Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bez A

RTX 2060 jaka wersja

Rekomendowane odpowiedzi

Tak :). Mi chodziło o to, że kolega pewnie kupił model bez dopisku Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
test liptona faktycznie gigabajt z 2 wentylami totalna porażka... nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test liptona faktycznie gigabajt z 2 wentylami totalna porażka... nic nowego.

Też oglądałem i wersja FE wydaje się najlepsze wg mnie, chociaż z chęcią poczekać na test karty od MSI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test liptona faktycznie gigabajt z 2 wentylami totalna porażka... nic nowego.

 

No z tego co widać po teście liptona to przy obciążeniu Giguś identyczny hałas jak z Phoenixa GS praktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co widać po teście liptona to przy obciążeniu Giguś identyczny hałas jak z Phoenixa GS praktycznie

Tylko zobacz jakie temperatury ma ten giguś niestety, z 3 wentylami pewno będzie nieco lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz jakie temperatury ma ten giguś niestety, z 3 wentylami pewno będzie nieco lepiej.

 

No zobaczymy w przyszłym tygodniu, dam znać czy warto brać tą wersje, czy jednak jedyny słuszny wybór to MSI :P

 

Gainward nawet nie ma pół-pasywki, backplate, ilość wyjść - widać duże oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test liptona faktycznie gigabajt z 2 wentylami totalna porażka... nic nowego.

Widzę że Gainward poleciał w kulki z nazewnictwem przy nowej serii.

Phoenix GS miał bardzo dobre chłodzenie w Pascalach (bliźniak Palit Jetstream), a to w RTX'ie wygląda zupełnie jak dużo gorszy Palit Dual.

Jedyna zaleta Gigabyte z filmu to tryb półpasywny.

Z tych trzech FE wygrywa, zwłaszcza że jest tańszy.

 

W kwestii cen- o ile ~1600zł za RTX2060 można uznać za cenę dość wygórowaną, ale jeszcze akceptowalną, tak ~1800zł stawia już opłacalność tej karty pod dużym znakiem zapytania.

 

"Krótkie grubasy" od EVGA stoją na oficjalnej stronie po 370-380EUR (~1600-1640zł) i to może być najlepszy wybór w przypadku najtańszych modeli.

link

 

Edit: Jednak niekoniecznie.

Wersja XC Gaming nie ma trybu półpasywnego i jest podobno dość głośna pod obciążeniem:

link

Nawet droższy XC Ultra przegrywa z FE pod względem kultury pracy:

link

 

Póki co referent wypada najkorzystniej w relacji do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Rdzeń RTXów 2060 przesunięty jest w stronę portów(dopiero teraz to zobaczyłem)... To wyklucza użycie Arctic Accelero Xtreme. Piękna zagrywka zielonych. Zostaję szukanie używanej 1070ti/1080. Plan kupienia najtańszego RTXa upadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent wypada najkorzystniej, ale z jego czyszczeniem połączone z rozkręcaniem, mogą być niezłe przygody. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:

Też oglądałem i wersja FE wydaje się najlepsze wg mnie, chociaż z chęcią poczekać na test karty od MSI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referent wypada najkorzystniej, ale z jego czyszczeniem połączone z rozkręcaniem, mogą być niezłe przygody. :D

W tym rzecz że FE właśnie to dyskwalifikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to trochę kiszka - stwierdziłem po obejrzeniu testu liptona...

tym bardziej że palit gaming oc ma chyba ten sam system chłodzenia, wyjścia i w ogóle jest to bliźniacza karta do gainwarda?

z drugiej strony palit ma dobre recenzje na 3dgurui techtpowerup

Ciekawy jestem jak ten msi ventus oc - jest niżej taktowany niż palit/gigabyte/gainward (1710 vs 1830) - ale stratę na wydajności może zrekompensować kultura pracy (temp. i głośność)?

chyba wolałbym kartę o lepszej kulturze pracy niż dojechaną fabrycznie przez OC do granic możliwości za to z głośnym albo mało wydajnym chłodzeniem..

mam nadzieję że niedługo jakieś testy tej karty się pojawią bo na razie znalazłem jedynie to - nawet głośności nie zmierzyli :/ w ogóle test jest mało wiarygodny (nazywanie impressive taktowania 1710 mhz...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości po co wam ten backplate bo nie rozumiem ?

Dodatkowo odprowadza ciepło i ładniej karta wygląda, w dzisiejszych czasach tylko okrojone tańsze wersje nie maja, na czymś trzeba zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastik(w najtańszych modelach) odprowadza ciepło ;)?? Teoretycznie ma to chronić kartę przed uszkodzeniem mechanicznym i ją usztywnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastik(w najtańszych modelach) odprowadza ciepło ;)?? Teoretycznie ma to chronić kartę przed uszkodzeniem mechanicznym i ją usztywnić.

w tanich dziadowskich najtańszych okrojonych modelach tak jest, w każdej karcie jaką miałem odprowadzał ciepło usztywniał i zajebiście wyglądał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w przyszłym tygodniu sprowadzić Ventusa i Gaming Z, ale nie wiem czy test pojawi się zaraz po dotarciu przesyłki z kartami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w przyszłym tygodniu sprowadzić Ventusa i Gaming Z, ale nie wiem czy test pojawi się zaraz po dotarciu przesyłki z kartami ;)

To miło z twojej strony będzie porównanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w przyszłym tygodniu sprowadzić Ventusa i Gaming Z, ale nie wiem czy test pojawi się zaraz po dotarciu przesyłki z kartami ;)

 

Nie dziel na odcinki tylko dawaj wszystkie do kupy wielkiego testu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w przyszłym tygodniu sprowadzić Ventusa i Gaming Z, ale nie wiem czy test pojawi się zaraz po dotarciu przesyłki z kartami ;)

super! będę czekał z niecierpliwością :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w przyszłym tygodniu sprowadzić Ventusa i Gaming Z, ale nie wiem czy test pojawi się zaraz po dotarciu przesyłki z kartami ;)

Wielki plus za testowanie tanich modeli, a nie tylko Strix'ów czy Gaming'ów co praktykuje sporo kanałów. :thumbup:

 

Póki co widzę że premiera RTX2060 wygląda coraz mniej różowo niż to początkowo wyglądało.

Bo po ile będą chodziły modele z backplate'em, półpasywem, normalnym demontażem, przyzwoitymi wentylatorami i kulturą pracy? Po ~2000zł?

Na razie wychodzi na to, że ten kto kupił Ventusa RTX2070 za ~2300zł zrobił jednak całkiem niezły interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w przyszłym tygodniu sprowadzić Ventusa i Gaming Z, ale nie wiem czy test pojawi się zaraz po dotarciu przesyłki z kartami ;)

To jest serio ten lipton z tuba czy fejk kurła ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest serio ten lipton z tuba czy fejk kurła ? :E

 

To on. Najlepiej smakuje z cytryną. :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

 

Spoko, na razie są tylko Asusy. Ciężko dostać karciochy MSI. Czekamy zatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat . zamierzam kupić kartę bo od dwóch lat w pc na zintegrowanej jadę i też myślę o 2060 chodź lepiej 1160 bez RT.

Być może kupię dwie sztuki bo mam okazję mieć je bez VATU i jedna oczywiście na sell będę miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj r9 390 padl ostatnio po 3,5 Roku i tez przymierzałem sie do zaupu 2060tki. PO wszystkich testach i tym, ze ma 6gb Vram coraz mniej kolorowo to wyglada. Zaczynam mieć co do niej wątpilości i sunąć w kierunku używki 1070ti bądź Vegi 64, co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...