Skocz do zawartości
reQ_21

Oppo RX17 NEO - opinie, recenzje, informacje

Rekomendowane odpowiedzi

możesz rozszeżyć kwestię wad i to dość istotnych? Bo mnie kręci to oppo i chciałbym się dowiedzieć ;)

 

edit:

@up

wiesz jak to było w średniowieczu. Wszystko co inne palono na stosie. Tu, w naszym demokratycznym mocarstwie też jak coś jest inne niż to, do czego się przyzwyczailiśmy to juz trzeba po tym jeździć. Naturalny strach przed nieznanym, najpierw się wyśmiewa, później neguje a na końcu boi (chyba w takiej kolejnosci).

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwie się, w naszym januszowym państwie jakby wypuścili telefon ze snapem 845, przyzwoitym aparatem i 6gb ram zamkniętej w gównianej obudowie za 999zł to by się lepiej przyjął niż cokolwiek innowacyjnego. Nikt nie widzi tego, że masz czytnik linii papilarnych w ekranie za 1599zł, ładowanie 35minut, gorille glass 6 (tylko iphone xs max ma na ten moment), nikt nie wspomina o cechach telefonu od oprogramowania itp..

Jestem ostatnia osoba,która podnieca się numerkami w benchmarkach. Z gównianym softwarem to bebechy nic nie wskuraja.

Więc tak fajnie, że ma czytnik w ekranie problem jest natomiast taki, że słabo to działa...

Nakładka jest typowo chińską podobna do xiaomi czyli do mnie nie przemawia ale to moje subiektywne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ostatnia osoba,która podnieca się numerkami w benchmarkach. Z gównianym softwarem to bebechy nic nie wskuraja.

Więc tak fajnie, że ma czytnik w ekranie problem jest natomiast taki, że słabo to działa...

Nakładka jest typowo chińską podobna do xiaomi czyli do mnie nie przemawia ale to moje subiektywne zdanie.

 

 

napisałem w pierwszym poście, że trzeba to umieć skalibrować. Po poprawnej kalibracji działa to u mnie lepiej niż mógłbyś się spodziewać.

 

nie wiem czy wiesz, ale nakładka od oppo stawia na bezpieczeństwo (a przynajmniej na taką wygląda)

argument kopiowania nakładek jest wzięty z czapy, bo nakładka huaweia, oppo, xiaomi czy jakiegokolwiek sensownego chińczyka jest do siebie podoba. Czy to źle?

 

jesteś kolejną osobą, która kopiuje opinie z internetu czy miałeś chociaż raz w ręce telefon z tą nakładką i rzeczywiście się pobawiłeś ich funkcjami?

Jest dużo rzeczy, których nie uświadczysz u innych producentów.

 

identyczne opinie miewałem na temat motoroli g6 plus, a potem jak zaczęli to uwzględniać w recenzjach to nagle każdy się obudził i w sumie wow ale to fajne XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem xiaomi i Huawei więc widzę że jest podobna. Dla mnie to źle ponieważ tych nakładek nie trawię i tak jak pisałem wcześniej jest to moje subiektywne zdanie więc nie się nie przyczepiaj.

 

Nie przepadam za chinolami ponieważ są to telefonu ułomne.

Zawsze są jakieś problemy i to głównie z softwarem. O ułomnym wsparciu nie wspominając ( xiaomi czy Huawei) o oppo się nie wypowiadam poniewaz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za nagonka na tą firmę w całym internecie.. Wygląda jakby ktoś im za to płacił, serio. Nawet na mantę czy kiano takiej nagonki nie ma co na oppo :hmm: :hmm:

 

każda recenzja wyśmiewają firmę, nie omawiają cech telefonu, skupiają się na błahych rzeczach :hmm:

Bo oczekiwania były duże, miał to być jakiś powiew świeżości i jakości, te oczekiwane chińskie 'premium', a poza RX17 Pro to mierność patrząc przez pryzmat ceny. Brak wsparcia jakiegokolwiek szybkiego ładowania w Neo to niesmaczny żart, NFC bez komentarza w tych pieniądzach. Niby są plusy w postaci AMOLEDa, ale to wciąż mało. Sam czytnik linii w ekranie nie czyni tego fona cudem i sprzętem wartym 1499zł. Co do samej nakładki się nie wypowiadam, bo wyjdzie w praniu na ile będzie ona wspierana przez oppo i płynna w czasie. A już czysto marketingowo Oppo robi to cholernie źle. Nie wchodzi się na nowy rynek jako marka 'no-name' dla większości konsumentów i dyktuje z marszu dosyć wysokie ceny. Co by nie mówić, ale Huawei robi to u nas świetnie. Zaczynał od zera, powoli i konsekwentnie budował renomę, a ceny jego sprzętów z roku na rok wzrastały. W efekcie dzisiaj za flagowce Huaweia płaci się tyle co za Samsunga i coraz rzadkiej spotyka się głosy 'płacić tyle za telefon, to przecież huawei'. Już pomijając to ile Huawei ładuje w reklamy i współprace (bo to inny temat).

