Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bejbas

Płyta główna Z390 800 - 1300 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszsytkich,

szykuję się na zmianę sprzętu a dokładnie pamieći Ram, CPU oraz MOBO.

 

Co do samego CPU oraz pamięci nie mam problemu: I5 8600K (OC obowiązkowo) oraz: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)

Największy problem mam z płytą główną.

Płyt w przedziale 800-1300 jest sporo a szukam płytki z dobrą sekcja zasilania.

 

Moja propozycja:

 

Gigabyte Z390 AORUS MASTER

ASUS ROG STRIX Z390-F GAMING

 

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś propozycja od MSI?

 

MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z390 pro carbon ac bardzo dobra płyta. Ale tylko na Z390. Bo Pro Carbon AC na Z370 to mITX.

 

a tak ogólnie to po co Ci Z390 do 8600k?

 

Nie lepiej wziąć Z370? np. ASRocka Z370 Extreme4 za 700zł? https://www.x-kom.pl/p/385897-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z370-extreme4.html bardzo dobra sekcja zasilania

 

Lub jeszcze lepsze płyty ASRock z370 Taichi albo Gigabyte AORUS Gaming 7. MSI Gaming M5 też b.dobra płyta :) W tej ceni ciężko znaleźć słabą płytę. To już zależy od Ciebie czy chcesz wydać 1000zł czy 700-800.

 

Tutaj masz listę i podział płyt Z370. Celowałbym w top mid range czyli ASRock Extreme4 lub MSI Gaming M5. Najlepszą płytą Z370 do tysiąca PLN jest chyba ASRock Z370 Taichi (950zł na morelach)

 

P5FhzrA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Gigabyte Aorus Master. 12-fazowe zasilanie i parę innych zalet.

 

Płyta za 1,5 klocka Asus Maximus Hero 11 ma 4x2+2 sekcję zasilania. Jakaś porażka.

Ten Asus, którego podałeś, będzie pewnie jeszcze gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Asus Z390-A, na tej płycie mam i5-8600k, pamięci Corsair Vengeance 2x 8gb 3000mhz CL15 i śmiga wszystko bezbłędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tematow nizej jest moj watek. Przesledzilem wszystkie testy, recenzje i porownania. Gigabyte Aorus Master nie ma konkurencji. Kolejnyn wyborem jest Taichi. MSI Z390 MEG ACE też jest ok. Asusy odpadają w z390. Gigabyte bardzo sie wyróżnia w testach temperatur VRM.

Ja sam wlasnie zamowilem Aorusa w komputroniku (strasznie slaba dostepnosc - w xkomie nawet nie wiedza kiedy bedzie dostawa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry, testy na stronach swoją drogą, ale ryzyko awarii najmniejsze u Asua, na drugim miejscu Gigabyte, na trzecim MSI/ASROCK. To z wieloletniego doświadczenia w serwisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

A z mojego wieloletniego doświadczenia w serwisach na pierwszym miejscu zagląda ASUS,MSI,GIGAZBYTE na końcu Asrock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoją listę rankingową. Moja wygląda następująco:

1)ASUS

2)GB

3)ASROCK - tendencja wzrostowa.

długo długo nic i nagle pojawia się:

 

MSI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że każdy ma ale trzeba to też poprzeć argumentami.

 

Taki np. Asrock z370 Extreme4 niby porządna płyta a tylko dwa złącza fan. Sorry ale właśnie dlatego zdecydowałem się na msi z370 sli plus. Trochę gorsza sekcja zasilania (do i5 8600k i tak wystarczy) ale mam 4 złącza fan. No i mój portfel jest bogatszy o 85zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierzemy pod uwagę awaryjność. tak ustalono wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme ma tylko jedną wadę - dość problematyczne zarządzanie pamięciami i LLC.

Już nie wspomnę, że do OC i5-8600K to wystarczy Tomahawk/SLI Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj aktualna rozpiska płytek z390 i z370.

A według niej najtańsze i sensowna z porządnym VRM to Gigabyte na z390.

Warte uwagi to również Prime-A Asusa z390 oraz MSI MPG Edge AC.

Ale tak jak pisze Lipton, Tomahawki, SLI PLUS też spokojnie ogarną proca i będziesz z nich zadowolony.

 

 

Problem jest jeszcze taki, że 8600K jest lipny. Lepiej dopłać do 8700 nawet zablokowanego zamiast do płyty. Ram najlepiej 3200cl14 i jego OC w okolice 4000MHz..

 

No i wracając jeszcze na chwilę do Intela, może lepiej cokolwiek z Ryzena, nawet 2600 i podmiana na Zen2 7nm na premierę zamiast 6 wątkowy procesor? Najbliższa przyszłość zapowiada się dużo lepiej dla AMD niż dla Intela, szczególnie takiego 6 wątkowego, co to się dławić zaczyna w testach :)

 

Minimalny FPS 8600K i 9600K wygląda tutaj słabo, taki typowy efekt i5 :)

https://www.gamersnexus.net/images/media/2018/cpus/9600k/i5-9600k-review-far-cry-5_1080p.png

 

https://www.gamersnexus.net/images/media/2018/cpus/9900k/intel-9900k-review-gta-v-1080p.png

 

https://www.gamersnexus.net/images/media/2018/cpus/9900k/intel-9900k-review-gta-v-1440p.png

 

https://www.gamersnexus.net/images/media/2018/cpus/9600k/i5-9600k-review-far-cry-5_1440p.png

 

 

6j8i71dbrxv11.png

 

51BSuyJ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Extreme ma tylko jedną wadę - dość problematyczne zarządzanie pamięciami i LLC.Już nie wspomnę, że do OC i5-8600K to wystarczy Tomahawk/SLI Plus.

Już pisałeś o tym kiedyś a ktoś dołożył iż problemy te mają ogólnie płyty Asrocka.Piszecie bzdury,jak wam coś nie działa to wymieńcie ramy na inne,to samo może być na innych płytach od pozostałych producentów. Dziwne,ja swoje pamiątki jak bym nie ustawił na swoim asrocku z 3000MHz na 3500 to ładnie śmigają a nawet je skrócił na CL15 też ładnie pracują i żadnych problemów z niższym napięciem niż deklaruje producent.Bez aktualizacji biosu itp kombinowania.

 

Problem jest jeszcze taki, że 8600K jest lipny. Lepiej dopłać do 8700 nawet zablokowanego zamiast do płyty.

Wpływ jakości produktów na zachowania konsumentów-jesteś tego żywym przykładem "Lipny"

Prawidłowości psychologiczne w zachowaniach konsumpcyjnych zmierzających do zaspokojenia indywidualnych potrzeb:

-to wszystko do ciebie i 8700 pasuje :E

 

Efekt halo – polega na organizowaniu percepcji rzeczywistości wokół jednego czynnika oceniającego. Jeżeli jakiś towar usługa posiada upragnioną przez konsumenta zaletę w odpowiednio silnym natężeniu, wówczas cały produkt oceniany jest pozytywnie bez względu na inne cechy. Charakterystycznym przykładem jest tu zjawisko tzw. niemego sprzedawcy, czyli opakowania.

 

Błąd logiczny – wynika z przyjmowania własnych kryteriów oceny za ogólnie przyjęte i akceptowane w społeczeństwie. Grupa konsumentów nie lubiących danych produktów na rynku, a jest z góry skazana na frustrację i stres. Rozumowanie obciążone błędem logicznym stworzyło podstawy do sformułowania prawa Webstera. Mówi ono, że każda sprawa ma dwie strony z wyjątkiem sytuacji, gdy rozstrzygający jest osobiście zaangażowany. W tym przypadku istnieje tylko jedna strona.

 

Błąd paralaksy – inaczej nazywany zjawiskiem złudzenia perspektywicznego, polega na tym, że ocena produktu usługi zależy od sytuacji ekonomiczno-społecznej konsumenta.

 

Ocena atrybutów fizycznych – w odniesieniu do danego towaru dokonywana jest z punktu widzenia osądów społecznych, które uznawane są za prawidłowe i obowiązujące Polega to na przypisywaniu pewnych cech produktom w zależności od ich wyglądu lub innych właściwości fizycznych. Zdarza się, że sam akt konsumpcji, a szczególnie wartość użytkowa produktu oraz poziom satysfakcji z zakupu nie idą w parze z uprzednią oceną, dokonaną na podstawie oceny jego atrybutów fizycznych. Wówczas, jeżeli kryteria oceny zakorzenione są tak głęboko, iż stanowią pewien stereotyp, konsumenci działają zgodnie z prawem Mayera – fakty, które nie potwierdzają przyjętej teorii są odrzucane. W rezultacie wszelkie informacje zbierane z otoczenia naginane są do szablonu własnych poglądów i opinii.

 

Prawo efektu Thorndike’a – mówi o optymistycznej tendencji pamięci, w wyniku, której zapamiętuje się przede wszystkim bodźce pozytywne. Dlatego tak istotne z punktu widzenia strategii marketingowej jest, aby konsument odnosił pozytywne wrażenie nawet wtedy, gdy nabył towar nie najwyższej jakości lub wręcz niepełnowartościowy.

 

Prawo Gumpertona – mówi, że prawdopodobieństwo pożądanego wyniku działania jest odwrotnie proporcjonalne do stopnia jego pożądania. Transportując to prawo na warunki decyzji rynkowych otrzymamy następującą prawidłowość: im upragnione będą jakieś dobra lub usługi, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo znalezienia na rynku towarów lub usług spełniających wymagania stawiane im przez konsumenta.

 

Efekt zespolenia Leibensteina – wynika z paradoksu ludzkiej natury, w której potrzeba konformizmu społecznego, czyli przynależności grupowej, walczy z potrzebą indywidualizmu i odrębności. W każdym człowieku drzemią dwie osoby – pan G. Smith i pan S. Smith, którzy reprezentują kolejno: interes grupowy oraz własny, egoistyczny. Przynależność i identyfikacja grupowa wspomaga znakomicie kooperację i komunikację jednostki z najbliższym środowiskiem. Nadmierna spójność z grupą zagraża osobowości i samoidentyfikacji. Jeżeli liczba podobnych osób lub opinii staje się zbyt duża, wówczas pojawiają się tendencje secesyjne – nieunikniony staje się podział na mniejsze zbiorowości i poszukiwanie odmienności. Pojawia się wówczas efekt snobistyczny Leibensteina. Jego istota sprowadza się do zachwiania równowagi pomiędzy konformizmem i indywidualizmem na rzecz tego ostatniego.

 

Efekt kwaśnych winogron Elstera – polega na zjawisku obniżenia subiektywnej wartości towaru w sytuacji, gdy dane dobro staje się nieosiągalne. Jego niedostępność powoduje sytuację dysonansu poznawczego, który może być zlikwidowany wyłącznie tzw. atrybucją zewnętrzną, czyli np. stwierdzeniem, że niedostępność dobra wynika z niedostatecznej podaży, choć w rzeczywistości tak nie jest. Spowodowany jest frustracją, ze dostępność danego dobra została zlikwidowana.

 

Efekt zakazanego owocu Elstera – to prawidłowość wzrostu preferencji w stosunku do dobra, które dotychczas było dostępne, a obecnie staje się nieosiągalne. Alternatywa wyboru, która nie będzie już dostępna, zyskuje na wartości. Jeżeli usunięto jakąś możliwość wyboru, wówczas jest to odbierane przez konsumenta jak zagrożenie swobody decyzji i kontroli wewnętrznej. Człowiek reaguje na takie zagrożenie dowartościowując utraconą alternatywę.

 

Efekt umyślnego planowania właściwości Freya – jego istotą są rozmyślne, świadome, przystosowawcze zmiany struktury preferencji poprzez dowartościowanie stale dostępnych i nabywanych dóbr.

 

Efekt uposażenia Thalera – odnosi się do subiektywnego odczuwania zmian we własnym dobrobycie i obecnie bogactwa i mówi, że okoliczności zmuszają ludzi raczej do obrony tego, co już posiadają, niż do zwiększania stanu posiadania.

 

Efekt dysonansu poznawczego Festingera -mówi on, że każda decyzja konsumenta niesie za sobą uczucie niedosytu. W pierwszej chwili po dokonaniu zakupu nabywca ma wrażenie dysonansu, wydaje mu się, że mógł zrobić lepszy użytek z wydanych pieniędzy. Efekt ten nie dotyczy wyłącznie sfery konsumpcji i jego istota polega na odczuciu dysonansu dopiero jakiś czas po podjęciu decyzji.

 

Prawo samo wspierania – daje się zaobserwować np. podczas wyprzedaży, przetargów i aukcji. Pojawiają się wtedy nabywcy skłonni zapłacić więcej niż pozostali.

 

Prawo samo potwierdzenia – opiera się na nim związek towarów z kolorami. Palacze oczekują np., że papierosy mentolowe powinny być pakowane w pudełka koloru zielonego. Biały, jasnoniebieski, srebrny przypisane są do wyrobów mleczarskich itp.

 

Prawo konkurencji konsumenckiej – wyraża się w następującym sformułowaniu: pożądanie zakupu wybranego dobra przez indywidualnego konsumenta jest wprost proporcjonalne do liczby nabywców demonstrujących chęć zakupienia tego samego wyrobu w analogicznym czasie.

 

Ludzie starają się zrozumieć środowisko, w którym funkcjonują, zachowanie innych członków społeczności oraz własne reakcje i działania. Usiłują szukać przyczyn zjawisk, które ich otaczają. Rezultaty poszukiwań wkalkulowane są w decyzje i wpływają na zachowania konsumpcyjne. Psychologia koncentruje się na badaniu zachowania jednostek i grup ludzkich we wszystkich możliwych okolicznościach, a marketing znalazł praktyczne zastosowanie teorii psychologicznych do zachowań konsumpcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałeś o tym kiedyś a ktoś dołożył iż problemy te mają ogólnie płyty Asrocka.Piszecie bzdury,jak wam coś nie działa to wymieńcie ramy na inne,to samo może być na innych płytach od pozostałych producentów. Dziwne,ja swoje pamiątki jak bym nie ustawił na swoim asrocku z 3000MHz na 3500 to ładnie śmigają a nawet je skrócił na CL15 też ładnie pracują i żadnych problemów z niższym napięciem niż deklaruje producent.Bez aktualizacji biosu itp kombinowania.

 

 

Wpływ jakości produktów na zachowania konsumentów-jesteś tego żywym przykładem "Lipny"

Prawidłowości psychologiczne w zachowaniach konsumpcyjnych zmierzających do zaspokojenia indywidualnych potrzeb:

-to wszystko do ciebie i 8700 pasuje :E

 

 

No widzisz, ja na miałem egzotyczne ramy Corsaira LPX na egzotycznych pamięciach Samsung B-Die i niestety na wspaniałym Asrocku Extreme4 nie wystartowały. Ramy miałem już wcześniej, z poprzedniej płyty. Wymienić ram? Nie no świetna porada: Masz chłopie normalny ram ale musisz je wymienić bo nie działa na Asrocku Z370 Extreme 4, kup sobie drugi ram za 1100zl do płyty za 700zl tylko dla tego po sprzedałeś MSI SLI PLUS. 1800zl kosztowała mnie wymiana na Asrocka Z370 Extreme4.. Gorzej jakbym nie miał akurat 1800zl odłożone na ewentualną wymianę płyty ? :E

 

Oczywiście przez moment miałem zwiechę, że może się uszkodziły? Pobiegłem do kolegi który miał Ryzena 1600 + MSI SLI X370, wkładam moje ramy egzotyczne Corsair 3600LPX i działąją :D Odpalamy XMP profil 3600MHz na ryzenie i komputer normalnie działa. CPU-Z pokazuje że normalnie działa dual wszystko działa. Mówisz że trafiłeś na ram który nie działał na innych płytach a działał na asrocku? Cóż, ja takiego ramu nigdy w życiu nie widziałem ani o takim nie słyszałem.

 

Podsumowując, jeśli ktoś uważa, za normalne to, że ram nie działa na Asrocku z370 ale bez problemu działa na jakimś MSI x370 to ma pewnie problem nawiązujący do wklejonej epopei swojego konsumpcjonizmu.

 

Trafiły ci się działające pamięci na Asrocku? Super cieszymy się razem z Tobą. Ja swoje kolejne 3600cl15 za 1100zl zamawiałem z duszą na ramieniu. W zasadzie zamówiłem jeszcze inne kości na raz na wszelki wypadek Asrocka. Jakby dalej komputer miał być uziemiony.

 

 

 

 

 

A co do lipnego 8600K, tak jest lipny. Masz testy, dławi się bardziej niż 4790K czy ryzen 1600. Uważasz to też za normalną kolej rzeczy? Wszystko jest OK? Wklejasz jakieś bzdurne texty a sam wszsytko łykasz jak pelikan. Tak kupiłem 8700K za 950zl. Sprzedałem też 8600K za praktycznie tą samą cenę. Nie nie kupiłbym 9700K ponownie za 1800zl. Ale nie kupiłbym też bezmyślnie płyty głównej za 1300zl do procesora który jest zwykłym gównem przy i7 nawet zablokowanym. Ale z uwagi na ceny i7 oraz tego co prawdopodobnie czeka nas w najbliższym czasie ze strony AMD zaproponowałem zakup dowolnego ryzena, np 2600 za połowę ceny 8600K i wymianę na coś sensownego z zen2.

 

Ty byś pobiegł po i5 8600K do sklepu. Ja bym podszedł to tematu na chłodno, racjonalnie, bez ślepego patrzenia się jedynie na słupki z maxymalnym FPS. Masa osób aktualnie posiada w domach i5 4 rdzeni 4 wątki i dzisiaj mówią jasno, BO NA FORUM MI POLECILIŚCIE DO GIER, TO KUPIŁEM A TERAZ JUŻ GRAĆ NIE MOGĘ, A MIAŁ BYC IDEALNY DO GIER BO GRY NIE KOZYSTAJA WIECEJ NIZ Z 2 RDZENI.

