Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Amartay

Min zasilacz pod GTX 760

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zapytać jaki jest minimalny zasilacz pod:

 

Karta graficzna Asus GTX 760 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP (1072/6008) (wer. O.C. - OverClock)

(wentylator DirectCU II) GTX760-DC2OC-2GD5

 

Karta link -> Asus

 

Czy coś takiego: Amacrox Warrior AX450-PNF, 400W jest w stanie to uciągnąć? Chciałbym oddac karte bratu ale mam pewne obawy. Uzasadnione?

 

Zasilac link -> Proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tą kartę uciągnie każdy zasilacz od 350W w górę porządnej firmy Corsair/Seasonic/Antec/BQ/Chieftec/SilentiumPC.

Jaki budżet ?

Jak nie chcesz wydawać dużo: https://www.x-kom.pl/p/66340-zasilacz-do-komputera-chieftec-450w-gpa-450s8-oem.html

 

Edit:

Aaa, rozumiem że brat ma tego Amacroxa czy jak mu tam? Pewnie chiński badziew ale grafika też nie za wydajna i mało warta więc chyba nie ma co się za dużo obwiać, a najlepiej zmienić zasilacz i będzie na przyszłość :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinien wystarczyć ale w praktyce może być różnie. konfiguracje z GTX760 ze sciany brały ponad 300W a zasilacz ma tylko 2linie 12V po 18A. Podaj resztę komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten Asus wymaga wtyczki 8pin a AX450-PNF raczej jej nie ma więc albo przelotka albo inny PSU z wymaganą wtyczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

Edit:

Aaa, rozumiem że brat ma tego Amacroxa czy jak mu tam? Pewnie chiński badziew ale grafika też nie za wydajna i mało warta więc chyba nie ma co się za dużo obwiać, a najlepiej zmienić zasilacz i będzie na przyszłość :thumbup:

 

Amacrox Warrior był produkowany przez FSP (dokładnie to chyba Fortron APN, o ile dobrze pamiętam), więc wcale nie taki badziew. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz31, juz podaje:

 

Procesor Intel Core i3-4170, 3.7GHz, 3MB, BOX (BX80646I34170) + Chlodzenie box.

ASRock Z87 Pro4 /Z87/DDR3/SATA3/USB3/PCIE3.0/s1150/ATX - Z87 Pro4

GoodRam Play DDR3 4GB 1600MHz CL9 (GY1600D364L9S/4G) x2

 

+ Dysk sata, napęd CD.

 

Raczej komputer biurowy + dzieciaki graja w gry typu Minecraft, Simsy, Diablo3.

 

@Alexandre09

Dokładnie tak. Wydatek na zasilacz rzędu 200zł to nie problem. Pytanie tylko czy konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci polecił coś około 450W sobie wybrać zawsze masz coś na rezerwe by sobie zwiekszyć np ram :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zasilacz w starym kompie. Lata od dawna z i5-760 8gb ram i radeonem 4890 :D więc sprzęt duuuuużo bardziej prądożerny. Więc jak myślę, że jak zasilacz zdrowy i czyszczony to wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam ten zasilacz w starym kompie. Lata od dawna z i5-760 8gb ram i radeonem 4890 :D więc sprzęt duuuuużo bardziej prądożerny. Więc jak myślę, że jak zasilacz zdrowy i czyszczony to wszystko będzie ok.

To jeszcze napisz czy 4890 ma złącze 6pin + 8Pin, 2x6pin czy samo 6pin bo były i takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, za pomocą przejściówki podłączymy wszystko.

Ja to bym chyba zaryzykował i podłączył na starym zasilaczu tak jak jest.

Sprzęt który będzie na tym zasilaczu jest stary i tani więc (odpukać) nawet w razie czego to dużych strat nie będzie.

Jak będzie chodzić to niech chodzi, jak by były jakieś restary to wtedy wymienić na większy zasilacz i porządniejszy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amacrox Warrior był produkowany przez FSP (dokładnie to chyba Fortron APN, o ile dobrze pamiętam), więc wcale nie taki badziew. ;)

jak nazwa wskazuje pnf, a nie apn... a to spora różnica, bo pnf to już przestarzała platforma z pasywną korekcją mocy -do tego gtx-a 760 styknie - tylko przelotka 6 na 8pin potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

jak nazwa wskazuje pnf, a nie apn... a to spora różnica, bo pnf to już przestarzała platforma z pasywną korekcją mocy -do tego gtx-a 760 styknie - tylko przelotka 6 na 8pin potrzebna

 

A no faktycznie, jełop ze mnie, nie wiem dlaczego uznałem że to seria AXxxx-80EN (to był APN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

Plan jest taki by podpiac i zobaczyc. Moze nie wybuchnie. Przelotka bedzie potrzebna.

 

Okazalo sie rowniez, ze w obwodzie jest lezący u znajomego Antec VP 500W Link -> Morele. Gdyby jednak podczas swiat cos wybuchło, będzie alternatywą.

 

Dziekuje jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...