Skocz do zawartości
zlotnik

Problemy z Gigabyte B450 aorus elite

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tą płytę od kilku dni nawet na forum ją chwaliłem ale po głębszych testach zastanawiam się żeby ja oddać.

 

1 po o/c w biosie nie zbija zegarów w idle i o zgrozo nie da się zmienić napięcia w offset czy daje wartość na + czy - zawsze napięcie idzie w górę !!! Płyta sama zmienia napięcie po o/c i tego człowieku się trzymaj !! (chore)

2 Wpadłem na pomysł podkręcę w Ryzen master i super napięcie można dowolnie zmienić i działa procesor podkręciłem i zbija zegary w idle normalnie super. Ale co jest coś mi piszczy w uszach czy co, okazje się że płyta w niskich stanach piszczy jak głupia!!. Po googlowania wyłaczyłem stany C szok płyta przestała piszczeć takty dalej zbija jestem cały happy :)

3 Ale co odkryłem Ryzen master nie włącza się razem z Windowsem przewertowałem www i nie da się tego ustawić trzeba za każdym razem włączać program i podkręcać przecież to jest chore !!

 

Jak rozwiążecie jakoś ten problem to płyta zostaje jak nie to ją oddaje. Jestem w szoku jest to najdroższa płyta jaką miałem w życiu :lol2: i nigdy nie miałem z płytą takich cyrków !!

 

I jak coś na jaką płytę zmienić maks 500zł

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P state w biosie i offset napiecie

 

Po problemie,troche zabawy

 

 

Ustawienia wstaw z biosu jakie masz,co do p state

 

zmieniony tylko P0

o4QQg9u.jpg

reszta automat,napiecia nie ruszasz w offset jak bawisz sie P state,w sieci masz rozpiske co i jak znajdziesz

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen Master jest tylko do wstępnego testowania OC :exclam: , aby trwale zapisać ustawienia musisz je wklepać w BIOS, + jego bym się trzymał bo masz tam więcej ważnych opcji, takich jak np. LLC, czy właśnie sterowanie CPU featrues, czy C states, Cool&Quiet.

Odnośnie zbijania zegarów po OC, masz właczone C states P0, Cool&Quiet. i tryb zasilania zrównoważony w Winodws?

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen Master jest tylko do wstępnego testowania OC :exclam: , aby trwale zapisać ustawienia musisz je wklepać w BIOS, + jego bym się trzymał bo masz tam więcej ważnych opcji, takich jak np. LLC, czy właśnie sterowanie CPU featrues, czy C states, Cool&Quiet.

Odnośnie zbijania zegarów po OC, masz właczone C states P0, Cool&Quiet. i tryb zasilania zrównoważony w Winodws?

 

wszystko mam włączone zegarów po o/c w biosie nie zbija. w ryzen master zbija zegary.

Problem taki że bios tej płyty nie ma zmiany napięcia tylko offset który nie działa :lol2: ( nie można wpisać napięcia z ręki - teraz z yt się tego dowiedziałem ) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko mam włączone zegarów po o/c w biosie nie zbija. w ryzen master zbija zegary.

Problem taki że bios tej płyty nie ma zmiany napięcia tylko offset który nie działa :lol2: ( nie można wpisać napięcia z ręki - teraz z yt się tego dowiedziałem ) :lol2:

W sensie, że nie działa zmiana napięcia wcale? Czy, że dawałeś zbyt małe wartości/skok np. -50mV i wraca do zera, bo minimalny skok wynosi np. -125v, jeśli tak to zmieniaj napięcie strzałkami lub +-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie można wpisać napięcia z ręki nie ma takiej opcji !! tylko offset gdzie +0.02 czy -0.02 nic nie zmienia albo napięcie delikatnie idzie w górę a jak dam - albo + 0.04 to jest zwiecha i wraca do ustawień początkowych. W ryzen master napięcie można się bawić do woli wszystko działa

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem o takiej opcji ale taktowanie i napięcie mam ciemne tak jak u Ciebie nieda się tam zmienić nawet jak procesor odtaktuje dam auto i tak w tej opcji Zen jest ciemne

 

teraz czytam jak dobrze rozumiem przez zmianę pozostały parametrów zmienia się zegar i napięcie

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

Bo napiecia zmieniasz hex,masz link z wartosciami wyzej

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki teraz napięciem idzie sterować. Zegarów dalej nie zbija ale już się z tym pogodziłem w idle z monitorem pobiera 90w to tragedii niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może problem z dźwiękiem przy tej płycie głównej ? Ponieważ złożyłem dzisiaj nowego PC właśnie z tą płytą. Muzyka gra zajebiście czysty dźwiek poprostu cacy, aczkolwiek w CS;GO czy na streamach z lol'a dźwięk jest strasznie kijowy.. Bardzo wytłumiony i raz jest jednej w prawej słuchawce raz w lewej ;c

Ma ktoś jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może problem z dźwiękiem przy tej płycie głównej ? Ponieważ złożyłem dzisiaj nowego PC właśnie z tą płytą. Muzyka gra zajebiście czysty dźwiek poprostu cacy, aczkolwiek w CS;GO czy na streamach z lol'a dźwięk jest strasznie kijowy.. Bardzo wytłumiony i raz jest jednej w prawej słuchawce raz w lewej ;c

Ma ktoś jakieś pomysły ?

