Forum PCLab.pl: Acer Nitro VG270UP - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (28 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Acer Nitro VG270UP QHD 27" 144Hz IPS 1ms

#21 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Styczeń 2019 - 13:03

Co ciekawe sklep wycofał ten drozszy model z oferty. Ale pewnie chwilowo.

#22 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2019 - 16:26

Skończyły się pewnie. Tańsze zaraz też sie skończą.

Sporo monitorów ma kiepska dostępność. Szczególnie z początku po premierze.

Chyba jedynie AOC WQHD 32" VA oraz IPS miały zawsze dobra dostępność i cenę bez dziwnych podwyżek.

Ten post był edytowany przez Minciu dnia: 11 Styczeń 2019 - 16:26

#23 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2019 - 18:20

Zobacz postTenzi, o 10 Styczeń 2019 - 22:57, napisał(a):

to samo ale z (DCI-P3) (pokrycie palety barw 95%) czyli dużo lepsze kolorki niż model niższy i pseudo hdr

Do tego w tym modelu XV272UP siedzi inna matryca INNOLUX M270KCJ K7B

kilka zdjęć

Jesteś pewien, że to ta matryca?

Niby w specyfikacji tego acer jest 400cd/m² a jak szukam tej matrycy to podają 350 cd/m².

Chociaż znów na szwabskiej stronie acer podają:

350 cd/m² - Nativ
400 cd/m² - Spitze (HDR-Modus)

Ten post był edytowany przez DyndaS dnia: 11 Styczeń 2019 - 18:23

#24 Użytkownik jest dostępny   Tenzi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2019 - 21:09

Zobacz postDyndaS, o 11 Styczeń 2019 - 18:20, napisał(a):

Jesteś pewien, że to ta matryca?

Niby w specyfikacji tego acer jest 400cd/m² a jak szukam tej matrycy to podają 350 cd/m².

Chociaż znów na szwabskiej stronie acer podają:

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Tenzi dnia: 11 Styczeń 2019 - 21:15

#25 Użytkownik jest niedostępny   AquilaRoja 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2019 - 22:10

Moja sztuka dotarła. Brak uszkodzeń, wad, martwych pikseli.
Pierwsze wrażenia:
- spodziewałem się szybszego czasu reakcji pikseli po "gejmingowej" matrycy IPS; Niedawno kupione IPSy czyli AOC Q3279VWFD8 oraz iiyama ProLite XB3270QS smużą podobnie, choć mają wolniejsze odświeżanie. Overdrive ma 3 tryby, Wył, Normalny i Extreme. Tryb Wył i Normalny na oko nie różni się niczym. Tryb Extreme poprawia reakcję pikseli znacząco, ale wprowadza dość spory biały ghosting "wsteczny", czyli overshoot, w niektórych grach jest ok a w innych przeszkadza. Tryb VRB, czyli strobbing jest moim zdaniem bezużyteczny.
- Specem nie jestem, ale po wstępnej kalibracji kolory i kontrast są dobre, kolory wyglądają naturalnie. Dość widoczny glow w lewym dolnym rogu ekranu, poza tym ok.
- 27" po przesiadce z 32" wygląda jak 22" :)
- Rozdzielczość 1440p, niezły kontrast i kolory, niski input lag na 120/144Hz. Matryca niestety nie jest najszybsza ale i tak jest lepiej niż na Samsungowych matrycach VA. Za tą cenę, myślę, że jest to niezły wybór.
- FreeSync 40-144Hz ale mam kartę zielonych, więc trzeba poczekać na sterowniki "g-sync compatible":) Jeżeli Gee-Sync zadziała dobrze, monitor zostaje, jeżeli nie, idzie do zwrotu, bo AOC wywarł na mnie lepsze wrażenie, 32" robią robotę.
Jak ktoś chce jakieś zdjęcia, dajcie znać, niedługo wkleję.

Ten post był edytowany przez AquilaRoja dnia: 14 Styczeń 2019 - 22:13

#26 Użytkownik jest niedostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2019 - 22:18

Tak właśnie jest.. kupują ludzie 24" i mówią że 27" za duże. Później kupują 27" i mówią, że 32" za duże. I tak w końcu każdy pewnie kupi 32" i będziemy się zastanawiać, jak można było pisać że 24" było idealne ?

Szybko się przyzwyczaja do większego cala i powrót na mniejsze jest zawsze bolesny.

