Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Caroozo

Jakie GPU do "dziadka" z Q6600?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostał mi się jeno komp, stary towarzysz, którego przez ostatnie 2 lata używał szwagier do obróbki zdjęć. W zasadzie jest mi niepotrzebny, ale wyrzucić szkoda, przyda mi się z niego jedynie zasilacz, a ma zdrowe podzespoły - m.in. niczego sobie płytę Gigabyte na chipsecie P35 - nie pamiętam teraz modelu ale to była high-endowa płytka z FSB 1333 MHz i możliwością modowania BIOSu pod Xeony oraz OC. Kompa chcę "reanimować" dla młodego chłopaka żeby sobie jeszcze z biedą pograł :).

 

Konfiguracja:

- Q6600 ("ten gorszy", mniej kręcący się)

- 4x2 GB RAM (800 MHz)

- PSU BeQuiet 560W 80+

- Radeon 4890 1 GB PowerColor

- high-endowa karta Audigy (z FireWire na chipsecie TI :)) - trzymałem z sentymentu, choć mam profesjonalny interfejs audio hehe

 

Szkoda mi go sprzedawać bo swego czasu fajnie się sprawował, a jako że płytka ma potencjał pod OC, a proc marnuje się na stockowych zegarach (jeszcze go nie kręciłem), to chciałem zapytać kolegów czy jest sens bawić się w kupno chłodzenia + OC i wymianę GPU żeby coś z niego jeszcze wycisnąć? Monitor i tak jest 1440x900 Samsunga, komputer chciałem oddać chrześniakowi żony bo mają stareńkiego laptopa a młody by w coś pograł - ma 10 lat i pewnie Minecraft/Fortnite, ostatnio męczyliśmy na integrze Intela w moim lapku Trackmanię i podobne :). 4890 to była potęga lat temu X, ale bez wsparcia dla DX 11 młody w nic nie pogra.

 

1. Czy jest sens "wyciskać" ten sprzęt czy lepiej sprzedać i kupić poleasingowego kompa z np. i5 4570?

2. Jeśli jest sens, to jakie sensowne chłodzenie do tego Quada polecacie? Po taniości :)

3. Po OC procka (liczę na 3,2 GHz) jaki GPU najlepiej wziąć? Kryterium jest cena więc albo starsza mocna karta (zasilacz ma zapas) albo coś nowszego. Nie wiem, za stówkę +/- coś się wyrwie? Coś pokroju GTX 570 lub lepiej :). Z dwojga złego wolałbym nowszą kartę z mniejszym poborem niż starszego "potwora" który wymaga małej elektrowni :-).

4. Czy ew. zainwestowanie w modowanego Xenona i jego OC mocno zmieni sytuację, tzn. "kupi" trochę czasu żeby ten zestaw posłużył młodemu jeszcze z 2 lata?

 

Wymagania to gaming w 720p w low/medium, nie czarujmy się :). Szkoda kompa bo spełnia względne minimum do wielu gier (4C, 8 GB RAM), gdyby Radek miał wsparcie dla 4890 nie byłoby tematu, a tak nawet remastery Bioshocka wymagają DX11 i lipa.

 

Jak modernizacja nie ma sensu, to w mojej ocenie najlepiej jest:

a) sprzedać płytę z prockiem i RAM oraz GPU, zostawić budę z zasilaczem, kupić po taniości płytę pod Haswell'a z i5 4570 i 2x4 GB DDR3 (ewentualnie topowe SB/IB ale niestety jeszcze się cenią)

b) przeprosić się z AMD i kupić płytę pod X370 z modowanym BIOSem i Athlona 200GE i "przebujać" się na tym do czasu wydania Zenków 2 / obniżki cen Zen+? Martwi mnie jedynie to, że RAM minimum 3000 MHz, a kupno platformy na Haswellu wymaga "jedynie" tanich DDR3... No nie chcę młodemu zamienić siekierki na kijek :D.

 

Absolutnie budżet jest kluczowy, więc ma być tanio i dobrze. Jeśli uda wykręcić się sianem z obecnym kompem, dołożę mu chłodzenie i GPU do stówki i gitara. Jeśli nie ma sensu, sprzedam stare graty i dołożę mu do nowszej platformy (IPC Haswella zegar w zegar z nowszymi CPU nie ma wstydu, a aktualnie jest wysyp tych kompów więc upolowanie czegoś tańszego to nie problem) - wtedy ew. młody się przebuja na integrze (sam mam taką w swoim i7 4810MQ i idzie pograć komfortowo np. w Bioshocka Infinity w 720p) i sobie potem dołoży do czegoś mocniejszego :).

