Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tupac-Shakur

Wymiana i7 930

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w zakładce SPD w programie CPUz powinienem mieć informację Dual lub single w punkcie Ranks?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w zakładce SPD w programie CPUz powinienem mieć informację Dual lub single w punkcie Ranks?

To zależy jakiego masz typu kości - jedno czy dwustronne. Generalnie powinieneś mieć takie same na płycie. Najlepiej oczywiście całe komplety, nie składane z pojedyńczych kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poddaje się z tym. Na co zwracać uwagę przy zakupie 3x4? ile tych mhz najlepiej, mając na uwadze, że zaraz 5670? może lepiej 2x8? z tego triple pożytek pewnie żaden....

W specyfikacji płyty widzę:Supports 3 channel DDR3 2100+ memory. Jak mam to rozumieć? może być więcej niż 2100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości 8GB prawdopodobnie nie pójdą na X58. Nie ryzykowałbym, tylko brał 4GB.

Szukaj najlepiej 1866+ w dobrej relacji cenowej. Zapewne będziesz musiał kupić 2 zestawy 2x4GB. 3x4 są rzadko dostępne i raczej cena nie zachwyci.

 

Samo OC Ramu to odrębna sprawa. Na opisy płyty nie patrz na tą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kości 8GB prawdopodobnie nie pójdą na X58. Nie ryzykowałbym, tylko brał 4GB.

Szukaj najlepiej 1866+ w dobrej relacji cenowej. Zapewne będziesz musiał kupić 2 zestawy 2x4GB. 3x4 są rzadko dostępne i raczej cena nie zachwyci.

 

Samo OC Ramu to odrębna sprawa. Na opisy płyty nie patrz na tą chwilę.

 

Dzięki! Czyli mam kupić 2x4 i oddzielnie jeden moduł 4gb? Mam na coś zwrócić uwagę, żeby w triple poszło?albo może 2x takie coś?

https://www.ceneo.pl/13547272

BTW. EUREKA!!! Okazało się, że 5 i 6 slot jest walnięty! Wstałem rano i na świeżym umyśle, zacząłem żonglować w każdym slocie. Wszystkie kości działają na slotach 1-4, żaden na 5,6. Nie wiem jakim cudem wczoraj tego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na P55 działały pamięci z sygnaturki, a miały nie działać :) chociaż max taktowanie 1600, gdzie np na 2*2 robiłem 2100, a na 2*4 1900-2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Czyli mam kupić 2x4 i oddzielnie jeden moduł 4gb? Mam na coś zwrócić uwagę, żeby w triple poszło?albo może 2x takie coś?

Jak masz uszkodzony 5 i 6 slot RAM, to triple channel już ci nie pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz uszkodzony 5 i 6 slot RAM, to triple channel już ci nie pójdzie bo tam się obsadza 1,3,5,2,4,6.

wróć uszkodzony mam slot 4 i 6. triple działa mi obecnie na 1, 3, 5 sry za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność pamięci będzie najlepsza jednak na 3 kościach. 3*4 GB w tych slotach gdzie Ci działa triple będzie optymalne, chyba że 12 GB to dla Ciebie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecana zasada jest taka, aby RAM obsadzać "kanałowo". Wówczas jest najbardziej optymalne wykorzystanie RAMu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, możesz kupic 4x4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność pamięci będzie najlepsza jednak na 3 kościach. 3*4 GB w tych slotach gdzie Ci działa triple będzie optymalne, chyba że 12 GB to dla Ciebie mało.

 

Szczerze to bardziej chodzi mi o to, że trudno dostać coś innego niż kingston 2x4gb i oddzielnie 1x4gb. Dlatego pomyślałem o dwóch zestawach 2x4gb.

 

Zalecana zasada jest taka, aby RAM obsadzać "kanałowo". Wówczas jest najbardziej optymalne wykorzystanie RAMu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, możesz kupic 4x4GB

 

No właśnie i chodzi mi o to, czy ktoś to kiedykolwiek zmierzył jak bardzo bardziej wydajne jest to gdy trzymamy się tej zasady.

 

Podpowiecie za ile mogę sprzedawać dwa zestawy 3x2gb?

Jeden kupiony 8lat temu G.SKILL Ripjaws Series 6GB (3 x 2GB) DDR3 1600 (PC3 12800 F3-12800CL8T-6GBRM )

 

Drugi w sierpniu 2018 G.SKILL DDR3 6GB 1600MHz CL9 NQ (F3-12800CL9T-6GBNQ)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupować w sklepie czy używki?

 

Mając 4 kości obsadzaj 2 kanały, nie 3. Możesz też wtedy po prostu kupić 2x8. W obu przypadkach OC pamięci będzie gorsze niż przy 3x4 w triple. Natomiast sama strata z nie obsadzenia 1 kanału nie jest taka duża, chociaż testy na ten temat są raczej stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu spróbowałbym jeszcze wyjąć procka i zobaczył piny w sockecie (zbyt mocne dociśnięcie chłodzenia, też może powodować znikanie pamięci).

Dodatkowo, warto zmniejszyć taktowanie pamięci do minimum, podnieść napięcie na pamięci do 1,6V oraz podnieść napięcie na QPI/DRAM (ASUS) albo QPI/VTT (Gigabyte) do 1,3V.

^Powyższe wykonaj na obecnej konfiguracji triple channel w działających slotach.

