Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

peterkov

Plextor M8PeGN wolny zapis i odczyt - winne PCIE 3.0 x2 czy MBR?

Rekomendowane odpowiedzi

Adapter NVME na PCIE i możesz wpinać dźwiękowe. Ale nie będziesz miał pewnie fizycznie tam na nią miejsca więc to drugie to przedłużacz PCIE żeby dźwiękowe wyprowadzić w miejsce gdzie się upchnie.

 

Kombinowane ale się da..

 

 

Mityczny dalej załamka. Mówisz że chipset podpórki dobrze tylko gówno z niego wyprowadzili?

 

Generalnie jest lipa. Mainstream nie nadąża. Intel i AMD przespali świat, który ich już wyprzedza. Sata można podpinać od groma, ale NVME już nawet pojedyncze się zatyka. O dwóch nie wspominając. HEDT też tutaj nie jest dużo lepsze.. od sześciu generacji wciskają muzealne PCIE 3.0

 

Niech dadzą 28 linii PCIE 4.0 to w domowych zastosowaniach będzie OK. Do SLI dalej się nie nada jak o to im chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaale to jest adapter który zamienia małe pcie na duże pcie. A małe pcie to ja mam. Ja musiałbym mieć adapter z m.2 na pcie z kablem.

Ten pierwszy adapter spoko bo dźwiękówka nawet teraz jest nad dyskiem. Więc po prostu będzie praktycznie tam gidze jest. Nie wiem tylko czy radiatory mi na to pozwolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe PCIE. Duże PCIE.. bez znaczenia. To tylko obudowa. Spokojnie kartę z wąskim PCIE można wpinać do długich gniazd. Wewnątrz tam i tak nie ma nawet wyprowadzeń elektrycznych.

 

Są też takie małe Risery ale nie chce mi się szukać. Są też małe rozcięte z jednego boku, tak że można wpiąć PCIe duże do małego gniazdka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do AMD, ryzen 1700 to jakieś 750zl 8 rdzeni 16 wątków.

Płyty dwa dwie serie chipsetów dają opcje podkręcania. Jaka nie kupisz to ryzen kolejnej generacji 7nm będzie tam pasował. Jest nawet spora szansa że na taką płytę do 2020roku wsadzisz 16 rdzeni i 32 wątki.

 

To jest bardzo rozsądna platforma. Szczególnie z perspektywy ceny dzisiejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nawet 1700 da się podkręcać czy musiałbym kupić 1700x?

Czy am4 ma jakiś inny rozstaw czy stareńki mugen 2 bodajże do am2 będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest lipa. Mainstream nie nadąża. Intel i AMD przespali świat, który ich już wyprzedza.

I coś na tym tracą, mając pod tym względem tak samo ograniczony mainstream? Masz trzeciego dostawcę x86, który dawałby więcej za mniej? :D

Póki żadne z nich nie zachwieje tej równowagi, to mogą to tak zostawić.

 

Sata można podpinać od groma, ale NVME już nawet pojedyncze się zatyka.

Chyba na jakimś inteliku ;)

 

HEDT też tutaj nie jest dużo lepsze.. od sześciu generacji wciskają muzealne PCIE 3.0

A dawno pojawił się ostateczny spex 4.0? Szukasz powodów do narzekania na siłę...

 

Niech dadzą 28 linii PCIE 4.0 to w domowych zastosowaniach będzie OK. Do SLI dalej się nie nada jak o to im chodzi :P

Po raz kolejny patrzysz na wszystko tylko z jednej strony - entuzjasty, który na platformie do podstawowych i średnio wymagających zastosowań chce dostać nie wiadomo co.

Jesteś świadom ile komputerów/stacji roboczych/laptopów opartych na tych platformach nie ma ani dedykowanej karty graficznej, ani dysku NVMe? To tam w największej ilości trafi Twoje wyobrażone więcej PCIe. Totalnie ma to sens, prawda?

 

 

Czy nawet 1700 da się podkręcać czy musiałbym kupić 1700x?

E... przed chwilą wystarczały Ci 4 gołe rdzenie od intela, a teraz patrzysz na 8, i planujesz kręcenie, bo mało? :D :D

Wszystkie ryzeny są odblokowane. Z wyjątkiem PRO i tego, co nie nazywa się ryzen (np. athlon 200ge).

 

Czy am4 ma jakiś inny rozstaw czy stareńki mugen 2 bodajże do am2 będzie pasować?

Otwory inne, ale zaczepy koszyka w takich samych miejscach. Jeżeli jakieś chłodzenie korzysta z zaczepów fabrycznego koszyka, to będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe PCIE. Duże PCIE.. bez znaczenia. To tylko obudowa. Spokojnie kartę z wąskim PCIE można wpinać do długich gniazd. Wewnątrz tam i tak nie ma nawet wyprowadzeń elektrycznych.

 

Są też takie małe Risery ale nie chce mi się szukać. Są też małe rozcięte z jednego boku, tak że można wpiąć PCIe duże do małego gniazdka :D

Ach już rozumiem. Czyli do płyty wsadzam M.2, z którego wystaje krótkie PCIe. Do krótkiego PCIe wsadzam krótką wtyczkę PCIe która po kablu usb przechodzi w duże PCIe do którego wtykam dźwiękówkę na małe PCIe. Faktycznie mocno kombinowane, ale jeśli coś jest głupie ale działa... :D Z drugiej strony wątpliwe czy to audio działałoby jak trzeba po usb, pewnie byłyby spadki jakości albo jeszcze jakieś inne problemy. Postaram się wsadzić ją zwyczajnie przez M.2 bez tego drugiego adaptera. Chociaż nie wiem czy płyta ją w ogóle wykryje bo niektóre programy tego mojego dysku na M.2 nie widzą, a co dopiero audio :/

 

przed chwilą wystarczały Ci 4 gołe rdzenie od intela, a teraz patrzysz na 8, i planujesz kręcenie, bo mało

Nie wystarczają, bo przy 1070 mam wąskie gardło cpu, ale budżet na razie wąski, więc chyba poczekam z rok-dwa aż 8600k stanieją i pojawią się używki, bo mniejszy skok nie ma sensu :/ A liczba rdzeni mnie szczerze mówiąc nie obchodzi bo najnowszy 16 wątkowy podkręcony ryzen 7 2700x ledwie dorównuje niepodkręconemu 6 wątkowemu intelowi 8400 :D

 

srednia_gry.png

 

Z tego co widzę to jest tylko AM4 i TR4, przy czym TR4 to dla jakichś bogaczy bo najtańsze płyty główne to 1300zł.

Nic wcześniejszego niż ryzeny również nie ma sensu, czyli chyba niewiele mnie ominęło, AMD nadal leży :D

 

Natomiast z chipsetami mam problem bo wychodzi na to, że do jednego procesora jest ich... 5?!

  1. AMD B350
  2. AMD X370
  3. AMD B450
  4. AMD X470
  5. AMD A320

Możecie mi coś o nich naprędce powiedzieć? Z tego co w sklepie internetowym info widzę to A320 pasuje do serii A oraz ryzen, a reszta tylko do ryzena. Ale czym te chipsety się różnią, czy tak samo jak u intela tylko te najdroższe umożliwiają podkręcanie?

 

Czy serię ryzenów 1xxx oraz 2xxx coś różni (poza wydajnością która pewnie wzrosła)? Czy do serii 2xxx wyszły nowe chipsety?

Dlaczego modele X mają tak dużo wyższe TDP skoro różnią się raptem kilkaset mhz od wersji nie-x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIe 4.0 jest od roku. Czyli Intel w tym czasie puścił 2 generację CPU a PCIE 4.0 jak nie było tak nie ma.

 

To jakbyś pisał że nie mieli kiedy tego wdrożyć bo już wczasniej mieli zaprojektowane CPU.

 

 

Co mnie obchodzą biura i laptopy? Do laptopów trafiają inne chipsetu i proce. Do biur trafiają inne chiepsety.

Mainstream z370 czy z390 to nie jest produkt biurowy. Tak samo i7. Do biura masz Pentakill i celki. Więc nie rozumiem czemu twierdzisz że produkt dla domowych zastosowań ma być upośledzony?

