Skocz do zawartości
High

SilenceMods - TT View 71 TG

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra robota, ładnie te przeplatańce wyszły :).

 

Numerkiem 2 masz oznaczone podwójne przewody jak na tej fotce - masz 4 podwójne przewody. Zaznaczone masz takie, które rozchodzą się na 2 od strony PSU.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

High, wstępnie w BC1 Mini planowałem warkoczyki, jednak ostatecznie spękałem i poszedłem w konserwatywne kastety :E Zacnie to się prezentuje :thumbup: Jedyne "ale" jakie mam to sposób w jaki potraktowałeś budę robiąc miejsce na pionowe GPU. Szkoda tyle pracy, nad którym wisi akcja wujka z młotkiem i przecinakiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finac

 

Dzięki. Do końca nie wiedziałem jak warkoczyki zostaną odebrane bo temat... dziwny. ;)

 

Co do potraktowania obudowy. Masz rację, nie wyszło to szałowo i chciałem delikatnie mały kwadracik 5x5mm wyciąć lecz kartę musiałem "złamać" w porcie PCI-E risera i musiałem dociąć jeszcze "coś". Dodatkowo lawirowanie mini szlifierką w takim miejscy nie należy do najprzyjemniejszych. Mam w planie to w prosty sposób zasłonić - zobaczymy.

 

P.s.

Pytałem kilku osób co lepiej naciąć, budę czy śledzia gpu i zawsze padała jedna odpowiedź - budę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka z Chin w końcu dotarła tylko wcześniej zahaczyła o WER Zabrze.... :E Szkoda gadać.

 

Zabawki rekompensują nieprzyjemności pocztowe. ;)

 

i4qWDX8.jpg?1

 

1TrF9I1.jpg?1

 

WfFaUz0.jpg?1

 

7D4EcKW.jpg?1

 

rcnNOaJ.jpg

 

T4ceEIb.jpg?1

 

awpj1Sf.jpg?1

 

0aXNBIc.jpg?1

 

Nie wiem po co tą linijkę kupiłem. :P

 

No i żeby nie było za pięknie... nowe ubranko dla DDC ... nie pasuje.:/ Pompa w ogóle nie chce wejść (sama pompa) w do alu ubranka, na wcisk coś rusza ale strach tak mocno wpychać.

Nawet jak chce zamontować tylko dolny radiator do oryginalnej reszty to jest to samo. Nie ma możliwości złożenia całości w jeden kawałek.

Chyba że coś źle robię ?! :hmm: Oświećcie mnie proszę.

 

WggEHyI.jpg?1

 

E9QKMkL.jpg?1

 

f5CLvHz.jpg?1

 

EhNCp7n.jpg?1

 

Jedyne co mogę zrobić to użyć termopad ale z oryginalnym czarnym plasticzanym coverem co daje ... nic. :/

 

P.s.

Snejki to jest piękna sprawa!

Edytowane przez High

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielkimi obawami zabrałem się za montaż bloku na RTX'ie. Obawy były zupełnie niepotrzebne. Zero zabawy z pastami, kombinacjami z termopadami. Największy problem to docięcie termopadów jeśli możemy to tak nazwać. Blok siadł jak "w książkach pisze". :thumbup:

 

Trochę nudnych zdjęć poniżej. Nie ma co ale EVGA dopracowało chłodzenie powietrzne tej karty. :o Nie mogłem się napatrzeć,

 

E4no5K9.jpg?1

 

TuwTTm5.jpg?1

 

vZkYtHE.jpg?1

 

UhCnque.jpg?1

 

KhiTYfj.jpg?1

 

H819E19.jpg?1

 

bkQ3lgJ.jpg?1

 

7YsKDIP.jpg?1

 

eoeGif4.jpg?1

 

xsQMq8C.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Główne kable skończone. Zawisz, po 100-kroć dzięki za rady. Chylę czoła!

 

HkeVIMm.jpg?1

 

3VgFOwz.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie jedziemy dalej z projektem.

