Skocz do zawartości
MrKetiw

Granie w 4k na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiększają się rozmiary wyświetlaczy to trzeba też iść z rozdzielczością do góry. Mi osobiście styka 1440p na 27", ale gdybym kiedyś tam zdecydował się na podłączenie TV do kompa, to 4K to mus.

Myślisz tak samo jak ja, ale po podlaczeniu PC do tv zobaczysz że lepiej jest grać w 2k niż w 4k. Ja już teraz wiem że granie na 65" tv 4k wymaga najlepiej 2080 Ti, wtedy ustawiasz rozdzielczość 2160x1440 i pięknie wszystko wygląda i śmiga :) A nie jesteś stratny na detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy akurat o Asasynie Odyssey, może Ci pójdzie ale na medium.

 

Jakim medium? Dla Ciebie to jakaś nowość że w grze na PC są opcje ustawiania detali i można je łatwo dostosować do uzyskania odpowiedniego efektu? Już Ci pisałem że w Assassin's Creed Odyssey wystarczy zjechać z jakością cieni (na wysokie) i wygładzaniem krawędzi (na niskie) żeby można było cieszyć się grą w 4K zachowując resztę detali ustawionych ma maksymalne czyli tak zwane Ultra.

 

wtIjHie.jpg

 

Przypominam że mówimy o sprzęcie który nie jest najnowszy w dodatku nie robiłem na nim żadnego OC czyli jest na fabrycznych zegarach.

 

Tak, 4K jest mistyczną rozdzielczością i gry w tej rozdzielczości są nie grywalne bez skrzynki za 10K nie pograsz na Ultra lub Wysokich :E

 

PS> Jesteś niewolnikiem ustawiania wszystkiego bezmyślnie na Ultra czy coś się stanie jak zjedziesz o oczko w dół z jakiejś pierdoły ;) ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, 4K jest mistyczną rozdzielczością i gry w tej rozdzielczości są nie grywalne bez skrzynki za 10K nie pograsz na Ultra lub Wysokich :E

 

Bo to prawda, ta gra z takim klatkażem jest niegrywalna ,masz tam spadki na 40 czy nawet na 30 parę.

 

PS> Jesteś niewolnikiem ustawiania wszystkiego bezmyślnie na Ultra czy coś się stanie jak zjedziesz o oczko w dół z jakiejś pierdoły ;) ?

 

Ja nie jestem niczego niewolnikiem :)

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to prawda

 

Jaka prawda? Pisałeś o graniu w Ultra lub Wysokich dałem wyniki z Ultra teraz dam z Wysokich

 

cSZWBEK.jpg

 

zwh8ekr.jpg

 

Przy zredukowaniu detali do Wysokich masz już ponad 60 k/s więc ? Jak bym pogonił CPU, GPU i RAM to byłoby jeszcze lepiej. Ludzie na forum mają tu nowsze i mocniejsze PCty w dodatku część z nich jest po OC więc 4K i garnie w tej mistycznej rozdzielczości można wsadzić między bajki no chyba że ktoś ma problem z dostosowaniem detali graficznych pod możliwości swojego sprzętu lub jest niewolnikiem grania z wszystkim na Ultra :E.

 

EDIT:

 

ta gra z takim klatkażem jest niegrywalna ,masz tam spadki na 40 czy nawet na 30 parę.

 

Nie rośmieszaj mnie. W takim razie Twoim tokiem myślenia to Assassin's Creed Odyssey jest nie grywalne na Ultra nawet w WQHD 2560x1440 bo tam też mam dropy do 40 czy nawet 30 parę.

 

2ofFnkZ.jpg

 

lVrYaQE.jpg

 

Gra jest po prostu kiepsko zoptymalizowana w dodatku DRM https://pclab.pl/news79598.html ubijają wydajność więc czego się spodziewałeś? Taki przykład sam podałeś. Wyżej była mowa i przytoczony przykład dobrze zoptymalizowanej gry w postaci Forza Horizon 4 i jak widać tam nawet ponad Ultra gra działa super płynnie w 4K. Wszystko zależy od konkretnego tytułu i optymalizacji.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z kolejnej gry w 4K gdzie jest grubo ponad 60k/s w detalach Ultra/Wysokich.

 

17m7eru.jpg

 

Gears of War 4 to jedna z ładniejszych gier na PC.

