Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bez A

RTX 2060 jaka wersja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość predatormax

Też mam Palita. W Fallout 4 mam mikrozacięcia mimo 90-110FPS. A jak u Ciebie ?

Nie mam tej gry i nie zauważyłem nic niepokojącego w grach.Ale zapytam o ThunderMaster i jego led który świeci na biało i nic nie można więcej zrobić,też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem dzisiaj Palita w wersji OC, temperatury w pugb 72*C, użycie na poziomie 90 - 99% GPU, wentylatory przy tej temperaturze trochę głośne w porównaniu do gtx 970 G1 Gaming, wydajność dużo wyższa.

UV i zmiana krzywej po problemie u mnie msi działa na śmiesznych 0.925 milivoltach na 1965mhz :E największe obciążenie daje metro redux 2033 i LL większe od wiedzmina tam się rozgrzewa na tym napięciu do 66c przy 1590rpm (wiedzmin 3 max 63c), to ty na tym palicie jak uda ci się zejść tak nisko z napięciem będziesz miał przy użyciu 99% jeszcze mniej stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, wszystkie (?) RTXy mają u producentów aktualziacje BIOSu.

Mój Palit Pro 2060 OC też miał. MSI Ventus widzę też ma. EDIT: A nie, Gainward, Palit, Gigabyte dla niektórych modeli. To a'propos jakichś problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, wszystkie (?) RTXy mają u producentów aktualziacje BIOSu.

Mój Palit Pro 2060 OC też miał. MSI Ventus widzę też ma.

Gdzie widzisz jakiś update biosu do msi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Uwaga, wszystkie (?) RTXy mają u producentów aktualziacje BIOSu.

Mój Palit Pro 2060 OC też miał. MSI Ventus widzę też ma. EDIT: A nie, Gainward, Palit, Gigabyte dla niektórych modeli. To a'propos jakichś problemów.

-apropos jakiś błędów napisz jakie ? bo nic nie zuważyłem,zaczyna się,sianie strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV i zmiana krzywej po problemie u mnie msi działa na śmiesznych 0.925 milivoltach na 1965mhz :E największe obciążenie daje metro redux 2033 i LL większe od wiedzmina tam się rozgrzewa na tym napięciu do 66c przy 1590rpm (wiedzmin 3 max 63c), to ty na tym palicie jak uda ci się zejść tak nisko z napięciem będziesz miał przy użyciu 99% jeszcze mniej stopni.

 

Nie moja karta, mam tylko do testów, więc nie będę grzebał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa ok dzięki za odp, to która lepsza? Chodzi mi o to czy warto brać tą mocniejszą z większym poborem mocy ?

Nie wiem, czy akurat do wersji GS wybierane są lepsze chipy, ale jeżeli różnica w cenie to tylko 10 zł to i tak lepiej kupić tą fabrycznie podkręconą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Różnica pieniędzy jest tak mała między OC a bez,że nie ma się nad czym zastanawiać i brać OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Jak nie ma GS-a to bierz Gaming pro OC od Palita to samo.Poza tym GS jest dostępny,nie umiesz szukać?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;). Zastanawiam się nad nią, bo cena jest kusząca (1600 zł w Xtreem), no i co najważniejsze jest na stanie. Dobra zamówię ją, przetestuję i napiszę jak się sprawuje.

i jak ten palit bez OC? teraz można go łyknąć za 1560zł tylko czy warto? gdzieś mi mignęła informacja że ma tylko 2 heatpipe'y a nie 4 jak wersja OC ale czy to aż taka przeszkoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prdedatormax gdzie? Ja dostałem takie info

"Model Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix G S 6GB GDDR6 jest obecnie bardzo trudno dostępny na rynku i nie jest znany termin kolejnej dostawy. Zachęcamy do śledzenia naszej oferty. Kiedy tylko produkt pojawi się w magazynie stosowna informacja pojawi się tuż pod ceną produktu z napisem na zielono jako Dostępny w magazynie. Nie potrafimy jednak aktualnie sprecyzować kiedy dokładnie sprzęt się pojawi ponieważ problem występuje u źródła czyli producenta."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak ten palit bez OC? teraz można go łyknąć za 1560zł tylko czy warto? gdzieś mi mignęła informacja że ma tylko 2 heatpipe'y a nie 4 jak wersja OC ale czy to aż taka przeszkoda?

 

Na pewno Gigabyte Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB oraz Gigabyte GeForce RTX 2060 WindForce 2X OC Mają tylko 2 heatpipe'y.

Palit bez OC powinien mieć 4 heatpipe'y tak jak wersja oc.

Galeria na stronie producenta: http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=3132&lang=en&pn=NE62060018J9-1062A&tab=ga

 

p03132_bigimage_19315c2daf414f8bb.png

 

 

Z minusów:

Wersja bez dopisku oc: Graphics Card Power 160 W vs oc: Graphics Card Power 190 W

Mniejsza wydajność RTX OPS: RTX-OPS: 36 T vs RTX-OPS: 39 T

Boost Clock: 1680 MHz vs Boost Clock: 1830 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia zawiedziona słabą sprzedażą RTX

no leżę .. :E:lol2::rotfl:

A jaka ma być ta sprzedaż jak tych kart praktycznie nie ma na rynku/w sklepach z rtx 2060 jedynie w miarę dostępny jest Palit w szemranych sklepach po 1500-1600zl w tych pewnych sklepach +1600 .

