Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

garot

Karta dźwiękowa do słuchawek na Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy posiadając słuchawki na Bluetooth jak dokupię wewnętrzna kartę muzyki będzie przesyłany sygnał przez nią do słuchawek? Czy będę mógł korzystać np. z equalizera i efektów jakie posiada karta? Od niedawna mam słuchawki na BT Senheiser Bt 4.40 i zastanawiam się czy ma sens kupno karty muzyki skoro sa na bluetooth, czy to polepszy jakość muzyki? Obecnie nie mam nawet sterowników do integry zainstalowanej bo nie przepadam za nią. Kiedyś jak słuchałem na głośnikach na PC to miałem X-Fi gamer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup adapter BT z APTX a nie tam jakąś dzwiękówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup adapter BT z APTX a nie tam jakąś dzwiękówkę.

 

 

Właśnie kupiłem z aptx i dźwięk jest fajny ale tak się zastanawiałem czy karta jeszcze by nie pomogła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie źle się wyraziłem .. Bo można kupić BT dongle z APTX i adapater z analoga na BT APTX.. Który masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie źle się wyraziłem .. Bo można kupić BT dongle z APTX i adapater z analoga na BT APTX.. Który masz ?

 

Mam dongla na usb z aptx, dokładnie ten:

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ŻADNA karta dzwiękowa ci nie pomoże w polepszeniu jakości dzwięku bo dzwięk idzie w postaci cyfrowej (bez konwersji analogowej) prosto do słuchawek ( i tam konwersja DA).

 

Znaczenie by miało jeśli miałbyś adapter z wejsciem analogowym i wtedy DA robiłaby lepsza karta dzwiękowa .. ale i tak nastąpiłaby gradowalna konwersja AD (adapter) oraz DA (słuchawki).

 

Reasumując - w typowym torze audio masz konwersję Digital to Analog (pliki) w karcie dzwiękowej i potem Analogiem na słuchawki przewodowe (membrany) - a tu nie masz DA w karcie tylko w słuchawkach (bo używasz BT - i wtedy z BT robi się Digital na Analog (słuchawki - membrany)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś wymienić moduł BT w słuchawkach, ale myślę że Sennheiser wepchał coś w miarę dobrego. Ogólnie BT to szajs do przesyłu dźwięku, więc dużo nie ugrasz. Testowałem drogi polecany adapter BT aptx i jakość była bardzo słaba w porównaniu do telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również chciałbym się doradzić w kwestii podłączenia słuchawek BT do komputera, gdyż nie jestem zadowolony z mojej obecnej  karty dźwiękowej Realtek ALC892(ASRock Z370 Pro4). Słyszalny dźwięk w słuchawkach hyperx cloud to jakaś kpina, trzaski, jakość kiepska , jak i również słyszalny dźwięk jest strasznie cicho w porównaniu do mojej poprzedniczki więc rozważam sparowanie moich drugich słuchawek których używam przeważnie do słuchania spotify na telefonie mowa tu o sennheiser pxc 550. Jak uważacie który adapter wybrać? I czy przede wszystkim jest sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupić tanią używaną dźwiękówkę np. SB0460, oczywiście jeśli nie potrzebujesz połączenia bezprzewodowego. Zagra to znacznie lepiej niż Realtek czy adapter BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie BT to szajs do przesyłu dźwięku, więc dużo nie ugrasz. Testowałem drogi polecany adapter BT aptx i jakość była bardzo słaba w porównaniu do telefonu

 

Uogólniając to masz rację,w porównaniu z przyzwoitym dac czy dap,bt nawet z aptx to kpina.

Niestety w przypadku telefonów już tak różowo nie ma,niewiele modeli komórek może pochwalić się nawet przyzwoitym dźwiękiem z dziurki,to raz.

Dwa,gniazdo słuchawkowe niestety czy stety odchodzi w niebyt,ostatnimi czasy jeżeli chodzi o telefony,częściej słuchałem sensownej jakości audio przez bt ,niż kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupić tanią używaną dźwiękówkę np. SB0460, oczywiście jeśli nie potrzebujesz połączenia bezprzewodowego. Zagra to znacznie lepiej niż Realtek czy adapter BT

 

A jeżeli chciałbym kupić coś lepszego, i nie koniecznie używkę to jaką kartę polecisz w  nie przesadzonej cenie?

Przeważnie gram w gry typu cs go, pubg ale również zdarzy mi się oglądać film jak i również słuchać muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uogólniając to masz rację,w porównaniu z przyzwoitym dac czy dap,bt nawet z aptx to kpina.

Niestety w przypadku telefonów już tak różowo nie ma,niewiele modeli komórek może pochwalić się nawet przyzwoitym dźwiękiem z dziurki,to raz.

Dwa,gniazdo słuchawkowe niestety czy stety odchodzi w niebyt,ostatnimi czasy jeżeli chodzi o telefony,częściej słuchałem sensownej jakości audio przez bt ,niż kablem.

 

A no zależy co się kupuje, u mnie dobry DAC i jack są w topce najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o smartfony. Do tego root + viper4android i można się bawić :P

 

A jeżeli chciałbym kupić coś lepszego, i nie koniecznie używkę to jaką kartę polecisz w  nie przesadzonej cenie?

Przeważnie gram w gry typu cs go, pubg ale również zdarzy mi się oglądać film jak i również słuchać muzyki.

 

FX Audio DAC X3, jeśli może być bez wejścia mikrofonowego. Z typowych komputerowych dźwiekówek to np. Prodigy Cube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX Audio DAC X3, jeśli może być bez wejścia mikrofonowego. Z typowych komputerowych dźwiekówek to np. Prodigy Cube

 

Wezmę Prodigy Cube, wydaje się być rozsądnym wyborem. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no zależy co się kupuje, u mnie dobry DAC i jack są w topce najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o smartfony.

 

Tak,ale z tego co widzę,ludziom przeszkadza nawet maleństwo pokroju dragonfly,o kanapkach z większych dac nie wspomnę.

Wygrywają wygodniejsze słuchawki bt,czy usb c.

I jeżeli chodzi o mobilne słuchanie,nawet przestaję się dziwić.

A wybór cube jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...