Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marek.b

Płyta pod i7 9700k

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę jutro zamówić płytę główną pod i7 9700k. Budżet do 1400zł.

Mój typ, którego chciałem już zamawiać to ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING

 

Jednak rozważam jeszcze te płyty i zastanawiam się czy warto dopłacić, a jeśli tak to którą wybrać:

Gigabyte Z390 AORUS MASTER

MSI MEG Z390 ACE

ASUS ROG MAXIMUS XI HERO

 

Co uważacie? Dodam, że nie będę szalał z OC, bo przynajmniej na razie nie widzę takiej potrzeby dla kilku fpsów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz szaleć z OC to czy nie lepiej kupić trochę tańszą płytę i do tego 9900K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę jutro zamówić płytę główną pod i7 9700k. Budżet do 1400zł.

Mój typ, którego chciałem już zamawiać to ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING

 

Jednak rozważam jeszcze te płyty i zastanawiam się czy warto dopłacić, a jeśli tak to którą wybrać:

Gigabyte Z390 AORUS MASTER

MSI MEG Z390 ACE

ASUS ROG MAXIMUS XI HERO

 

Co uważacie? Dodam, że nie będę szalał z OC, bo przynajmniej na razie nie widzę takiej potrzeby dla kilku fpsów

 

Pierwsza sprawa jest taka że, jak nie chcesz szaleć z oc to wystarczy Ci duzo tańsza płyta. Ja mam 9900K z AsrockZ370 Killer i też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, wiem że w dobrej wierze, ale pozostaję przy i7 9700k. i9 jest zauważalnie droższe i niepotrzebne do niedzielnego grania (nic bardziej wymagającego od grania ten procesor nie będzie przeżywał). Wolę dopłacić do porządnej płyty, która umożliwi mi porządne OC w momencie kiedy będzie na to potrzeba w przyszłości.

Rozumiem jednak, że nie ma co dopłacać do zabawy i po prostu kupię tego ASUSA Z390-E :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne OC nie da Ci HT ;)

 

Jeszcze jedna sprawa - ceny płyt MSI możesz spokojnie obniżyć o 150zł bo dają kod na najnowszego Assasina.

Wtedy już miałbyś na dopłatę do 9900K względem ceny Asusa.

 

BTW. Jakie chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procki się raczej mocno nie kręcą, powyżej 5.0GHz jest zazwyczaj ściana.

Tak więc IMO nie ma co inwestować w tak drogą płytę. Tym bardziej, że 9700K kręci się słabiej od 9900K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem uważasz że 9700k się kręci gorzej od 9900k skoro to ten sam chip, brak SMT też sprzyja nieco większemu potencjałowi OC ;)

 

Co do płyty to oj co niektórzy się przeliczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej AsRock ? Taichi lub Fatal1ty Gaming K6 ?

Procka i płytę wymieniam, dlatego, że i7-8086k i taichi z370 poszły do zwrotu. Nie chcę wracać iść w stronę taichi bo zawiodłem się na tej płycie przy z370 (bzyczenie w słuchawkach podczas obciążenia) :)

Póki co asus z390-e jest moim celem. Poczekam jedynie do jutra - może wpadnie jakaś przecena ciekawsza i zamawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka i płytę wymieniam, dlatego, że i7-8086k i taichi z370 poszły do zwrotu. Nie chcę wracać iść w stronę taichi bo zawiodłem się na tej płycie przy z370 (bzyczenie w słuchawkach podczas obciążenia) :)

Póki co asus z390-e jest moim celem. Poczekam jedynie do jutra - może wpadnie jakaś przecena ciekawsza i zamawiam.

 

Nie wiem czy pamiętasz ale dogłębnie Ci już chyba wytłumaczono że piszczenie z integry można spotkać praktycznie na każdej płycie, dowalanie tony bajeranckich kondensatorów nic nie da jeżeli ekranowanie sygnału jest cieniutkie. Lepiej kupić porządną kartę na USB/PCIe i zapomnieć o sprawie, ja realteka HD nie używam od prawie 10 lat kino domowe napędza Asus Xonar D2X PCIe, a słuchawki Creative X-Fi HD na USB od tego czasu mam święty spokój.

 

Pakowanie się w Strixa to słaby pomysł VRM na tych płytach to badziew niskich lotów, jeszcze Asus od Z390 uciął liczbę fizycznych faz, do Taichi Z370 ta płyta nawet startu nie ma ;)

Normalnie mógł bym Ci polecić Maximusa XI Hero ale tam też pocięli VRM i jest bryndza, z Asusów po za Maximusem XI Apex, Extreme i Gene praktycznie nie ma nic sensownego, a drożyzna jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem przygotowany na bzyczenie każdej płyty. Kupuję rownolegle karte dzwiekową.

Powodem zmiany platformy jedt obnizka cen. i8086k kosztowal mnie 2400zl. i9 9700k kupilem za 2099zl i mam w gratisie call of duty. Prosty wybor, ktory dyktuje z390 (po co pakowac sie w z370).

 

Nie ma nic godnego uwagi na z390? Ten asus z390-e zbiera raczej pochwaly i na vrm nikt nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było zostawić starą płytę skoro temat bzyczenia już rozwiązaliśmy, Z390 nie niesie za sobą niczego rewolucyjnego, a zmiana dla samego numerka to raczej słaby argument.

