Skocz do zawartości
Santroy

Acer Nitro VG270UP

Rekomendowane odpowiedzi

Hejk,

 

Ktoś ma opinie odnośnie tego modelu? Jest chyba świeży, parametry wyglądają spoko. Dostępność kiepska, jedynie w proshop za ~1700 zł.

Edytowane przez Santroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owy monitor też mnie mocno zastanawia, lecz niestety recenzji totalnie brak. Niby są gdzieś tam jakieś pojedyncze komentarze w odchłani internetu gdzie go niby zachwalają, ale to w sumie tyle.

 

Tutaj też niby jakas pojedyncza recka, ale nie nie paniemaju pa ruski, a google translator różnie tłumaczy:

https://4k-monitor.ru/reviews/obzor_acer_nitro_vg270up/

 

 

 

 

 

Jakiś koment z neta:

 

Best 144hz 1440p Monitors with Free-Sync

 

1.) Acer Nitro VG270UP (40-144hz AMD Free-Sync & 120hz back-light strobing = Visual Boost Response); from 2018

1.) Eizo FS2735 (48-144hz AMD Free-Sync & back-light strobing) AHVA; from 2015

2.) Acer XF270HUA (30-144hz AMD Free-Sync) AHVA

3.) Asus MG279Q (30-90hz AMD Free-Sync) AHVA

4.) Crossover 27 Fast 144 (30-90hz AMD-Free-Sync) AHVA

5.) Samsung C27HG70 (48-144hz AMD Free-Sync) VA

6.) Monoprice 33822 QHD (48-144hz AMD Free-Sync) VA

7.) Asus MG278Q (30-144hz AMD Free-Sync) TN

8.) AOC AG271X Agon (30-144hz AMD Free-Sync) TN

9.) BenQ XL2730Z (30-144hz AMD Free-Sync and Blur Reduction) TN

 

There are many non-big brand 144hz 1440p AUO AHVA panels (marketed as IPS) with AMD Free-Sync which have not been properly tested such as the Mbest, Nixeus Edge, Pixio PX277, and probably a few others from South Korea.

 

The Acer Nitro VG270UP and Eizo Foris FS2735 is the best 144hz 1440p AHVA panel since they are very accurate as well as supports back-light strobing; the Acer is significantly cheaper and newer, but lacks a height adjustable stand and USB ports. The Asus MG279Q from 2015 is the second best along with the Acer XF270HU (version 2) which was replaced with a newer fake frame-less AHVA panel. The Samsung C27HG70 uses a VA panel with both back-light strobing, Free-sync and decent HDR support for the price. It has much better image quality than the TN panels, but slightly less sharp text caused by the curved VA panels pixel structure, and slower pixel response times which causes more ghosting, or smearing of black, browns and greys, especially medium and dark variants of these colors and shades.

 

The Samsung C27HG70 is more accurate than the Monoprice 33822 QHD, and the Samsung has a semi-wide gamut panel with good HDR color space coverage (95% DCIP3), back-light strobing, a properly functioning and accurate sRGB mode to prevent over-saturation of non-HDR content, and has a perceived black depth increasing dark matte grey bezel versus the Monoprice's fake bezel/frame-less casing's inner black bezel.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca ta sama co w Asus pg279q - na plus bardziej rozbudowane menu.

 

16 stycznia ma być premiera LG 27GL850G-B

 

Mój link

 

To może być kot - na pewno droższy bo z g-sync ale nano ips dużo lepsze kolory ;) itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena tego Acera, ciekawe kiedy pojawi się w normalniejszych sklepach.

W morele już jest wstawiony ale jako niedostępny.

Jedynie ta łapa "tandeta edyszyn" ale są za to otwory na inną VESA.

Edytowane przez Todis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie do końca rozumiem tą recenzję, potwierdzili w ekranie frameskiping na maksymalnym odświeżaniu?

 

Ten zielony napis READY oznacza gotowość do wykonania testu a nie, że test przeszedł pomyślnie. Przecież mają na stronie instrukcję jak ma wyglądać zdany test. A tutaj zdjęcie wkleili jakieś z dupy..

