Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stark2991

Drugi SSD do laptopa a brak elementów montażowych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Postanowiłem napisać, żeby rozwiać swoje wątpliwości. Posiadam laptopa Lenovo Y520, zakupiony w X-kom w wersji z fabrycznym SSD m.2, więc kieszeń na HDD jest wolna. W opisie jednak była informacja o braku elementów montażowych, a więc tej ramki na dysk. Ramka kosztuje co najmniej 100 zł, i wydaje mi się zbędna do SSD - dysk jest przecież lekki i nie wibruje. Pytanie czy ktoś robił już takie akrobacje, że montował dysk bez tej ramki? Bo w porty wejdzie, tylko wygląda na zdjęciach jakby miał na nich "wisieć" bez oparcia, i nie wiem czy przy wstrząsach się nie uszkodzi. Ewentualnie gdzie można tanio dostać tą ramkę? U Chińczyków?

 

A korzystając z okazji zapytam i o sam dysk. Jak już wspomniałem, jako systemowy jest konkretny model na m.2, ten drugi będzie robił jako magazyn. Planuję dorzucić 250GB, może 500-tkę, jeśli coś poniżej 300 będzie na Black Friday. Na systemowym bym nie oszczędzał i brał solidne MLC, ale w tym wypadku chyba nie ma sensu, co? W budżecie 200 zł widzę są znośne propozycje na 3D TLC, jak Adata SX950U, albo Micron 1100. Nadadzą się, czy o czymś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek w x-komie będzie Crucial MX500 500GB za 289 zł, możesz też polować na jakiegoś Samsunga 860 Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem że warto, ale znając x-kom to promocja skończy się dokładnie o 8:00:01 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak interesuje ciebie ten Crucial to w Komputroniku bez czarnego piątku jest za 289 PLN (obniżka z niby 389 PLN):

https://www.komputronik.pl/product/448298/crucial-mx500-500gb.html

 

 

P.S. Wymień ten monitor 1440x900 co masz w stopce na coś innego :D. Za 4 stówki można już coś takiego kupić https://www.komputronik.pl/product/546391/lenovo-l22e-20.html. Niezłe kąty, HDMI, FullHD, cienkie ramki. Fajnie się prezentuje (mam). Oczywiście o ile masz kasę i ci się chce wymieniać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk dzisiaj przyszedł, więc wziąłem się za montaż. Moje obawy okazały się zupełnie bezpodstawne. Dysk bardzo dobrze siedzi w swoim miejscu, lekko odstawał od dna, ale na klapie jest w tym miejscu taka gąbka wytłumiająca drgania, i ona fajnie dysk dociska. Także żadnej ramki nie trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...