Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lesiu1989

Poszukuje nowej obudowy specyficzne wymagania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie poszukuje zastępstwa dla mojego fractala. W związku z planowana przesiadką na TR poszukuje obudowy która zmieści minimum 8hdd 3.5 cala oraz chłodnice 360mm na topie. Dobra opcją było by wyciszenie co do rozmiarów nie ma limitów. Budżet 1500zł max.

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Zapomniał bym chciałbym uniknąć szklanych paneli lub plexy. Komputer do pracy wiec liczy się bardziej cisza niż eksponowanie wnętrza.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Define R6 - wyciszana buda, a mimo to obieg powietrza nadal ok, w standardzie 6 tacek na HDD i 2 na SSD, więc 2 musiałbyś dokupić. Chłodnica 360mm wejdzie na górę bez problemu, jest opcja z pełnym panelem bocznym, bez okna.

 

Rozumiem, że chcesz montować na tego TR zestaw AiO od Enermaxa Liqtech? Poczytaj sobie o problemach z tą konstrukcją - chłodzenie rdzewieje. Lepiej założyć dobre chłodzenie powietrzne jak NH-U14S TR4, Cooler Master MA621P, Thermalright Silver Arrow TR4 czy Dark Rock Pro TR4.

 

Montowałem u znajomego NH-U14S TR4 na 1950X i śmiga bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję tak fractal to pierwsza z opcji która przyszła mi na myśl. Liczę też na inne propozycję ludzi którzy bardziej ogarniają rynek niż ja.

 

Co do chłodzenia to myślę nad zestawem EKWB MLC Phoenix:

 

https://pclab.pl/news76272.html

 

Opcja dla tr4 wynosi jakieś 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam ten blok MLC Phoenix pod TR4 i nie wygląda to dobrze - powiększony jest tylko cold plate. Sam blok ma rozmiar jak pod zwykłe podstawki AMD i Intela. Będzie taka sama sytuacja jak z pierwszymi blokami EK pod TR4, które miały wnętrze jak standardowy blok (EK Supremacy EVO, który jest blokiem w tym Phoenixie) i powiększono jedynie cold plate, nie zwiększając powierzchni finów. Wydajność tego była nie najlepsza.

 

Generalnie za 1500 zł spokojnie można złożyć fajny custom LC na samo CPU, który będzie wydajniejszy od tego Phoenixa.

 

ackB5ax.png

 

Jaki dokładnie model Threadrippera chcesz chłodzić? Bo zakładanie wody ma generalnie sens tylko w przypadku 2990WX i 2970WX. 2950X spokojnie można fajnie powietrzem ogarnąć.

 

Z obudów zerknij sobie jeszcze na EVGA DG-86 czy DG-87.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na chwilę obecną 2970WX lub jak uda się coś więcej w tym miesiącu zarobić to 2990WX. Więc woda raczej niezbędna. Chętnie poszedł bym w custom LC ale obawiam się ,że nie mam takich umiejętności aby samemu to poskładać.

 

Dzięki za propozycję evga zabieram się za czytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak ubity air flow ma DB900, to bym sobie odpuścił, bo ten Threadripper będzie się tam gotował.

 

Co do custom LC, to w przypadku tego zestawu poskładanie nie będzie trudne - przykręcić wszystko na miejsce i połączyć kawałkami węża. Jeśli masz ochotę, to mogę potłumaczyć co i jak.

 

2970WX i 2990WX to specyficzne procki, zakładam, że czytałeś recenzje i widziałeś testy wydajności w aplikacjach, w których będzie go używał - w niezoptymalizowanych aplikacjach często są gorsze od 2950X.

 

Inna sprawa, że na stockowych ustawieniach te procki nie są wcale takie gorące i dobre powietrze spokojnie sobie z nimi radzi. Problem pojawia się gdy zacznie się zabawę z OC przy pomocy PBO - wtedy woda jest niezbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to załóżmy ,że darujemy Sobie wodę na chwilę. Jakie są opcje chłodzenia tego powietrzem chyba tylko noctua. OC raczej nie będzie zależy mi na stabilności pracy.Szczególnie ,że sprzęt praktycznie będzie pracować 24/7. Pozatym PBO na asrocku chyba nie działa. Z tego co wiem działa w miarę ok na asusach a mi zależy na maksymalnej ilości portów sata/m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz montować 8xHDD 3.5" to żadna buda tego nie wytłumi ;)

Aczkolwiek obie wymienione R6 i BqDB900 są warte uwagi i spełnia wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory w siatce mesh widzę, że są spore więc nie wiem w czym problem?

