Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daniello85

Którego RTX 2080 Ti wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Za cienki proc do 2080Ti.

W ogóle wrzuć grę, która katuje CPU -> Wiesław 3 i np. Nowigrad.

 

Jak GPU będzie na 99% użycia, to spoko można pchać Turinga za 6K.

 

haha ja się zastanawiam czy 2080Ti nie wrzucić do i7 4790K. :D Dławić będzie ale ponoć nie tak mocno jak by mogło się wydawać. Reszta upgrade gdy wyjdzie Zen2, na Navi nie ma chyba sensu czekać biorąc pod uwagę, że zaczną od segmentu najtańszego (pewnie najmocniejsze navi i tak nie dorównają serii 2xxx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście udało się załatwić od kumpla 2080Ti FE na testy, więc się sprawdzi przed zakupem czy warto.

Z procem tak czy siak się wstrzymam, choć uważam że do moich wymagań w VR więcej i tak nawet z najmocniejszym intelem nie wskóram.

Czekam na to co pokaże AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080Ti FE, od kilku dni jest w systemie, ale czasu brak na testowanie.

Zastanawia mnie jak to jest z tymi zegarami, podczas testu Core Boost 1935MHz, czy mam rozumieć że ta grafika jest lepszą od np polecanego Gibabyte który ma: Taktowanie rdzenia

1545 MHz (1770 MHz w trybie Boost)?

 

Wyniki w 3DM

1080Ti

https://www.3dmark.com/spy/6479891

2080Ti

https://www.3dmark.com/spy/6481885

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko odczytany max boost, a nie taktowanie podczas obciążenia. Z generacji na generację Nv podnosiła max boost by podnieść średnią wydajność.

 

Gigabyte będzie miał wyższy max boost od FE, o ile dokładnie to kwestia Asic. Przy założeniu, że Asic będzie ten sam to max boost będzie o ~130mhz wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jakiego producenta wybierzesz, piszczące cewki to loteria. Nawet w najdroższych konstrukcjach się zdarza.

Ja mam Asusa Strixa i cewki nie piszczą nawet jak jest ponad 1000 fps i pewnie rtx 2080 Ti tez będzie super tylko ta cena 6 tys masakra za tyle to porządny zestaw można złożyć.

A gry robią tak badziewne że nie widzę sensu kupować drogich kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam kurde dylemat.

Gigabyte jest niedostępny, nie mam żadnej odpowiedzi kiedy mógłby być.

Kolega chce mi sprzedać wersję FE i tak się zastanawiam czy nie kupić od niego. Wychodzi 2 tysie taniej , musiałbym blok dokupić.

Jakie są szanse że to co od niego kupie dorówna po zwodowaniu najmocniejszym Gigabyte, Palit?

 

Po tym Asic mogę to jakoś stwierdzić, gdzie to odczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro karta ma być wodowana to bym sobie nie zawracał gitary autorskimi tylko kupił FE.

 

Możesz wgrać bios od Galax-a z limitem 380wat lub bios XOC od Asusa bez limitu mocy. Nie wiem jak z biosem od Galaxa, ale od Asusa jedno DP przestanie działać.

 

Od Pascala odczyt Asic został zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Co prawda biosu zmieniał nie będę, wolę nie ryzykować, zbytnio się na tym nie znam. Raz może dwa to robiłem i w sumie wolę nie ryzykować.

Gdybym nawet tego biosu nie wgrywał to rozumiem że też warto brać FE od nVidi i wodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto względem takiego autorskiego gigabajta stracisz 3-4% wydajności, więc jakby ktoś podmienił karty w obudowie to byś tego nie zauważył.

Poza tym do refencyjnego PCB jesr większy wybór bloków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband dziękuje jeszcze raz za pomoc.

Jeszcze podpytam bo może będziesz wiedział. Który blok wybrać by karta miała jak najniższą temperaturę?

Celowałem w coś od EKWB, ale są różne rozwiązania: plexi, alctel, nikiel, ma to znaczenie? Pomijam kwestie chłodnicy bo jej nie zmienię.

Najbardziej boli mnie to że wszędzie dają oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego co podają w internetach najlepsze bloki pod względem wydajności to Aquacomputer i HeatKiller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś poratować jakiś testem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...