Kupic RTX 2060 od MSI ,ASUSA czy innego producenta jest niemal nie możliwe bo nie mal każdy sklep ma info " dostawa wkrótce " a sklep na maila udziela informacji ze dostawa za 2-3 ( tak od ponad tygodnia :) ) ,ale proszę złozyć zamówienie będziemy wysyłać karty w kolejności zamówien :D ..... co to komuna ze w kolejce trzeba stać :P .

 

Cena za rtx 2070 zupełnie z :zadek: +2200 za +11% wydajności względem 2060.

 

Także po co ten płacz zielonych .. mają monopol na rynek robia co chcą ,AMD nie pierdnie nawet aby nawiązać walkę .. bo nie ma czym także potrzeb trzeci gracz na rynku (intel ? ) który może coś zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia boi się i nie produkuję na zapas jak to robiła z pascalami, zresztą mała dostępność RTX powoduje wypychanie resztek zalegających pascali na magazynach :E

Więc marketingowo jest to jakoś uzasadnione :lol2:

 

A co do wydajności to nie przesadzaj z tymi 11%, rewelacji nie ma, ale średnio 2070 jest szybszy o ~15%, ~18% i ~20% w zależności od rozdzielczości no i ma 2GB vram więcej.

https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_RTX_2060_Founders_Edition/33.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to na inno3d będzie można bez problemu(rdzeń osadzony, jak w Pascalach) zamontować Arctic Accelero Xtreme :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to na inno3d będzie można bez problemu(rdzeń osadzony, jak w Pascalach) zamontować Arctic Accelero Xtreme :-).

To nie ma sensu, jeśli nie posiadasz tego typu chłodzenia.

Lepiej dopłacić 89zł do Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix GS (w xkom), lub 139zł do Palita gaming pro oc.

W sklepie owocowym pojawiły się atrakcyjne cenowo zotac - ki: Twin Fan 6G (1629 zł) oraz AMP 6G (1689 zł)

 

Porównanie obu kart:

Rozmiar kart taki sam.

3 x 6mm heatpipe'y

TF: Boost: 1680 MHz vs Amp: Boost: 1800 MHz

Power Consumption 160W vs Power Consumption 170W

 

https://thinkcomputers.org/zotac-gaming-geforce-rtx-2060-twin-fan-graphics-card-review/

Pomiar temperatury w FireStrike Extreme: (wersja amp)

Pomiar głośności: (wersja amp) https://www.youtube.com/watch?v=TFtrP0Ie4v4

https://www.zotac.com/pl/product/graphics_card/GeForce-RTX-2060/all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu, jeśli nie posiadasz tego typu chłodzenia.

Lepiej dopłacić 89zł do Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix GS (w xkom), lub 139zł do Palita gaming pro oc.

W sklepie owocowym pojawiły się atrakcyjne cenowo zotac - ki: Twin Fan 6G (1629 zł) oraz AMP 6G (1689 zł)

 

Porównanie obu kart:

Rozmiar kart taki sam.

TF: Boost: 1680 MHz vs Amp: Boost: 1800 MHz

Power Consumption 160W vs Power Consumption 170W

 

https://thinkcomputers.org/zotac-gaming-geforce-rtx-2060-twin-fan-graphics-card-review/

https://www.zotac.com/us/product/graphics_card/GeForce-RTX-2060/all

 

 

te karty zotac są całkiem ciekawą opcją - mają b dobre recenzję - tylko M. daję gwarancję na 24 miesiące, na stronie zotac jednak doszperałem się że łączna gwarancja to 5 lat po rejestracji produktu - miał ktoś doświadczenia z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu, jeśli nie posiadasz tego typu chłodzenia.

 

Ja akurat mam i to dla "potomnych" ;)(bo może ktoś chce zmienić na np. Twin Turbo, ale ten cooler wejdzie na każdego RTXa 2060).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj Palita GamingPro bez OC i ma on identyczne chłodzenie co wersja OC (ten sam radiator, wentylatory i 4 ciepłowody!). Testowałem go w W3 i maksymalna temperatura do jakiej doszedł to 65 stopni. Zegar bez podnoszenia power limitu chodził 1875-1890 Mhz. Spróbuję jakoś ma dniach podmiany biosu na ten z wersji OC i zobaczymy czy coś to daje. Ważna uwaga dla zainteresowanych zakupem w sklepie Komputronik. Według nich ten model (bez OC) nie jest objęty promocją na BF V lub Anthem. A dziwne bo na stronie Palita wygląda to tak jakby była :hmm: . Nie wiem jak jest w innych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam GeForce RTX™ 2060 GAMING OC 6G, ta z 3 wentylatorami. Karta cicha i temperatura nie przekracza 70 stopni pod obciążeniem.

Wcześniej miałem MSI GeForce GTX 1060 GAMING X, ale szybko zrobiłem zwrot i dopłaciłem do 2060.

 

Jedynie wkur*** mnie za przeproszeniem piszczenie cewek, ale z tym już nic nie zrobię.

Wymieniłem płytę z B450 GAMING PLUS na B450 TOMAHAWK, zasilacz z SilentiumPC Vero L2 500W na Seasonic FOCUS Gold 450. Myślałem, że już te nowe karty nie będą piszczeć, a nic się nie zmieniło, wolałbym dopłacić do lepszych cewek 100 złotych, żeby mieć święty spokój, a nie żyć z świadomością, że nowy sprzęt, za sporą kasę, a ma wady, nieistotne, a jednak wady.

 

Jeszcze raz polecam, wersję GeForce RTX™ 2060 GAMING OC 6G dla niezdecydowanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten giguś ma tylko 2 x HP, lepiej brać tego palita wyżej lub gigusia gaming OC PRO ta wersja ma 4 x HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...