 

GOOGLE TRALSNATOR:

Pominięcie ramki przy maksymalnej zadeklarowanej częstotliwości skanowania pionowego zostało potwierdzone za pomocą specjalnego testu z pakietu TestUFO. Acer Nitro VG270UP - gotowy do bitwy!

 

d50dc957c4cc5693594493579ae74257.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca ta sama co w Asus pg279q - na plus bardziej rozbudowane menu.

 

16 stycznia ma być premiera LG 27GL850G-B

 

Mój link

 

To może być kot - na pewno droższy bo z g-sync ale nano ips dużo lepsze kolory ;) itp.

 

Tylko na co komu teraz dopłacać do g-sync jak to teraz będzie działać z innymi monitorami jak np. freesync :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może zamówie go w następnym tygodniu to będę mógł opisać wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może zamówie go w następnym tygodniu to będę mógł opisać wrażenia.

 

No to czekamy na opis i wrażenia :banan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały ProShop się niby chwali, że 2-3 dni, więc można ich podpytać czy faktycznie to mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cały ProShop się niby chwali, że 2-3 dni, więc można ich podpytać czy faktycznie to mają.

 

Dzisiaj zamówiłem. Na stronie wisi 15+ sztuk w ich magazynie. Wszystkie towary do Polski wysyłają z Danii. U nas mają tylko stronę internetową i obsługę klienta.

 

Z maila:

Przybliżona data dostawy między 15-01-2019 - 16-01-2019
Edytowane przez Santroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości... ile ewentualny koszt zwrotu do nich :E ?

 

Edit.

Konsument ma możliwość zakupu etykiety zwrotnej w cenie 30 zł, aby zapłacić jedynie zwykłe koszty krajowej przesyłki z ubezpieczeniem. W ten sposób konsument nie musi przejmować się wysyłką do naszego magazynu w Danii. Oferta ta jest dobrowolna i konsument nie jest zobowiązany do korzystania z niej. W przypadku korzystania z etykiety zwrotnej, paczki są wysyłane do punktu odbioru, skąd są przekazywane do naszego magazynu w Danii. Śledzenie jest widoczne dla klienta tylko do tego momentu. Po zaakceptowaniu zwrotu skontaktujemy się z klientem drogą elektroniczną.

 

 

Czyli pewnie jakby chciał samemu własnym kurierem odesłać, to by musiał wysyłać bezpośrednio do Danii.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości... ile ewentualny koszt zwrotu do nich :E ?

 

Zwrot za darmo. Składasz przez system RMA u nich na stronie. Dostajesz etykietę PP i tam leci do Niemiec a dalej do nich już przez kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, bo w regulaminie mają inaczej. Po prostu przy monitorach często paździerze i najprościej w razie coś zrobić zwrot.

 

 

 

Tutaj jeszcze jakiś inny droższy, ale nie wiem czy się różni. Widzę, że inna noga i maksymalna jasność trochę wyższa.

 

https://www.proshop.pl/Monitor/Acer-27-Monitor-XV272UP-Czarny-1-ms-AMD-FreeSync/2693255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, bo w regulaminie mają inaczej. Po prostu przy monitorach często paździerze i najprościej w razie coś zrobić zwrot.

 

 

 

Tutaj jeszcze jakiś inny droższy, ale nie wiem czy się różni. Widzę, że inna noga i maksymalna jasność trochę wyższa.

 

https://www.proshop.pl/Monitor/Acer-27-Monitor-XV272UP-Czarny-1-ms-AMD-FreeSync/2693255

 

Widzę, że też ma już 10 bit.

 

Z tym zwrotem to może, bo ja opisałem reklamację :P. Kupiłem tam RTXa w którym padły pamięci i tak to właśnie wyglądało. Mimo wszystko do zwrotu też widzę mają automat na stronie.

Edytowane przez Santroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na co komu teraz dopłacać do g-sync jak to teraz będzie działać z innymi monitorami jak np. freesync :E

Na monitorach FreeSync będzie działać zapewne w ograniczonym zakresie, zależnym od konkretnego modelu monitora a nie jak w przypadku Gsync 30-144 Hz. Pod tym względem Gsync dalej będzie bardziej zaawansowanym rozwiązaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli 40-144, to co za różnica? Grasz w gry poniżej 40 fps?

