Skocz do zawartości
joloxx9

The Outer Worlds

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Ponoć na najtrudniejszym poziomie trudnosci musimy jeść i pić oraz nasi towarzysze mogą zginąć (bezpowrotnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MisterMaster i dlatego nie należy ufać do końca recenzentom. Sam jestem bardzo zainteresowny tym tytułem i mogę się podpisać pod Twoją opinią.

Otóż to - kolo z ppe.pl napisał, że i tak wszystko sprowadza się do strzelania bo mało jest pola do manewru, kiedy zarówno Archon jak i kilku innych recenzentów zauważyło, że można: dojść do każdego celu różnymi ścieżkami, przekradać się niezauważonym, coś shakować coby się dostać do celu, przekraść się poprzez odpowiednie przebranie - jak w Hitmanie, można też przegadać sobie drogę do celu lub wreszcie - przestrzelić ją sobie przy użyciu broni. Ot, subtelna różnica, multum sposobów których "redaktor" ppe.pl nie chciał zauważyć, zapewne oślepiony "grafiką sprzed dwunastu lat". No bo w to, że tego nie dostrzegł zwyczajnie nie wierzę. Masakra jakaś. Jako dawny czytelnik psx extreme jest mi zwyczajnie smutno jak to się skończyło.

 

 

Nie. Czasami drewno jest o niebo lepsze. Więc słowo "przełknąć" tu nie pasuje.Na tym ppe.pl pojechali.. Minus: przestarzała grafika ... LoL co za gimbusowaty autor recenzji. To tak jakby napisać, że Dead Cells ma przestarzałą grafikę :D w stylu retro. Może twórcy nie chcieli robić lepszej grafiki bo chcieli sie skupic na ważniejszych elementach a mieli ograniczony czas i forse? Ehh wstyd dla tego autora.

Kiedyś, lata temu w redakcji psx extreme siedzieli w zecydowanej większości pasjonaci gier, teraz czuć na ppe.pl wyłącznie znak czasów czyli...no wiecie co. Koleś pewnie woli AC Odyssey które choć szerokie na kilometry to płytkie na centymetry. Sorry, taki mamy obecnie klimat, że filmy Marvella (choć też lubię) biją rekordy a młodzież na widok Coppoli czy Scorsese z nieukrywaną satysfakcją stwierdza "nie znam tego pana, he he he".

 

A ja mam to wszystko w perdeli i doczekać się nie mogę. Jak to Archon stwierdził - gra przypadkowo stała się produkcją na którą z utęsknieniem czekałem od kilkunastu lat. Mam tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Kiedyś, lata temu w redakcji psx extreme siedzieli w zecydowanej większości pasjonaci gier, teraz czuć na ppe.pl wyłącznie znak czasów czyli...no wiecie co. Koleś pewnie woli AC Odyssey które choć szerokie na kilometry to płytkie na centymetry. Sorry, taki mamy obecnie klimat, że filmy Marvella (choć też lubię) biją rekordy a młodzież na widok Coppoli czy Scorsese z nieukrywaną satysfakcją stwierdza "nie znam tego pana, he he he".

 

 

Święta prawda. Jest to bardzo przykre.. No ale co zrobić. Trzeba się cieszyć, że w ogóle takie gry jeszcze wychodzą ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna laurka.

 

I oczywiście co do grafiki "visually stunning" i "looks fantastic" xD xD xD

Ech, już jutro późną nocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć na najtrudniejszym poziomie trudnosci musimy jeść i pić oraz nasi towarzysze mogą zginąć (bezpowrotnie)

Prawdopodobnie tak jest, szkoda tylko, że nie ma żadnej możliwości by tę informację zweryfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie czy drwisz z niego bo informowano o tym w recenzjach, czy z dziennikarzyn wszelakich co to powyżej normala nigdy nie trafiają. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że z Azazella. Nawet Archon w swojej wideorecenzji wspomina o tym hardkorowym trybie, a to taka recenzja z sercem.

 

Swoją drogą, ciekawa ta tendencja do krytykowania nieprzychylnych recenzji gier, na które się nahajpowaliśmy, zanim sami zagramy. Jak dają dychę to ok, ale już siódemeczka i sensowne minusy (powtarzające się w części recenzji) to gimbus i dyletant, pomimo zaznaczeniu w podsumowaniu, że gra jest dobra i wciąga.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oczywiście, że z Azazella. Nawet Archon w swojej wideorecenzji wspomina o tym hardkorowym trybie, a to taka recenzja z sercem.

