Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

norbert2006

Sapphire RX 580 NITRO czy Sapphire R9 280X czy gotówka z gwarancji?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Trzy miesiące temu kupiłem kartę Sapphire R9 280X. Po miesiącu poszła na gwarancje.

Teraz po dwóch miesiącach oczekiwania sklep internetowy odpisał mi,

że zamiast tej karty proponują mi Sapphire RX 580 NITRO, bo nie mają aktualnie R9.

Zastanawiam się co zrobić. Czy wciąż RX 580 czy zażądać zwrotu gotówki?

Pomożecie w podjęciu decyzji? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 580 ... W ogóle fajna sytuacja dla Ciebie, dopytaj jeszcze czy gry do tej 580 dają? Za ile kupiłeś tego 280x? W ogóle jaki to sklep że miał nówki 280X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś 3 miesiące temu, to zakładam, że nie za 1000+ zł, ale ok. 500 zł (bo tyle maksymalnie taka karta jest warta). Jeśli mam rację to bierz RX 580 z pocałowaniem ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak zarzutka :E Gdzie można w tych czasach kupić 280x to ja nie wiem. Ale jeśli nie to wyszło zajebiście dla opa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 280 zapłaciłem 999zł. Sklep Apollo.pl

No właśnie już nie mają nówek, więc proponują mi tą :P To czyli brać i nie dyskutować? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał opcję zmienić 570 na 580 też bym brał xD

 

Bierz z pocałowaniem ręki - jak to się mawia :thumbup:

 

Oby ten Szafir 580 to była nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja jaką mogłeś trafić, nie zastanawiaj się tylko bierz Nitro to karta z cichym i wydajnym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś trzeźwy tu jest ? 8:E

 

580 nie jest warta 1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 280x trzy miechy temu była tyle warta? Sam dmuchnij w alkomat :E Gość po prostu przepłacił dwukrotnie za 280x i teraz ma okazję w ogólnym rozrachunku zmienić to na minimalne przepłacenie za 580 także to chyba lepiej, nie? Chociaż najlepiej jakby wziął gotówkę jeśli jest taka możliwość ale wątpię czy nie będą januszować skoro opchnęli Mu 280x za 1k :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że głupotę zrobiłem kupując 280x, ale to było takie szukanie na szybko jakiejś karty dla szwagra. Wpadłem na allegro, przejrzałem to co było i kupiłem, bo było mi tak najszybciej. Dopiero później dowiedziałem się, że 280x jest dość awaryjną kartą.

A co do 580 to w tej chwili na ceneo najtańsza jest za 1089zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko możesz to bierz zwrot kasy i kup RX470 mining za ~450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oddadzą tego kafla i nie boisz się używek, to uderzaj w używanego GTX 1070 - 1100/1200 zł na allegro, to już półka wyżej niż RX 580.

 

A co do 580 to w tej chwili na ceneo najtańsza jest za 1089zł.

W wersji 4GB jest na Morele za 899 zł + 2 gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to miała być "karta na szybko dla szwagra", który jak mniemam nie ma wielkich wymagań, to faktycznie chyba najlepiej dostać ten 1000 z powrotem, wziąć RX 470 Mining i resztę wydać na rozrywkę ;) RX 470 jest sporo szybszy od 280X, ma więcej pamięci i ciągnie mniej prądu. Tylko, że wersja Mining obsługuje tylko 1 wyjście wideo (DVI), nie da się jej podłączyć do 2 wyświetlaczy an raz (np. komputer i TV). Więcej ograniczeń chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Freesync? Przejściówka załatwia sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym właśnie, że szwagier dużo gra w gry i chciał jakąś lepszą kartę, bo On gra w te wszystkie najnowsze Call of Duty, Crisisy czy tam Far Cry. Ja to w gierki nie gram więc nie ogarniam co tam teraz najnowsze jest, ale wszelkiego rodzaju strzelanki, dlatego chciał dobrą grafikę

 

A i teraz nie ma co już mówić o kasie, bo ledwie zdążyłem im napisać, że się zgadzam to już odpisali, że karta już została wysłana i jutro już u mnie będzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym mining? Używki Rx 570 chodzą na alledrogo po pięć stów, do wyboru do koloru i żadne mining a normalne wersje. Tylko trzeba czytać opisy bo kilku gości próbuje je żenić z modowanymi biosami a te jak wiemy nie są wspierane przez najnowsze stery amd i trzeba je patchować co jest bez sensu.

