Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Widowskyy

RTX 2060 problem z przycinami

Rekomendowane odpowiedzi

Ile Hz masz monitor?

 

Jeden rdzeń obciążony na 100. Przytnij FPS np do 60 jeśli masz monitor 60Hz i powiedz co się zmieniło.

 

Jaki masz procesor?

 

Ok ryzena.. jednostkowo pewnie Intel lepiej by tutaj ogarniał. Intele lubią takie inwalidzkie gry :D

 

Zatykający się procek na 100% może powodować przycinki. Dla tego ze słabszym GPU mogłeś nie wiedzieć tego problemu bo CPU mniej był obciążony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Hz masz monitor?

 

Jeden rdzeń obciążony na 100. Przytnij FPS np do 60 jeśli masz monitor 60Hz i powiedz co się zmieniło.

 

Jaki masz procesor?

 

Ok ryzena.. jednostkowo pewnie Intel lepiej by tutaj ogarniał. Intele lubią takie inwalidzkie gry :D

 

Zatykający się procek na 100% może powodować przycinki. Dla tego ze słabszym GPU mogłeś nie wiedzieć tego problemu bo CPU mniej był obciążony.

Monitor 75hz i gram z gsynciem (compatible) do tego vsync i fps zablokowane na 73. Z tego co pamiętam to takich przycin nie było na starej grafice (nie moge być do końca pewien, bo teraz dopiero mam płynne fps) :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam

. Tutaj nie mam tak częstych zacin ale jak już są to dosyć ,,mocne". W tej grze nie mam zapchanego jednego rdzenia :hmm:

Wracając do War Thundera: nie ważne na ile fps ustawie limit czy to 80 czy 40 , użycie 12-stego rdzenia cały czas siedzi na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem HPET w menedżerze urządzeń, ale jak wchodzę w Bios, to mam HPET na enabled. Tam też trzeba wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem HPET w menedżerze urządzeń, ale jak wchodzę w Bios, to mam HPET na enabled. Tam też trzeba wyłączyć?

Jak masz w biosie on a z pod windowsa wyłączony to może tak zostać. Druga sprawa na pewno procesor nie jest za słaby u mnie na FX 8350 podkręconym nie ma takich objawów w BF1 czy BF V gram płynnie i to w 1440p tylko ja mam 2x8gb ramu ale skoro zjechałeś z detalami i to nadal jest to trzeba myśleć dalej. Od początku pisałem że to nie wina HDD bo sam mam BF'a na HDD, czytając to forum coraz częściej bedziesz widział bez dysku m2 i9 9900k i RTX 2080Ti nie podchodz do niczego :E U mnie takie sciny jeszcze na GTX 1060 były spowodowane tylko i wyłącznie włączonym HPET który włączył się jakoś sam po zmianie grafiki z radeona dlaczego to sam nie wiem. W BF na DX11 i na DX12 jest tak samo? Pacztąc na twoj filmik to wygląda faktycznie niefajnie. Otwórz cmd i wklej bcdedit /deletevalue useplatformclock i zobacz czy wyskoczy napis "nie można odnaleźć elementu" tak dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat świeżo po formacie jestem, mam tylko jedna grę na razie zainstalowaną, Richard Burns Rally, lubię ten symulator :D Ale w czym rzecz, czy mam włączone HPET czy wyłączone, jednak zdarzają się co jakiś czas takie mikro przycinki, mało zauważalne, ale jednak widać to, na Msi Afterburner też ładnie widać. Procek mam może niezbyt mocny, bo i5 6600, ale do takiej gry, nawet łącznie z modami, nie powinien być żadnym problemem. Karta RTX 2060, pamięć RAM w dwóch modułach 8 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem BF1 (po wielu trudach) na DX12 z niskimi ustawieniami i wysokimi, rezultat - cały czas te cholerne ściny :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bf1 ścinki wyglądają na ram, bo były na początku nagrania gdzie mogło dogrywać teren oraz po śmierci, jak wybierałeś nowy obszar do odrodzenia się.

 

Nikt nie każe tutaj kupować NVME na gry, 9900k oraz 2080ti.

 

Zwyczajnie kupując GPU z obciętym vramem warto zainwestować więcej w Ram aby uniknąć problemów i zgadywania co później powoduje problemy. Warto też miec ssdka pod gry bo coraz więcej gier kuleje jak nie ma SSD. Szczególnie, jak ktoś oszczędza na ramie i bierze 8GB.

 

Pewnie zawsze znajdą się ludzie, obóz fantastow, dla których i5 4c/4w jest idealny do tego 2-3GB vramu, 8GB ramu w jednej kości 1333/2133MHz bo przecież dual nic nie daje? SSD też zbedny, HDD wystarczy nawet z niestabilnymi sektorami gdzie zwalnia w randomowych miejscach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stary dysk HDD ma mało pamięci bufora. Po instalacji każdej gry trzeba go defragmentować bo bez tego zacina a po defragmentacji jak ręką odią, wszystko zależy od ilości pamięci bufora na dysku. Jak bufor jest mały to się dysk bardziej fragmentóje a jak bufor duży to może się wcale nie fragmentować. ja mam tylko 2MB na dysk 500GB jakiś stary sagate. Jak ktoś ma SSD to i system i gra powinna być na SSD poza tym takie przycinki mogą być i od zasilacza jak są spadki napięcia, albo jakiś wirus się pałęta może karta sobie kopie krypto dla kogoś w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bf1 ścinki wyglądają na ram, bo były na początku nagrania gdzie mogło dogrywać teren oraz po śmierci, jak wybierałeś nowy obszar do odrodzenia się.