 

Dzięki za wszelkie sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Zostaw go, jak tanio to kup jakas 750ti lub cos podobnego, nawet bym 950 wlozyl. Dysk ssd chociaz 120gb kolo 80-90zl i wystarczy dla gier sieciowych dla mlodego ;-)

 

Jeśli mowa o 100zl tylko to troche ciezko, lepiej tylko dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go, jak tanio to kup jakas 750ti lub cos podobnego, nawet bym 950 wlozyl. Dysk ssd chociaz 120gb kolo 80-90zl i wystarczy dla gier sieciowych dla mlodego ;-)

 

Jeśli mowa o 100zl tylko to troche ciezko, lepiej tylko dysk

Tam jest jakiś HDD, musi wystarczyć na razie. Głównie chodzi o grafę sparowaną do CPU. Aaa zapomniałbym, młodemu się Forza podoba, także to byłby taki target maximum jaki stawiam przed tym zestawem ;). Nie no stówkę rzuciłem dla przykładu, wydaje mi się że OC procka + dGPU +/- 100 PLN + ew. chłodzenie to taki max jaki warto doinwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po oc cpu spokojnie mozna pakować gpu nvidii do gtx1050 włącznie. pogra w większość gier bez problemu bo dla 10 latka 25-30 fps to już płynna rozgrywka :) w mniej wymagających tytułach na tym monitorze będzie często 60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz oc do 3-3,2ghz to gtx950 2gb będzie dobrym duetem. Ja miałem z q9300 @3,3GHz gtx960 4GB. I ładnie to współpracowało ale po przesiadce na zwykłego g4560 plus gtx960 4GB było jeszcze lepiej bo stabilniej. Do g4560 płyty są po 100zl i są dobre tylko ramy tez trzebaby zmienić na Ddr4 2x4gb, a to koszt używanych 2133mhz ok. 200zl. Co do starszych generacji np i5-2400 ludzie piszą ze największym problemem są stare i awaryjne płyty główne.

Co do chłodzenia q6600 po OC prowieniencji wystarczyć spartan Pro za ok 30-40zl używany. U mnie w miarę dobrze trzymał temp, chociaż jego mocowanie nie jest najskuteczniejsze. Fera3 za 99zl byłaby lepsza, ale lepiej chyba do 100zl wydać na dysk Ssd 120gb lub trochę więcej za 240gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz oc do 3-3,2ghz to gtx950 2gb będzie dobrym duetem. Ja miałem z q9300 @3,3GHz gtx960 4GB. I ładnie to współpracowało ale po przesiadce na zwykłego g4560 plus gtx960 4GB było jeszcze lepiej bo stabilniej. Do g4560 płyty są po 100zl i są dobre tylko ramy tez trzebaby zmienić na Ddr4 2x4gb, a to koszt używanych 2133mhz ok. 200zl. Co do starszych generacji np i5-2400 ludzie piszą ze największym problemem są stare i awaryjne płyty główne.

Co do chłodzenia q6600 po OC prowieniencji wystarczyć spartan Pro za ok 30-40zl używany. U mnie w miarę dobrze trzymał temp, chociaż jego mocowanie nie jest najskuteczniejsze. Fera3 za 99zl byłaby lepsza, ale lepiej chyba do 100zl wydać na dysk Ssd 120gb lub trochę więcej za 240gb.

GTX 950/960 trochę za drogi - 250-300 PLN za używkę. Co do chłodzenia dzięki za wskazówki, ten proc ma 65nm i TDP 105W więc chłodzenie musi być odpowiednie, ale nie chcę rozbijać banku. Generalnie chcę chłopakowi dać jakąś podstawową bazę, a zachęcony m.in. testami "Komputer za 500 PLN do gier" (i mniej!) na YT (Dobre Programy ;)) widzę, że mobo jest dość dobre, jest opcja montażu Xeona lub OC Q6600, RAM jest, czyli baza do kompa "bida edyszyn" jest. Parę złotych dorzucę chłopakowi do chłodzenia (bo jest stockowe Intela) i do GPU w rozsądnym przedziale (celowo wyznaczyłem pricetag na 100+ PLN - "od wuja") i w zamyśle ma być maszynka do komfortowego ogrania starszych hitów, odpalenia chociaż na low Forzy, pykania w sieciówki i ew. z możliwością dołożenia jakiegoś GTX 1050 czy GTX 960 w przyszłości. RAM-u i tak nie dołożę, rozdzielczość monitora i tak nie wymaga super przepustowości pamięci.