 

Swoją drogą, ciekawa ta tendencja do krytykowania nieprzychylnych recenzji gier, na które się nahajpowaliśmy, zanim sami zagramy. Jak dają dychę to ok, ale już siódemeczka i sensowne minusy (powtarzające się w części recenzji) to gimbus i dyletant, pomimo zaznaczeniu w podsumowaniu, że gra jest dobra i wciąga.

 

Jak daja dychę to podejrzane. I nigdy takich wysokich ocen nie biorę do serca.

 

Po drugie ja wyłącznie patrze na plusy i minusy w recenzjach oraz ostateczną ocenę. Recenzje czytam tylko niektóre, ale tylko wtedy gdy sam już gram. Po drugie wystarczy spojrzeć na dwie recenzje od gościa, który pisał artykuł na GOLu. Wcześniej ocenił Vampyra na 6.0, w którym skrytykował wiele rzeczy i wypisał mnóstwo minusów. A tu ocenił Outer Worlds o jedną ocenę wyżej. Co jest według mnie niesprawiedliwe. A to tylko jeden z przykładów.. Takich inteligentów można spotkać niemal wszędzie na przykład na IGN.

 

Jeszcze dodam. Ostatnia recenzja na GOLu - Warsaw. Tak tak wiem jest ona napisana przez innego autora.. ALe mimo tego. Dostała ocenę 6.0. Gdzie w rzeczywistości powinna dostać nie więcej niż 5.0. Naciągany i strasznie przepłacony portal. Już nie wspominam o recenzji Blair Witch.. Oj nieźle im płacą.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesprawiedliwa jest ocena The Outer Worlds czy Vampyra? Czasem jednak warto przeczytać chociaż ostatni akapit, to wyjaśni dlaczego obie gry został ocenione tak, a nie inaczej.

 

A Warsaw ma średnią 69/100, więc i tak jest to jedna z niższych ocen tej gry.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Niesprawiedliwa jest ocena The Outer Worlds czy Vampyra? Czasem jednak warto przeczytać chociaż ostatni akapit, to wyjaśni dlaczego obie gry został ocenione tak, a nie inaczej.

 

Nie no czasami tez czytam ostatnie zdania - czyli podsumowania. Ale według mnie i tak najważniejsze są plusy i minusy + ocena.

 

Warsaw --> to pewnie oceniaja tak wysoko ci co pograli w rzeczywistości max 5h :). Ilu ja miałem do czynienia z recenzantami, którzy pisali recke na szybko.. Pograli parę godzin + korzystali z gotowców.. Bo nie uwierze by Warsaw miałą prawo otrzymać wyższą notę niż 5/10 po dłuższym posiedzeniu przy grze.. Ta gra to koszmarek - źle zbalansowana itp. Miała potencjał i wciaga tylko przez pierwsze godziny a później czar pryska i to okrutnie. Już tysiąckrotnie lepiej jest przejść poraz kolejny Darkest Dungeon.

 

ale dobra zrobiłem niepotrzebnie offtopic. Co do Outer Worlds.. Wiadomo już ile jest planet do zwiedzania? Bo ponoć jest więcej niż 2.. Przejrzałem parę recenzji na YT i nic nie usłyszałem na ten temat.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawa ta tendencja do krytykowania nieprzychylnych recenzji gier, na które się nahajpowaliśmy, zanim sami zagramy. Jak dają dychę to ok, ale już siódemeczka i sensowne minusy (powtarzające się w części recenzji) to gimbus i dyletant, pomimo zaznaczeniu w podsumowaniu, że gra jest dobra i wciąga.