 

I to by było na tyle w temacie że 4K jest niegrywalne na Ultra lub Wysokich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan ty się tu chwalisz 4K to patrz na ten gameplay, 8K i 60FPS:

 

 

Ale do tego jest potrzebny nie lada sprzęt,

ThirtyIR.com presents a gorgeous ►8K 60FPS VIDEO◄ of DOOM played in glorious 8K resolution - that is 7680x4320 or 33.2MP with all settings maxed out - NIGHTMARE settings! :D

4320p, RTX 2080Ti w SLI, TITAN XP w 4Way-SLI i takie tam. :E

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry 4k medium i tak lepiej wyglądają niż Fhd ultra.

A w 2k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry 4k medium i tak lepiej wyglądają niż Fhd ultra.

A w 8K? :E

Widziałem już że w planach są rozdzielczości 12K i 16K, 16K to gdzieś koło 2040 zadebiutuje chyba. :E

 

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zdecydowaną większość nowych gier na rynku pogra się w 4k/60fps bez zmniejszenie detali, albo ze zmniejszeniem ich nieznacznie na 1080ti/2080. Wiadomo, że zdarzają się rodzynki, w których to będzie trudne, ale to pojedyncze przypadki.

 

Kolejna sprawa, to odległość z jakiej się siedzi od wyświetlacza. Jestem w stanie zrozumieć, że z 3 metrów od 65 cali różnica między 1440p a 4k jest nikła, albo żadna. Tyle, że jak ktoś siedzi 2 metry, albo bliżej, to między 1440p a 4k różnica będzie większa jak między 1080p, a 1440p. Ja w zależności w co gram (multi, single, strzelanka, wyścigi itd.) to podpinam się albo pod monitorek 23 cale fullhd 144hz, albo tv 4k z hdrem. 5 sekund roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Nie miałem monitora 2k.

Wypowie się ktoś na temat przejścia z monitora FHD na 2k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak monitor 2K. Jakby coś takiego było, to monitor 2K były monitorem FHD (1920 pikseli ~ 2K, jak 3840 pikseli ~ 4K). Jeśli więc chodzi o 1440p (WQHD) to jest zauważalna różnica między nim a FHD. Nigdy bym już do 1080p nie wrócił. A 4K kupię dopiero, jak tam standardem będzie +100 Hz, bo inaczej nie ma żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak monitor 2K. Jakby coś takiego było, to monitor 2K były monitorem FHD (1920 pikseli ~ 2K, jak 3840 pikseli ~ 4K). Jeśli więc chodzi o 1440p (WQHD) to jest zauważalna różnica między nim a FHD. Nigdy bym już do 1080p nie wrócił. A 4K kupię dopiero, jak tam standardem będzie +100 Hz, bo inaczej nie ma żadnego sensu.

Tak o to mi chodziło,przejęzyczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowie się ktoś na temat przejścia z monitora FHD na 2k?

Zależy od przekątnej. Jak przesiadłem się z 27" FHD na 27" 1440 to miałem opad szczęki, potem zmieniłem na 4k (też 27") i też opad szczęki. Cały czas mowa o monitorach i odległości 80cm.

Edytowane przez kp1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od przekątnej. Ja przesiadłem z 27" FHD na 2k i miałem opad szczęki, potem zmieniłem na 4k (też 27") i też opad szczęki. Cały czas mowa o monitorach i odległości 80cm.

Czyli wszystko rozbija się o rozdzielczość...u mnie też oo.70cm,naturalnie mowa o monitorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gry 4k medium i tak lepiej wyglądają niż Fhd ultra.

 

Hahahaha, to nie forum o żartach :)

 

 

Przy zredukowaniu detali do Wysokich masz już ponad 60 k/s więc ?

 

A ty tylko o redukowaniu i dawaniu wygładzania na niskie (ja też grałem na hd7770 1gb w w3 na średnio-niskich, dało się grać w 30 kilku fps ale co to za granie)

 

c3_4k_2.png

 

dex11_4k.png

 

aco_4k.png

 

sotr_4k_2.png

 

Tak to mniej więcej wygląda :)

 

 

RTX2080TI "prawie" utrzyma 60fps w każdej grze, ale zabrakło Odyssey.

 

Jak wiadomo potworek z gtx2080ti i odpowiednim prockiem i resztą to ok 10k zł.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

ja też grałem na hd7770 1gb w w3 na średnio-niskich, dało się grać w 30 kilku fps ale co to za granie

 

W 4k wygładzanie może być off. Poczytaj o tym.

 

O czym o zbędnym 4k? po co?

