Skocz do zawartości
MrKetiw

Granie w 4k na PC

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się :) Ale z Hz jest jak ze wszystkim, dopóki nie zobaczymy lepszego, to z czym mamy do czynienia na co dzień wydaje się nam wystarczające. Tak samo 1440p vs 2160p, można powiedzieć na co to komu, ale jak ktoś zobaczy prawdziwe 4K, nie sztucznie podbijane i uspcalowane to nie wróci do 1440p. Tak samo 60Hz wydaje się na w zupełności wystarczające, ale jednak 120Hz jest dużo płynniejsze. Problem w tym, że 4K i 120Hz odpada całkowicie, owszem niedługo będziemy mieli 120Hz i 4K, z tym, że to będzie na razie płynniejszy kursor na pulpicie, bo wiadomo jak jest z klatkami w 4K i dąży się raczej do 60, nie wyżej. A ja osobiście nie widzę różnicy w grze 60 fps na 60Hz vs 60fps na 120Hz oprócz myszki na pulpicie. Dzisiaj jak mam wybierać ekran do gier 120Hz 1440p vs 4K@60Hz, zawsze wybiorę to drugie, bo po prostu wizualnie na mnie robi większe wrażenie, ktoś inny może mieć inne odczucia.

 

TV z HDMI2.1 już są jak ktoś czeka na możliwość grania w 4K i 120Hz. Aktualne TV z matrycami 120Hz też pozwalają grać w 120Hz ale tylko w 1440p przez ograniczenia przepustowości HDMI2.0b. Większym problemem od ekranu jest sprzęt który umożliwi granie w 4K i tych 120 klatkach ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko zeby uzywac tv jako glownego monitora to musialbym zmienic cala aranzacje pokoju, nie postawie tego na biurku ktore ma 65cm glebokosci :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko zeby uzywac tv jako glownego monitora to musialbym zmienic cala aranzacje pokoju, nie postawie tego na biurku ktore ma 65cm glebokosci :lol2:

 

Fakt dobry blat czy biurko to podstawa by myśleć o takim rozwiązaniu, ale jak ktoś lubi tak grać w 4K to warto pomyśleć o dostosowaniu stanowiska pod większy ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV z HDMI2.1 już są jak ktoś czeka na możliwość grania w 4K i 120Hz. Aktualne TV z matrycami 120Hz też pozwalają grać w 120Hz ale tylko w 1440p przez ograniczenia przepustowości HDMI2.0b. Większym problemem od ekranu jest sprzęt który umożliwi granie w 4K i tych 120 klatkach ;)

 

 

I tu jest chyba problem bo nawet nowa generacja kart ,tez chyba tego nie umozliwi.Ale jednak granie u mnie w 4k ma jedna wade,za cholere nie moge sobie mowic ze 30 fps jest płynnie,exy na Pro ogralem w rok i konsola sold,bo juz tych 30 fps nie moglem zniesc,sory ale dla mnie to nie jest wystarczajca plynnosc(dla innego jest ,ok rozumiem ).Modle sie zeby ps5 dalo rade miec jakis tryb biednej wydajnosci ale zeby gry byly 60 klatek,bo drugi raz na granie w 30 fps to konsoli nie kupie.

 

A jak odpalilem juz gry na 40 cali 100hz to to jest dopiero płynne :thumbup:

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Ci nie pasuje w tym co masz?

 

Sam ekran nie jest zły.. przyzwyczaiłem się do 21:9, ale jednak wolałbym nieco większy ekran jesli chodzi o wysokość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up@

 

To czemu nie kupisz większego do grania w 4K nawet 16:9 i nie ustawisz sobie w sterownikach 21:9 przecież grają tak u nas na forum np. lukadd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV z HDMI2.1 już są jak ktoś czeka na możliwość grania w 4K i 120Hz. Aktualne TV z matrycami 120Hz też pozwalają grać w 120Hz ale tylko w 1440p przez ograniczenia przepustowości HDMI2.0b. Większym problemem od ekranu jest sprzęt który umożliwi granie w 4K i tych 120 klatkach ;)

Jasne, właśnie o to mi chodziło, że na razie odpada i co najwyżej korzyści będą z kursora a nie samej gry, bo 3080Ti w tej kwestii wiele nie zmieni, co najwyżej pozwoli na stabilniejsze 60 klatek w 4K na rozsądnych ustawieniach, do 4K, wysokich ustawień i zbliżenie się do 100fps+ jeszcze daleka droga ;).