 

Argumenty tego gimbodyletanta to były "grafika technicznie sprzed 12 lat" i "drewniane strzelanie" (koleś nawet nie wiedział, że questy można przechodzić w zasadzie bez oddania strzału). I cyk, 3 oczka w dół. On po prostu chciał tą grę zjebać a te "argumenty" obrażają tylko moją jakotaką inteligencję. Super art designu nie dostrzegł? Masy możliwości przejścia questów też? No litości, przecież to trzeba być mało lotnym by nie zauważyć, że koleś był stronniczy na maksa. Masa pochwał ("ale bez rewelacji" co zaznaczał na każdym kroku jak gdyby czuł się winny że coś mu się w tej grze podobało) i osobna cała strona żeby totalnie zjebać dwie, DWIE wady, uczynione nawet częścią nagłówka, z której obie są wątpliwe. Bez jaj Panowie, szanujmy się choć trochę.

 

Te mózgi z ppe 7/10 to dali Anthem, 8/10 dali Falloutowi 4 czyli grom wg. mnie absolutnie śreeeeednim, żeby nie powiedzieć słabym. I takich żenad jest tam na pęczki. Także nie, nie przekonałeś mnie ani trochę.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super art design to kwestia czysto subiektywna, nie każdemu ta pstrokacizna i mieszanka retro-scifi i art-deco podejdzie. Oprawa jest przestarzała, w porywach wygląda to przyzwoicie. Drewniana mechanika strzelania to 90% recenzji, z dupy licząc. A że w grze strzela się dużo, bardzo dużo, nawet pomimo tego, że questy można rozwiązywać na różne sposoby, było wspomniane w paru tekstach i videoreckach. Ocena może ciut za niska względem plusów i minusów, ale samo podsumowanie oraz plusy i minusy przedstawiają obraz gry bardzo dobrej dla pewnego targetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tu się zgodzę, że komuś może coś się nie podobać z uwagi na preferencje. Ale mówimy tu jednak o "profesjonalnej" recenzji a ten chłopaczek, mam tu na myśli zarówno wiek jak i mentalnośc, mocno dał ponieść się emocjom. Negatywnym emocjom. Bo nie ma pif paf jak w apex legends, graaafy jak w Krajzisie, nie zapieprza tak spluwa jak w Ceesie i tak dalej. Subiektywna ocena - tak, ale do granic a ten to nawet w nagłówek wpakował to, co mu było niewsmak. No bo przecież on, jak to dzisiejsza młodzież jest pępkiem świata. Taki wydźwięk tej recenzji. A jak dodać, że już w pierwszych kilku zdaniach koleś kompletnie "nie umie w składnie", jakby sam to pewnie ujął każe mi sądzić, że to jakiś gimbus pisał. Nie uwłaczając ludziom którzy uczęszczali do takiej szkoły, chodzi mi o stereotyp w który ten kolo idealnie się wpisuje. Inni też zauważyli wspomniane wady ale mieli tyle na tyle powagi by nie używać ich jako oręża do wyśmiania produkcji. Ciekawe jaką koleś by dał ocenę gdyby TOW nie miało całej tej swobody w wykonywaniu zadań a w zamian wyglądało jak Horizon ZD? Strzelam, że dużo wyższą. Fan Marvella ocenia złożone RPG i takie są tego rezultaty. Gra idealna na pewno nie jest ale ta recenzja była wręcz fatalna.

 

Ech, zmęczony człowiek i myli recki - tu mi chodzi o tą z gola, sorry :E

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć profilowi, gość ma 35 lat i do tej pory recenzował głównie erpegi wszelkiej maści.

 

Jak wygląda rzeczywistość, kto tu prezentuje fałszywy obraz gry i jak bardzo wady będą nam wadzić, przekonamy się już za kilkadziesiąt godzin.

 

Update: Swoboda zadań swobodą, ale jest jeszcze to, co poza zadaniami. Pillarsy też oferowały bardzo dużą swobodę przy wykonywaniu zadań, ale i tak nudnawych walk było od groma.

 

Ech, zmęczony człowiek i myli recki - tu mi chodzi o tą z gola, sorry :E

Jeśli chodzi o tę z GOL'a, to pisanie o Krajzisie, gimbusie i fanu Marvela wydaje się być nietrafione, bo w tej samej recenzji, jako przykład nowego, rewelacyjnego, innowacyjnego erpega, autor podaje Disco Elysium, czyli grę bardzo niszową i nietypową, którą również zrecenzował i był nią niesamowicie zachwycony.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę. Czytam te światłe krytyki recenzji i mi ręce opadają. Źle widzę się dzieje i w zad uwiera, bo subiektywnie oceniając czyjeś subiektywne zdanie jest za mało subiektywnie obiektywne jakby inny subiektywnie oceniający chciał :kwasny:

