Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotr562

Jak nagrywać prosto kamerą, jakbyśmy siedzieli za nią?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam proste, może dla niektórych pytanie. Jak nagrywają youtuberzy którzy mają kamerę nakierowaną na prosto, i wygląda to tak jakby siedzieli przed tym stołem, a przecież tak się nie da bo żeby obraz był prosto kamera musi stać tam gdzie my chcemy usiąść. Ja zawsze stawiam kamerę z boku, ale wtedy obraz jest przechylony. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale chodzi mi o efekt podobny na tym filmie w 1.21 minucie

Dziękuje za wszelkie sugestie. Możecie podsyłać linki do poradników które pokazują jak to zrobić lub co jest potrzebne do nagrywania takim sposobem. Nagrywam telefonem czy coś takiego zdało by egzamin Mój link ,wtedy nie zajmowało by miejsca przypięte do biurka a ja bym mógł spokojnie usiąść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze raz wyjaśnić w czym jest problem, bo go nie widzę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Statyw sięgający zza placów, nad głową, kąt jakież 70-75 do stołu i odpowiednia ogniskowa obiektywu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wysunąć toto na maksymalną odległość od stołu mając to jednocześnie przed sobą. Ma to jakoby wysokość/długość 75cm. Nie sądzę, żeby utrzymało coś ciężkiego, ale czego oczekiwać od sprzętu za dolara (czyli na Allegro za 15zł ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, a jaki Ty sprzęt byś polecił do takich nagrywek. Nie patrząc na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arri Alexa z obiektywami ARRI Signature Primes na customowym statywie z włókna węglowego stabilizowanym w 3 osiach. Podłączone to do jakiegoś porządnego rekordera, też od Arri. Podgląd materiału, a potem montaż można zrobić na Eizo Prominence.

 

 

 

Jakie pytanie, taka odpowiedź :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arri Alexa z obiektywami ARRI Signature Primes na customowym statywie z włókna węglowego stabilizowanym w 3 osiach. Podłączone to do jakiegoś porządnego rekordera, też od Arri. Podgląd materiału, a potem montaż można zrobić na Eizo Prominence.

 

 

 

Jakie pytanie, taka odpowiedź :E

 

Za cudze baluj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Szukałeś "statyw żuraw" lub "statyw boom" ? Jest tego sporo w różnym zakresie cenowym. Na taki statyw w razie potrzeby łatwo zamontować kijek do selfie... za parę zł zmontujesz odpowiedni zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś dobry statyw w miarę rozsądną cenę który pozwoli na takie nagrywarki, patrząc jednak na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś "statyw żuraw" lub "statyw boom" ? Jest tego sporo w różnym zakresie cenowym. Na taki statyw w razie potrzeby łatwo zamontować kijek do selfie... za parę zł zmontujesz odpowiedni zestaw.

Wielkie dzięki o coś takiego mi chodziło.

Jeszce jedno malutkie pytanko, czy można kupić sam wysięgnik z uchwytem do niego, bo statyw mam, a nie chciałbym kupować kolejnego??? Jaki tani zestaw ewentualnie byś polecił, bo dopiero zaczynam i nie znam się na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Poszukaj np na allegro "Uchwyt kołowy na statyw" i do tego kijek selfie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...