 

Sam ekran nie jest zły.. przyzwyczaiłem się do 21:9, ale jednak wolałbym nieco większy ekran jesli chodzi o wysokość ;)

To właśnie lepiej już graj na 55"-65" z wymuszeniem 21:9 jak azgan pisze, bo moim zdaniem nic ciekawe monitory 21:9 kończą się na 35", ten "mega jamnik" samsunga, ze względu na wysokość mnie się kompletnie nie podoba (nie pamiętam modelu, ale chyba miał coś koło 50"), i lepsze wrażenia i immersje mam na naprawdę dużym 16:9.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie lepiej już graj na 55"-65" z wymuszeniem 21:9 jak azgan pisze, bo moim zdaniem nic ciekawe monitory 21:9 kończą się na 35", ten "mega jamnik" samsunga, ze względu na wysokość mnie się kompletnie nie podoba (nie pamiętam modelu, ale chyba miał coś koło 50"), i lepsze wrażenia i immersje mam na naprawdę dużym 16:9.

 

No dokładnie, chyba że problemem jest faktycznie miejsce na biurku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja też już nie widzę powrotu do małego monitorka dla mnie też taki setup to najlepsze co może być do grania :thumbup:

Gdyby to był 85" TV to bym się zgodził. Z 2m pół biedy, ale z prawie 4m jest to maleństwo. Miałem 55 OLED i póki siedziałem na pufie fatty bardzo blisko to było ok, ale po przeprowadzce mam 3,5m do TV i trzeba było wymienić na coś większego. IMO duży TV przyzwoitej jakości > mały OLED. Ideałem byłby po prostu duży OLED, ale te kosztują zbyt dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był 85" TV to bym się zgodził. Z 2m pół biedy, ale z prawie 4m jest to maleństwo. Miałem 55 OLED i póki siedziałem na pufie fatty bardzo blisko to było ok, ale po przeprowadzce mam 3,5m do TV i trzeba było wymienić na coś większego. IMO duży TV przyzwoitej jakości > mały OLED. Ideałem byłby po prostu duży OLED, ale te kosztują zbyt dużo.

Jakie 4 metry? 1.2-1.5 siedzę od ekranu monitora 55 cali a na TV 65 (też OLED) 2-2.5 i styka. Przesiadka na coś większego już była bo zmieniłem 43 calowy monitor QLED na 55 calowy OLED i TV w salonie też wymieniłem na większy więc już nie przesadzajmy.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Ryzen 5 2600 + nVidia 1660 Ti OC (ramy 3000mhz) i stwierdzam że BF5 oraz AC Odyseja są niezoptymalizowane (z czego BF5 z update na update chodzi coraz gorzej - ciągle zchodzę z ustawieniami)

Rozdziałka 2560x1440@60

 

Jest sens brać 27 cali do 4k? mam na oku ten model Ace Predator XB273KP

Nie

"350 cd/m² - Native, 400 cd/m² - Peak (HDR Mode)"

HDR400 to nie HDR 400 cd to mój Acer 2K ma jako max bez HDR.

Celuj w HDR1000

 

Za co oni chcą te 5k w tym monitorze?? :o

Domyślam się że za to

(4K UHD)3840 x 2160@120 Hz

NVIDIA® G-SYNC®

Overclock Refresh Rate 144 Hz

W instrukcji napisane że żeby mieć 144hz - to trzeba 2x DP użyć - i w ustawieniach ustawić tryb 144hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie

"350 cd/m² - Native, 400 cd/m² - Peak (HDR Mode)"

HDR400 to nie HDR 400 cd to mój Acer 2K ma jako max bez HDR.

Celuj w HDR1000

 

 

 

 

 

Nigdzie nie napisałem że ma być hdr - z resztą miałem już samsunga C32HG70 z hdrem i jak dla mnie ten bajer w monitorach się nie spradza. Siedzac pól metra od takiego monitora nawet z badziewnym 600 cd/m² wypala to strasznie oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że ma być hdr - z resztą miałem już samsunga C32HG70 z hdrem i jak dla mnie ten bajer w monitorach się nie spradza. Siedzac pól metra od takiego monitora nawet z badziewnym 600 cd/m² wypala to strasznie oczy.