 

Nikt nie każe tutaj kupować NVME na gry, 9900k oraz 2080ti.

 

Zwyczajnie kupując GPU z obciętym vramem warto zainwestować więcej w Ram aby uniknąć problemów i zgadywania co później powoduje problemy. Warto też miec ssdka pod gry bo coraz więcej gier kuleje jak nie ma SSD. Szczególnie, jak ktoś oszczędza na ramie i bierze 8GB.

 

Pewnie zawsze znajdą się ludzie, obóz fantastow, dla których i5 4c/4w jest idealny do tego 2-3GB vramu, 8GB ramu w jednej kości 1333/2133MHz bo przecież dual nic nie daje? SSD też zbedny, HDD wystarczy nawet z niestabilnymi sektorami gdzie zwalnia w randomowych miejscach?

Tak sobie teraz myślę, że takie ściny podczas dzisiejszego grania w bf1 mialem tak naprawdę w każdym mozliwym momencie, w sensie podczas ładowania mapy, po śmierci ale też podczas normalnej gry (siedzę sobie na punkcie i nie ruszam sie z miejsca a scina caly czas). To na pewno jest wina Ramu?

PS. Zużycie Ramu z moich ostatnich gier wahało w 7-7,100gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od znajomego jakiegoś i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed odpaleniem BF1 miałem 11/14 GB zajęte.

W menu mam 13,4/18,3GB

w grze 15/22GB i później spadek na 14/22GB

 

RAM/Swap w GB

 

W sumie doszło 4GB w ramie i 8GB na Swapie.

Co dokładnie gdzie trafiło nie mam pojęcia. Pewnie coś z ramu poleciało do Swapa, a w miejsce tego BF dostał ram. Częściowo pewnie też siedział w Swapie.

 

Jeśli się nie mylę, system tak zarządza pamięciom ram i Swap File, aby nie dochodziło do sytuacji zawalenia 100% obsadzonych kości, bo wtedy komputer to nie działa wcale a nie tylko czasem gierki przycinają.

 

Jest też taka prosta metoda, aby sprawdzić czy nie zaczyna wyraźnie brakowac ramu. Wciskamy Alt+Tab w grze i przenosimy się na pulpit. Wszystko powinno być niemal tak responsywne jak przeskakiwanie między folderami. Ja dostajemy zawiechę i wyraźnie zamulona pracę systemu to raczej warto się nastawić na upgrejd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT zrobiłem drugie podejście na system po restarcie:

system bez gry 4/6GB

Menu gry 8GB/12GB ( okolo )

Gra BF1 10GB/16GB po kilku minutach grania WZROSŁO do 11GB/16,5GB.

 

Ja nie byłbym taki pewien, ze spokojnie wszystko mieści się na 8GB.

 

Co ciekawe, nie było efektu spadku zapotrzebowania na ram. Tak jakby spadająca ilość zużytej wcześniej i u posiadaczy 8GB pamieci, była efektem działania systemu aby zwolnic coś z ramu, a nie efektem działaniem samej gry.

 

Obejżałem jeszcze raz filmik i dla mnie był efekt braku pamięci. W sumie to miałem kilka razy ścinkę nawet u siebie za pierwszym razem, jak miałem zawalony ram. Po restarcie nie było przycięć.

( 8700k + NVME system i swap + NVME RAID Gry + 2x8BG 4000CL17 + 1080TI 11GN, z HDD pewnie bym nerwicy dostał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz myślę, że takie ściny podczas dzisiejszego grania w bf1 mialem tak naprawdę w każdym mozliwym momencie, w sensie podczas ładowania mapy, po śmierci ale też podczas normalnej gry (siedzę sobie na punkcie i nie ruszam sie z miejsca a scina caly czas). To na pewno jest wina Ramu?

PS. Zużycie Ramu z moich ostatnich gier wahało w 7-7,100gb

ty cały czas grasz na dx12? u mnie na mojej 1060 3gb granie na dx12 jest niegrywalne w bf1, fps niby wysoki mi pokazuje, ale non stop mam ścinki i dropy, dopiero przejście na dx11 załatwiło sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty cały czas grasz na dx12? u mnie na mojej 1060 3gb granie na dx12 jest niegrywalne w bf1, fps niby wysoki mi pokazuje, ale non stop mam ścinki i dropy, dopiero przejście na dx11 załatwiło sprawę

Wczoraj zmianialem pare razy dx na 11 i 12 żeby zobaczyć różnice. Noo i okazuje sie że takie sciny jakie mialem na 12 mam tez na 11 (podzczas calej rozgrywki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...