Jeżeli sądzisz że opinie świeżo upieczonych klientów są właściwym kierunkiem to nikt nie broni, ja tylko dołożyłem swoją cegiełkę żebyś się przypadkiem nie zdziwił.

 

Nie wiem jaki masz budżet, ale w cenie Taichi na Z370 nie masz szans kupić nic porównywalnego pod względem VRM na Z390 chyba że dołożysz do Taichi Z390, z płyt które można polecić to Aorus Master Z390, MSI MEG Z390 ACE którą sam posiadam i sobie chwalę, ale to wydatek rzędu 1300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czar perfekcyjnego, nowego, drogiego sprzętu prysł. Weźmy inny, w którym też znajdzie się jakaś wada...

To jest ogromna zaleta taniego sprzętu - na takie detale macha się ręką ;)

 

Zmiana "8701k" na kastrata bez HT to moim zdaniem zły wybór - no ale nieważne, powtarzam się.

 

Ten asus kosztuje ~1100zł! Co tu jest, skoro I/O jak na wszystkim (no ok, wifi jest), sekcja mid-crap, a wyświetlacza POST wciąż nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz budżet, ale w cenie Taichi na Z370 nie masz szans kupić nic porównywalnego pod względem VRM na Z390 chyba że dołożysz do Taichi Z390, z płyt które można polecić to Aorus Master Z390, MSI MEG Z390 ACE którą sam posiadam i sobie chwalę, ale to wydatek rzędu 1300 zł.

Wymieniłeś płyty z mojego pierwszego posta. Czekać tylko na dostępność :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za dużego wyboru, płyt godnych polecenia jest jak zwykle ostatnimi czasy bardzo mało, zwłaszcza że ceny rosną, a wyposażenie ubywa.

 

Bo czar perfekcyjnego, nowego, drogiego sprzętu prysł. Weźmy inny, w którym też znajdzie się jakaś wada...

To jest ogromna zaleta taniego sprzętu - na takie detale macha się ręką ;)

 

Zmiana "8701k" na kastrata bez HT to moim zdaniem zły wybór - no ale nieważne, powtarzam się.

 

Ten asus kosztuje ~1100zł! Co tu jest, skoro I/O jak na wszystkim (no ok, wifi jest), sekcja mid-crap, a wyświetlacza POST wciąż nie ma?

Ehh, pomyśleć że za czasów P67 płyty po 350-400 zł potrafiły mieć wyświetlacz POST, za 6-7 stów to się kupowało TOP ze wszystkim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, pomyśleć że za czasów P67 płyty po 350-400 zł potrafiły mieć wyświetlacz POST, za 6-7 stów to się kupowało TOP ze wszystkim...

Ale nie było LED`ów a to dyskwalifikuje całkowicie choćbyś miał milion portów, wyświetlaczy i innych złącz. Mówisz o czasach P67 a jeszcze za czasów SkyLake za 600zł, dostałeś płytę z praktycznie TOP wyposażeniem jak np: moja z170 Extreme4, jej następcy na z370/390 mogą jej laminat czyścić :E

 

Dzisiaj za płytę z tym wyposażeniem trzeba dać ponad tysiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be quiet! Dark Rock Pro 4

Moim zdaniem lepsza będzie Noctua NH-D15 lub NH-D15S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastepny napalony maniak gierek kupuje wszystko co najlepsze i najdrozsze zeby miec 2 lub 3 fps wiecej patologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie było LED`ów a to dyskwalifikuje całkowicie choćbyś miał milion portów, wyświetlaczy i innych złącz. Mówisz o czasach P67 a jeszcze za czasów SkyLake za 600zł, dostałeś płytę z praktycznie TOP wyposażeniem jak np: moja z170 Extreme4, jej następcy na z370/390 mogą jej laminat czyścić :E

 

Dzisiaj za płytę z tym wyposażeniem trzeba dać ponad tysiąc.

 

Były, ale nie RGB i miały funkcje istotne a nie tylko straszenie w nocy :E

 

Nie przesadzaj Z170 Extreme 4 to nie był top na P67 udawało się poniżej 600 zł wyrwać Extreme 6 którą miałem. W przedziale 700-850 zł to wybierało się między Asusem P8P67 Deluxe a P8P67 Evo, w okolicach tauzena jedynie były maximusy ale w tamtych czasach dopłata do nich nie dawała konkretnych korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsza będzie Noctua NH-D15 lub NH-D15S

Radiator juz dawno jest kupiony. NH-D15 byl moim pierwszym wyborem ale czytajac opinie i testy odnioslem wrazenie ze be quiet jest czasami minimalnie lepszy. Dodatkowo jest czarny wiec wizualnie pasuje do komputera (wszystko czarne i wylaczone podswietlenia rgb).

 

Dzieki za opinie i pomoc. Zdecydowałem się na Gigabyte Aours Master - poczekam az będzie dostepna. Zależy mi na temperaturach. Przechodze na stacjonarke z laptopa i już nigdy wiecej nie chce widziec temperatur ponad 90stopni na podzespołach - chce mieć najniższe możliwe temperatury (stąd też i7 9700k z lutem a nie glutem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na forum, to ten lut niewiele zmienia i temperatury są tak samo wysokie jak z lutem. Także żebyś się nie zdziwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...