Skocz do zawartości
BRZOOSA

ryzen 2600 skoki temperatur

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, mój procesor zachowuje się w dość irytujący sposób, temperatury skaczą o ok 10 stopni co parę/paręnaście sekund, bądź wystarczy, że poruszam myszką. Podkręciłem go do 4000mhz przy napięciu 1.25, eksperymentowałem już z różnymi ustawieniami napięcia/mnożnika, jednak nie robiło to różnicy. To samo dzieje się ze stockowymi ustawieniami. Jest to o tyle irytujące, że wiatraki są co chwilę głośne, a już nie chce kombinować z ich ustawieniami. Temperatury nie są rewalacyjne, jednak spodziewałem się tego w ItX-owej obudowie, w spoczynku 46, jednak za moment dobija bez powodu do 58 itp, to samo pod obciążeniem, mam 60 parę stopni, za moment 76, następnie temperatura opada. Czytałem, że tak moga zachowywać sie Ryzeny, jednak czy można coś z tym zrobić? Bios Asrocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Intelu mam dokładnie tak samo więc po prostu w biosie ustawiłem sobie dłuższy delay na reakcje obrotów/temperatura + wyrównałem progi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać, jak to zrobiłeś? Zabawna obserwacja, za każdym razem jak odświeżam pulpit, temperatura skacze o 10 stopni, o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w tytule, mój procesor zachowuje się w dość irytujący sposób, temperatury skaczą o ok 10 stopni co parę/paręnaście sekund, bądź wystarczy, że poruszam myszką. Podkręciłem go do 4000mhz przy napięciu 1.25, eksperymentowałem już z różnymi ustawieniami napięcia/mnożnika, jednak nie robiło to różnicy. To samo dzieje się ze stockowymi ustawieniami. Jest to o tyle irytujące, że wiatraki są co chwilę głośne, a już nie chce kombinować z ich ustawieniami. Temperatury nie są rewalacyjne, jednak spodziewałem się tego w ItX-owej obudowie, w spoczynku 46, jednak za moment dobija bez powodu do 58 itp, to samo pod obciążeniem, mam 60 parę stopni, za moment 76, następnie temperatura opada. Czytałem, że tak moga zachowywać sie Ryzeny, jednak czy można coś z tym zrobić? Bios Asrocka

Chłodzenie jakie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic Freezer 33 eSport ONE, plus mała noctua 80mm. Wystarczy, że coś kliknę/odświeżę, temperatura leci w górę co najmniej 10 stopni

Edytowane przez BRZOOSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam przy podkręconym procesorze że skacze z 35 np. na 45 stopni, popraw sobie krzywą wentylatorów w biosie i nie będzie Cie to irytowało a to że tempy skaczą no coż tak musi być :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie też skaczą temperatury przy odświeżaniu pulpitu? Wg mnie dziwne zachowanie CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie też skaczą temperatury przy odświeżaniu pulpitu? Wg mnie dziwne zachowanie CPU

Przy odświeżaniu pulpitu może nie ale jak otworzę więcej kart w przeglądarce to już skacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie też skaczą temperatury przy odświeżaniu pulpitu? Wg mnie dziwne zachowanie CPU

Czemu winisz procesor za błędy systemu operacyjnego?

 

Po prostu wyłącza się tryb oszczędzania energii, który widocznie jest na tyle dobry, że mocno zbija temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie winię procesora, po prostu chcę się dowiedzieć co jest przyczyną. Nie jestem też pewien, czy chodzi o oszczędzanie energii, w wysokiej wydajności mam to samo, zresztą pod obciążeniem też. Nie powinno być takich skoków przy głupim odświeżaniu pulpitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie winię procesora, po prostu chcę się dowiedzieć co jest przyczyną. Nie jestem też pewien, czy chodzi o oszczędzanie energii, w wysokiej wydajności mam to samo, zresztą pod obciążeniem też. Nie powinno być takich skoków przy głupim odświeżaniu pulpitu

Ja bym się cieszył bo na intelu skacze o ~20C pod między idle a obciążonym dzięki cudownej paście. Musisz sobie zrobić swoją krzywą wentylatorów jak wyżej wspomniano i będzie elegancko.

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie winię procesora, po prostu chcę się dowiedzieć co jest przyczyną. Nie jestem też pewien, czy chodzi o oszczędzanie energii, w wysokiej wydajności mam to samo, zresztą pod obciążeniem też. Nie powinno być takich skoków przy głupim odświeżaniu pulpitu

 

Może to jest tak zwany saw tooth bug wystepujacy na ryzenach (wygoogluj sobie). Ja mam ryzena 1700 i ten problem się pojawiał nagle powyżej 3.7GHz i nic nie udało mi się z tym zrobić. Teraz mam ustawione na stałe 3,5GHz i cooler podobny do twojego i skoki znikły, wentylator praktycznie zawsze na 800rpm chodzi (ustawiłem żeby powyzej 50 stopni przyspieszał), dopiero przy cinebenchu albo bardzo mocnych obciążeniach osiąga 50 stopni i przyspiesza, w codziennym użytkowaniu prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi skaczę o 10 stopni, przeglądam internet 38 stopni, nagle 50 i znowu 38. Dziwne zachowanie, ale z tego co czytam dużo osób tak ma, ciekawe czy to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 3 dni droczę się ze skokami temperatury w ryzen 1800 na asrock x370 pro4, w moim przypadku okazało się że nie potrzebnie aktualizowałem biosa, wróciłem do wersji z przed roku i wszystko działa cacy ja po kupnie sprzętu :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...