Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukinho

Problem z pc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś miesiąc temu postanowiłem usunąć antywirus Eset. Po ponownym uruchomieniu kompa w momencie gdy powinien pojawić się ekran logowania, wyświetlił się cały jasno niebieski ekran (nie BSOD), w takim samym odcieniu jak szata graficzna wyżej wymienionego programu. Pomyślałem, że to przez złe odinstalowanie (zrobiłem to z panelu sterowania). W trybie awaryjnym usunąłem go przez specjalną aplikację producenta i usunąłem błędy w rejestrze. Komp uruchomił się poprawnie, ale po kilkunastu minutach ekran zaczął wariować wywalając artefakty, po czym pojawił się BSOD i restart kompa. Podczas restartu już w Biosie zaczęły pojawiać się pionowe artefakty, w trybie awaryjnym także były. Usunąłem wszystkie stery z grafiki i komp normalnie chodził, ale po ponownej instalacji sterowników problem w kółko się powtarzał, czasami podziałało 2 dni i znów artefakty po uruchomieniu, już podczas wyświetlania grafiki płyty głównej. Postanowiłem postawić system na nowo. Niestety, podczas kończenia instalacji win 7, po ponownym uruchomieniu w celu dokończenia instalacji znów pojawiły się artefakty ( https://zapodaj.net/b143750755018.jpg.html), a w miejscu ekranu logowania pojawia się takie coś https://zapodaj.net/b321af0f4d748.jpg.html. Nie mogę nic zrobić, a przez tryb awaryjny nie da się dokończyć instalki. Wygląda na to, że coś jest z kartą nie tak, ale czemu zaczęło się od nieszczęsnego eseta? Dodam,że od 2 lat kompa używam tylko do neta i filmów, więc o przegrzaniu karty raczej nie ma mowy. Niestety nie mam możliwości podmiany na inną kartę, dlatego napisałem o problemie tak szczegółowo, licząc na precyzyjną diagnozę :). Komp to:

- gigabyte ga-ma770t ud3p

- phenomIIx2 550BE

- powercolor radeon 4870 1gb

- goodram 4gb ddr3

- wd 320gb

- ocz stelthxstream 500W

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Karta padła, niekoniecznie z przegrzania. Szczegółowe objawy to i precyzyjna diagnoza. I tak długo wytrzymała skoro ten model miał premierę w 2008r. HD4870 nawet nowe nie należały do chłodnych a jeśli pasta nie była długo wymieniana to mogła i > 50* łapać przy zerowym czy prawie zerowym użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jaką kartę polecacie kupić, żeby pasowała do zestawu? Myślałem o Geforce gt 710. W x-kom jest za 119 zł. Do neta i filmów chyba się nada? Nie chciałbym wydawać za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak bym miał kupować nówkę, dopłaciłbym do czegoś lepszego bo ten model nie ma nawet GDDR5. Ale fakt, cena atrakcyjna w porównaniu do tego co jest np. na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze taka? Mój link

Ten radeon też staruszek i pewnie parę lat w kartonach leżał, do tego chyba mniej wydajny niż 4870, ale wezme go pod uwagę. Co polecacie z nówek najtaniej z gdrr5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten radeon też staruszek i pewnie parę lat w kartonach leżał, do tego chyba mniej wydajny niż 4870, ale wezme go pod uwagę. Co polecacie z nówek najtaniej z gdrr5?

Mniej wydajny mówisz? Z nówek i żeby była wydajniejsza od 4870 to pewnie dopiero gtx750 można znaleźć najtaniej. Taki gt730 jest słabszy od 4870 prawie dwukrotnie, chyba że jakieś nowsze sterowniki zmniejszają różnicę. Na innym forum znalazłem temat gdzie koleś wymienił 4870 na gt730 i zdziwienie bo mu fps poleciał w jakiejś grze z 60 na 38 przy phenomie II x4 965@3,4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nówek to gt 1030 / rx 550. Niżej nie ma co patrzyć, bo nie będzie wydajniej.

 

Chociaż i tak się nie opłaca bo w tej samej cenie masz tą samą wydajność którą można było mieć w 2013 roku (HD 7790) :lol2:

 

Jak kupować nowe GPU to musiałby być RX 570 - ale to za dużo dla Phenoma - jak chcesz to mogę sprawdzić jak kiepsko by taki zestaw działał, ale nie wiem czy mi się chcę zasilacz/kartę przepinać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak postawiłem na używkę HD7570 . Mam nadzieję, że karta posłuży tak długo jak moj stary Radeon :P

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...