A jak do opa leci już Rx 580 to szwagier będzie miał prawie dwa razy mocniejszą kartę niż 280x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, tylko ja nie chciałem kupować używanych, więc nie ma co tu mówić, że używane można tanio kupić. Karta miała być nowa z gwarancją, żeby nie było z nią problemów :) choć i tak problemy wyszły po miesiącu, bo HDMI szwankowało, aż w końcu całkiem karta przestała działać na wszystkich wyjściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym właśnie, że szwagier dużo gra w gry i chciał jakąś lepszą kartę, bo On gra w te wszystkie najnowsze Call of Duty, Crisisy czy tam Far Cry.

 

Twojemu szwagrowi należy pogratulować wyboru osoby pomagającej w zakupie :E Pewnie sam kupiłby lepiej niż z Twoją pomocną. No bo kto kupuje starocia za 1000zł u Januszy z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twojemu szwagrowi należy pogratulować wyboru osoby pomagającej w zakupie :E Pewnie sam kupiłby lepiej niż z Twoją pomocną. No bo kto kupuje starocia za 1000zł u Januszy z allegro?

 

Możliwe :D Ja się sprzętem za bardzo nie interesuje, ogólnie wolę programowanie niż dłubanie w sprzęcie :P A po za tym moja wiedza o sprzęcie przestała się rozwijać jakieś hm.. 14 lat temu :P Stąd i po prostu wpadłem na allegro, spojrzałem, że parametry spoko i chyba najlepsza była wtedy do 1000zł na allegro, a przynajmniej taka mi się wydawała :P Więc taką kupiłem, nie orientowałem się czy cena jest zawyżona czy nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach, he he.

 

Jak tylko nówki, to ten RX 580 to najlepsza opcja za ok. 1000 zł, skończyło się szczęśliwie. Jeśli to wersja 8GB. 4GB bezproblemowo dostanie się taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym mining? Używki Rx 570 chodzą na alledrogo po pięć stów, do wyboru do koloru i żadne mining a normalne wersje. Tylko trzeba czytać opisy bo kilku gości próbuje je żenić z modowanymi biosami a te jak wiemy nie są wspierane przez najnowsze stery amd i trzeba je patchować co jest bez sensu.

Bo "Mining" to nowa karta na 2-letniej rękojmi, a używki to używki i to w zdecydowanej większości pokoparkowe (oczywiście wszyscy piszą, że kopali w klimatyzowanej serwerowni na obniżonych zegarach, ale prawda może być różna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, teraz czaję. No ja właśnie dlatego jak zobaczyłem tego Gigaszrota za 650zł z dwoma grami w xkomie z gwarą 3 letnią to go od razu łyknąłem bo wyszedł mnie po sprzedaniu kodów za 535zł a mam nówkę a nie jakieś truchło które może w każdej sekundzie paść a te och gwarancje...każdy pisze w aukcji tylko, że "jest gwarancja"...ale paragonu czy czegokolwiek oczywiście niet :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy pisze w aukcji tylko, że "jest gwarancja"...ale paragonu czy czegokolwiek oczywiście niet :lol2:

Już nie przesadzaj...ja tam zawsze pytam jeśli nie jest napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj...ja tam zawsze pytam jeśli nie jest napisane

Ja nie bo wychodzę z założenia, że jak ktoś jest takim nieogarem, że nie uważa umieszczenia takich "nic nie znaczących" informacji w opisie za podstawę to nie ma sensu od kogoś takiego w ogóle kupować bo taka osoba do wszystkiego podchodzi na odpierdol się więc również i tak traktuje swój sprzęt. Ja w ogóle do prywatnych sprzedawców z allegro mam minimalne zaufanie a raczej kompletny jego brak. Nawet jak ostatnio kupiłem 1050 ti w niezłej cenie, wszystko z chłopem dogadałem to na fakturze się okazało, że karta była kupiona pół roku później niż koleś deklarował w opisie więc i gwarancja była o pół roku krótsza. Praktycznie zawsze jest coś nie tak, choćby najdrobniejszy szczegół ale zawsze, jakby to była k. zasada. Nie mam o sprzedających w Polsce dobrego zdania, taka chyba narodowa mentalność "tumiwisizm" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...