Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Miskov91

4790k Napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zapewne ktoś z forumowiczów posiada jeszcze i7 4790k :)

Interesuje mnie to czy ktoś jest w stanie udostępnić mi swoje napięcia na płytach mniej więcej na OC 4.8ghz

Chciałbym podejrzeć jak to u was działa i na jakich napięciach pracuje w tym Oc.

Jeśli chodzi o MOBO to na Z97.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda sztuka chodzi na różnych napięciach np przy 4.5Ghz może chodzić np 1,15 a innej potrzebne 1,2v.

Daj 1,35v i testuj czy jest stabilnie i pilnuj temp. jak będzie ok to pomału obniżaj napięcie i testuj tak to znajdzie odpowiednie napięcie pod twój procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej. Każdy proc ma swoje widzi mi się, więc Twoje pytanie jest bez sensu,nawet dwa razy ,poniważ nie poadałeś swojego napięcia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej >każda sztuka jest inna - nawet sporo ... Jak miałem ten CPU i nie chciał działać wręcz wcale na 4,8 lub potrzebował właśnie minimum ponad 1,35 [V] , kolegi 4790K robiło 4,8 ~ 1,25 [V] z bios !

Sumując ; są "padaki" i ala selekty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz chłodzenie, ale zakładając że da radę to 1.35v jest napięciem które zalecane jako maksymalnym dla tego procesora. Ile ugrasz na tym napięciu to zależy od sztuki procesora. Osobiście uważam że jak wykręciło się 4.5 to jest wystarczające OC przy tym procku. U mnie i5-4670k kręcił się dobrze do 4.6 z skalpem oczywiście, bez delidu dawał radę tylko 4.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm chłodzenie mam Grandisa z 2 wentylatorami i zapasem na 3 ewentualnie.

Przy moim procesorze był delid robiony oczywiście Pasty Grizzly więc myślę że dałby radę jeszcze się podkręcić kwestia tego czy temperatury i sam grandis na to pozwoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co? Te 200 mhz nic Ci już nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ustabilizować 4790k na poziomie 4.8 Ghz

Tylko chciałbym zaczerpnąć waszej porady po raz kolejny: 4.8ghz ma 1.33V oraz VCCIN 1.920 czy to jest Okej czy mimo wszystko jest to za dużo??

Jeśli chodzi o temperatury to mam mniej więcej od 68C do 74C na chłodzeniu Grandis z 3 wentylatorami.

Zapewne gdybym trochę pobawił się krzywą te temperatury były by troszkę niższe gdyż 100% jego działania załącza się dopiero od 80C.

Zapewne w grach nie osiągnie tylu stopni bo testując na wiedźminie 3 podczas rozgrywki nie przekraczały 60C.

 

Doradzi mi ktoś fachowo co robić w tej sytuacji ?? :)

Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zerknąć na statystyki siliconlottery dla 4790k:

https://siliconlottery.com/pages/statistics - niby te które dobiegały do 4,8 robiły to na 1.328V - czyli przyjmij to za bazowe, ew dowoltuj nieco. VCCIN nie powinno przekraczać 1.900 niby więc tutaj zostaw jak masz (za https://web.archive.org/web/20150707131440/https://siliconlottery.com/collections/1150/products/4790k49g )

Powodzenia w chłodzeniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...