Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daniello85

Którego RTX 2080 Ti wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

przymierzam się do zmiany grafiki. Którego RTX 2080 Ti wybrać? Różnie jest z ich dostępnością a i w cenach jest spory rozstrzał. Stąd prośba o jakieś podpowiedzi.

 

- Ceny granicznej nie podaję bo nie ma takiej ale oczywiście wolę mniej niż więcej.

- Oczekuję jak największej wydajności z pudełka (jeśli ma to znaczenie to gram w 1440p) bo podkręcać nie planuję.

- Ważna jest dla mnie kultura pracy. Cenię względną ciszę :)

 

Z obecnego GTX 1080 MSI Gaming X jestem bardzo zadowolony. Zero problemów przez 2,5 roku użytkowania i wcale go nie słychać. Chciałbym teraz też tak dobrze trafić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Ci pasowało, więc w czym problem. Jak nie msi to evga ,albo dla bogatych asus rog. Jakiego masz proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Ci pasowało, więc w czym problem. Jak nie msi to evga ,albo dla bogatych asus rog. Jakiego masz proca?

 

Problemu nie ma. Jeszcze :D

MSI w RTX 2080 ma wersję Gaming Trio i tańszą Duke. O wersji Trio czytałem jakieś opinie że piszczą cewki a Duke raczej był chwalony ale to wszystko odnośnie wersji 2080 bez Ti.

 

Procek mam i7 6700k ustawionego na 4.5GHz.

 

Ad. Pallita to ta wersja Dual ma najniższego boosta. Czy wersja GamingPro OC jest znacznie mniej kulturalna pod obciążeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś opinie o ZOTAC AMP EXTREME?

Chyba najwyższy boost prosto z pudelka tylko jak z kulturą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie patrzysz się w obudowę palit może być bo jest brzydki xD ALE jest dość głośny, dodatkowo też trafił mi się piszczący. Chłodzenie jednak to porażka ten palit 2080 ti gamingpro OC ma mniejsze chłodzenie i wentylatory niż mój stary 1070 super jet stream. Pojawiły się u nas ASUSy i AUROSY bo ja raczej będę RMA palita robił i wezmę coś z tych chyba że MSI się znów pojawi to spróbuję X TRIO bo jednego zwracałem cewki były bardzo tragiczne. Aha no i palita kupisz za 5099 reszta ~6k. Też głupio że gwarancja pada jak zdejmiesz chłodzenie z palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jakiego producenta wybierzesz, piszczące cewki to loteria. Nawet w najdroższych konstrukcjach się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie patrzysz się w obudowę palit może być bo jest brzydki xD ALE jest dość głośny, dodatkowo też trafił mi się piszczący. Chłodzenie jednak to porażka ten palit 2080 ti gamingpro OC ma mniejsze chłodzenie i wentylatory niż mój stary 1070 super jet stream. Pojawiły się u nas ASUSy i AUROSY bo ja raczej będę RMA palita robił i wezmę coś z tych chyba że MSI się znów pojawi to spróbuję X TRIO bo jednego zwracałem cewki były bardzo tragiczne. Aha no i palita kupisz za 5099 reszta ~6k. Też głupio że gwarancja pada jak zdejmiesz chłodzenie z palita.

 

Obudowa mimo, że z oknem to stoi pod biurkiem i tylko ledy świecą po nogach ;)

Na głośności mi zależy ale bardziej w IDLu jak komputer sobie poprostu jest włączony żeby mi dziecka nie budził wyciem :D

 

Gdyby MSI było dostępne to bym łykał z miejsca. Do strixów i Aurosów mogę dopłacić ale nie wiem czy jest sens - za prawie tysia to chyba wolałbym już kolejny dysk albo drugie 16GB ramu...

 

Widziałem recenzje Gainwarda Phoenix GS i był chwalony. Chociaż wygląda plastikowo to może takie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Podepnę się pod temat , nie będę zakładał nowego.

Którego 2080Ti najlepiej wybrać pod blok wodny, co byście polecili, ten Pallit 2080Ti Dual się nada, szkoda że gwarancja nie obejmuje wymiany chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Podepnę się pod temat , nie będę zakładał nowego.

Którego 2080Ti najlepiej wybrać pod blok wodny, co byście polecili, ten Pallit 2080Ti Dual się nada, szkoda że gwarancja nie obejmuje wymiany chłodzenia.

 

Tylko i wyłącznie taki, w którym możesz wymienić chłodzenie bez utraty gwarancji. RTXy to zbyt śliski temat, żeby kupić to bez gwary.

 

Biorąc pod uwagę cenę bloku i backplate oraz okresy gwarancji, brałbym kartę na gotowo:

https://www.komputronik.pl/product/585964/gigabyte-geforce-rtx-2080-ti-waterforce-wb-11gb.html

https://www.x-kom.pl/p/462114-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2080-ti-aorus-xtreme-wf-wb-11gb-gddr6.html

 

 

Gwarancja - 3 lata

Ale po rejestracji produktu, karty graficzne serii EXTREME u Gigabyte mają 4 lata gwarancji.

 

 

 

Alternatywa od EVGA + własny blok taniej nie wyjdzie, ale można zrobić gwarancję na 5 i 10 lat. Z dostępnością tez jest lipa, chyba trzeba bezpośrednio od niemca ściągać.