 

Na pewno nie będzie tak duża, aby była warta kilkaset złoty dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowane rozwiązanie grać w 30FPSach na ekranie 144Hz+ ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, bo w regulaminie mają inaczej. Po prostu przy monitorach często paździerze i najprościej w razie coś zrobić zwrot.

 

 

 

Tutaj jeszcze jakiś inny droższy, ale nie wiem czy się różni. Widzę, że inna noga i maksymalna jasność trochę wyższa.

 

https://www.proshop.pl/Monitor/Acer-27-Monitor-XV272UP-Czarny-1-ms-AMD-FreeSync/2693255

 

to samo ale z (DCI-P3) (pokrycie palety barw 95%) czyli dużo lepsze kolorki niż model niższy i pseudo hdr

 

Do tego w tym modelu XV272UP siedzi inna matryca INNOLUX M270KCJ K7B

 

kilka zdjęć

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego w tym modelu XV272UP siedzi inna matryca INNOLUX M270KCJ K7B

 

Też rozważałem ten model na początku, ale ostatecznie i tak miałem coś kupić do 1,5k. Tak to by było można dopłacać w nieskończoność :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe sklep wycofał ten drozszy model z oferty. Ale pewnie chwilowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się pewnie. Tańsze zaraz też sie skończą.

 

 

Sporo monitorów ma kiepska dostępność. Szczególnie z początku po premierze.

 

 

Chyba jedynie AOC WQHD 32" VA oraz IPS miały zawsze dobra dostępność i cenę bez dziwnych podwyżek.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo ale z (DCI-P3) (pokrycie palety barw 95%) czyli dużo lepsze kolorki niż model niższy i pseudo hdr

 

Do tego w tym modelu XV272UP siedzi inna matryca INNOLUX M270KCJ K7B

 

kilka zdjęć

 

Jesteś pewien, że to ta matryca?

 

Niby w specyfikacji tego acer jest 400cd/m² a jak szukam tej matrycy to podają 350 cd/m².

 

Chociaż znów na szwabskiej stronie acer podają:

 

350 cd/m² - Nativ

400 cd/m² - Spitze (HDR-Modus)

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to ta matryca?

 

Niby w specyfikacji tego acer jest 400cd/m² a jak szukam tej matrycy to podają 350 cd/m².

 

Chociaż znów na szwabskiej stronie acer podają:

 

u9ofk1bhr4du.jpg

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka dotarła. Brak uszkodzeń, wad, martwych pikseli.

Pierwsze wrażenia:

- spodziewałem się szybszego czasu reakcji pikseli po "gejmingowej" matrycy IPS; Niedawno kupione IPSy czyli AOC Q3279VWFD8 oraz iiyama ProLite XB3270QS smużą podobnie, choć mają wolniejsze odświeżanie. Overdrive ma 3 tryby, Wył, Normalny i Extreme. Tryb Wył i Normalny na oko nie różni się niczym. Tryb Extreme poprawia reakcję pikseli znacząco, ale wprowadza dość spory biały ghosting "wsteczny", czyli overshoot, w niektórych grach jest ok a w innych przeszkadza. Tryb VRB, czyli strobbing jest moim zdaniem bezużyteczny.

- Specem nie jestem, ale po wstępnej kalibracji kolory i kontrast są dobre, kolory wyglądają naturalnie. Dość widoczny glow w lewym dolnym rogu ekranu, poza tym ok.

- 27" po przesiadce z 32" wygląda jak 22" :)

- Rozdzielczość 1440p, niezły kontrast i kolory, niski input lag na 120/144Hz. Matryca niestety nie jest najszybsza ale i tak jest lepiej niż na Samsungowych matrycach VA. Za tą cenę, myślę, że jest to niezły wybór.

- FreeSync 40-144Hz ale mam kartę zielonych, więc trzeba poczekać na sterowniki "g-sync compatible":) Jeżeli Gee-Sync zadziała dobrze, monitor zostaje, jeżeli nie, idzie do zwrotu, bo AOC wywarł na mnie lepsze wrażenie, 32" robią robotę.

Jak ktoś chce jakieś zdjęcia, dajcie znać, niedługo wkleję.

Edytowane przez AquilaRoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...