#27 Użytkownik jest niedostępny   Santroy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2019 - 22:55

Zobacz postAquilaRoja, o 14 Styczeń 2019 - 22:10, napisał(a):

Pierwsze wrażenia:
- spodziewałem się szybszego czasu reakcji pikseli po "gejmingowej" matrycy IPS; Niedawno kupione IPSy czyli AOC Q3279VWFD8 oraz iiyama ProLite XB3270QS smużą podobnie, choć mają wolniejsze odświeżanie. Overdrive ma 3 tryby, Wył, Normalny i Extreme. Tryb Wył i Normalny na oko nie różni się niczym. Tryb Extreme poprawia reakcję pikseli znacząco, ale wprowadza dość spory biały ghosting "wsteczny", czyli overshoot, w niektórych grach jest ok a w innych przeszkadza. Tryb VRB, czyli strobbing jest moim zdaniem bezużyteczny.
- Specem nie jestem, ale po wstępnej kalibracji kolory i kontrast są dobre, kolory wyglądają naturalnie. Dość widoczny glow w lewym dolnym rogu ekranu, poza tym ok.
- Rozdzielczość 1440p, niezły kontrast i kolory, niski input lag na 120/144Hz. Matryca niestety nie jest najszybsza ale i tak jest lepiej niż na Samsungowych matrycach VA. Za tą cenę, myślę, że jest to niezły wybór.
- FreeSync 40-144Hz ale mam kartę zielonych, więc trzeba poczekać na sterowniki "g-sync compatible":) Jeżeli Gee-Sync zadziała dobrze, monitor zostaje, jeżeli nie, idzie do zwrotu, bo AOC wywarł na mnie lepsze wrażenie, 32" robią robotę.

1. Jakbyś się odniósł do tego screena? Tam najlepiej wygląda na VRB ON + Overdrive Normal. Dalej już widać reverse ghosting.

Dodaj obrazek

2. Czy VRB mocno obcina jasność ekranu?
3. Masz możliwość włączenia 10 bit w sterownikach? W specyfikacji acera jest, że ma 8 bit, ale matryca obsługuje 8bit + frc. Niektórzy donoszą, że mają taką opcje.

Ten post był edytowany przez Santroy dnia: 14 Styczeń 2019 - 23:43

#28 Użytkownik jest niedostępny   AquilaRoja 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2019 - 23:32

Zobacz postSantroy, o 14 Styczeń 2019 - 22:55, napisał(a):

1. Jakbyś się odniósł do tego screena?

Dodaj obrazek

2. Czy VRB mocna obcina jasność ekranu?
3. Masz możliwość włączenia 10 bit w sterownikach? W specyfikacji acera jest, że ma 8 bit, ale matryca obsługuje 8bit + frc. Niektórzy donoszą, że mają taką opcje.

Ad. 1. W sumie wygląda to podobnie jak u mnie, tylko na Extreme mam ten trailing dużo jaśniejszy, szczególnie to widać na jasnych kolorach. Na VRB+ Extreme ten trailing nie znika tak jak na tym screenie powyżej.
Ad. 2. Są 2 tryby VRB, pierwszy - Normalny, daje jasność na poziomie ok. 30%. Drugi - Extreme, obcina jasność do ok. 10%. Akurat dla mnie poziom 10-30% jest idealny, w każdym monitorze "ściemniam" ekran do podobnych wartości. Muszę też dodać, że monitor jest robi się wyraźnie jaśniejszy powyżej 10-20%.
Ad. 3. Tak, 10 bit jest dostępne ale do 120Hz, gdy wybieram 144Hz, wybrać można tylko 8bpc.

Ten post był edytowany przez AquilaRoja dnia: 14 Styczeń 2019 - 23:40

#29 Użytkownik jest niedostępny   Santroy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2019 - 23:42

Zobacz postAquilaRoja, o 14 Styczeń 2019 - 23:32, napisał(a):

Ad. 1. W sumie wygląda to podobnie jak u mnie, tylko na Extreme mam ten trailing dużo jaśniejszy, szczególnie to widać na jasnych kolorach. Na VRB+ Extreme ten trailing nie znika tak jak na tym screenie powyżej.
Ad. 2. Są 2 tryby VRB, pierwszy - Normalny, daje jasność na poziomie ok. 30%. Drugi - Extreme, obcina jasność do ok. 10%. Akurat dla mnie poziom 10-30% jest idealny, w każdym monitorze "ściemniam" ekran do podobnych wartości. Muszę też dodać, że monitor jest robi się wyraźnie jaśniejszy powyżej 10-20%.
Ad. 3. Tak, 10 bit jest dostępne ale do 120Hz, gdy wybieram 144Hz, wybrać można tylko 8bpc.

