Skocz do zawartości
Santroy

Acer Nitro VG270UP

Rekomendowane odpowiedzi

Tak swoją drogą... rozwiązali te problemy z miganiem/artami czy dalej są jaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj temat, albo wpisz sobie w google VG270 flickering. Dotyczy to wszystkich acer nitro na panelu innoluxa 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisz czym owy fleecking się objawia i czy sie go rejestruje? Skąd wiesz że w ogóle jest. To dobre monitory 271, 272. Nie 270. Ten ma wysoki input lag. Światło podczerwone pilota tv też widzisz w aparacie komórki. To znaczy że widzisz podczerwień? NIE. Ja kupiłem i jestem mega zadowolony. XV272up 1440p 144Hz oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej wypowiedzi mam wątpliwości czy sens ciągnąć tą rozmowę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na monitorach CRT nie było widać migotania, co nie znaczy że go nie było i że nie miał on wpływu na samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie na VG270 miałem jakieś dziwne mignięcie czarnej klatki co pojawiło się po 2-3 dniach użytkowania. Niby nie mam pewności czy to akurat było to, ale jednak to widziałem nawet kilka razy dziennie.

 

Tutaj przykład tego co ludzie u siebie wiedzieli. Ciekawe jednak czym to jest spowodowane, bo najwyraźniej acer sam nie wiedział lub nie chciał się przyznać co jest nie tak. Nawet jak kiedyś kontaktowałem się z serwisem acera w PL, to nawet nie wiedzieli o co chodzi i jeszcze gość na serwisie bezpośrednio się pytał. Podobno nic takiego nie widzieli. No a to ciekawe, bo na forach o tym się ponad pół toku temu na forach bardzo dużo mówiło 8:E

 

Najlepsze, że na anglojęzycznym forum acera, sam acer sugerował im go wysłać na serwis w celu wymiany matrycy. Matrycę mu wymienili, a problem pozostał :lol2:

 

Zastanawiające jest to, czego to wina. Elektronika sterująca, albo sam panel. Ciekawe w sumie czy po zejściu do mniejszej liczby Hz by pomogło.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=gFDtw8jh-Cw

 

62f8mfzeq3se.png

 

alo5qx5p12g2.png

 

sbf490fkk6zv.png

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie. Fajne. A co widać gołym okiem? Jakie odświeżanie monitora?

 

W pierwszym filmie monitor jest po prostu popsuty albo grafika. Ja mam dla was rade. Odpuśćcie sobie te acery. Kupcie monitor za 5000 będzie dobry. Po co bić piane i szukać dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy z elektroniki sterującej, ewentualnie problemów z zasilaniem tej elektroniki.

 

Sam miałem kiedyś monitor, który nie potrafił wyświetlić siatki pixeli na zmianę czarnego i białego. Ekran migał, walił podobnymi artami itp, chyba to w programie EIZO MONITOR TEST :)

 

Wady matrycy to martwe pixele, suby ewentualnie paprochy, wylania, zalani i zbicia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa... do VG270 jak dają DP, to tak do VG271 już nie i HDMI jest :lol2:

 

Edit.

Nie wiem czemu, ale nie mogę odpalić tego menu serwisowego, co pokazuje model matrycy. Mam tylko takie coś :hmm:

 

VqM7QWE.jpg

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz przycisk nad tym wihajstrem i trzymając go cały czas włączasz monitor. Potem menu serwisowe włączysz tym samym przyciskiem, lub ewentualnie wchodząc do menu, ale u mnie to nie działa. W ogóle mam jakieś inne to menu serwisowe niż teoretycznie być powinno.

 

 

Testowana jedna sztuka.

BLB brak

artefaktów/flickeringu brak

problemów z pikselami brak

 

IPS glow w rogach, a szczególnie dolnych lipa, Bardziej się rzuca ciepły w prawym rogu, ale wszystkie te acery co mi przez łapy przeszły podobny problem.