To nie P400, H440 czy Evolv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób robiło projekty w tej obudowie pakując do środka mocny sprzęt (PatrykT i heat) - ich opinie o tej obudowie były negatywne jeśli chodzi o przepływ powietrza, temperatury i kotłowanie się ciepłego powietrza w środku. Autor pewnie oprócz 2990WX czy 2970WX wpakuje do środka jakąś mocną karte, która będzie srogo podgrzewać środek.

 

Do autora - dobre chłodzenia powietrzne wymieniłem Ci w pierwszym poście, każde sobie poradzi. Generalnie bardzo dobrze wypada Thermalright Silver Arrow TR4, który ogarnie nawet 300W. Gdyby mu dołożyć drugi wentylator, to będzie na prawdę świetnym chłodzeniem, które z palcem w tyłku ogarnie 2990WX. Spoko jest również ten Cooler Master i BeQuiet. Noctua wbrew pozorom nie jest jakaś super wydajna - w końcu jest najmniejsze ze wszystkich chłodzeń. Producent zaleca dołożenie na niej drugiego wentylatora w przypadku chłodzenia procków z TDP 250W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będzie gorzej od budy z frontem całym meshowym ale ile straci? 5 stopni?

Jachałem na grzałce X58 w P400 i pomimo fatalnego airflow całość dawała radę. Ile straciłem? Wspomniane 5 stopni? To pryszcz imo.

Jakoś nie widzę tych złych temperatur https://forums.overclockers.co.uk/threads/be-quiet-dark-base-pro-900-watercooled-another-one.18762986/

Jedyne co faktycznie może psuć temp to zabudowany za mocno top budy ale nawet jak skumuluje się tam trochę więcej ciepłego powietrza, zakładając, że wentyle będą od zewnętrznej strony, to ile będzie tej straty?

Zresztą autor powinien to przemyśleć, bo sama armia hdd może lekko mu podgrzewać budę sama w sobie i może faktycznie top AC będzie lepszym wyborem.

Mam wrażenie, że ostatnio trochę jest za dużo demonizowania odnośnie airflow. Gorzej jak w Evolv być przecież nie może :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc. Na chwilę obecną wiec chyba pójdę jednak w powietrze tzn Thermalright Silver Arrow TR4 plus kolejny wentylator. Przetestuje zestaw w obecnej budzie w końcu ma wszystko czego potrzebuje jeśli procek ma być chłodzony powietrzem. Jeśli temperatury będą zbyt wysokie będziemy myśleć co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Fractal Design XL powinien dawać radę w sumie. Wymina dla wymiany raczej bez sensu.

Obadasz temat czy będzie ok, a jak nie to wtedy dopiero zaczniesz się martwić co kupić.

Tak patrzę i jeszcze Corsair Obsidian 750D Airflow spełnia wymagania w razie czego. Tylko nie wiem czemu raz na foto widzę 2 klatki na dyski a raz 3 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że koleś w zestawie z GTX 1080 w Project Cars ma dobre temperatury niewiele znaczy, bo tyle ta obudowa ogarnie. W przypadku autora sam procek ma TDP 250W, a jak odkręci kurki przy pomocy PBO, to weźmie jak nic ze 350W. Do tego pewnie mocna karta, armia HDD i masz razem 600W do ogarnięcia. Przy tym zatkanym topie będzie problem.

 

Co do obudowy, to skoro jesteśmy już przy Corsair to oczywiście 900D - krowa niemiłosierna, pomieści wszystko.

 

Silver Arrow to moim zdaniem dobry wybór, tylko nie wiem jak z dostępnością w Polsce. Sprawdź sobie też, czy masz w zestawie zapinki pod dodatkowy wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uzywana moze byc to daj znac na PW

 

mam LD V7

 

wchodzi 8 dyskow i chlodnice 420/280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie spróbuje na powietrzu jak nie uda się uzyskać się zadowalających temperatur będę szukał zamiennika obudowy i chłodzenia.

Duniek dzięki za propozycję pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie jeszcze jedno pytanie mam jak już rozmawiamy o obudowach. Jakieś pomysły na co wymienić 180mm góry wentylator w fractalu tak aby pasował bez problemu w tą ramkę w której montowany jest fabryczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o sensowne wentylatory 180mm - jedynce co mi przychodzi do głowy to Silverstone AP181. Ewentualnie zmierz, czy nie wejdzie wentylator 200mm, bo tutaj dostępna jest na prawdę dobra konstrukcja od Noctua - NF-A20 PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...