Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tadeus

Użytkowanie blend - teoria, a praktyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę z dosyć nietypowanym zapytaniem. Tak się składa, że zawsze działam w pojedynkę i jeżeli jakaś postać znajduje się jednak po drugiej stronie aparatu, to zawsze jestem to ja. Stąd następujące pytanie: Czy zakup blend w tym przypadku ma jakikolwiek sens? Problem w tym, że nie miałbym możliwości używania blendy za pośrednictwem moich rąk czy jakichkolwiek specjalnie do tego przystosowanych statywów. Muszę się przyznać, ale nie miałem za wiele okazji, żeby zobaczyć blendę na żywo i nie jestem pewien czy jest ona wyposażona w jakiś przyszyty materiał pozwalający ją zawiesić. Mówię oczywiście o zastosowaniach domowych(nie plenerowych), więc ryzyko przypadkowego poruszenia blendy jest znikome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie możesz użyć "specjalnie do tego przystosowanych statywów", czy innych wspomagaczy?

Tak, powinna mieć "uszko" do zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że generuje to duże koszty(nie mam rozeznania), a mam ograniczony budżet. A mam akurat nieużywany statyw mikrofonowy, trochę obity, ale na to się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to należałoby może zacząć od tego, co chcesz osiągnąć.

Być może dałoby się to zrobić bez wielkich kosztów. Być może trzeba trochę zainwestować - i albo to zaakceptujesz, albo czegoś nie zrobisz i tyle.

 

Blendy same w sobie występują w wielu rozmiarach. Te większe czasami łatwiej po prostu postawić oparte o coś. Tych mniejszych nie postawisz, wiadomo.

Wymagania w stosunku do statywu, czy jakichś ramion rosną wraz z rozmiarem blendy - to chyba oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar nagrać pewien film, który wymaga kręcenia po zachodzie słońca. Niestety mam możliwość skorzystania tylko z jednego źródła światła(no przynajmniej jedynego, które potrafi podołać zadaniu). Chciałbym nieco wyrównać światło z drugiej strony za pomocą blendy. Mam zaplanowane także parę innych ujęć, które wymagają użycia czegoś, co z kolei potrafi absorbować światło dla nadania odpowiedniego klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w zależności od wielkości potrzebnej blendy musisz sobie jakoś poradzić z jej ustawieniem i tyle :) Co tu analizować kawałek materiału na ramce skierowany pod jakimś tam kątem w stosunku do oświetlenia i tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...