 

Jednak wychodzi na to, że wszystkie innoluxy cierpią na clouding, który się pogarsza i przemieszcza podczas przecierania matrycy. Z czasem jednak się zmniejsza, ale nie znika kompletnie. Oczywiście nie jest to widoczne do metra, czyli normalnego użytkowania, ale im dalej oraz jak dochodzi lekki kąt to już to widać. Tak samo im większa jasność tym gorzej.

 

Każdy jeden innolux w mniejszym lub większy stopniu to miał, a przez ręce mi ich przeszło chyba 6 sztuk łącznie.

 

 

Jeszcze będę sprawdzał kolejną sztukę. Ktoś przypadkiem VG271 za 1300 z wysyłką nie będzie chciał :E ?

 

Nie wiem co jeszcze zrobić z tym monitorem. Niby jak na innoluxa dobra sztuka, ale używam też monitora jako TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny VG271UP:

+ Zero BLB - złota sztuka

+ brak artefaktów/flickeringu

+ brak problemów z pikselami.

+ Dobrze spasowane ramki.

 

- typowy clouding dla tych matryc (6/6 sztuk innolux), lecz ten NanoIPS LG też na to cierpi. Przy niskim podświetleniu jakiego używam, nie jest to właściwie problemem. Nie każdy to jednak widzi, bo głównie to widać z większej odległości np. podczas oglądania filmów. Tyczy to się szczególnie wyższych poziomów jasności.

- słaba równomierność bieli, ale to chyba standard dla innoluxa

- IPS glow szczególnie na dole matrycy, ale takie spostrzeżenie, że ta matryca jest dużo bardziej podatna na IPS glow patrząc pod kątem od góry niż od dołu. Ciekawe.

 

 

Podsumowując:

Za 1200 zł żal nie zostawić, a i też mam dość batalii z tym syfem jaki oferują nam producenci monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"" też mam dość batalii z tym syfem jaki oferują nam producenci monitorów.""

Nie ma problemu kupić monitor za 3000 zł, 3500 zł. Ale tak to już jest, że się narzeka jak coś producent stara się wypuścić dla zwykłego szaraka jak ja w miarę rozsądnych pieniądzach a jednak parametrami średniej klasy monitorów. Panowie ja mam 272 i nie żałuję. Jest rewelacyjny. IPS 144Hz 1440p za 280gbp to cena rewelacyjna też. Konkurencja w zasadzie nie ma monitorów o takich parametrach w tej cenie a nawet zbliżonej. Jak czytam o tych pikselach, artefaktach, blp, itd to mam wrażenie że piszemy o innych monitorach. Co tak naprawdę widzi wasze oko na tym monitorze? Zresztą chyba dyndas chyba tylko ty kopiłeś bo reszta jakaś nie zdecydowana. Piszą o czymś ale nie do końca wiedzą o czym. Filmy rewelacja jak już ściągnę coś w rozdzielczości 4K żeby obejrzeć qhd bo z reguły oglądam na tv a monitor tylko do gier. Nie żałuje ani jednego wydanego pensa. Nasuwa mi sie pytanie jak to wszystko czytam. Tutaj w uk Kupując w internecie np na ebay, amazon, ebuyer mam 30 dni na zwrot bez podania przyczyny. Po prostu klikam zwrot i zanoszę na pocztę. Czy zwroty z zachodu nie trafiają czasem np do Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ten monitor. Chciałem się dowiedzieć jakie ustawienia do grania w gry typu counter strike sa najlepsze? chodzi o jak największa płynność. Downgrade do 120 HZ + VRB Normal + Over Drive normal czy extreme? A może 144 hz HDR on + freesync on?> Czy mógłby ktoś powiedzieć? Tak samo chciałbym się dowiedzieć jak sprawdzić czy mam matryce innoluxa czy inna? I która jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować co kupić.

