Skocz do zawartości
Magris

Robot sprzątający do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy warto zainwestować w robota sprzątającego, czy to zbędna rzecz? myślę by kupić takie urządzenie, ale nie za kilka tysięcy, lecz coś tańszego w granicach 600-700zł. Często przyznam brak czasu na sprzątanie, a dobrze jest mieć takiego "służącego" , który automatycznie posprząta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o ile nie masz dużo dywanów. Ja miałem robojet duel i był świetny (sprzedałem), kolega kupił jego następcę i jest zachwycony. Ale to sprzęty juz nie najnowsze. Xiaomi ma dobre roboty, nimi sie zainteresuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatna rzecz, owszem. W tej kwocie to poszukaj może czegoś z Overmax. Np. Aspiri Robo kupisz za 699zł - https://home.overmax.eu/produkt/aspiri-robo/ z tego co słyszałem, to bardzo dobry odkurzacz automatyczny :) Xiaomi to ma roboty tak chyba od około 1000zł, chodź mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o mopowaniu nie wiem nic ale sam robot odkurzajacy robi robote :) znajoma ma 2 koty i tego robocika i jest bardzo zadowolona, ja tez mam zamiar sobie kupic ale bez mopowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatna rzecz, owszem. W tej kwocie to poszukaj może czegoś z Overmax. Np. Aspiri Robo kupisz za 699zł - https://home.overmax.eu/produkt/aspiri-robo/ z tego co słyszałem, to bardzo dobry odkurzacz automatyczny :) Xiaomi to ma roboty tak chyba od około 1000zł, chodź mogę się mylić.

 

W tej cenie rzeczywiście wygląda nieźle. Ja po nowym roku coś będę też kupował i powoli się rozglądam. Mamibot, czy Xiaomi mają bardzo drogo, ten Aspiri Robo w porównaniu do nich to taniocha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

odświeżę temat, mam zamiar kupić robota sprzątającego do około 1400zł, bo Żona mi marudzi, że za mało sprzątam:). Czytam pełno recenzji i nie wiem w końcu którego kupić. Wybrałem Mamibot Grey, lub ILIFE A9s (dość nowy na rynku). Na Graya przemawia większa moc, na A9s wibrujący mop, chociaż ponoć dwa dość dobrze przecierają podłogę. Xiaomi ponoć średnio sobie radzi z mopowaniem i kosztuje najwięcej, dlatego odpada. Nie nastawiam się, że będzie pięknie myć, ale chociaż odświeży podłogę, jak codziennie będzie włączony. Mam około 90m kwadratowych podług - panele i kilka metrów kafelek, nie mam dywanów, do tego dziecko i psa z krótką sierścią i on najwięcej brudzi:). Może doradzicie który lepszy czy bez różnicy z nimi. Pozdrawiam

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Z robotów jezt roomba, a potem dłuuuugo NIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się perfekcyjnej naoglądał i teraz spamuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Się perfekcyjnej naoglądał i teraz spamuje :E

Sam wyluzuj. Ja przynajmniej mam jakieś życie, a ty udzielasz się już we wszystkich wątkach. To też nie oznacza, że się na czymkolwiek znasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się, do 1500 zł coś do codziennego użytku (kot + alergia). Zero dywanów, próg do łazienki na około 2cm - nie wiem czy coś przejdzie, najwyżej tam się urządzenia nie wpuści. Z tego co widzę to Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Robot lub Mamibot GREY. Jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo duże wątpliwości co do zakupu robota, ale "żona chce". Założyłem, że ponieważ nie mam punktu odniesienia to wezmę "co jest" najtańszego - żeby przetestować i nie mieć wyrzutów sumienia że wtopiłem kasę w głupią ideę. Wzięliśmy "tanią tandetę" od Viledy za ~450PLN. Żadnego sterowania, cudów, programów, stacji dokujących. Ma jeździć i sprzątać. I jestem zaskoczony, ale to nawet jakoś działa :) Deklarują - że godzinę po ładowaniu. Pracował ponad dwie ( kilka chodniczków, brak dywanów!). Jednak to się nie dzieje szybko, one mają ograniczoną wydajność przemieszczania się - to nie "żona z odkurzaczem". Więc pewnie kiedyś kupię drugi, a nie zamienię ten, który mam.

 

P.S. Żona zadowolona :)

 

P.P.S. Kot też. Obserwuje i próbuje czasem upolować szczotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo duże wątpliwości co do zakupu robota, ale "żona chce". Założyłem, że ponieważ nie mam punktu odniesienia to wezmę "co jest" najtańszego - żeby przetestować i nie mieć wyrzutów sumienia że wtopiłem kasę w głupią ideę. Wzięliśmy "tanią tandetę" od Viledy za ~450PLN. Żadnego sterowania, cudów, programów, stacji dokujących. Ma jeździć i sprzątać. I jestem zaskoczony, ale to nawet jakoś działa :) Deklarują - że godzinę po ładowaniu. Pracował ponad dwie ( kilka chodniczków, brak dywanów!). Jednak to się nie dzieje szybko, one mają ograniczoną wydajność przemieszczania się - to nie "żona z odkurzaczem". Więc pewnie kiedyś kupię drugi, a nie zamienię ten, który mam.

 

P.S. Żona zadowolona :)

 

P.P.S. Kot też. Obserwuje i próbuje czasem upolować szczotki.

No nie za dużo to wniosło do dyskusji ale cieszę się ze żona zadowolona. Ja natomiast poszedłem w zestaw https://mamibot.tech/pl/zestawy-roboty-sprzatajace/354-7766-super-prezent-grey-sofie-5907534798159.html, zobaczymy jak się będzie to sprawować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xiaomi Roborock S50 od kwietnia. Sprząta mniej więcej co 5 dzień. Ale tylko nim odkurzam [na razie ;) ]. Jeżeli ktoś chciałby mogę potestować funkję mopa.

