Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SlyNq13

Jaki fotel? Wygodny

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki kupić fotel do komputera. Liczy się trwałość więc ekoskora odpada. Lepiej zwykły materiał. Najważniejsza wygoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192cm, waga około 80kg. Liczy się wygoda, cena? ma być wart swojej ceny to główny warunek. Nie wiem w sumie jaki maks, 600zł? Dodam, że interesuję się simracingiem, ale raczej nie ma foteli z akcesoriami do przypięcia kierownic itd. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192cm, waga około 80kg. Liczy się wygoda, cena? ma być wart swojej ceny to główny warunek. Nie wiem w sumie jaki maks, 600zł? Dodam, że interesuję się simracingiem, ale raczej nie ma foteli z akcesoriami do przypięcia kierownic itd. ?

 

No w tej cenie to może być ciężko... Zawsze jest Ikea Markus, ale nie każdemu pasuje ten fotel przy dużym wzroście [ja mam 189 i mi pasuje idealnie, ale są różne opinie]

Po za tym może takie coś? https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-basic-24h/3312/p

Na plus - podłokietniki o regulowanej wysokości, no ale ma bardziej zabudowane oparcie - bardziej się spocisz latem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W merkury market znalazłem fajny fotel, który polecił mi kolega. Ma go już długo. Tyle, że nie mogę go w żaden sposób na internecie znaleźć, w sklepie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tej cenie to może być ciężko... Zawsze jest Ikea Markus, ale nie każdemu pasuje ten fotel przy dużym wzroście [ja mam 189 i mi pasuje idealnie, ale są różne opinie]

Po za tym może takie coś? https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-basic-24h/3312/p

Na plus - podłokietniki o regulowanej wysokości, no ale ma bardziej zabudowane oparcie - bardziej się spocisz latem.

 

Jak szukałem fotela 2 lata temu to myślałem o tym Markusie, ale odrzuciłem go dlatego, że w komentarzach, chociażby na Pepperze pod wrzutkami czy na forach dyskusyjnych, wychodziło na to, że fotel ten pasuje wszystkim. Dlaczego to źle? No bo jak jedna osoba, która ma 1.70m pisze, że Markus idealnie jej pasuje, a potem przychodzi druga i pisze, że przy 1.90m Markus jest genialny, to ja tu węszę marketing szeptany. To nie jest fizycznie możliwe, żeby fotel, który nie ma regulacji pasował pod osoby, które różni 20 cm wzrostu. Zwłaszcza gdy mówimy o fotelu, który ma wbudowane podparcie odcinka szyjnego. Jakbym miał sklep Ikea u siebie w mieście to przetestowałbym na własnej skórze, ale niestety z fotelami wybór jest straszny, nawet z tysiakiem w kieszeni ciężko jest znaleźć coś dobrego. Zwłaszcza w sytuacji gdy ktoś ma zjechany kręgosłup.

 

Swoją drogą większość tych foteli w Jysku, SignalMeble itd. jak ma wbudowany zagłówek, to chyba pod osoby 1.70m max. Sam mam 1.83m więc nie tak dużo bo całe mnóstwo osób 1.90m+ jest, a u mnie te zagłówki lądują na odcinku piersiowym. Tam mam skoliozę z rotacją i jak siadam na tym i wbija mi się ta "podpórka" w ten odcinek to idzie szału dostać i nie da się na czymś takim siedzieć dłużej jak 30 sekund.

 

Te gamingowe fotele często są na bazie ekoskóry, mają wady w postaci nie do końca ergonomicznej postawy, ale trzeba jedno przyznać, że regulacja tych poduszek i podłokietników pozwala na dopasowanie pod różne postawy.

 

@GrLT - Tylko nie odbierz tego proszę jako atak na Twoją osobę w kwestii Markusa. To na bazie komentarzy, które widziałem już dawno i mnie zniechęciły przez to. Nie twierdzę, że pod Ciebie fotel nie jest idealnie dostosowany. Zresztą ta magia Markusa jest tak duża, że sam jak ktoś pyta o fotel to polecam zainteresować się tym modelem jeśli Ikea jest u Tej osoby w pobliżu, żeby przetestować na własnej skórze.

 

Wspominałeś o 189cm i że pasuje idealnie, a tu przykładowo dyskusja:

https://i.imgur.com/jbAFrBi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W merkury market znalazłem fajny fotel, który polecił mi kolega. Ma go już długo. Tyle, że nie mogę go w żaden sposób na internecie znaleźć, w sklepie widziałem.

Skoro jest w sklepie, to jaki problem w tym sklepie kupić? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem sobie dość duży fotel w Agata meble, fakt wygodny to on był, ale np. w lato siedzenie na nim to była porażka przez wzgląd na eko skórę,a w dodatku strasznie popękał materiał mimo, że kosztował 600zł to liczył na coś lepszego, teraz mam taki fotel:

 

IMG-20180105-173036-HDR.jpg

 

Jestem z niego bardzo zadowolony, wygodny, tyłek się nie poci, nie jest za duży, mogę go wsunąć pod biurko, a materiał elegancko się czyści jak coś się pobrudzi. Wizualnie też chciałem coś prostego, bo jednak gamingowy wygląd to nie dla mnie, ale to oczywiście kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest krzesło ;)

Niech Ci będzie, mój błąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak szukałem fotela 2 lata temu to myślałem o tym Markusie, ale odrzuciłem go dlatego, że w komentarzach, chociażby na Pepperze pod wrzutkami czy na forach dyskusyjnych, wychodziło na to, że fotel ten pasuje wszystkim. Dlaczego to źle? No bo jak jedna osoba, która ma 1.70m pisze, że Markus idealnie jej pasuje, a potem przychodzi druga i pisze, że przy 1.90m Markus jest genialny, to ja tu węszę marketing szeptany. To nie jest fizycznie możliwe, żeby fotel, który nie ma regulacji pasował pod osoby, które różni 20 cm wzrostu. Zwłaszcza gdy mówimy o fotelu, który ma wbudowane podparcie odcinka szyjnego.

Tu nie chodzi o to, że jest super ergonomiczny i wygodny (choć i mi - 180 cm i mojej żonie 164 się siedzi wygodnie) - po prostu w tej cenie 95% jakichkolwiek udających ergonomiczne foteli to jakościowe gówno.

Albo szajsowa ekoskóra, albo brak tilta/lub tilt co się po roku rozpada.

 

Markus to nie jest super fotel. To jest nieźle zrobiony dość wygodny fotel w niskiej cenie. Jak się przymierzałem do takiego naprawdę super wygodnego dla mnie - to była to kwota 2000 zł.

 

Poza tym ludzie którzy kupują budżetowego (nie oszukujmy się to jeden z najtańszych sensownych foteli) Markusa zwykle przechodzą na niego ze sztywnych/bujanych foteli marketowych za 200-250 zł często jeszcze z ekoskóry. A tu masz Tilta, znośnie zrobione oparcie pleców i jest to ogólnie efekt wow. W pracy mam całkiem znośnego Profima (taki z niskiej półki koło 1500 zł) na którym mi się nieźle siedzi, ale to dalej nie jest fotel idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brać inferno póki w takiej cenie :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...