Mamy w Polsce miliony trenerów, instruktorów, recenzentów, polityków, ekonomistów... Jak się czyta choćby komentarze na Demotywatorach to w zasadzie każdy wie wszystko. A jak przyjdzie co do czego... tadam! "Stanąłem tak panie władzo, bo mi się ręce na kierownicy zaplątały", albo "nie no, ta dieta wydawała się ekstra i dużo czytałem. Nie wiem skąd te gazy" :lol2:

Tutaj każdy wie co powinno Ubi zrobić, co Epic... Jak się pisze recenzje(jasne -tak by się z tego człowieka zdaniem pokrywały!), jak się robi gry i zakłada w sieci platformy. Polityka NV czy AMD? Wystarczy poczytać, by stwierdzić jaka jest do bani -tutaj wiedzą jaka powinna być.

Gra jest co widać gołym okiem spóźniona graficznie i mechanicznie o czym należy jasno powiedzieć, zwłaszcza w recenzji. TYLE! Czy przez to jest zła? Nie do cholery, to nie przesądza i tego się należy trzymać. Miłość jest ślepa, samo zaślepienie z definicji jeszcze bardziej. A tu nie widzę nic poza zaślepieniem.

Porównywanie z jakimiś pixel artami(pomijając moje zdanie na ten temat) gry o CAŁKIEM innym zamyśle graficznym to nieporozumienie. Jak porównywanie sztuki nowoczesnej(cokolwiek o niej myślę) z rysunkiem odwzorowującym. Inne kategorie.

Porównajmy to z pracami Repina choćby i już całkiem mamy bohomazy nie grafikę. Kwestia wykładni -ale co tam, można sobie do potrzeb dopasowywać, żeby wyszło na "najsiejsze".

A swoją drogą -ktoś dorosły nie powinien się chyba posługiwać zwrotami wyszydzającymi RZEKOMY, ZGADYWANY(po analizie "pasującego profilu") wiek, tudzież wykształcenie recenzenta. I swoje "dane" na temat tegoż wysysa ze "strzelam" :E

 

Ludzie, opanujcie się. Gra jaka jest każdy widzi. Jeżeli daje rozrywkę -jest super. A jej oprawa graficzna cóż... Albo strzelanie. Nieważne co do czego kto sprowadza -jest w grze?! Jest?! NOOOOO! Więc jeżeli jest i jest drętwe w odniesieniu do podobnych gier wypada wspomnieć.

Jak o poobijanym traktorze do diabła. Poobijany jest. No ok, szkoda ale to traktor -ma co innego robić w końcu więc szkoda ale da się żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zawisło:

leLD9pZ.png

 

Ktoś ma jakiś pomysł? (restarty itp już robiłem)

 

EDIT: A już nie ważne - wyparowało mi 35GB ściągniętych danych, download od początku. W grę pogram za parę dni :/

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo stoi? Może poczekaj... Recenzje niezłe, mógł się mały dysonans zrobić. Koniec końców mając na uwadze przyjemne doświadczenia z tą firmą grę też raczej wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim zaufanym sklepie parzę na grę to od razu klikam myszką złóż pre-order i git klamka zapadła czekam na grę.Miałem kupić na święta ale jak zobaczyłem hejtowanie na forach pokazałem środkowy palec i na pohybel lamusom kupuje grę. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób co mają grę od AMD za kupno proca. Dostał ktoś z was już kod czy dalej czekacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim zaufanym sklepie parzę na grę to od razu klikam myszką złóż pre-order i git klamka zapadła czekam na grę.Miałem kupić na święta ale jak zobaczyłem hejtowanie na forach pokazałem środkowy palec i na pohybel lamusom kupuje grę. :cool:

Łał, ale im dałeś do wiwatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób co mają grę od AMD za kupno proca. Dostał ktoś z was już kod czy dalej czekacie?

Gratulujemy rezerwacji The Outer Worlds! Zaktualizujemy Twoje konto i powiadomimy Cię, jak tylko klucz zawartości będzie dostępny. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pokazuję w apce xboxa, liczyłem na Nową Zelandię, ale lipa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...