłe mediamarkty czy inne saturny mają coś takiego w sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę ;) Po przejrzeniu i przeczyszczeniu sprzętu odkryłem, że brakuje mi kabla video. Gdzie najtaniej znajdę? Zwykłe mediamarkty czy inne saturny mają coś takiego w sprzedaży?

Chodzi Ci o tzw. czincze? no to jasne, że mają w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak to się nazywało, nie byłem pewny czy wszystkie czincze pasują do wszystkiego ;) Lecę zakupić i sprawdzę co wyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak rok temu, Pan ze skupu elektroniki (komputery, konsole itp.) zaproponował mi 200 zł za pełny sprzęt C64 (klawiatura, cartridże, magnetofon,. stacja dyskietek, 2 joysticki, zasilacz i 2 pudełka gier (ok. 80-100 szt. ) + TV 21" z wszystkimi kablami (wiem, można podłączyć znacznie większy, ale taki dostałem do zestawu i tak zawsze działał.

 

Podjąłem decyzję, że poczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał opychać na części to więcej dostaniesz: Goła jednostka z zasilaczem 100% sprawna to już stówa. Stacja dyskietek kolejna stówa. Joystickom jeżeli nic nie dolega to przynajmniej 50 zł za jeden. Gry to pewnie piraty, więc dużo się nie weźmie, chyba, że ktoś z sentymentu. Magnetofon kilkadziesiąt zł. Cartridge zależy jakie. Jak byś miał oryginalny monitor Commodore na S-Video to może być sporo warty, jeżeli to jakiś sowiecki CRT, to raczej balast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o tzw. czincze? no to jasne, że mają w sprzedaży.

 

 

KOmcio nie ma chincha, to jest wujscie na TV.

Media markt na pewno nie sprzedaje kabli DIN któe już tylko na aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie rację. To jest wyjście antenowe, ale w formie chincha. Ciężko dostac taki kabel (z jednej strony chinch, z drugiej wtyk antenowy), ale dość popularne śą przejściówki z chincha na tzw. wtyk F (z gwintem), a kable antenowe zakończone gniazdem F to już standard. Ale mimo wszystko lepiej podłączyć przez DIN-a czyli wyjście audio/video i dedykowany kabel. Choć współcześnie zdarzają się już telewizory, które nie mają już wejść analogowych innych niż antenowe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2020 o 10:44, 209458 napisał:

Obaj macie rację. To jest wyjście antenowe, ale w formie chincha. Ciężko dostac taki kabel (z jednej strony chinch, z drugiej wtyk antenowy), ale dość popularne śą przejściówki z chincha na tzw. wtyk F (z gwintem), a kable antenowe zakończone gniazdem F to już standard. Ale mimo wszystko lepiej podłączyć przez DIN-a czyli wyjście audio/video i dedykowany kabel. Choć współcześnie zdarzają się już telewizory, które nie mają już wejść analogowych innych niż antenowe :(

Commodore C64(zwłaszcza G) nie miałem(albo prawie bym miał, bo mama kolegi wyrzuciła na śmietnik, a chciał mi oddać), ale zasadniczo da się podłączyć przez wejście antenowe taki komputer nawet do płaskiego monitora VGA, a więc nawet do HDMI(bo są oprócz tego adaptery VGA-HDMI). Pytanie jak zrobiony jest modulator. Jeśli działa tak jak w Atari 65XE, to da się używać z Compro Videomate. Trzeba sprawdzić czy taka "przejściówka" obsługuje system kolorowej, w której działa modulator. Jeśli komputer jest w PAL to musi obsługiwać PAL, a nie np. tylko NTSC. Do tego dochodzi jeszcze kwestia fonii. W niektórych "przejściówkach" ustawia się to tak, że zamiast nazw w rodzaju PAL, SECAM, NTSC jest po prostu nazwa kraju i wtedy trzeba sprawdzić w instrukcji, albo w źródłach historycznych jaki w roku produkcji "przejściówki" obowiązywał system w danym kraju. Wrażenia są wtedy zbliżone do tego jak w epoce głównie używano takie komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...