Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

juventinio

Monitor za około 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam jakiegoś ciekawego monitora 27-30cali. Zakładałem, że będzie to wqhd 144hz, aczkolwiek powoli zastanawiam się nad 4k 75hz.

 

Sprzęt jakim dysponuje to

i5 6600k (po nowym roku jak unormują się ceny to wjedzie 9700k lub nawet 9900k)

gtx 1080

 

 

Nie potrzebuje głośników wbudowanych, nie potrzebny pivot (wieszam monitor na ścianie). W miarę możliwości chciałbym uniknąć odpustowego stylu "gaming czerwone ledy" +5 do zajebistości w gimnazjum. Za stary jestem na pstrokate plastikowe brzydactwa.

 

Doradźcie co w tym budżecie jest warte uwagi, budżet nie jest sztywny aczkolwiek trochę mogę go zwiększyć pod naporem sensownych argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27" 1440p 144Hz IPS :cool:

 

W dobrej cenie są tylko 2 modele od Acera.

 

Acer Nitro VG270UPbmiipx

 

XF270HUAbmiidprzx

 

 

Niestety dostępność jak za komuny. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link tu był ten XF270HU ale poszedł szybko, bo za 1800 zł to dobra cebulka była - możesz ewentualnie podpytać, może jakiś niedobitek się ostał. Gorzej, jak to będzie zwrot bo te panele mają trochę jazdy z BLB i glow.

 

Jest jeden na OLX (aktualnie zdjęty ale gość go na 99% ma), sprzedaje sklep, monitor nowy, GW itd. i nawet za 1750 był wystawiony.

 

Dostawa VG270UP (i XF270HU) planowana jest na drugą połowę stycznia - tak mi przynajmniej Acer PL odpowiedział jak niedawno pisałem z nimi. XF wygląda bardzo skromnie, a VG to już gejming, ale w środku pewnie ten sam panel siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuje także Dell S2716DG. Co prawda trochę ponad 2000 PLN ale ja jestem mega zadowolony.

Mój link

 

wole pozbyc sie gsynca na korzysc matrycy innej niz TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tez szukam monitora o podobnych parametrach. Z tego co znalazlem to takie modele:

Asus MG279Q -ok 2 tys

uzywane:

Asus PG279Q

Acer XB271HU

ewentulanie

MSI MAG27CQ - tutaj matryca VA i zakrzywiony - podobno niedlugo ma byc nowy model MAG271CQR

 

To co jeszcze rozważam to DELL U2715H (tutaj 60hz) lub ASUS MX27AQ (75HZ i ciezko dostepny)

Niestety nie mialem okazji jeszcze zobaczyc tych monitorow na zywo, takze nic nie moge o nich powiedziec. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne atuty VA to głębsza czerń i większy kontrast. Inne aspekty jak nasycenie barw, kąty widzenia, czasy reakcji itp itd wypadają blado na tle IPSa.

 

VA = ghosting - smutna prawda

 

https://www.youtube.com/channel/UCklH1JT4g-qSnp6Vw_zpO9w

 

Overdrive w modelach mag27cq i c27jg50 nie zmienia praktycznie nic a w mpg27cq występują powidoki. Wszystkie testowane ponad tydzień czasu. Na tym się skończyła przygoda z VA na obecną chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś czasy reakcji i nasycenie barw(zależne od danego monitora).

 

 

Co do różowych i innych powidoków, to już jest wina producenta a dokładnie danego monitora, to samo było w Samsungach CFG70, co zostało wyeliminowane w CFG73.

 

Nie miałem styczności z innymi VA 144hz, ale mój Samsung nie odbiega czasem reakcji od innych matryc o takim odświeżaniu, a kolory ma na wysokim poziomie.

 

Mówisz jedyny atut VA to głębsza czerń... ten atut może być głównym powodem dla niektórych nad sięgnięciem po VA nad IPS, lol.

 

Edit:

Zresztą, VA to ma być kompromis, niemalże zawsze będzie lepszym wyborem niż TN, a jest zdecydowanie tańszy od IPSów. Sam bym wolał IPSa, bo mam takie a nie inne zastosowania i w nich troszkę lepiej się sprawdzi, ale nie było mowy o takim panelu w mojej półce cenowej, przez co wziąłem VA, gdzie ostrzegano przed ghostingiem, smużeniem, subpikselami, nie wiadomo czym a jestem mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą, VA to ma być kompromis, niemalże zawsze będzie lepszym wyborem niż TN, a jest zdecydowanie tańszy od IPSów. Sam bym wolał IPSa, bo mam takie a nie inne zastosowania i w nich troszkę lepiej się sprawdzi, ale nie było mowy o takim panelu w mojej półce cenowej, przez co wziąłem VA, gdzie ostrzegano przed ghostingiem, smużeniem, subpikselami, nie wiadomo czym a jestem mega zadowolony.

 

Obecnie sytuacja wygląda inaczej. Dzięki czemu wybór jest prosty. :)

 

https://www.x-kom.pl/p/457277-monitor-led-27-289-samsung-c27jg50qqux-curved-czarny.html

 

https://www.google.com/search?ei=RYAeXOP3Ks7QwQL654igAQ&q=https%3A%2F%2Fwww.morele.net%2Fmonitor-acer-nitro-vg270upbmiipx-5260502%2F&oq=https%3A%2F%2Fwww.morele.net%2Fmonitor-acer-nitro-vg270upbmiipx-5260502%2F&gs_l=psy-ab.3..35i39.1121.1121..1449...0.0..0.95.95.1......0....1j2..gws-wiz.......0i71.2PVX4V_Y4OM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka matryca jest lepsza VA czy IPS ?

Dla mnie zdecydowanie VA, oferuje dużo lepszą czerń, a to jest nieocenione w grach oraz filmach. Jeśli chodzi o kolory to ja nie widzę, aby były gorsze od IPS-a, który miałem poprzednio (Eizo EV2436W), ale srebrząca czerń psuła skutecznie gry i filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie VA, oferuje dużo lepszą czerń, a to jest nieocenione w grach oraz filmach. Jeśli chodzi o kolory to ja nie widzę, aby były gorsze od IPS-a, który miałem poprzednio (Eizo EV2436W), ale srebrząca czerń psuła skutecznie gry i filmy.

 

A ten tak zwany ghosting występuje na tych matrycach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uogólnienie wink.gif

 

Trzeba porównywać dwie konkretne matryce, na IPS też występuje ghosting i smużenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, ze troche odbiegacie od tematu, a ja ciągle szukam monitora.

Moze jednak wrocimy do glownego watku. Nie do konca jestem przekonany do zakrzywionych monitorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem obawy co do zakrzywionego monitora, ale od kilku miesięcy mam Samsung 27" CJG50 i kompletnie przestałem zwracać na to uwagę przeglądając neta, oglądając TV(tuner), filmy, aż w końcu w grach, gdzie zupełnie tego nie czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...