 

Miałem kupować 27GL850/Y27q-20, ale ustrzeliłem VG270UP za 1250zł

 

Wcześniej miałem styczność z monitorami raczej biurowymi, np. l24q-10, u2515h. Warto anulować Acera i dopłacić do w/w modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o poradę, posiadam TN DELL S2716DG 1440p. Zastanawiam się nad przesiadką na tytułowy monitor bądź na AOC c32g1. Zależy mi na lepszej jakości.. lepszych kolorach, doznaniach z gier. Czy znajde to w którymś z tych monitorów?

Czy przesiadka jednak bez sensu.. Monitor kosztował 2500k..

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Doznaniach z gier" :E  A tak bardziej poważniej jak ciebie to jara że będziesz miał lepszejsze kolorki to zmieniaj w innym wypadku nie widzę sensu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie będzie efektu wow? Jeśli chodzi o matryce? Podbijam sobie kolory w gforce expirience ale to chyba nie to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, od kilkunastu dni posiadam ww monitor i ogólnie tak, wypalonych pikseli 1 naprawiony wiec ok, artefaktów etc brak. Natomiast zastanawiam się nad ips glow i blb. Na jakich ustawieniach w samsungu cyknąć fotkę ? w załączniku menu serwisowe plus ustawienia telefonu do fotki.

 

https://ibb.co/SwcZg4N
https://ibb.co/3zR863B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jednak nie nazywałbym składek (ZUS, NFZ) podatkami. Można mówić o kosztach pracy, ale jednak ich naliczanie czy przeznaczenie jest inne i nie mieszajmy pojęć.
    • Witam, pytanko mam, A320 Fenix, brak u mnie strzałek góra/dół przy pokrętłach mam tylko łapkę, tak ma być czy coś nie tak jest?
    • Podpierałem się nie jakimś liptonem bo podstawowa zasada jest taka że jutjuberom nie wierzymy gdyz mówią to za co dostaną pieniądze tylko: a: informacjom z paru źródeł że z zasady matx mają gorsze sekcje zasilania niezależnie od marki (więc jedynym argumentem za kupnem plyty matx jest ilość miejsca w obudowie, domu) b: wiedzy sprzed lat o czym już pisałem. Zawsze na początku jakiejś podstawki ludzie polecają asrocki bo są tanie, później polecajki zmieniają się na normalne płyty w stylu msi gigabyte czy Asus. Może moje uprzedzenie jest błędne ale ASRock kojarzy mi się z takimi płytami ECS (ciekawe czy ktoś pamięta to barachło) które byky dobre bo były tanie i na tym się ich wspaniałość kończyła. 2-3 lata i kondensatory sie wylewały, zaczynały się restartu i bsody z dupy.  Oczywiscie nie jestem super znawca i fachowcem dlatego nie idę w zaparte że ASRock to barachło, natomiast twierdzę że 350zl dziś to nawet nie jest pełny bak paliwa więc wydaje mi się głupotą nie dołożyć takich pieniędzy do płyty lepszej firmy. Natomiast znów, NAJWAŻNIEJSZE żeby osoby które czytają ten post nie brały jako pewnik polecajek jutjuberom, polecajek na forach tylko uzyly głowy, zebrały informacje i wybrały produkt który DLA NICH będzie najlepszy.  Ja nigdy nie kupuje najtańszych produktów bo z zasady co tanie to drogie i co tanie to kiepskie i nie uwierzę ze takie tanie płyty główne (tanie porównując do innych marek) będą takie same jakościowo.     
    • Tutaj masz listę oficjalnych sklepów i keyshop'ów. Ja kupiłem tą grę w GameBillet.
    • Masz rację. Spojrzałem na datę testu "premierowego" na jednym z portali co nie oznaczało premiery karty. Faktycznie w czasie górki krypto wiele kart było testowanych ze sporym poślizgiem na części portali. Doszła do tego siła sugestii czyli RX 6700 którego posiadam debiutował w 2022 i obligatoryjnie założyłem że RX 6600 też🥵
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...