 

Dokończyłem kabelki, 99%. Z kablem od pompy miałem lekki problem ale jakoś poszło. Piny są odizolowane od siebie przezroczystą taśmą (kilka warstw).

Jednego kabla nie zrobię niestety ale może uda się go ukryć.

 

Od razu rurki w ruch. Sami oceńcie. Nie będę wklejał zdjęć krok po kroku z rurkami bo to już pewnie dla wielu nudne. ;)

 

SODVo3K.jpg?2

 

JsDc9V3.jpg?3

 

kTN7Wh1.jpg?1

 

wNyCVZJ.jpg?2

 

7c1avdb.jpg?2

 

c1DUJ2B.jpg?2

 

mURFG8p.jpg?2

 

3ingCjc.jpg?1

 

IwnyzTd.jpg?1

 

Pm0MJHu.jpg?1

 

6NhIuxB.jpg?1

 

CRgarSt.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota przy kabelkach :thumbup:. W razie czego polecam usuwać napisy z termokurczu przy pomocy rozpuszczalnika uniwersalnego :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny układ rurek i ładne gięcia :thumbup:

Jakim kolorem zalewasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawisz

Czyli mam rozumieć, że reszta skopana? :lol2:

Thx!

 

heat

Dzięki dzięki.

A coś mnie na Aurore wzięło i będzie srebrna.

 

Ponoć w biel lekką wpada więc nie będzie szpecić. Oby. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny układ rurek i ładne gięcia :thumbup:

 

 

Dobrze prawi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurora powinna wyglądać rewelacyjnie, jeszcze jak ją podświetlisz w blokach i rezie to będzie petarda :)

Ja się trochę bałem lać pastela do układu, bo nie wiedziałem jak zareaguje na oświetlenie, ale okazało się, że efekt jest naprawdę super, a ustawienie fioletu daje efekt a'la UV :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawisz

Czyli mam rozumieć, że reszta skopana? :lol2:

Thx!

 

 

Haha, jasne, że nie skopana :P. Rurki bardzo fajnie pogięte, dobra robota :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło :)

 

btw nie polecam takiego układu wentyli w tej budzie, lepiej jak z frontu dmuchają do środka. U mnie to piekarnik się robi przy takim układzie wentyli jak masz teraz, mimo że mam na spodzie 2x140 i z tyłu też odwrotnie wentyl.

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heat

Tak. Bloki plus rez i pompa mają swoje ledy ale trzeba nad nimi zapanować bo choinkę można zrobić momentalnie.

Sam właśnie nie wiem jak to wyjdzie z aurorą ale po patrząc w internety nie wygląda to źle.

 

zawisz

:P dzięki

19pin jak i sterowanie do huba wentylatorów zostanie bez oplotu. Trudno. Już mnie to "boli". :D

 

Draco0

Podziękował.

 

W tej budzie jest bardzo ciężko zrobić piekarnik. Tyle otwartych przestrzeni dookoła szyb + dno. Może nie będzie tak źle jak piszesz.

----------------------------------------

Zalałem układ demineralką. 0 przecieków. Ostatnio mnie pokarało bo nie chciało mi się testować na mineralnej i 0.5l płynu poszło...

 

Obawiam się o jedno. Dźwięk pompy. :/ Całość absolutnie nie wydaje żadnego dźwięku a pompę na min słychać. :hmm: Biorę sporą poprawkę na moje przewrażliwienie lecz D5 może szybko wylądować w układzie. Tylko jak to tam zmieścić żeby co najważniejsze wyglądało :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało, że będzie ok.. wystarczyło otworzyć panel boczny i temperatura wewnątrz obudowy znacznie spadła. U mnie co prawda ponad 2 razy bardziej prądożerny zestaw, ale watro mieć na uwadze jak by się tam grzało w środku ;) Warto by chociaż wentyl z tyłu odwrócić żeby coś na sekcje zasilania dmuchało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ jak już pisałem zalazłem demineralką i wszystko śmiga. Kilka zdjęć roboczych poniżej.

