Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chreasy

psu pod i9 9900k + rtx 2080Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Męczy mnie wybór wybór odpowiednio dobranego zasilacza po i9 9900k wraz rtx2080Ti. W grę wchodzi tylko seasonic.

 

Miałem kupować: PRIME ULTRA TITANIUM 750w (839zł). Niedawno rozmawiałem z kolesiem, który zasugerował mi, żebym najlepiej wybrał 850w, z tej racji, że zestawy typu: i7 8700k@4.9Ghz-5.0Ghz + gtx 1080Ti / i9 9900k@5.0Ghz + rtx 2080Ti biorą podczas grania ok 370-390w [mierzone watomierzem] a jak wiadomo zasilacz najlepiej się sprawuje przy 50% obciążeniu czyli wnioskując najlepiej kupić właśnie 850watówke.

 

Jeśli tak, to PRIME ULTRA TITANIUM 850w lata po ok 970zł :D z kolei partia niższa od prime tj. FOCUS PLUS PLATINUM 850w ma już rozsądną cenę tj. 599zł. Mógłby ktoś obeznany w temacie i pełni wiedzy wyprostować mój dylemat. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "najlepiej się sprawuje".

Myślę, że zasilacz ma raczej wywalone na to, czy pracuje na 50% czy 60% mocy.

Co innego jakbyś tam 500W chciał włożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "najlepiej się sprawuje".

Myślę, że zasilacz ma raczej wywalone na to, czy pracuje na 50% czy 60% mocy.

Co innego jakbyś tam 500W chciał włożyć :)

 

chodzi mi bardziej o optymalna sprawność a wykorzystywaną moc zasilacza.

 

Screen-Shot-12-17-18-at-10-44-AM.png

 

czyli jeśli powyższe zestawy łykają max ok 360-400w, to właśnie najlepiej będzie kupić zasilacz 850w niż 750w. Chyba, że coś się zmieniło i mnie ktoś z błędu wyprowadzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz popatrz na wykres... zobacz, jaka jest różnica w sprawności miedzy 50 a 100% obciążenia lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niewielka czyli rozumiem, że chcesz mi powiedzieć, że 750w będzie idealna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w sprawności między szczytem efektywności czyli okolice 50% a efektywnością przy maks obciążeniu to maks ok 5%. Także to czy zasilacz będzie odciążony w 50 czy 60% nie ma większego znaczenia. Różnica w poborze prądu z gniazdka będzie na poziomie kilku watów więc wartości kompletnie pomijalne. Także nie widzę sensu brania większego zasilacza niż 750W. Brał bym raczej coś porządnego w GOLDzie chyba że Platinum/Titanum ma być jako efekt WOW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niewielka czyli rozumiem, że chcesz mi powiedzieć, że 750w będzie idealna ?

jeśli sugerować się ceną, to najlepszy będzie 650w w goldzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz popatrz na wykres... zobacz, jaka jest różnica w sprawności miedzy 50 a 100% obciążenia lol2.gif

 

tyko zasilacz obciążony 100% będzie bardzo gorący i głośny, poza tym pomyśl o zapasie na potencjalny upgrade za jakiś czas. Kupujesz komponenty z najwyższej konsumenckiej półki, za te dwa elementy płacisz ponad 8 000 zł - dołóż 200/300 zł do nadwyżki mocy zasilacza:

 

+ potencjalny zapas

+ mniejsze temperatury !!!

+ cichsza praca

+ teoretycznie dłuższa żywotność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upgrejd na co? przecież to już sa prądożerne komponenty... chyba, że masz na myśli drugie 2080ti - ale o tym musi sam autor napisać

 

co do temp., cichszej pracy itp. - 400w obciążenia dla dobrego zasilacza 650w to żaden wysiłek wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak bierzesz i9? ;) Też stałem nad wyborem psu - uznałem,że 750w platinum to maks - spokojnie da sobie rade z 2080TI + 9900k dopłacanie wyzej to sztuka dla sztuki- nie po to seasonic daje 10lat gwarancji.. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upgrate za rok, twa czy trzy. Mój zasilacz na 10 lat gwarancji więc planuje z wyprzedzeniem.