 

No i teraz mamy tutaj wyżej kolegę, który już wie, że mało wątków to nie jest idealny procesor do gier, bo już ma dwie na talerzu podane które to potwierdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Co za bełkot.

Nie od dziś wiadomo że ramy mogą się różne trafić i mogą nie być kompatybilne z naszą płytą co zawsze należało sprawdzić na stronie producenta.Nie widzę problemu wymiany,gdyż umawiam się z sklepem w takiej sytuacji tym bardziej,że moje ramy nie widniały na liście Asroka.Więc miej do siebie żal,że musiałeś wydać znowu pieniądze na pamięć.Pomyśl,ktoś kupuje kompa i mu go składają ale pamięc nie działa,sory ale nie ma wymiany,kup nowe :E

Nawet @Jacek tu użytkownik podobno ma wykręcone dość mocno ramy na Asroku,mam i ja kilka linków ci podesłać,solidnie wykręconymi pamiątkami na asrocku,coś taki dziwny.

 

Co do 8600K dławi się bardziej niż 4790K czy ryzen 1600 napiszę ci tyle,rzygać mi się chce czytając ludzi z usterki.

Nie wiem ile razy można jedno i to samo wałkować,jak grochem o ścianę i dalej to samo.Masz wymienione Prawidłowości psychologiczne w zachowaniach konsumpcyjnych,wybierz sobie,kilka z nich bo do was pasują.Dławi się,dławicie się sami stekiem bzdur jakie na forum rozsiewacie.Bo z waszej strony wygląda to tak:Żadne krzyki i płacz nas nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyżej cztery wykresy z 8600K. Tam jest czarno na białym, a dokładniej pomarańczowe na szarym jak to wygląda. Możesz sobie rzygać na te wykresy jak tylko to potrafisz i zaklinać rzeczywistość. Możesz kupić sobie nawet i3 bo przecież gry i tak nie wykorzystują nawet 4 rdzeni.

 

Nie można wymienić ramu, który kupiło się wcześniej. To pewnie dla Ciebie też za trudne do pojęcia? Problem z kompatybilnością ramu czy kulejące XMP na Asrockach nie neguje możliwości OC ramu który już zadziała. Sam mam 3600CL15@4000CL17 na Extreme4 które nie występują na liście XMP. Niestety ale ta lista XMP zawsze jest jedynie orientacyjna. Czyli kupując Extreme4 na podmianę SLI PLUS powinienem był odesłać Extreme4 i kupić ponownie coś od MSI albo Gigabyte. Fakt, była opcja wymiany :E

 

Jeżeli chciałbyś napisać coś konstruktywnego to proszę bardzo, ale wycieczki osobiste sobie podaruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Przekonałeś mnie,jak tylko otworzą sklep o 10 idę po i9-9900K

:lol2: będę miał 8 rdzeni/16 wątków łał jak fajnie,już więcej nie będą się śmiać,że mam 8600k i mało wątków :lol2:

 

Co do wymiany ramu,można można,jak nie potrafisz załatwić to ze sklepem to ja za ciebie tego nie zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz że można zwracać co się chce i kiedy się chce do sklepu? A ja myślałem że tylko 14dni jest na to.

 

Czyli jestes posiadaczem 8600k i to Cię boli najbardziej, jak innym nie poleca sie kupienia tego co Ty kupiłeś?

 

Moim zdaniem lepiej kupić tańsza płytę plus i7 niż w tej samej cenie zestaw i5 plus drozsza płytę. A to z powodu np tych wykresow wcześniej wklejonych. To że Ty się wkopales nie znaczy, że trzeba wkopać te kogoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

:lol2: :lol2: :lol2:

Nie rozwalaj mnie swoją głupotą jeszcze bardziej.

Zaproponuj temu komuś i7 8700 za 1600zł,no bo wykres tak podpowiada :lol2: A do 8700K za 2000zł jaką zaproponujesz płytę,też tańszą :lol2: a obok mamy 8600k za 1150zł/9600k za 1200zł :lol2: i żadnej różnicy w grach między procesorami.

-wszystko w temacie a ten wykres zrób sobie odbitkę i powieś na ścianę nad łóżkiem.

 

-nie zastanowiłeś się nad jednym? a może to wy się wkopaliście z i7 bo część z was myśli już nad zmianą na 9700/9900K :lol2: :lol2: :lol2: a posiadacze 8600K z was leją.I to was denerwuje.

Zauważyłem,ze to wy atakujecie posiadaczy i5 jak dzieci.

Mnie to osobiście loto bo mi wszystko piknie śmiga a mam sporą bibliotekę gier,więc takimi bzdurami się nie przejmuję a już na pewno nie twoim wykresem który podałeś :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...