 

W fhd też możesz zmniejszać ustawienia :lol2:

 

Zależy od przekątnej. Jak przesiadłem się z 27" FHD na 27" 1440 to miałem opad szczęki, potem zmieniłem na 4k (też 27") i też opad szczęki. Cały czas mowa o monitorach i odległości 80cm.

 

Ja znowu miałem z fhd na 2k spory opad fps i karta przestała dawać radę, a na 4k to już zupełna kaplica i trzeba by było zmienić kompa na potwora za 10k zł, ale to musiałbym wcześniej upaść na głowę, to już wolałbym te ps4 pro z upscalingiem szachownicowym 1800p rozciągniętym na 4k.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega kubinek straszny przeciwnik 4k.

Pamiętam jeszcze jak moja kuzynka strasznie była oburzona jak przechodziłem na 1024x768 z 800x600 za czasów XP.Nie potrafiła zrozumieć sensu takiego przeskoku.

Wtedy tego jeszcze nie zakminiłem, ale po czasie zrozumiałem że miała zbyt leciwego kompa i jakby nie chciała odstawać w tyle więc usilnie próbowała przekonywac nie tylko mnie że to bez sensu.

Wydaje mi się że mamy tu podobną sytuację (Nie urażając nikogo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

 

 

 

 

O czym o zbędnym 4k? po co?

 

W fhd też możesz zmniejszać ustawienia :lol2:

 

 

 

Ja znowu miałem z fhd na 2k spory opad fps i karta przestała dawać radę, a na 4k to już zupełna kaplica i trzeba by było zmienić kompa na potwora za 10k zł, ale to musiałbym wcześniej upaść na głowę, to już wolałbym te ps4 pro z upscalingiem szachownicowym 1800p rozciągniętym na 4k.

Człowieku, tu jest mowa o możliwościach grania w 4k a nie o pieniądzach ani o upadaniu na głowę w ich wydawaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że kolega kubinek straszny przeciwnik 4k.

 

Przeciwnik, nie 4k bardzo ładnie wygląda :) ale ja pisze o kosztach jakie trzeba ponieść żeby grać w 4k na 60fps stałych High/Ultra, czyli tak żeby było przyjemnie.

 

Pamiętam jeszcze jak moja kuzynka strasznie była oburzona jak przechodziłem na 1024x768 z 800x600 za czasów XP.Nie potrafiła zrozumieć sensu takiego przeskoku.

Wtedy tego jeszcze nie zakminiłem, ale po czasie zrozumiałem że miała zbyt leciwego kompa i jakby nie chciała odstawać w tyle więc usilnie próbowała przekonywac nie tylko mnie że to bez sensu.

Wydaje mi się że mamy tu podobną sytuację (Nie urażając nikogo)

 

To co piszesz to kosmetyczna zmiana rozdzielczości z dawnych czasów.

 

Czy kuzynka też interesuje się od 20 lat kompami i jest informatykiem?

 

To naprawdę nie jest trudne, 4k potrzebuje bardzo dużo mocy od GPU w porównaniu do np. fhd, a fhd wystarcza do ok 24" wielkości monitora.

 

Ja rozumiem 4k na tv 50" bo do tego to zostało stworzone.

 

Człowieku, tu jest mowa o możliwościach grania w 4k a nie o pieniądzach ani o upadaniu na głowę w ich wydawaniu.

 

Człowieku o czym piszesz?

 

Granie w 4k jest możliwe i pięknie to wygląda i koniec tematu wg Twojego myślenia :E

 

EOT.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś na konsolach miliony grają w 4k 30 fps z wypiekami na twarzy.

 

Bo na konosolach wygląda to płynniej niż 30fps na pc :D

 

Jeśli mowa o ps4 pro to 1800p + szachownica i rozciągnięte na 4k, ale nie wygląda źle.

 

Nawet zastanawiałem się nad konsolką do gier.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ty tylko o redukowaniu i dawaniu wygładzania na niskie (ja też grałem na hd7770 1gb w w3 na średnio-niskich, dało się grać w 30 kilku fps ale co to za granie)

 

Tak to mniej więcej wygląda :)

 

RTX2080TI "prawie" utrzyma 60fps w każdej grze, ale zabrakło Odyssey.

 

Jak wiadomo potworek z gtx2080ti i odpowiednim prockiem i resztą to ok 10k zł.

