Skocz do zawartości
joloxx9

The Outer Worlds

Rekomendowane odpowiedzi

Mini RPG to dobre określenie. A jak ktoś jest generalnie nastawiony na przyzwoicie napisane dialogi i postacie, a nie koniecznie na rozgrywkę jako taką, to to jest tytuł jak najbardziej godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest zajebistego w Parvati? Jej jedyną cechą charakteru jest to że jest niedopasowana społecznie, a ten jej quest randkowy to Fedex to tego stopnia, że podejrzewam trolling ze strony Obsidian. W ogóle zestaw towarzyszy to kpina i kopiuj/wklej z innych tworów SF, w których były zarysowane lepiej. Ksiądz z Firefly tylko gorszy, psycho-robot z KOTORa, tylko gorszy. Jakaś defaultowa pyskata laska, koleś który czeka na ciebie pod statkiem, mówi że chciałby z tobą lecieć i leci (ot tak) i ta druga laska na biało, o której nie wiem kompletnie nic. Naukowiec zerżnięty z Ricka Sancheza, tylko gorszy. Komputer pokładowy to jedyna ciekawa postać w całej grze.

 

Strzelanie mogłoby być satysfakcjonujące, ale na hardzie wszystko pada jakbym kosiarką przejechał, a jak dochodzą dodatkowe umiejętności towarzyszy, to robi się press button to kill. Taktyka przeciwników polega na samobójczym szturmie wszystkich na raz. Zbieractwo nie ma sensu, bo wszystkiego jest za dużo. Za dużo jest też punktów do rozdawania, przez co moja postać pokonywała WSZYSTKIE skill checki, bez żadnego problemu, co sprawia, że nawet nie chce się szukać alternatywnych sposobów zakończenia misji, które są z kolei tak oczywiste że aż zęby zgrzytają. Nie możesz się dostać do jakiejś lokacji, bo cię nie chcą wpuścić? Znaczy załóżmy że nie chcą, bo oczywiście skill check jest tak niski, że spokojnie ich przegadasz. Metr obok jest wejście do kanału. Dosłownie metr obok bo lokacje są strasznie klaustrofobiczne.

 

Też nie będę kruszył kopii, fajnie że wam się podoba. Tak zostawię tylko mój głos dla równowagi, jakby ktoś chciał jednak kupić za pełną cenę zamiast ogrywać w gamepassie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest zajebistego w Parvati? Jej jedyną cechą charakteru jest to że jest niedopasowana społecznie, a ten jej quest randkowy to Fedex to tego stopnia, że podejrzewam trolling ze strony Obsidian.

 

Ja jestem pewny że to trolling :)

Po co go robiłeś? Przy każdej tej zachciance mogłeś kazać jej spadać :)

(swoją drogą nie jestem do końca przekonany czy uwaliło by to questa... może kiedyś sprawdzę)

 

Dla mnie to pierwsza sensownie napisana postać tego typu, po prostu z duszą - a nie typowe dla EA podlizywanie się mniejszości w stylu "EJ! JESTEM GEEEEJEEEEMM!!!"

 

EDIT: A no i trochę zerżnięta z Firefly też - przecież to Kaylee lekko przerobiona :)

A ta o której piszesz że nie wiesz to Ellie - też fajna postać - buntowniczka z dobrego domu udająca bandytę.

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po co go robiłeś? Przy każdej tej zachciance mogłeś kazać jej spadać :)

 

 

Do końca go nie zrobiłem, jeszcze nie oszalałem i szanuję swój czas :) Zarzuciłem grę gdzieś na drugiej czy trzeciej planecie, po kolejnym queście, w którym miałem dla kogoś przełączyć jakiś przełącznik w odległej lokacji. Niech sobie kuriera wynajmą. Randka Parvati tylko pomogła podjąć mi ostateczną decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A mnie się ten quest Parvati podobał. Taki inny, nietypowy. Żadna rewelka ale fajna odskoczna od typowych rpgowych questów. Fajne teksty i ogólnie Parvati jest bardzo przyjemna..

 

Ze wszystkich postaci polubiłem własnie ją. Najmniej pozytywnie odbieram murzynkę. Nie ze względu na kolor skóry ( nie jestem rasistą) ale charakter. Nie lubie takich kobiet.

 

I tak 90% gry chodziłem tylko z Parvati.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się ten quest Parvati podobał. Taki inny, nietypowy. Żadna rewelka ale fajna odskoczna od typowych rpgowych questów. Fajne teksty i ogólnie Parvati jest bardzo przyjemna..