 

Rozumiem jednak, że dla tego kompa GTX1050/GTX960 to max co warto pakować? To i tak dobrze ;). Płyta główna jest zdrowa bo ma chyba polimerowe wzmacniane kondensatory więc nie będzie problemu z żywotnością (swego czasu to była chyba najlepsza płyta na rynku - nazwy nie pomnę, bo komp stoi u teściów).

 

Teraz więc pozostaje jedynie pytanie jakie GPU "po taniości" kupić żeby szło na tym zestawie w cokolwiek pograć :). Jakbym dał chłopakowi 4890 to sobie na pewno w starocie pogra (sam kończyłem na tym zestawie Dark Souls czy Skyrim na full detalach w 1440x900) ale brak DX11 wymusza zmianę. 4890 jest wart koło stówki, więc powiedzmy że pricetag max to 200 PLN :). Raczej nie czaruję się że jego ojciec wsadzi mu grafę w najbliższym czasie, bo zaraz idzie rewolucja "wincyj rdzyniuff" i się okaże za rok dwa, że na 4 jajkach mało co w ogóle działa i 6 rdzeni albo chociaż 8 wątków to minimum - i platforma pójdzie na emeryturę, a "dziadowego" GPU nie będzie sensu parować z nowszymi platformami. Tak więc wydaje mi się w oparciu o w/w argumentację że GPU max do 150-200 PLN który pozwoli przetrwać z rok/dwa to będzie ideał :). Macie jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to wymiana tego Q6600 na xeona, dlaczego? Juz lece z wytlaczeniem. Xeon ma instrukcje sse 4.1, ktorych q6600 nie posiada i bez ktorych praktycznie wielu nowych gier nie uruchomisz. Kosztuje grosze a bedzie sie lepiej krecil i ma wyzej wymieniona instrukcje a plyta go obsluzy. Wtedy tak jak koledzy pisza powyzej gtx950/Gtx1050/Ti/RX 470.

 

Do 150-200 zlotych masz HD 7850, GCN wiecznie zywe, ma wsparcie sterownikow dobrze sie kreci wiec jeszcze pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz - znalazłem informację że do 4890 są modowane drivery pod Win10 z teoretyczną obsługą DX11. Czy ktoś może potwierdzić tę informację? Szkoda mi tej karty, a jakby się okazało że można ją jeszcze "wskrzesić", byłoby super :).

 

Pierwsza sprawa to wymiana tego Q6600 na xeona, dlaczego? Juz lece z wytlaczeniem. Xeon ma instrukcje sse 4.1, ktorych q6600 nie posiada i bez ktorych praktycznie wielu nowych gier nie uruchomisz. Kosztuje grosze a bedzie sie lepiej krecil i ma wyzej wymieniona instrukcje a plyta go obsluzy. Wtedy tak jak koledzy pisza powyzej gtx950/Gtx1050/Ti/RX 470.

Xeon ma też lepszy cache, a o instrukcji nie wiedziałem (tzn. nie badałem aż tak tematu). Najlepiej brać E5450, prawda? Z tego co wiem te droższe gorzej się kręcą, i trzeba uważać na rewizję/stepping. Z tego co czytałem kiedyś na 100% moja płyta ma modowany BIOS z mikrokodem do tego CPU. Tylko nie wiem czy zamawiać używkę, u Chińczyków czy na znanych portalach aukcyjnych :)? Jeśli udałoby się zmodować tego Radka 4890 do DX11 to nawet zaraz bym zamówił CPU (zamiast GPU kupiłbym chłodzenie + proca), bo szczerze mówiąc z tyłu głowy wiem że bez dobrego chłodzenia ten Q6600 pójdzie tylko na 3-3,2 GHz max - tymbardziej że to ta gorsza rewizja co słabiej się kręci, a 65nm robi swoje. Istotnie SSE 4.1 da sporo, a jak zegar da się podkręcić do 3,3-3,5 to byłby wypas (jak na tę generację procków Intela).