Ta sama płyta i ten sam problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam xonara wiec nie wiem jak działa integra. Chyba nigdy w życiu nie korzytałem z integry na mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie pobiore sterowniki do karty sieciowej działa mi tylko wifi a potrzebuje przez kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

gdzie pobiore sterowniki do karty sieciowej działa mi tylko wifi a potrzebuje przez kabel

 

Miałam wizje jak zaczełam mysleć intensywnie o tym wielkim problemie

ff383bade7400.png

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam wizje jak zaczełam mysleć intensywnie o tym wielkim problemie

ff383bade7400.png

dzieki działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Trafiłem tutaj szukając jakiegoś wsparcia od posiadaczy tej płyty.

Wczoraj zacząłem składać zestaw oparty na tej płycie. Nie wiem czy coś nie tak jest z moją płyta, czy z którymś podzespołem, ale oto co się dzieje - płyta uruchamia się 4 razy dłużej niż moje stare, które mają nawet po 10 lat. Na płycie uruchomiony jest RAID 0, z dwoma dyskami SSD, a w gnieździe USB bootowalny pendrive z legalnym systemem Win7. Proces "wstawania" płyty odbywa się bardzo długo. Zanim dojdzie do zbootowania pendriva to mija chyba ze 1,5 minuty, po czym rozpoczyna się ładowanie plików systemu windows, chyba, że wcześniej wcisnąłem F12 to po tych 1,5 min. otwiera się BIOS! - Po ponad 1,5 minuty!. Natomiast jeśli zabootowało pendriva to przy pierwszym ekranie instalacyjnym wyłączają się gniazda USB i nie działa mysz i klawiatura. No masakra jakaś... Albo lipny egzemplarz, albo któryś podzespół powoduje problem. Bo nie wierzę, aby ona tak długo wstawała. Reszta to: Ryzen 7 1700+, 2x8GB goodram, kupiona jako używana grafika GTX 1050 Ti Windforce 4GB

Jak to wygląda u was?

Będę wdzięczny za rady i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak: Od momentu wlaczenia PC, po 15 sekundach pojawia się logo Aorus, możliwość wejścia do biosa itp. Od włączenia PC do załadowania logowania się na konto w Windowsie - 38 sekund. Do tego jeszcze w między czasie pojawia się sekwencja StoreMI bo mam tak ustawione dyski SSD + HDD. Jak dla mnie to fakt, Płyta długo wstaje, na poprzednim i5 3470 i płycie z68 pro3 w 15 sekund to juz dawno byłem na pulpicie. Ale to podobno normalna przypadłość wszystkich płyt B450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie poczytałem zagraniczne fora i tam też wspominają, że te płyty długo wstają. U mnie jednak po włączeniu RAID, logo Arous albo nie pojawia się w ogóle, albo miga tak szybko, że ledwie da się je zauważyć. Póki co załatwiłem już sobie klawiaturę i mysz na PS2 i zobaczę, czy przebrnę z tym przez instalację win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie poczytałem zagraniczne fora i tam też wspominają, że te płyty długo wstają. U mnie jednak po włączeniu RAID, logo Arous albo nie pojawia się w ogóle, albo miga tak szybko, że ledwie da się je zauważyć. Póki co załatwiłem już sobie klawiaturę i mysz na PS2 i zobaczę, czy przebrnę z tym przez instalację win7.

 

Sama mysz nie wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2 nie pomogło. Pomógł nieco upgrade biosu z ver. 41 do ver 42a i kolejny reset biosu z wyjęciem baterii. Ale to i tak nie uwolniło myszy przy instalacji systemu. Olałem zatem win 7 i pobrałem win10, który nie robił problemów ze sterami USB, ale... ale i tak nie udało mi się zainstalować systemu na skonfigurowanej macierzy RAID0, którą przebrnąłem przez bios itp, ale instalator win10, mimo prób podawania sterowników i tak nie widział żadnego dysku. Nawet dysku, który nie był w macierzy raid. Wkur...ia mnie już ta płyta, i aby cokolwiek zrozumieć wyłączyłem RAID i wróciłem ustawienie na AHCI i zainstalowałem na razie system na jednym podpiętym dysku talerzowym 2TB. Po iluś tam próbach na tym jednym dysku system stoi i działa, ale ja chcę raid0 z dwóch ssd. Ćwiczę dalej i otwarty jestem na rady i sugestie. Z góry dzięki.

Edytowane przez wrz00su

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomógł nieco upgrade biosu z ver. 41 do ver 42a i kolejny reset biosu z wyjęciem baterii.

Zrob sobie upgrade z F42a do F42c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...