Jeszcze mała refleksja co do ładowania. O ile sam VOOC wydaje się być kapitalny, to patrząc z perspektywy konsumenta robi się coraz gorzej. Kiedyś był QC i w zasadzie większość fonów na Snapach to obsługiwało. Teraz robi się dziwna fragmentacja, która rodzi problemy. Jeśli często zmieniasz telefony i nie daj boże potrzebujesz 2-3 ładowarek (np. dom, samochoód, praca) to porażka. OP ma swój dash charge (wiem, że już tak się nie nazywa), OPPO VOOC, motki turbo power itd. I jeśli chcesz mieć wszędzie pod ręką szybkie ładowanie to ciągle trzeba wymieniać ładowarki (a i w przypadku vooc i dash chyba też kable(?)) Szkoda, że Quick Charge pozostał tak bardzo w tyle, bo jeden uniwersalny standard z perspektywy konsumenta jest lepszą opcją.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz już sam nie wiem czy kupować to Oppo.. wszędzie hejt i negatywne opinie, niby mam.drugą alternatywę w postaci Zenfone Max Pro M2 tylko tam jest duży notch i nie ma żadnej nakładki, nie znam się na tym, ale brak interfejsu to plus czy minus? Jest możliwość zainstalowania nakładki jakiej bym nie chciał czy jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie przyszła aktualizacji już wszystko działa

Edytowane przez cyroniok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile w dniu premiery kosztował mate 10 lite, P20 lite, wszelkie A piątki Samsunga, htc u11/12 life, moto g6 plus itp itd? i jak one miały się do telefonów konkurencji, w znaczeniu co nowego wynosiły? ;)

Bo coś mi się wydaje że odpowiedzi brzmią odpowiednio - około 1500zl i nic.

 

A tu mamy przede wszystkim Amoled i czytnik palca w ekranie. To jest nowa jakość wniesiona do tej półki cenowej telefonów. Cena owszem, jest troszkę za wysoka i ze 200-300zl zapewne spadnie za jakiś czas. Wtedy zmieni się też postrzeganie słuchawki.

 

Cena taka może też wynikać z tego, że oppo to jednak trochę wyższa półka niż xiaomi (przynajmniej stara się takową być, możliwe że i wobec huaweia a raczej honora także) i już sama cena musi odzwierciedlać aspiracje. Być może Jeśli coś chce być premium, to musi też kosztować jak premium. Bo premium kosztuje już z zasady dużo.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można liczyć na foto test oppo vs Moto G6 plus ;) ?

 

 

pstryknąłem kilka fotek w dzień :

 

g6 plus https://drive.google.com/drive/folders/1OJNsIU_27BkmZD7MfkE3RrKE_LrNPDux?usp=sharing

neo https://drive.google.com/drive/folders/1JGixBDkbhL4xaDYBpeC0P5FTKL_obMSe?usp=sharing

 

zobaczymy co w nocy :D

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fliperpl najważniejsze abyś Ty z telefonu był zadowolony to w końcu twoja decyzja ;)

 

Domyślam się również, że zakup podyktowany był również chęcią posiadania czegoś nowego, innego a ja to w pełni rozumiem.

 

Osobiście wybrałbym coś innego ale to ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pstryknąłem kilka fotek w dzień :

 

g6 plus https://drive.google...Dux?usp=sharing

neo https://drive.google...MSe?usp=sharing

 

zobaczymy co w nocy :D

 

Dzieki . Moim zdaniem niektóre fotki ładniej motka zrobiła bo ma łagodniejszy balans bieli , ale całościowo oppo lepsze. Znacznie wyższa szczegółowość . W gole to cos slabo focus lapie ta moto g6 plus mam wrażenie ze Moto X4 ostrzejsze fotki robila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio coś bardzo mało zdjęć robię, ale wrzucam jeszcze kilka przebitek z telefonu :

https://drive.google.com/drive/folders/1nJtTgGSZRoX16nhvMlxq5HZiyFB3jkr9?usp=sharing

 

muszę pochwalić tryb bokeh. Działa wyśmienicie. Bardzo fajnie też odcina drugi plan w automacie. Wręcz znakomicie radzi sobie autofocus ze zdjęciami z bliska. HDR mógłby być trochę mniej agresywny.

 

co do samego wrażenia telefonu ciężko do czegoś się przyczepić. Działa żwawo, wyświetlacz jak za tą cenę jest naprawdę dobry. Bateria przy odpalonym wszystkim trzyma około półtorej dnia. Trochę szkoda braku szybkiego ładowania, ale nie jest to jakiś deal-breaker. 30min dłużej nie przeszkadza aż tak jakbym się tego spodziewał.

 

Czytnik linii papilarnych działa naprawdę dobrze - ale trzeba kciuk skalibrować na 3-4 płaszczyznach kciuka i dosłownie ułamek sekundy dłużej od standardowego czytnika.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...