 

Najważniejsze, że pozbyłem się fan - huba z pleców, który dawał obsługę tylko 4 wentylatorów (nieopleciony kabel odpadł) i zastąpiłem go ... Lamptronem.

Schowany jak widać poniżej. Zupełnie niewidoczny. 6 obrotków na 50%. Jeden tylny wpięty w CPU-Fan. 10x mnie zabawy z prowadzeniem kabli do złącz na płycie, ustawiania PWM... i wygląda lepiej.

.

.

.

.

ZnXDvoz.jpg?1

 

0inpvyx.jpg?1

 

tYmlh1v.jpg?1

 

ikPJaYb.jpg?1

 

P.s.

Aurora już na biurku! :lovin: Finał niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lacze wentyle po 3 spliterem i podpinam pod plyte glowna-teraz plyty naprawde maja mase opcji i bezproblemowo sobie radza ze sterowaniem wentylami,pompy ,ledow itd-mysle ze czasy zewnetrznych sterownikow minely-oczywiscie w wypadku kiedy mamy jakas dobra plyte glowna.

 

Blok barrowa jezeli chodzi o wykonanie jest oki,mozna smialo brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oizo76

No i wywaliłem Lamptrona. Starymi, nie pod kolor rozdzielaczami podpiąłem po 3 wentylatory pod płytę. Jak przyjdą piny, wtyki, gniazda, kabel z Chin to zrobię je jak trzeba.

 

Draco0

Miałeś 100% rację co do temperatury w stresie wewnątrz budy jak i braku nawiewu z zewnątrz. Nie sądziłem, że aż tak "szczelna" jest ta buda. :o

 

Pompę w końcu podłączyłem pod PWM i ... cisza! Bajka. Plan zmiany na D5 odpada!

Brakuje mi jeszcze czujnika temperatury cieczy ale może i z tym się jakoś uda. Tylko gdzie ja go podepnę? :hmm:

 

Dodatkowo przybyło mi okienko 4K i całość potrafi się DOBRZE zagrzać przy tej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, trochę mnie nie było. ;) Co nie znaczy że wszystko porzuciłem, absolutnie nie.

W wielkim skrócie. Ostatnie 3 miesiące to walka z kompem. Wywaliłem aurorę bo zdechła śmiercią naturalną, postanowiłem ożywić trochę kompa bo ciemno się zrobiło. ;]

Po zmianie płynu DDC zaczęła coś burczeć na minimum (czego wcześniej nie było) to sięgnąłem po starą D5, kupiłem top, trochę kombinacji i siedzi. Ehh później przygody z temperaturą, przeciekami, szkoda gadać. 
W końcu działa... nie cieszyłem się zbyt długo bo D5 zaczęła coś świrować. Nie startuje od razu. Słychać z niej takie cykanie co kila-kilkanaście sekund (cyknięcie i cisza) i stoi żeby nagle ruszyć i pracuje normalnie. ?
Coś mi się wydaje że będę musiał i ją zmienić. Co teraz jest dobrego z D5? Długo siedziałem na innych i wypadłem z obiegu. 

Prezentuje się jak poniżej.

nXgyEja.jpg?1

v0Bo0Y3.jpg?2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To D5, a nie VPP755 od Alphacool? Co do D5, to w zasadzie wszystko to to samo, czyli pompy Lowara / Xylem z innymi naklejkami od "producentów". Weź sobie najlepiej D5 w wersji PWM, bo schodzi nisko z obrotami i można bez problemu ją wyregulować. Z fajnych pomp jest D5 NEXT, która ma zintegrowany czujnik temperatury, kontroler Aquacomputer i wyświetlacz, ale ficzery te mogą być jednak zbędne w zależności od tego jak masz rozwiązane sterowanie w pętli. W takiej sytuacji brałbym po prostu pierwsze lepsze D5 z PWM od EK, Watercool, Aquacomputer czy Alphacool (określają standardowe D5 jako VPP655) :).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5-VPP655 od prawie roku siedzi u mnie w kompie pracuje cicho i przedewszystkim wydajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...