 

co do temp., cichszej pracy itp. - 400w obciążenia dla dobrego zasilacza 650w to żaden wysiłek wink.gif

może masz jakiś wykres (niekoniecznie seasonic) TEM/obciążenie PSU na potwierdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ mój konfig. Przy silniejszym CPU i prądożernym GPU spokojnie wystarcza 850 Platinum. A to tylko ze względu na ilość dysków do zasilenia. W sumie 10. Tobie aż nadto wystarczy 750W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upgrate za rok, twa czy trzy. Mój zasilacz na 10 lat gwarancji więc planuje z wyprzedzeniem.

ale na co? nowe klocki nie będą 2x więcej prądu brać - musiałby wymienić podstawkę i dać jakiś 32c i kupić dwie karty, wtedy 650w może się zesr*ć

 

może masz jakiś wykres (niekoniecznie seasonic) TEM/obciążenie PSU na potwierdzenie?

nie wiem, czy coś zrozumiesz z tego wykresu... szczerbaty.gif

 

cxc30.jpg

 

 

Zauważ mój konfig. Przy silniejszym CPU i prądożernym GPU spokojnie wystarcza 850 Platinum. A to tylko ze względu na ilość dysków do zasilenia. W sumie 10. Tobie aż nadto wystarczy 750W.

te quadro ma 225w limitu - raczej umiarkowany pobór wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy coś zrozumiesz z tego wykresu... szczerbaty.gif

 

cxc30.jpg

 

jeśli dobrze rozumiem to przedstawiony jest zasilacz 850 i od 200W = ~25% mocy całkowitej do 100% wzrost delty to około 30% - 6 stopni.

Czyli można wywnioskować że przyrost temperatury w przedziale 25%-100% mocy PSU będzie stosunkowo mały. Moment krytyczny mam miejsce przy 20% mocy zasilacza. Wentylator będzie głośny od około 50% mocy.

Zdałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz na czym polega mój błąd - chętnie się czegoś nauczę. Nigdzie nie polecałem 1kw. Ja dla pojedynczego gpu używam 750 80 gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wykresie masz podany model zasilacza oraz temp. otoczenia w jakiej był robiony test

KLIK - tutaj realna temp. i obroty śmigła w wersji 550w + KLIK chałupniczo (ale w miarę wiarygodnie) zmierzone 650w

 

to, że masz 750w, do zestawu, który nie bierze więcej jak 400, przy obciążeniu wszystkiego, nie oznacza, że innym należy proponować tego typu bzdury i marnotrawienie pieniędzy - cudze wydaje się najlepiejszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX850 można dostać za 5 paczek.

 

W coś takiego bym celował.

 

Zwłaszcza, że na początku autor coś wspomina o titanium ( więc każdego grosza nie liczy ) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba, że masz na myśli drugie 2080ti - ale o tym musi sam autor napisać

 

 

żadne sli, jedynie solo gpu :thumbup:

 

Kusi taka 850w, będzie ciut być może lekko na wyrost ale będzie na wiele wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadne sli, jedynie solo gpu :thumbup:

 

Kusi taka 850w, będzie ciut być może lekko na wyrost ale będzie na wiele wiele lat.

 

Twoja kasa i zrobisz z nią co chcesz, ale 650W zrobi to samo co 850W, a zostawi jeszcze kasę w portfelu, za którą weźmiesz dziewczynę/żonę/kochankę/pannę z roksy na kolację :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHo jeśli brać Prime (Ultra) to tylko Ti.

 

A jeśli nie ma / nie musi być Ti, to brać Focus+ Gold.

 

Czemu? Bo Prime (Ultra) nie-Ti będą głośniejsze niż Focus+ Gold, szczególnie w idle. Mają po prostu inny kontroler RPM - bardziej agresywny - i wcześniej, oraz na wyższych RPM włączający wentylator. Ti bardzo fajnie sobie z tym daje radę, ale Prime Gold jest po prostu meh.

 

A prądowo różnic pomiędzy Focusem a Primem i tak nie zauważysz i tak. Ledwo je w testach widać.

 

Oczywiście kupisz co zechcesz jak masz full kasy, ale wtedy nie ma co podawać powodów. Po prostu kupujesz bo tak i już.

 

Na wyrost nie ma sensu brać, bo przyszłe hi-endowe graty wcale nie będą bardziej prądożerne niż obecne. A wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się wcześniej na PRIME ULTRA TITANIUM, czyli radzicie brać 750w ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pobór , rzeczywiście jest do tych 450 W - bierz tego którego sobie upatrzyłes, więcej nie ma sensu wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie spam, ale gdybym miał kupować zasilacz do 9900K + RTX 2080 Ti to mój wybór by padł na SeaSonic Prime Titanium Fanless 600W. Jak się bawić to się bawić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...