 

Ze wszystkich postaci polubiłem własnie ją. Najmniej pozytywnie odbieram murzynkę. Nie ze względu na kolor skóry ( nie jestem rasistą) ale charakter. Nie lubie takich kobiet.

 

I tak 90% gry chodziłem tylko z Parvati.

Też tej murzynki nie tolerowałem, nie tylko ze względu na charakter ale również kolor skóry, nie wiem, wygląd jest jakiś przerysowany, tak jakby na siłę chcieli chcieli ją upodobnić do typowej kobiety z plemienia Masajów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wut?

No wolałbym żeby była bardziej biała, nie podoba mi się i tyle :)

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Też tej murzynki nie tolerowałem, nie tylko ze względu na charakter ale również kolor skóry, nie wiem, wygląd jest jakiś przerysowany, tak jakby na siłę chcieli chcieli ją upodobnić do typowej kobiety z plemienia Masajów :E

 

Na siłę faktycznie wciśnięta.. Nie pasuje do tych realiów.. Bardziej pasowałaby np do klimatów CP2077 czy innych cyberunków matrixów. ;>

 

Ale kolor skóry? tego nie rozumiem ;p

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 5 godzinach lizania ścian, bo dotarłem dopiero do tego nabrzeża eksportując i zbierając wszystko na około, i zrobieniu kilku questów pobocznych, ani jednego głównego, czuje, że będę się dobrze bawił. Podoba mi się ten świat i styl artystyczny, po prostu chce mi się w to grać :glodny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Po prawie 5 godzinach lizania ścian, bo dotarłem dopiero do tego nabrzeża eksportując i zbierając wszystko na około, i zrobieniu kilku questów pobocznych, ani jednego głównego, czuje, że będę się dobrze bawił. Podoba mi się ten świat i styl artystyczny, po prostu chce mi się w to grać :glodny:

 

Z taką grą to będziesz grał tak długo jak ja. Czyli ponad 40h:D.. Gra warta tego!. Bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś nie tak z moją grą jest, po dwóch minutach zawiesza grę i nie odpowiada lub wywala mnie do pulpitu. Nie jestem w stanie zacząć gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to zajebiście, gra kupiona i praktycznie niegrywalna, w ciągu minuty freez i wywala do pulpitu. Piękna sprawa normalnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa procedura.

 

Sprawdź:

 

Czy winda zaktualizowana,

Stery zaktualizowane, najlepiej DDU

Wywal/zmniejsz OC

Wyłącz soft w tle, overlay'e i inne programy monitorujące.

 

itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem to już i niestety żadnego efektu. Ręce kurde opadają, no nic, czekam na jakąś łątkę albo coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw capa fps na 60

To przede wszystkim.

Tez miałem problem z tą grą, rozgrzewała mi kartę do 80 stopni i kompa zamieniała w odkurzacz. Po zablokowaniu fps jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj cienie na low i ustaw capa fps na 60

 

 

To właśnie zrobiłem i hula aż miło :D Nie ruszałem tylko cieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przede wszystkim.

Tez miałem problem z tą grą, rozgrzewała mi kartę do 80 stopni i kompa zamieniała w odkurzacz. Po zablokowaniu fps jak ręką odjął.

Nie jestem pewien ale pewnie przy 60 fps gra nie obciąża twojej karty w 100% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką grą to będziesz grał tak długo jak ja. Czyli ponad 40h:D.. Gra warta tego!. Bardzo fajna.

Zrobienie wszystkiego na Nabrzeżu do momentu odlotu, zajęło mi 9g21m, więc nie zdziwię się, że zejdzie mi jeszcze dłużej niż Tobie :E Ale jak gra mi się podoba to tak już mam zwłaszcza w moim ulubionym gatunku, przeszukane, pootwierane, splądrowane i przeczytane wszystko, no i oczywiście wszystkie questy muszą być zrobione.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest spoko, poczytaj wcześniejsze wypowiedzi i opinie(np. jak graliśmy na premierę), buga miałem tylko jednego pod koniec gry, na necie jest solucja jak go ominąć jakby ci się przytrafił.

 

Właśnie czytam i faktycznie sporo dobrego będę musiał nadrobić jak obczaję Disco Elysium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem do gry i spróbowałem przebić się przez Monarcha mając 18LV ... odpuściłem i wróciłem nabijać poziomy na zbadanych wcześniej lokacjach. Jednym słowem absurd, ginąć kilka razy w minucie, bo przeciwnicy mają chyba z 10lv więcej, a moja "wypasiona" broń zadaje tyle obrażeń co kulki śniegu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo dobra gra. Patrząc na to co wyprawia Bethesda w kwestii Falloutów tym bardziej warto zagrać. Szczególnie, że jest dostępna w Game Passie.

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...