Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mixerslayer

Komputer nie uruchamia się,świeci się dioda CPU EZ Debug LED na czerwono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 lata temu złożyłem kompa znajomemu i ostatnio napisał do mnie że coś się stało z PC

 

W skrócie opiszę całą sytuacje:

 

Grał sobie w Assassins Creed naglę komputer się kompletnie zawiesił, żeby go wyłączyć musiał odłączyć go od prądu bo inaczej się nie dało.

 

PC:

 

Thermaltake Smart SE 630W

Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14

Intel Core i5-6500, 3.2GHz, 6MB, BOX

MSI H110M PRO-VD

GTX 1050TI

 

 

Po czym znów go włączył i nic nie działało wszystkie urządzenia usb się nie świeciły(mysz,klawiatura), na monitorze no signal, nawet dioda na obudowie się nie świeciła, jedyne co działało to wentylatory.

 

Następnie próbowaliśmy ogarnąć co się stało i naprawić:

 

- reset cmos

 

- podłączenie monitora do płyty głównej

 

- inny slot ram

 

 

Nic z powyższych rzeczy nie pomogło to zabrałem kompa do siebie i najpierw zobaczyliśmy czy zasilacz jest sprawny, na moim zasilaczu było dokładnie to samo.

 

 

Wszystko wskazywało na płytę główną bo jednak rzadko kiedy się procesor psuję.

 

 

No to zamówiliśmy taką samo płytę i nadal bez zmian.

 

 

Pytanie do was czy o czymś zapomniałem czy można na spokojnie uznać że procesor się uszkodził?

 

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz na podmianę ramy i grafikę też?,lub zawieść kompa do serwisu z po kolei posprawdzają podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz na podmianę ramy i grafikę też?,lub zawieść kompa do serwisu z po kolei posprawdzają podzespoły.

 

Tak, spróbowałem z inną kostką ram też ddr4 i bez zmian, podłączając monitor do płyty wydaje mi się że wykluczyłem możliwość ewentualnej awarii karty graficznej.

 

Dodam że oprócz działających wentylatorów również słychać działające dyski twarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update

 

Przyszedł procesor ten sam model używany i teraz tak:

 

Na starym procku świeciła się doida CPU i nic więcej nawet jak włączyłem PC bez ramu.

 

Na nowym procku komputer nadal nie działa a dioda EZ debug świeci pomiędzy CPU i DRAM z tym że DRAM świeci się dłużej niż cpu (cpu~0.5s dram~2s)

 

Jak włączę PC bez RAM'u to świeci się tylko diora DRAM

 

Próbowałem z moją kostką czyli Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB 3000MHz (CMK16GX4M2B3000C15R) i nadal to samo bardzo możliwe że nie jest kompatybilny.

 

Dodatkowo na nowym procku dioda od obudowy się świeci na starym się nie świeciła.

 

Jakieś pomysły o co może chodzić ? Dzięki!

 

@up

Próbowałem 3 różne zasilacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź każdy podzespół na innym komputerze i znajdziesz winowajce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź każdy podzespół na innym komputerze i znajdziesz winowajce.

 

Jedyne co mogę sprawdzić to RAM który jest sprawny na moim kompie system normalnie odpala.

 

Tak jak pisałem mam 2 takie same płyty i 2 takie same procki i na obu nie działa aczkolwiek na jednym świeci się tylko CPU a na drugim CPU na zmianę z DRAM

 

Już naprawdę nie mam pojęcia o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja kiedyś miałem identyczny problem na płycie głównej Gigabyte h370 i wystarczyło, że zmieniłem napięcie na procku o 0,15V i ruszyło od buta.

 

Do tego spróbuj odpalić kompa na integrze jeżeli Ci odpali normalnie bez napisu no signal to baw się napięciami :)

 

Daj znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja kiedyś miałem identyczny problem na płycie głównej Gigabyte h370 i wystarczyło, że zmieniłem napięcie na procku o 0,15V i ruszyło od buta.

 

Do tego spróbuj odpalić kompa na integrze jeżeli Ci odpali normalnie bez napisu no signal to baw się napięciami :)

 

Daj znać czy pomogło.

 

No signal, nie ważne czy przez kartę czy przez integre :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...