Jasne, dzięki, że się podzieliłeś wrażeniami :D. Moja sztuka najpewniej będzie w środę albo czwartek.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Kaczorex26 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Styczeń 2019 - 23:48

Ja swoją zamówiłem dzisiaj, też się podzielę wrażeniami jak dotrze. Na razie jest zapakowana i czeka na wysyłkę ^^

#31 Użytkownik jest niedostępny   AquilaRoja 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2019 - 23:55

Zobacz postSantroy, o 14 Styczeń 2019 - 23:42, napisał(a):

Jasne, dzięki, że się podzieliłeś wrażeniami :D. Moja sztuka najpewniej będzie w środę albo czwartek.

Teraz mam wątpliwośći, czy to rosyjski recenzent dostał lepszą sztukę, czy wyniki tego testu ghostingu skopiował z innego monitora, ale u mnie to wygląda jakby ten Overdrive w ogóle nie działał. Może moja sztuka jakaś trefna? Nie mogę się doczekać na wieści od innych właścicieli.

#32 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Styczeń 2019 - 00:04

Wszyscy braliście w ProShop?

#33 Użytkownik jest niedostępny   Santroy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Styczeń 2019 - 00:19

Zobacz postDyndaS, o 15 Styczeń 2019 - 00:04, napisał(a):

Wszyscy braliście w ProShop?

Si.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Kaczorex26 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Styczeń 2019 - 00:34

Tak, też proshop

#35 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Styczeń 2019 - 02:29

Lipa jest, bo z tego co mi powiedzieli, to nie można zrobić korekty paragonu na fakturę vat. No a jak wezmę na firmę, to potem nie będzie można zwrócić jak trafię bubel.

#36 Użytkownik jest niedostępny   Todis 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Styczeń 2019 - 08:50

Zobacz postAquilaRoja, o 14 Styczeń 2019 - 22:10, napisał(a):

Pierwsze wrażenia:

Fajnie, że to wszystko opisałeś - możesz wrzucić zdjęcie czerni (tła) - chodzi mi o podświetlenie.
Jak wygląda ta łapa monitora, w miarę stabilne czy raczej szukać uchwytu na VESA ?

#37 Użytkownik jest niedostępny   Kaczorex26 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Styczeń 2019 - 11:05

Daj znać, czy nowe sterowniki od Nvidii (o ile oczywiście posiadasz kartę zielonych) na tym monitorze działają w adaptive sync ^^

#38 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Styczeń 2019 - 11:23

A właśnie... bo to już w sumie dziś jest ten wielki dzień :E :lol2:

#39 Użytkownik jest niedostępny   Santroy 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Styczeń 2019 - 14:36

Info od jednego z użytkowników reddita odnośnie darmowego G-synca, tego Acerka i jak ze sobą współgrają.

/u/Morpheuspt

Monitor Brand: Acer
Model: VG270UP
Panel Type: IPS
GPU: RTX 2070
Refresh Rate: 144Hz
Sync: Freesync
HDR: No
Connector: DP 1.2
Freesync Range: 40-144Hz
Motion blur reduction: No
Issue: It works fine thus far on the Gsync pendullum test. No tearing or ghosting. Just finishing BFV update, will test ASAP

doc: https://docs.google....aring&sle=true#

Ten post był edytowany przez Santroy dnia: 15 Styczeń 2019 - 14:36

#40 Użytkownik jest niedostępny   DyndaS 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Styczeń 2019 - 14:44

Czekam na opinię innych posiadaczy tego modelu wraz ze zdjęciami i zobaczymy co to warte, ale widać, że w sumie to ta sama matryca co i wcześniej w XF270HU. Ewentualnie inna rewizja. No i tez stosowana w innych modelach.

Ciekaw jestem tylko czy kontrola jakości tym razem jest przynajmniej lepsza, aby nie "losować" z 5x zanim się trafi coś przyzwoitego.

Ten post był edytowany przez DyndaS dnia: 15 Styczeń 2019 - 14:45

• (28 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »