Skocz do zawartości
joloxx9

The Outer Worlds

Rekomendowane odpowiedzi

Można w trakcie gry zmienić poziom?

 

Zależy mi na zabawie, ale jak za łatwo, to lipa z taką zabawą.

 

Nie chce mi się z drugiej strony podchodzić do potyczek z 20x. Osobiście sporo eksploruję, lecz podobno tutaj ta eksploracja świata jakaś super nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wkręciłem, jest klimat, gram na normalu i idę w pistolety i perswazje :)

Ale perswazja nie zawsze jest możliwa do użycia, czasem trzeba było mieć rozwinięte zastraszanie oczywiście jak ktoś nie chce walczyć.

Fakt trzeba przełknąć że tam domki się powtarzają ale ogólny setting SF z lat 80tych mi odpowiada.

Ciekawe jak będzie z DLC ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo dość krótkiego wątku fabularnego i powtarzalnych misji pobocznych bawiłem się świetnie dawno żaden RPG mnie tak nie wciągnął. Graficznie bardzo przypadła mi do gustu, system walki był ok. Grają czułem się jak bym wrócił do New Vegas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Gra skończona.

 

Mocno zalatuje falloutem, ale brak tu jego największego atutu czyli eksploracji.

 

Grało się ogólnie przyjemnie, chociaż im dalej tym bardziej męczyło. Sama eksploracja jest po prostu nudna i właściwie jej nie ma co dla mnie jest dużym minusem. Każda lokacja ma przypisaną jakąś misję, więc "bezcelowe" szwendanie się po świecie gry nie ma sensu. Elementy w świecie gry jak budynki często dosyć powtarzalne. Rozczarowało mnie też skalowanie poziomów, a w szczególności broni. Poszli strasznie na łatwiznę.

 

Gra nie wykrzaczyła się ani razu, więc stabilna. Były jednak błędy z naliczaniem bonusów do umiejętności. Naliczało ich zbyt dużo i losowo.

 

Sama fabuła ok, chociaż często miałem wrażenie nadmiaru opcji dialogowych, które często okazywały się pieprzeniem o wszystkim i niczym. Zakończeniem się mocno rozczarowałem.

 

Też pojawiał się w krótkim czasie podczas zwiedzania/wykonywania misji z jednego miejsca nadmiar nowych misji. Szło się pogubić co po co i dlaczego.

 

Sam model strzelania nie jest tak zły jak się naczytałem. Jest ok. Jednak otrzymujemy imo stanowczo zbyt mało punktów umiejętności. Nawet nie starcza na rozwinięcie kilku istotnych na maksa, a chciałoby się np. rozwinąć takie rzeczy jak np. obniżenie kosztu ulepszania.

 

Ogólnie bym grę ocenił 7/10.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy najazd kamery i myślałem, że... Avatar! ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Outer Worlds dostanie duże ulepszenie; nie będzie darmowe

Studio Obsidian Entertainment zapowiedziało The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition, czyli mocno ulepszoną wersję RPG z 2019 roku. Zmiany można zobaczyć na zwiastunie.

Co nowego pojawi się w tej wersji? Przede wszystkim poprawie ulegną wszelkiego rodzaju aspekty graficzne. Gra ma działać stabilnie w 4K i 60 fps na konsolach. Otrzyma także tekstury wyższej rozdzielczości, dodatkowe animacje czy lepsze oświetlenie wolumetryczne, ogólna wydajność również zostanie poprawiona. Dodatkowo The Outer Worlds ma oferować jeszcze więcej możliwości na budowanie swojej postaci dzięki podniesieniu maksymalnego poziomu doświadczenia. Niestety, upgrade nie będzie darmowy. Aby odblokować ulepszenie do Spacer’s Choice Edition w obniżonej cenie (za 7,99 euro, czyli ok. 38 zł), trzeba posiadać zarówno podstawowe wydanie gry, jak i dwa płatne DLC: Peril on Gorgon oraz Murder on Eridanos. The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition zadebiutuje 7 marca tego roku na PC (Steam, Epic Games Store, GOG.com), a także PS5 oraz XSX/S.

Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/the-outer-worlds-spacers-choice-edition-zapowiedziane-prawie-rema/z1243a7

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płatny patch skierowany głównie dla golenia konsolowców :E Nic nowego.
 

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z cyklu "miszczowie w optymalizacje attacken"

"W rozdzielczości 4K nawet GeForce RTX 4090 pozwala na grę tylko w 30 klatkach na sekundę. Słabsze karty graficzne mają problem z utrzymaniem stabilnych 60 fps na niższych rozdzielczościach, mimo że w oryginale zwykle osiągały powyżej 200 klatek"

Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/the-outer-worlds-spacers-choice-edition-na-steam-ma-negatywne-rec/z724539

AdmiredClutteredEgret-max-1mb.gif

 

Edytowane przez lamparcicho
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, w 2023 to nikt się tego nie spodziewał.
Podejście deweloperów do optymalizacji, także starych tytułów, które dostały nowe szaty, Wiesław Trzeci pozdrawia, przestało być już nawet śmieszne.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomyśleć, że ogrywałem podstawową wersję gry z game passa na RX 570 8GB :szczerbaty: Co oni tam naskrobali?
E tam pewien Alex na GOLu napisał, że "oczywiście, że działa powyżej 60fps"  ktoś musi bronić tego "fejka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie...

 

  • Like 1
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że gra wcale wybitnie lepiej nie wygląda, przynajmniej na tym porównaniu pierwszych kilkunastu minut. Tutaj wymagania nie powinny wzrosnąć praktycznie wcale, a na pewno nie na tyle, by coś powyżej 1070 czy tam 2060 miało problem...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2023 o 18:13, lukadd napisał:

Płatny patch skierowany głównie dla golenia konsolowców

Sądząc po jakości tego "patcha" to chyba dobrze, że jest płatny, bo można uniknąć jego instalacji po prostu... nie płacąc :D

  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition jest ostro krytykowane przez graczy, głównie przez słabą optymalizację gry.

Obsidian Entertainment przeprosił za stan remastera i ogłosił nadchodzącą aktualizację"

Za: The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition - Obsidian przeprasza za grę | GRYOnline.pl (gry-online.pl)

Nie no, jak przeprosili to jest ok. Dzisiaj trzeba doceniać takie gesty :E 

giphy.gif

Edytowane przez lamparcicho
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsidian nie robił tego remastera. Wydawca zlecił robotę dla jakiś ekipy speców co robili port gry na switcha i efekty widać;).

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ludzie robiący porty na Switcha powinni mieć optymalizację obcykaną :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to pojawił się już wysyp kluczy po ~35zł z Humble Choice do edycji kompletnej, remasterowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo. Na bazarku 28zł. Mając kupon to cały pakiet Choice tyle wyjdzie🤪

Gry nie skończyłem na game passie to wrócę i ogram tego remastera, jestem ciekaw jak to działa i jak zabugowana jest ta gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na normalną cenę tej gry i to nawet na bardzo rzadkich promocjach to jest to ekstremalnie tanio. Widziałem, że niedawno była aktualizacja 1.4 pod koniec czerwca więc chyba nadal pracują nad poprawkami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nawet pełna cena bez kuponu to okazja, jakby nie patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poratuje ktoś zapisem gry z momentu, w którym będę mógł rozpocząć przechodzić dodatki? Chciałem je sprawdzić, a nie chce mi się od nowa przechodzić podstawki (zmiana platformy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...