 

P.S. CHYBA z tego co pamiętam to płyta główna to GA-P35-DS3L, REV 2.0, ale nie jestem pewien ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź sobie do tego zestawu gtx750ti 2 gb i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 4890 raczej nie obsluzy directxa 11 bo to nie kwestia sterownikow a architektury. Ta obsluguje max directx 10.1 i sterowniki tego nie obejdą no chyba ze nie mam wystarczajacych informacji i sie myle. Wprawdzie te radeony mogly technicznie obslugiwac tesselacje wiec moze i directx 11 jest mozliwy w co watpie. Podaj link do tematu. Bo z moich wiadomosci wiem ze seria HD 5xxx dopiero wprowadzala obsluge directx 11. Dopiero directx 12 jest mozliwy w obsludze dla kart z directxem 11 na podstawowym poziomie i to nie dla wszysztkich bo u nvidia od architektury fermi/ AMD gcn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

P.S. CHYBA z tego co pamiętam to płyta główna to GA-P35-DS3L, REV 2.0, ale nie jestem pewien ;).

Sobie sprawdzisz. Jakbyś zmieniał na xeona, tutaj znajdziesz gotowy bios z mikrokodami do wgrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD 4890 raczej nie obsluzy directxa 11 bo to nie kwestia sterownikow a architektury. Ta obsluguje max directx 10.1 i sterowniki tego nie obejdą no chyba ze nie mam wystarczajacych informacji i sie myle. Wprawdzie te radeony mogly technicznie obslugiwac tesselacje wiec moze i directx 11 jest mozliwy w co watpie. Podaj link do tematu. Bo z moich wiadomosci wiem ze seria HD 5xxx dopiero wprowadzala obsluge directx 11. Dopiero directx 12 jest mozliwy w obsludze dla kart z directxem 11 na podstawowym poziomie i to nie dla wszysztkich bo u nvidia od architektury fermi/ AMD terrascale2/VLiv 5.

Z tego co wyczytałem to DX 10.1 to był "DX 11 ready" i jeśli developer nie zaimplementował jakichś fikuśnych ficzerów, to gra mogła działać z ograniczoną ilością efektów, wspieraną sprzętowo. Co do modowanych driverów to pardon, chodziło o wsparcie dla Win 10 x64. HD4xxx wspierały teselację, i z tego co wiem trochę gier na nich chodziło więc nadzieja jest ;). Niemniej te karty chodzą 50-100 PLN a prądu żrą co niemiara więc skupię się chyba na zakupie Xeona i chłodzenia i porobię testy na Radku - jak "nie wyda" przynajmniej w tych grach, które młody będzie ogrywał, no to nie ma zmiłuj i kupię jakąś używkę.

 

Niestety z tego co widzę "koło stówki" w sumie nie ma co brać :/. Kupiłbym GTXa serii 5xx ale one zaczynają padać (jest dość sporo zjechanych egzemplarzy na rynku wtórnym) i nie ukrywam że wybór jest prosty - albo coś budżetowego co ogarnie DX11/12 i pozwoli choć odpalić na low/720p (GT740?) i Xeon z chłodzeniem, albo Q6600 zostaje i GTX 750Ti lub coś w ten deseń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hd 7770. Sa oferty na allegro po 130 kup teraz. Karta jeszcze daje rade w niskich detalach. Serie nvidia ponizej 6xxx sobie odpusc. Fermi to stare padajace karty bez wsparcia. Za duzo kombinujesz. Jesli low i 720p to hd7770/7850 i xeon i nie ma co wiecej gdybac. Nie wydasz majatku a jeszcze to podziala troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubię się powtarzać, ale szukaj gtx 750 ti, 2 gb , olej te stare radeony, miałem tego pd pyty, nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radki HD maja juz swoje lata i co rusz - padaja i czekaja na piekarnik (pomoze, nie pomoze). Zreszta znajdziesz sporo tematow tutaj na forum

 

jak @up - 750TI akurat sa dobrymi kartami i chyba to jedyny sensowny wybor w Twoim przypadku bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hd 7770. Sa oferty na allegro po 130 kup teraz. Karta jeszcze daje rade w niskich detalach. Serie nvidia ponizej 6xxx sobie odpusc. Fermi to stare padajace karty bez wsparcia. Za duzo kombinujesz. Jesli low i 720p to hd7770/7850 i xeon i nie ma co wiecej gdybac. Nie wydasz majatku a jeszcze to podziala troche.

Ok, istotnie HD7770 to będzie to - do "wyrwania" nawet za stówkę ;). Jest sens szukać 2GB czy 1GB wystarczy?

