Forum PCLab.pl: Jak przygotować rower do jazdy? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jak przygotować rower do jazdy? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Elektryzujący 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Grudzień 2018 - 16:42

Często gdy jadę rowerem to w tylnym kole coś przyhamowuje. Czy da się tak ustawić rower żeby jak najlżej pedałować. Do dalszych podróży muszę mieć w bagażniku kilka butelek wody i skafander i jedzenie że wszystko waży około 10 kilo. Czy by lepiej zrobić też z przodu bagażnik żeby na połowę ciężar podzielić. Wydaje mi się że w tylko koło za dużo smaru jest napakowane i dlatego trze. Jakie są najbardziej śliskie smary. Kiedyś regulowałem w kole przerzutki i rozkręciłem koło i trochę z niego czarnego smaru wypadło i miałem jakiś inny żółty smar i go trochę tam dałem ale przez rozkręceniem tak samo przyhamowywał. Czy gdy się jeździ w upale można się przegrzać w sensie groźnym dla zdrowia. Gdy się osiągnie temperaturę 42 stopni to można wtedy umrzeć. Z jednej strony mocno przegrzewa słońce i z drugiej trzeba kręcić nogami co też sprzyja przegrzewaniu

Czy możliwe jest jeszcze w tym roku pojechanie rowerem do oddalonej miejscowości o 18 kilometrów plus drugie 18 na powrót?
Zawsze gdy jadę rowerem to po 2 kilometrach jestem spocony i czy tak powinno być czy źle się ubieram i wtedy przez skafander przenika lodowaty wiatr i jest bardzo nieprzyjemne uczucie 
Czy to jest dobry pomysł żeby wziąć ze sobą suchą koszule i sweter żeby się przebrać w trasie?
Gdy jest wichura i jak się ma zaplanowaną gdzieś podróż rowerem to lepiej zrezygnować czy można jechać?

#2 Użytkownik jest niedostępny   WebCM 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Grudzień 2018 - 20:00

Sprawdź:
- czy klocki nie ocierają o tarcze
- ciśnienie w oponach (wbij max dopuszczalne i przejedź się)
- piasty (jeśli się nie znasz, to idź do mechanika)
- czy nie masz centry w kołach

Nie ubieraj się za ciepło. Każdy inaczej się poci, więc musisz sam sprawdzić, jak się ubrać na daną temperaturę. Dziś +5*C. Ubrałem bieliznę rowerową z długim rękawem, długie spodnie ocieplane z szelkami, bluzę rowerową, kominiarkę i kask. Zacząłem się pocić już po kilku kilometrach, ale z czasem to przeszło. Jeśli chodzi o wiatr, to są kurtki przeciwwiatrowe.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Grudzień 2018 - 23:44

Nie odpowiadaj człowiekowi, który wygląda na trolla, tym bardziej że dostał bana.

Strona 1 z 1