 

Też miałem tego Szajsunga

 

tNsx3e1.jpg

 

i prawda jest taka że ten monitor wypala oczy ale nie przez HDR tylko ogólnie męczące migotanie obrazu. Nawet w SDR robi sieczkę doprowadzając do zapalenia spojówek i efektu suchego oka. HDR w C32HG70 jest akurat beznadziejny kolory robią się wyblakłe i wygląda to fatalnie. W dodatku dziurawe czcionki i widoczne odstępy między pixelami. Większego badziewia nie mogli zrobić już lepsze wrażenie zrobił na mnie tani jak barszcz Benq EW277HDR z namiastką tego efektu. Tani i relatywnie dobry to jest 436M6 a ogólnie jak chcesz mieć prawdziwy HDR to tylko OLED ewntualnie najlepsze FALD'y typu Q90R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z hdrem to się bierze ekran do grania a nie do wszystkiego.

Coraz droższe to granie. Trzeba już nawet osobne ekrany kupować. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

osobiście nie polecam grania na TV mniejszych niż 55 cali. Sam posiadam LG OLED65C9 i Sapphire 5700XT z 8 GB

i gry wyglądają pięknie każda gra na full detalach i jest naprawdę co oglądać aż czasem człowiek się łapie

że zamiast grać ogląda "wnętrze gry" Pozdrowienia dla wszystkich maniaków gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma karty do grania 4k full detale.

 

 

sugerujesz że 5700 Xt nie obsłuży rozdzielczości 3840 × 2160 na full w ost. grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma karty do grania 4k full detale.

Już dawno są i nie pisał o jakich grach mowa więc zakładam że nie miał na myśli tych z RT :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno są i nie pisał o jakich grach mowa więc zakładam że nie miał na myśli tych z RT :E

 

 

właśnie się zastanowiałem czy coś mnie omineło.... dziękuje za sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 60fps nie.

 

 

pfff easy momentami nawet więcej niż 60 fps i9 core 3,6 na 5,2Ghz i 32GB ramu

bez problemu bez przycinki

Edytowane przez maciejkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zastanowiałem czy coś mnie omineło.... dziękuje za sprostowanie

 

Pomogę Ci jeszcze trochę podpowiadając

 

tsbH0dH.jpg

 

i jest tego więcej o nowszych tytułach takich jak np. FH4 to nawet nie będę się powtarzać ;)

 

Y97Jd6N.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogę Ci jeszcze trochę podpowiadając

 

tsbH0dH.jpg

 

i jest tego więcej o nowszych tytułach takich jak np. FH4 to nawet nie będę się powtarzać ;)

 

 

dziś nie mam czasu ale jutro porobię trochę screenów ze swojej konfiguracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie gry mają Rt, a nawet te bez nie pójdą 4k 60 max detale na jego karcie.

Miałeś jakieś problemy w graniu w 4K i 60k/s w tym roku np. Resident Evil 2 Remake? Bo ja nie miałem z tym problemów a moja karta graficzna nie jest ani najnowasza ani najwydajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakieś problemy w graniu w 4K i 60k/s w tym roku np. Resident Evil 2 Remake? Bo ja nie miałem z tym problemów a moja karta graficzna nie jest ani najnowasza ani najwydajniejsza.

 

 

nie tak dawno miałem radka 590x również z 8GB i 4k w 60 fps również nie stanowiło problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

osobiście nie polecam grania na TV mniejszych niż 55 cali. Sam posiadam LG OLED65C9 i Sapphire 5700XT z 8 GB

i gry wyglądają pięknie każda gra na full detalach i jest naprawdę co oglądać aż czasem człowiek się łapie

że zamiast grać ogląda "wnętrze gry" Pozdrowienia dla wszystkich maniaków gier.

 

Szkoda mi mojej C9 ale fakt obraz w 4K i 65 calach na OLED robi wrażenie. Do grania sprawiłem sobie właśnie 55 cali B9 i też się zgadzam do mniejszego monitora już nie ma powrotu. Granie w 4K z HDR to czysta przyjemność :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...