 

Patrz na telefony. Na ilość pamięci. Na ilość rdzeni. Nawet na wydajność tych zabawek. Dzięki takiemu ograniczonemu podejściu i godzeniu się na postęp w PC jaki mamy, za chwilę głupie telefony będą lepsze niż PC.

 

Płyty mają po 6 gniazd PCIE. Masę potów SATA. Masę gniazd USB 3.0 i 3.1 a realnie nie są w stanie obsłużyć nawet 1/4 urządzeń, które niby można tam podpiąć.

 

 

Tak tak.. entuzjasta.. bo jeden NVME już się dławi jak Sata.. o dwóch NVME nawet nie mówię.. entuzjasta bo RAID na 2 dyski chce odpalić. Won na HEDT :D tak najłatwiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inżynierowie pracują lata do przodu. Jak wychodziło Z270 to nadal nie miało obsługi usb 3.1 mimo, że to już istniało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIe 4.0 jest od roku. Czyli Intel w tym czasie puścił 2 generację CPU a PCIE 4.0 jak nie było tak nie ma.

A ile przedtem trwała adaptacja nowego PCIe do urządzeń? ;)

 

To jakbyś pisał że nie mieli kiedy tego wdrożyć bo już wczasniej mieli zaprojektowane CPU.

Bo... Na dobrą sprawę wydają wcześniej zaprojektowane cpu, tylko z minimalnymi zmianami? Dlaczego kaby poza lepszym OC ze względu na proces wniosło tylko lepszą integrę? Dlaczego coffee (zmuszone) wciąż działa z DDR3?

Co mieliby ze śpieszenia się z wprowadzeniem czegoś, czego i tak nigdzie indziej nie ma?

 

Do biur trafiają inne chiepsety.

Mainstream z370 czy z390 to nie jest produkt biurowy.

To są fizycznie te same chipsety - tylko różnie przycinane pod względem funkcjonalnym, by odpowiadać zapotrzebowaniu.

B250? Q270? X299? Ten sam krzem.

H310, Z390? Tak samo. Cała rodzinka wychodzi z tego samego projektu i tej samej linii produkcyjnej.

Co się stanie, jak dorzucimy więcej wszystkiego do najlepszego chipu? Tak, wzrosną koszta produkcji każdego, także najtańszego.

 

Patrz na telefony. Na ilość pamięci. Na ilość rdzeni. Nawet na wydajność tych zabawek. Dzięki takiemu ograniczonemu podejściu i godzeniu się na postęp w PC jaki mamy, za chwilę głupie telefony będą lepsze niż PC.

Tak. W obsłudze storage o przepustowości 5GB/s na pewno :E

Telefony są zabawkami. PC mogą być używane jako zabawki. To znaczna różnica.

 

Płyty mają po 6 gniazd PCIE. Masę potów SATA. Masę gniazd USB 3.0 i 3.1 a realnie nie są w stanie obsłużyć nawet 1/4 urządzeń, które niby można tam podpiąć.

Dziwne - jakoś użytkownicy tych platform nie skarżą się, że im USB czy SATA zwalniają.

Czepiasz się oczywistego ograniczenia platformy, którego grupa docelowa albo nigdy nie zobaczy, albo będzie jej wszystko jedno. Z takimi wymaganiami nie jesteś grupą docelową tej platformy. Co drugi kowalski robi raid0 nvme? Bądźmy poważni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dostają RAID z płytą i obsługa 2-3 NVME. To nie jest jakaś abstrakcja tylko już dostępna rzeczywistość. Realnie to się dławi. A zrobić to na mniejszych dyskach można już za kilka stowek.

 

Jakbym był pasjonatem jak poiszesz to ladowalbym 4-8 NVME w RAID na HEDT.. tutaj zaledwie 2 chce :D

 

 

W sumie i tak działa to nieźle jak na spore ograniczenia. Ale to dla tego że dyski mam około 2500MB odczytu.. jakbym miał 3500MB/s to strata byłaby spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...