Skocz do zawartości
Magris

Robot sprzątający do domu

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o robojet duel 3? Albo Air?

Co roku zgarniaja nagrody za opłacalność, mają pidwojne szczotki boczne i są ciche.

Miałem kiedyś duela ale sprzedałem. Teraz zastanawiam się nad ponownym zakupem. I koło 1000zl najlepiej wypada poniekąd robojet.

Na xiaomi trochę ludzie narzekają, tak samo słabo w testach wypada. Na duala praktycznie brak negatywnych opinii.

 

I czy ktoś kupował u nich w sklepie firmowym? Duel 3 jest za 1300zl vs 1350-1400zl po sklepach. Do tego jest zestaw z mopem elektrycznym Twist wartym 700, gdzie razem cenią 1620zl. Na raty biorąc do przelkniecia, ale mają jakiś błąd na stronie przy symulacji rat.

Jakieś doświadczenia z zakupem u nich?

 

Kupiłem model Duel 3 jakiś czas temu, bodajże 14 miesięcy temu i sprawdza mi się bardzo dobrze. Na dzień dzisiejszy nic lepszego nie potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcialem go kupić ale...

Jest robojet air za i identyczny raven za 1000zl. Robojet zbiera pozytywy, RAVEN nie. Tak samo z pierwszym duel, też ma masę odpowiedników na Ali.

Duel 3 widziałem na Ali pod inną nazwą, także one mają co najwyżej polski soft, reszta to chiński kadlubek.

 

Kupiłem eufy, bo jest prawie 2x tańszy od duela 3 a ma te same możliwości i znacznie więcej pozytywnych opinii. A raczej prawie zero zegatywnych i średnich.

 

Zobaczymy jak się będzie sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już odkurzacz. Powiem tak - Za 700zl suuuper. :cool:

Cichy, wjeżdża gdzie trzeba, progi i dywany nie są mu straszne.

Pojeździł 30 min i zebrał kupę śmieci i kurzu. Nawet w cenie 1000zl bdb opcja, jeśli dla kogoś xiaomi jest za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały UP.

Zamieniłem sie z bratem na weekend na xiaomi vac pierwszej gen.

Brat nie chce mi oddać eufy, ja nie chcę xiaomi ;) oto powody

Xiaomi jest wyższy. Nie wjeżdża pod nisko zawieszone grzejniki oraz pod szafki kuchenne (listwę przy podlodze mam cofnieta względem drzwi)

Eufy dokładniej sprząta. Dwie zmiotki robią swoje.

Xiaomi ma wypasiona apke, z możliwością wysłania go gdzie tylko chcemy. Eufy ma to okrojone do ustawień trybu sprzątania. Oba da się zdalnie odpalić będąc poza domem ale nad xiaomi mamy kontrolę. Eufy odpalimy komendami głosowymi, co się fajnie sprawdza.

Głośność zbliżona

Skuteczność sprzątania - eufy zdecydowanie na moim metrażu i układzie. Wraca do odwiedzinych miejsc i sprząta kurz, który podniósł odkurzając obok. A mocny silnik wytwarza odczuwalny powiew powietrza. Xiaomi nie wraca tam, gdzie był a przynajmniej nie zauważyłem tego. Bratu natomiast odpowiada schemat sprzątania xiaomi ale ma inny układ większych pomieszczeń. Dodatkowo u mnie często coś zmienia swoje miejsce. A to krzesła, stolik, coś w sypialni i przede wszystkim u córki. Robot zmaouje pomieszczenia by kilka dni później robić to samo, bo coś się pozmieniało. Teraz właśnie kanapa w salonie idzie na środek a stół pod ścianę. I cała mapa stworzona przez xiaomi poszła się jeb... ;)

 

Dywany u mnie podobnie, z czego eufy ma przewagę jednej szczotki zmiatajacej, co daje wyraźny efekt nie tylko na twardej podłodze.

Wydaje mi się, że akcesoria są kompatybilne jak Szczotka czy filtry.

Bateria - xiaomi dłużej działa, ale co z tego jak eufy opitoli całe mieszkanie na jednym ladowaniu. Nie zauważam różnicy, bo każdy z nich wraca do stacji i się ładuje.

Gdybym miał znów coś wybrać do 1000zl, byłby to eufy. Xiaomi ok, ma wypasiona aplikacje która daje duże możliwości ale reszta przeciętna no i eufy jest niższy. Na mbiejszym metrażu mapowanie imo zbędne. A komendy głosowe w 35c robią swoje ;)

 

Jak na razie jestem zadowolony, no i nie mam odczucia, że mogłem wybrać lepiej :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat nie chce mi oddać eufy, ja nie chcę xiaomi ;) oto powody

Jak na razie jestem zadowolony, no i nie mam odczucia, że mogłem wybrać lepiej :E

Piszesz o mapowaniu pomieszczeń (nie mopowaniu), a w opisie tego robota (na Alledrogo) nie ma o tym mowy. Możesz podać jakiś wiarygodny link?

Poszukuję niedrogiego robocika (bez mopowania/mycia), ale z mapowaniem pomieszczeń i powrotem do stacji ładującej - mam dość dużo ruchomych sprzętów, a całość do sprzątania to 70mkw, bez progów, schodów (3 pomieszczenie + łazienka).

Nie potrzebuję uruchamiania ze smartfona, ani łączności przez WiFi. Wystarczy prosta automatyka do określenia czasu/terminów uruchamiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2020 o 11:34, BogdanHa napisał:

Piszesz o mapowaniu pomieszczeń (nie mopowaniu), a w opisie tego robota (na Alledrogo) nie ma o tym mowy. Możesz podać jakiś wiarygodny link?