Po zapisaniu ustawień i po ponownym uruchomieniu, wyłącz komputer.

Następnie włóż jeden moduł do problematycznego slotu i spróbuj uruchomić komputer.

Sprawdź ilość pamięci.

wróć uszkodzony mam slot 4 i 6. triple działa mi obecnie na 1, 3, 5 sry za zamieszanie.

Zakładam, że masz na myśli 4 i 6 slot od procka ?

 

PS. Procesory na LGA1156/1366 nie zadziałają na dodatkowych slotach pamięci, jeżeli nie masz przynajmniej jednego modułu w głównym slocie. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji obsługi do swojej płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu spróbowałbym jeszcze wyjąć procka i zobaczył piny w sockecie (zbyt mocne dociśnięcie chłodzenia, też może powodować znikanie pamięci).

Dodatkowo, warto zmniejszyć taktowanie pamięci do minimum, podnieść napięcie na pamięci do 1,6V oraz podnieść napięcie na QPI/DRAM (ASUS) albo QPI/VTT (Gigabyte) do 1,3V.

^Powyższe wykonaj na obecnej konfiguracji triple channel w działających slotach.

Po zapisaniu ustawień i po ponownym uruchomieniu, wyłącz komputer.

Następnie włóż jeden moduł do problematycznego slotu i spróbuj uruchomić komputer.

Sprawdź ilość pamięci.

Zakładam, że masz na myśli 4 i 6 slot od procka ?

 

Dobre spostrzezenie, mam na mysli najblizszy i 3 od proca. Rozumiem, że to nie jest 4 i 6 tylko 1 i 3 tak? czy to dla mnie jakas wazna informacja?Ciekawe z tym procem. Pamieci zrzucam na 1066 a pamieci mam na 1.6, nie probowalem z tym QPI ale zaraz to zrobie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aK0S0VN.png

Źródło (instrukcja angielska .pdf) : LINK - ostatni plik do pobrania na stornie z instrukcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aK0S0VN.png

Źródło (instrukcja angielska .pdf) : LINK - ostatni plik do pobrania na stornie z instrukcjami.

ok patrząc na to, nie działają mi żadne kości w slotach DDR3_2 i DDR3_4, komp nie wstaje ale patrząc na instrukcje dowiaduje się, że jeśli mamy jedną kość powinniśmy ją umieścić w DDR3_1 lub DDR3_3 a ja sprawdzałem na jednej kości właśnie w podejrzanym przeze mnie DDR3_2 i DDR3_4 lol. Wtedy komp nie wstawał.Ale później testowo wsadziłem losową kość do DDR3_5 jednocześnie zostawiając drugą kość w DDR3_2, komp wstawał, system widział dwie ale dostępna była tylko jedna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet po wykonaniu procedury o której wspomniałem ?

Nie ma w slotach kurzu/pyłu który mógłby powodować problemy ?

 

Generalnie, jeżeli faktycznie nie działają, to jesteś skazany na "Triple Channel" z czterema modułami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet po wykonaniu procedury o której wspomniałem ?

Nie ma w slotach kurzu/pyłu który mógłby powodować problemy ?

 

Generalnie, jeżeli faktycznie nie działają, to jesteś skazany na "Triple Channel" z czterema modułami.

Nie nie, jeszcze Twojej procedury nie wdrożyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal może jakiś ubuntu i zobacz ile masz ramu by wykluczyć że to system robi cię w.... Mam taką samą płytę ale zainstalowane 2x4GB ram. Proc 4 rzdzenie 32nm z niskim mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tupac-Shakur, zacznij od klasycznej procedury, czyli wyczyszczenia styków modułów pamięci RAM. Ja używam do tego celu czystego spirytusu, ale jakby ktoś uznał to za marnotrawstwo (8:E), to są inne środki. Na Rampage III Gene praktycznie przy każdej instalacji muszę wykonać ten krok, bo inaczej cyrki z wykrywaniem RAM i podobne objawy, jeżeli w ogóle odpali, czyli niby ok, ale nie cała pojemność do użytku. Na X370-Gaming 5 też często mam taki obrazek i również pomaga przeczyszczenie styków pamięci. Także spróbuj, bo niekoniecznie sloty w płycie muszą być walnięte.

 

Jednak dzięki bardzo szczegółowej i konkretnej pomocy kolegi tomcug (jeszcze raz wielkie podziękowania)

Nie ma sprawy, fajnie że działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Procek dotarł i działa! Jakby nie patrzeć połowa sukcesu.Przy okazji zmiany proca od razu sprawdziłem ponownie żonglerkę pamięciami. Nie wiem próbowałem waszych wszystkich wskazówek i wygląda to tak, że nie działają dwa gniazda.Bardzo Was proszę o pomoc w ustawieniu rozsądnego OC.Proszę step by step.Wrzucam zdjęcia biosu. Na razie na 3x2GB 1600mhz.

 

https://postimg.cc/5YtRDBBG

https://postimg.cc/fVjqL25p

https://postimg.cc/DWvjbrMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś styki w procu i pamięciach oraz przedmuchałeś socket? Jeżeli tak, to niestety te dwa sloty raczej trupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Czemu nikt nie wspomniał o tym, że Windows 7 Home Basic 64bit nie obsłuży więcej niż 8gb....argh tyle mieszania a tu taki banał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...