 

Opcja trzy to MSI ale słaba dostępność i gwarancja o rok krótsza, a to ma znaczenie w RTXach :E :

https://www.x-kom.pl/p/460474-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2080ti-sea-hawk-ek-x-11gb-gddr6.html

 

 

Generalnie wolałbym nie rozbierać karty za 6000zl innej firmy niż EVGA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo ten Gigabyte wychodzi, ale wydaje się najlepszą opcją.

 

Dzięki za tak obszerne wprowadzenie, właściwie to się do tego nie przygotowałem, zawsze kupowałem grafikę i później chłodzenie zmieniałem.

 

Niby zamówiłem, ale mam obawy że za 3 miesiące stracę na nim bardzo dużo kasy. Cały czas się zastanawiam czy to dobry pomysł wymieniać teraz grafikę, nigdy w tym dobry nie byłem, interesy.

Gdyby nie to że w VR lecę na minimalnych ustawieniach i często na 45 fps to pewnie bym jeszcze pobył z 1080Ti.

Najgorsze że ten RTX wcale nie musi mi dać tych 90 fps i raczej będzie to dla niego bardzo trudne.

 

W tej chwili trzeba ponad 4 tysiące dołożyć do nowego RTX-a, mówię o Extreme, jak sądzicie jak sytuacja może wyglądać przed po wakacjach, sprzedając 1080Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa to SLI z 1080ti. Wyjdzie taniej. Stracisz pewnie mniej. Pytanie czy wszystko w co grasz obsługuje SLI?

 

2080ti jest chyba słabsze od dobrze działającego SLI z 1080ti.

 

Wodę masz to pewnie ogarniesz dwa GPU.

 

 

2080ti to po prostu wygodne GPU. Nie trzeba się martwić o współpracę z SLI. Ale 40FPS w 90FPS u Ciebie raczej nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VR to bardzo wymagający gadżet, rozdzielczość np: 3202x2633 na oko robi swoje, klatki są zbijane by było stabilnie do 45 fps gdy nie ma możliwości stałych 90 fps. U mnie na tą chwilę jest pewnie jakieś 60. Będę to musiał dokładnie sprawdzić.

Problem ze SLI jest taki że chyba wcale w VR nie działa, nie spotkałem się by ktoś się tym chwalił. Mam kolegę z 1080Ti i będziemy chcieli to sprawdzić.

 

 

Dobra potwierdziło się SLI w VR nie ma wsparcia w grach które ja używam.

 

Jedyna rada to mocniejsza pojedyncza grafika.

 

Zastanawia mnie czy mój procek puszczony na 4.7--4.8 GHz nie będzie podcinał skrzydeł temu RTX-owi?

 

Oglądając coś takiego to aż mnie ciarki przeszły i nie chciałbym takiej sytuacji:

 

 

Jak stwierdzić czy procek jest blokadą dla GPU, 6700K to chyba już leciwy troszkę jest, ale ni widzi mi się zmiana płyty i procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedź mocno z rozdzielczością w dół to się dowiesz ile obecny CPU potrafi wygenerować klatek w grach, które cie interesują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cienki proc do 2080Ti.

W ogóle wrzuć grę, która katuje CPU -> Wiesław 3 i np. Nowigrad.

 

Jak GPU będzie na 99% użycia, to spoko można pchać Turinga za 6K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cienki proc do 2080Ti.

W ogóle wrzuć grę, która katuje CPU -> Wiesław 3 i np. Nowigrad.

 

Jak GPU będzie na 99% użycia, to spoko można pchać Turinga za 6K.

 

9900k będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pytasz czy 6700k jest wystarczający nie sprawdzając tego w praktyce, a teraz pytasz o 9900k?

 

Weź  sprawdź w grach w których grach ile wątków jest wykorzystywane, 8700/9900 to tylko więcej wątków i to samo IPC jak 6700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem pytam i jak widać na YT przy mniejszych rozdzielczościach różnica jest bardzo duża między 6700k, a 9900k. Jednak im większa rozdzielczość te różnice się zacierają i wnioskuję z tego że zmiana procka nie ma sensu, gubię się w tym.

Głównie gram na Vr prawie 4K x 2, ewentualnie monitor 3440x1440, czy w takich przypadkach mogę przyjąć iż procek nie ma większego znaczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz wodowac to i referent sie nada, 3 lata gwary i brak plomb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz wodowac to i referent sie nada, 3 lata gwary i brak plomb.

 

Jakimś linkiem z xkom mógłbyś zarzucić, bo nie udało mi się zlokalizować chlodzenia od ek do wszystkich grafik i nie mam pewności czy będzie pasować.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś linkiem z xkom mógłbyś zarzucić, bo nie udało mi się zlokalizować chlodzenia od ek do wszystkich grafik i nie mam pewności czy będzie pasować.

Dzięki.

 

do referenta aka fe? sklep nvidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem pytam i jak widać na YT przy mniejszych rozdzielczościach różnica jest bardzo duża między 6700k, a 9900k. Jednak im większa rozdzielczość te różnice się zacierają i wnioskuję z tego że zmiana procka nie ma sensu, gubię się w tym.

Głównie gram na Vr prawie 4K x 2, ewentualnie monitor 3440x1440, czy w takich przypadkach mogę przyjąć iż procek nie ma większego znaczenia.

Ale zapominasz, że 2080ti jest mocniejsza od 1080ti. Dlatego też Ci pisałem byś obniżył znacznie rozdzielczość to będziesz wiedział ile klatek jest w stanie wygenerować obecny procesor w grach w które grasz. Jeżeli satysfakcjonuje cie taka wydajność to nie musisz zmieniać platformy, a po dokupieniu 2080ti dostaniesz kopa w rozdzielczościach o których piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...