Poszukuję niedrogiego robocika (bez mopowania/mycia), ale z mapowaniem pomieszczeń i powrotem do stacji ładującej - mam dość dużo ruchomych sprzętów, a całość do sprzątania to 70mkw, bez progów, schodów (3 pomieszczenie + łazienka).

Nie potrzebuję uruchamiania ze smartfona, ani łączności przez WiFi. Wystarczy prosta automatyka do określenia czasu/terminów uruchamiania.

Mapowaniu.

Xiaomi mapuje pomieszczenia, gdzie później możesz sobie w apce wysłać go w dowolne miejsce. Mój eufy nie mapuje aczkolwiek chyba coś jednak zapamiętuje, bo po jakimś czasie zachowuje się tak, jakby znał rozkład pomieszczenia. Tak czy inaczej  Eufy (Gufy, jak mawia moja córka) cały czas działa co drugi dzień średnio i sprząta świetnie. i przeskakuje przez nogę suszarki na pranie :)

Mogę go szczerze polecić jako moim zdaniem skuteczniejszy robot do sprzątania niż xiaomi. Apka też działa, można go odpalić zdalnie i wysłać do bazy i ustawić harmonogram (niestety jedna akcja na dzień tygodnia).

Aha, eufy jest właśnie prosty. 11s nie ma chyba sterowania apką nawet a ma świetne opinie na ebay liczone w dziesiątkach tysięcy. W sumie to na niego polowałem, ale się trafił z kodem 35c to bralem.

 

edit:

masz, 11s od Alto, czyli Xkom. 700zł. Sterowanie pilotem, ustawienia harmonogramu.

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się pod dyskusję

Zamierzam kupić robota sprzątające do 1000 zł

Mam pytanie

Jak działają czujnik zbliżeniowe. Czy roboty potrafią zbliżyć się np do przeszkody (typu zabawka, kieliszek), aby ja ominąć nie uszkadzają go?

Czy takie roboty muszą "dotknąć" przeszkody, aby ją ominąć, czy potrafią ja "wyczuć" na odległość?

Jeżeli muszą "dotknąc" przeszkody, czy one ja obiją?

???

Proszę o opinię

Dziękuję

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, Tak.

2. Nie wiem, nigdy nie obserwowałem pod tym kątem, ale raczej to jest chyba maksymalne zbliżenie się ( u mnie niekiedy dochodzi niekiedy do delikatnego otarcia się o przeszkodę). Jak robot ominie  ją z odległości, to będziesz miał tam nieposprzątane.

3. Raczej delikatne dotknięcie jeśli już.

Moje uwagi:

1. Na początek zrób mapę całego domu.

2. Przed sprzątaniem usuwaj rzeczy typu skarpety, pończochy, jakieś mniejsze części garderoby, klocki itp.... One tego nie widzą i potrafią to połknąć. Takie rzeczy są za płaskie i czujniki tego

po prostu nie  zobaczą. Podobnie jak np kartki papieru.  Usuwaj też wszelkie kable. Roboty się w nie wplątują. Szczególnie chyba takie, które mają dwie miotełki na przodzie.

3. Warto od czasu do czasu przetrzeć takiego robota suchą szmatką (po obwodzie tego koła-tam najczęściej są czujniki. Przynajmniej mój tam je ma). W ogóle należy czyścić takiego robota

co jakiś czas. Koła, szczotki itp...

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się maksymalnie, może się delikatnie otrzeć ale na pewno nie będzie to obicie, tak wiec nie martw się o stan ścian i mebli. Nic się nie stanie. Zerknij sobie na Welltec r8 pro https://welltec.pro/pl/robot-sprzatajacy-welltec-r8-pro-funkcja-mopowania-p-5594.html?product=r8pro. Skutecznie czyści oraz mopuje (wiadomo, ze skuteczniejsze jest umycie podłogi na kolanach czy normalnym mopem ale sam sobie włączam raz na jakiś czas moponowanie, do wysprzątania domu przed przyjściem gości jest ok i wystarczy).  Usuwanie nawet płyny po kawie itp.  Pracuje cicho i poradzi sobie nawet z dużymi powierzchniami. . Zapamiętuje wiele map, ma opcję wyznaczania stref zakazanych – osobno dla odkurzania, jak i mopowania. Szczota ok, nie placza się wokół niej włosy.  A i dla mnie dodatkowym plusem jest stacja opróżniająca bo nie musze tak często usuwać brudów z pojemniczka przy samym robocie. 

Edytowane przez jagorst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dodatkowo, nawet w 1440p z rt/pt bardzo szybko się zapycha cały vram w 4070ti.
    • No więc sytuacja wygląda tak, że spadł na mnie zakup i instalacja nowego routera do routera SIM na wieś. Została zamontowana antena - jeśli się nie mylę jest to Signaflex XRANGE 2x48 dBi. Zanim przejdę do rzeczy to jeśli ktoś jest w stanie określić czy ta antena jest w ogóle warta czegokolwiek, to dzięki za info. A, końcówki to bodajże 2x SMA. No i tutaj pojawia się pytanie - jaki router do takiej anteny wybrać? Musi to być router na kartę SIM - jest już takowa zakupiona w Play. Moim największym problemem jest zrozumienie, skąd mam wiedzieć po opisie routera czy podłączę do niego antenę. Który parametr to sugeruje? Czy jeśli router ma po prostu antenki, to można je zawsze wykręcić i podłączyć kable? Przyznam, że nie mam w tym temacie żadnego pojęcia. Kolejne pytanie, jeśli w ofercie Play jest dostęp do 5G i antena też obsługuje 5G, to router też musi mieć 5G, czy wystarczy sama antena?   Będę wdzięczny za wskazówki dotyczące zakupu routera i ogólnie na temat stawiania tej sieci. Jak brakuje jakichś informacji to podam. 
    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę(poruszając mysz) to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...