Po ilości zbieranego brudu mogę ocenić, że robi to dobrze :D

Podoba mi się w nim:

- logika sprzątania (prostopadłe i równoległe kierunki - bez chaotycznych ruchów - przekłada to się na pewno na szybkość i dokładność sprzątania; dwukrotne sprzątanie tego samego miejsca;

- niesamowicie duży akumulator (u mnie zużywa ~30% na ~50min pracy);

- możliwość do wyboru 4 trybów pracy / mocy (quiet, balanced, turbo, max) + mop. Ja mam ustawionego na balanced i baterii jak widać bez problemu starcza a głośność jest wręcz umiarkowana - spokojnie da się TV oglądać;

- możliwość automatycznego wykrywania powierzchni dywanowych i zwiększanie mocy na nich - robi to bezbłędnie;

- jego wysokość jest akurat dobra pod moje krzesła, kanapę, kaloryfery, schody (nie mieści się jedynie pod WC);

- automatyczne tworzenie mapy pomieszczeń i na ich podstawie możliwość czyszczenia stref - w apce wybiera się na mapce obszar, który ma być czyszczony i odkurzacz do niego jedzie i go czyści;

- w apce możliwość sprawdzenia stanu części odkurzacza (szczotki, filtry, sensory itp) - raport w % zużycia lub zabrudzenia;

- możliwość mycia szczotek i zbiornika na śmieci (filtr tylko do przepłukania);

- możliwość zaplanowania sprzątania (w apce);

- wydaje mi się że dość tanie części eksploatacyjne do niego (planuję kupić); u mnie po tych 4 miesiącach mają stan >94%. Sensory 73%, ale je trzeba tylko przeczyścić szmatką;

- Xiaomi od kwietnia już 2 razy wydała update softu;

- EDIT - w apce jest dokładna mapa "online" gdzie odkurzacz sprzątał - jaką trasę zrobił.

 

Z minusów:

- kilka razy pominął jakieś pomieszczenie i musiałem ręcznie go tam wysyłać;

- konieczność zakładania konta na Xiaomi - bez tego nie ma apki;

- jeżeli ktoś ma problemy z EN - brak j. polskiego zarówno w komunikatach głosowych i w apce;

 

Tutaj macie też dość dobry test kilku popularnych robotów:

Edytowane przez Grenrozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem po taniości ostatnio Eufy Robovac 11. Jeden z najlepszych budżetowych robotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma raczej nic lepszego w takiej cenie jak xaoimi. Ja mam stara wersję xaoimi robot vacum. Odkurzacz robi mapę clego pomieszczenia wie gdzie ma jechac jak sprzątać i robi to bardzo dobrze. Prawie wcale nie używamy zwykłego odkurzacza. Posiada algorytm wykorzystywsny przy budowie promów kosmicznych. To nie jest jakiś głupi odkurzacz z biedron..za kilka stow. Posada też liczne zabezpieczenia. Są już nowsze wersję być może lepsze. Jest test tego odkurzacza w porównaniu wtedy z njadrozsza roomba 980 która kosztowała wtedy 5 tys wcale od niej nie dostawał nawet soprzatal tak samo albo lepiej. Tylko takie sprzęty mogą się z nim równać. Ja za swojego zapłaciłem wtedy 1250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam iRobota 604 i uważam, że to bardzo przydatne i wygodne urządzenie. Wjeżdża w trudno dostępne miejsca, zbiera brudy, kurz itd. Czasem jeździ kilka razy w jednym miejscu, by nie zostawić ani okruszka. Nie muszę po nim poprawiać, bo jest dokładny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę...

Co myślicie o Ilife A7? czy może lepiej a8 bez apki?

Zakup raczej będzie na Ali na 11.11 ;) Budżet 600-800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z robotów sprzątających zdecydowanie roomba, najlepszy pomocnik :)

Xiaomi miażdży Roombe. Mówię to jako posiadacz obu urządzeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten model i jest bardzo zadowolony:

 

 

kosztuje żadne pieniądze, a sprzątą b. dobrze.

Jeżeli ktoś dysponuje mniejszym budzetem, z pewnością będzie zadowolony z pracy tego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o robojet duel 3? Albo Air?

Co roku zgarniaja nagrody za opłacalność, mają pidwojne szczotki boczne i są ciche.

Miałem kiedyś duela ale sprzedałem. Teraz zastanawiam się nad ponownym zakupem. I koło 1000zl najlepiej wypada poniekąd robojet.

Na xiaomi trochę ludzie narzekają, tak samo słabo w testach wypada. Na duala praktycznie brak negatywnych opinii.

 

I czy ktoś kupował u nich w sklepie firmowym? Duel 3 jest za 1300zl vs 1350-1400zl po sklepach. Do tego jest zestaw z mopem elektrycznym Twist wartym 700, gdzie razem cenią 1620zl. Na raty biorąc do przelkniecia, ale mają jakiś błąd na stronie przy symulacji rat.

Jakieś doświadczenia z zakupem u nich?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten model i jest bardzo zadowolony:

 

 

kosztuje żadne pieniądze, a sprzątą b. dobrze.

Jeżeli ktoś dysponuje mniejszym budzetem, z pewnością będzie zadowolony z pracy tego urządzenia.

 

spamer reklamujący szajs.szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Alto z kodem GEEX-EUFY jest Eufy 35C za 700zl. 300zl zniżki od normalnej, w sumie i tak niskiej bo 999zl.

I kupiłem :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...