Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CryZen

RX 570 8GB czy RX 580

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pomyślałem, że skoro czarny piątek się zbliża to warto wymienić mojego starego Radeona na coś innego.

Wybór padł na RX 570 8GB lub RX 580 4GB. Która karta jest lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX580 4GB będzie lepszy, 8GB jest niepotrzebne w RX570 (jest tylko kilka gierek które na hiper detalach zapychają 4GB).

Jeszcze lepiej byłoby poszukać GTX1060 6GB, najlepiej nie z koparki z pewna gwarancją dużego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy tym że masz słabsze CPU (na mobilnej wersji nie widzę stopek) to 570 styknie. Do tego 8GB jednak sprawi, że nie będzie do końca zycia tej karty wąskiego gardła vRam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym raczej rx580 8gb, już dziś są gry, które biorą 4-5GB VRAM. Wszystko też zależy od tego co będzie w promocji, gdybym miał do wyboru np. RX 580 8GB od PowerColor i rx570 od Sapphire, to wybrałbym Sapphire.

 

 

Patrz też na modele kart danego producenta, ponieważ przykładowo po kopalnianym bum istnieje patologia w postaci (ceny z morele):

 

Sapphire RADEON RX 580 NITRO+ Special Edition, 8GB 1219zł (selekty RX580 :E )

Sapphire RADEON RX 580 NITRO+, 8GB 1239zł (wersja bogatsza w opcje, większe chłodzenie)

Sapphire RADEON RX 580 PULSE OC, 8GB 1631zł (podstawowa wersja rx580)

 

:lol2: :lol2: :lol2:

Sam kupiłem PULSE przed kopalnianym bum za 1150zł, Nitro+ i special kosztowały około 1400zł+ jak dobrze pamiętam, ale PULSe się pewnie dobrze sprzedawało górnikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up@ i jak się sprawuje ten PULSE? Podobno są to przebrandowane chłodzenia z serii 4xx które nie należały do cichych.

Sam mam na oku RX570 PULSE za 720zł, idzie zima a nadal jestem bez karty :lol2: Alegrowym pokoparkom mówię nie po nieprzyjemnej akcji u znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

570 4GB albo 580 8GB. 570 w wersji 8GB mija się z celem (mniej jednostek, niższe taktowania), tak samo jak 580 w wersji 4GB, który jest dosłownie 1-3% wydajniejszy od 570 4GB. Kwestia budżetu i tego, czy potrzebujesz dopłacać do 580 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up@ i jak się sprawuje ten PULSE? Podobno są to przebrandowane chłodzenia z serii 4xx które nie należały do cichych.

Sam mam na oku RX570 PULSE za 720zł, idzie zima a nadal jestem bez karty :lol2: Alegrowym pokoparkom mówię nie po nieprzyjemnej akcji u znajomego.

Nie narzekam na głośność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam na oku RX570 PULSE za 720zł

Chyba najrozsądniejsza opcja w tej cenie jak na nową kartę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dużo nie gram, tylko czasem okazyjnie PUBG, a na obecnej karcie to jest tragedia (wydajność gorsza niż integra w ryżym). Pytanie, który RX lepiej sobie będzie radził w tytułach Singleplayer w 4k (tak wiem, obie karty mają mało mocy, ale niekoniecznie będzie wszystko na ultra), tak żeby nie było sytuacji ze stutteringiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

570 4GB albo 580 8GB. 570 w wersji 8GB mija się z celem (mniej jednostek, niższe taktowania), tak samo jak 580 w wersji 4GB, który jest dosłownie 1-3% wydajniejszy od 570 4GB. Kwestia budżetu i tego, czy potrzebujesz dopłacać do 580 8GB.

 

Popieram (poza częścią o wydajności 1-3%), nie ma sensu 8GB w RX570 a w przypadku RX580 4GB to różnice w cenie 8GB vs 4GB są takie, że aż szkoda nie dopłacić. W kwestii "gram niedużo" to jesteśmy w podobnej sytuacji, czaiłem się na RX580 8GB nitro+ w dobrej cenie a ostatnio mnie naszło grając w Hitman 2 na 1050Ti - na cholerę mi to RX580 jak mi 1050Ti wystarcza, tylko chciałbym mieć Freesync. Biorę RX570 4GB i się kwestiami, że wszystko musi być ustawione na ultrahiper a w 1080p różnic nie widać, praktycznie w każdej grze cienie na medium rozwiązują problem brakujących fps'ów żeby być w zakresie freesync mojego monitora a kaska w kieszenie zostaje, akurat na nowego Kindla co Amazon rzucił 40 euro taniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak dziadujecie to kupcie sobie po GTX 1060 3GB ale lepiej RX 580 myślę że szybszy może wolniejszy przy HBAO+ ale komu to potrzebne.

 

Sraeony maja dużo jednostek tmu i pamięci, geforce ma dużo cuda i szybkie częstotliwości gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wynika z tego, że wszystko to kwestia ceny i obniżek w czarny piątek.

Jak RX 570 w wersji 8GB będzie w okolicach 700 zł to biorę 570, jak wersja 4Gb będzie za ~600zł to wybiorę tę wersję.

Jak RX 580 w wersji 8GB/ GTX 1060 6GB będzie ~900zł to będzie 580/GTX 1060, chyba, że wersja 4 GB RX580 będzie za mniej niż 800zł.

 

GTX 1060 3GB odpada, chyba że była by jakaś mega promocja :E

 

A znając życie to na takie promocje nie ma co liczyć :D

 

Z testów które przeglądałem na YT nie ma jakiejś dużej różnicy między 4GB a 8 GB, ale to tylko testy na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pamięć nie zmienia szybkości gpu i geforce szybciej oświetla a sradeon szybciej texturuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pamięć nie zmienia szybkości gpu i geforce szybciej oświetla a sradeon szybciej texturuje.

 

Mamy fanboya??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mamy.

 

Inna sprawa, że nie ma nowych 1060-3 mocno poniżej 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiony RX 570 za 599zł. Pytanie czy były jakieś lepsze oferty za RX 580/GTX 1060? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje mi się nie udało. Nic lepszego nie kupisz chyba, ze np. amazon wyjedzie z lepszą cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiony RX 570 za 599zł. Pytanie czy były jakieś lepsze oferty za RX 580/GTX 1060? :E

 

Też próbowałem, ale po tym jak o 8:20 dodałem go do koszyka to za cholerę nie mogłem już do tego koszyka wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się męczyłem dwie godziny, za szybko się poddałeś :)

Aplikacja mobilna wywaliła mi się ponad ponad 5 razy już przy podsumowaniu i trzeba było od nowa odpalać koszyk i przechodzić przez wszystkie kroki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiony RX 570 za 599zł. Pytanie czy były jakieś lepsze oferty za RX 580/GTX 1060? :E

 

Jeśli też ma te dwie gry gratis oraz cena jest wliczona w cenę do na pewno była to najtańsza oferta, ale czy najlepsza to dyskusyjne :E .

Ja kupiłem rx570 4GB Sappire nitro+ za ~640 zł z wliczoną przesyłką na Caseking.de.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...