 

Ale o czym ty człowieku mówisz? Zastanowiłeś się chwilę nad tym co wypisujesz? Zacznijmy od tego że twój Radeon HD7770 z całym 1GB VRAM'u to nie karta do 4K i ją zabija nawet granie w FullHD gdzie o detalach Ultra w takich tytułach jak Assassin's Creed Odyssey możesz pomarzyć. Wklejasz mi bezmyślnie wyniki testów nie zastanawiając się nad sensem tego. W redakcjach testują multum sprzętu i korzystają z wbudowanych ustawień graficznych przyporządkowanych do poszczególnych kategorii - nijak ma się to do grania w warunkach domowych gdzie średnio pojętny gracz sam dobiera poziom detali do możliwości swojego sprzętu. Jeśli tobie trzeba tłumaczyć że bez sensu jest ustawianie detali średnich jeśli spokojnie można ustawić poszczególne ustawiania jak np. jakość textur na Ultra bo sprzęt na to pozwala to współczuje logiki. Twierdziłeś że bez skrzynki o wartości 10K nie można pograć w 60 k/s w 4K i detalach Ultra lub Wysokich, dostałeś konkretne przykłady gier gdzie jest nawet ponad 60 k/s w takich ustawieniach i dalej zaklinasz rzeczywistość. Najpierw zastanów się na czym polega granie na PC. Twoją logiką to można wykazać że nawet GTX2080Ti jest za słaby do grania z wszystkim na Ultra. Po co mam ustawić w grze na sztywno preset Ultra jak w rozdzielczości 4K nie jest potrzebne agresywne wygładzanie krawędzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na konosolach wygląda to płynniej niż 30fps na pc :D

 

Poproszę o źródło tych rewelacji, bo mi wygląda na to, że trollujesz.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry 4k medium i tak lepiej wyglądają niż Fhd ultra.

To prawda ale 4k na medium nie wygląda lepiej niż 2k na ultra.

 

Kolejna sprawa, to odległość z jakiej się siedzi od wyświetlacza. Jestem w stanie zrozumieć, że z 3 metrów od 65 cali różnica między 1440p a 4k jest nikła, albo żadna. Tyle, że jak ktoś siedzi 2 metry, albo bliżej, to między 1440p a 4k różnica będzie większa jak między 1080p, a 1440p. Ja w zależności w co gram (multi, single, strzelanka, wyścigi itd.) to podpinam się albo pod monitorek 23 cale fullhd 144hz, albo tv 4k z hdrem. 5 sekund roboty.

Różnice widać może z metra-półtorej ale przy takiej wielkości ekranu siedzenie metr przed nim to chyba nie jest mądre :E

 

Wypowie się ktoś na temat przejścia z monitora FHD na 2k?

Różnica ta jak Ci już tu każdy napisał będzie kolosalna, kup sobie w jakimś sklepie i zobacz jak Ci nie będzie pasować to oddaj.

 

Nie ma czegoś takiego jak monitor 2K. Jakby coś takiego było, to monitor 2K były monitorem FHD (1920 pikseli ~ 2K, jak 3840 pikseli ~ 4K). Jeśli więc chodzi o 1440p (WQHD) to jest zauważalna różnica między nim a FHD. Nigdy bym już do 1080p nie wrócił. A 4K kupię dopiero, jak tam standardem będzie +100 Hz, bo inaczej nie ma żadnego sensu.

Przyjeło się że 2560x1440p czy tam WQHD potocznie mówi się 2k.

 

W 4k wygładzanie może być off. Poczytaj o tym.

Taaaa wygładzanie off w 4k to dalej w wielu przypadkach poszarpane krawędzie np. w Forza Horizon, zdecydowanie lepiej 2k na ultra z MSAA x4 czy tam x8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mój stary PC to technologia z kosmosu doprawdy nie wiem jakim cudem ograłem te wszystkie nowe gry w 4K i 60k/s w dodatku bez podkręcania sprzętu :E

 

0Lr5AoR.jpg

 

4hH7N2v.jpg

 

ale co ja tam wiem - granie w 4K to przecież mistyczna rozdzielczość nie z tego świata i nie dla zwykłych zjadaczy chleba ;)

 

PS> Bez problemu mógłbym wbić tu kilka opcji na Ultra ale przecież trzeba się trzymać na sztywno presetów z gry więc zostawiłem wszystko na Wysokich bo tak jest "lepiej" :D

 

EDIT: Są to wyniki z testu Shadow of the Tomb Raider

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan spróbuj 8K@60fps, twój komputer wtedy się przepali, to jednak 33MP :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...