 

Radki HD maja juz swoje lata i co rusz - padaja i czekaja na piekarnik (pomoze, nie pomoze). Zreszta znajdziesz sporo tematow tutaj na forum

 

jak @up - 750TI akurat sa dobrymi kartami i chyba to jedyny sensowny wybor w Twoim przypadku bedzie

Hm, czyli tak naprawdę nie ma sensu kupowanie półśrodków tylko od razu 2 stówki na 750Ti? Nie ma nic sensownego "koło stówki"? Nie chcę kupić jednorazówki, tylko żeby sobie chłopak coś tam pograł - jego rodzice groszem nie śmierdzą i co najwyżej na zająca dostanie SSD i tyle ;). A byłoby głupio jakby GPU mu padło po jakimś czasie... Także wolę "bezpieczną" opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stowke ciezko wyrwac dobrego HD 7770 - ceny oscyluja okolo 200zl (za wersje 1GB), wersja 2GB powyzej 2 stow trzeba liczyc

Druga sprawa, jednak lepiej miec te 2GB

Za 750TI (wydajniejszy, mniejszy pobor) 2GB zaplacisz ok. 300zl i w mojej opinii - lepszy wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubię się powtarzać, ale szukaj gtx 750 ti, 2 gb , olej te stare radeony, miałem tego pd pyty, nie polecam

A niby co takiego zlego sie z nimi dzieje. Odnosze wrazenie ze zmieniasz swoje zdanie co jeden post i jak ci zawieje tak doradzasz. GTX 750Ti jest drozszy i ok. 15% wydajniejszy od HD 7770 i tez moze pasc w kazdej chwili. A do jego sprzetu wystarczy ten radeon z nawiazką wiec po co przeplacac. Tez mialem kilka radeonow z tej generacji i ani nie padaja na potege ani nie sa problematyczne jesli chodzi o sterowniki wiec twoje zdanie nie ma w niczym pokrycia. Pozdrawiam.

 

@Up okolo 200 zlotych to jest juz radeon HD 7850 nawet i 2Gb jak sie dobrze poszuka a nie HD 7770 nawet jesli ktos za tyle wystawia nie znaczy ze po tyle chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To panowie prostym językiem - jaka karta na A.D. 2019 do Q6000/Xeona z zegarem 3,2+ i 8 GB RAM w podanych progach cenowych (mówimy o względnie dobrych cenach - umiem się targować i szukać okazji ;)), biorąc pod uwagę że chłopakowi jak raz już podkręcę/ustawię to będzie na tym musiał "siedzieć" z rok lub dwa? Limity cenowe:

A) ok. 100 PLN

B) ok. 200 PLN

C) max jaki warto brać do konfigu z Xeonem E5450 OC@3,3-3,5 żeby procek nie bottleneckował dGPU?

 

Proszę nawet o kilka propozycji, rynek używek jest nasycony więc można wybierać przebierać. Wydaje mi się że korzystniejsze będą nowsze modele w mniejszym procesie - zawsze mniejsza szansa że coś "walnie" z przegrzania lub ze starości, ale jak pisałem PSU ma zapas więc mogą być nawet "krowy" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ten temacik nie wnosi do dyskusji. Temat z 2014 roku i uzytkownicy piszacy ze GTX 750Ti jest szybszy 50 a nawet 100% od HD 7770. Nie ze jestem jakims fanboyem i wyznaje radeona jak religie ale nie osmieszajmy sie i badzmy powazni i patrz na obecne i wiarygodne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za stowke ciezko wyrwac dobrego HD 7770 - ceny oscyluja okolo 200zl (za wersje 1GB), wersja 2GB powyzej 2 stow trzeba liczyc

Druga sprawa, jednak lepiej miec te 2GB

Za 750TI (wydajniejszy, mniejszy pobor) 2GB zaplacisz ok. 300zl i w mojej opinii - lepszy wybor

Jak będziemy podbijać pricetag, to zaraz wyjdzie że najlepiej wziąć jakiś dGPU do kopania kryptowalut z DVI-D (a bo i po co lepszą) np. RX470 - nawet za sto dolców + wysyłka do dostania :). Były kiedyś po nieco ponad 4 stówki. Ja na Allegro nie kupuję już od daaaaawna, przez ich chore prowizje oraz problemy z negocjacją/"dogadywaniem się" - najlepsze są ogłoszenia lokalne i "piłowanie" ceny ;) - i w takich warunkach widziałem nawet dzisiaj HD7770 do wyrwania za stówkę. Wiem, że są różne wersje, ale młodemu to raczej robić nie będzie czy ma 2 FPSy więcej czy mniej ;). A dobre serce wuja nie przewiduje wyższej kwoty niż 200 PLN na "dołożenie" (Xeon + chłodzenie to koło 100 PLN plus dGPU drugie 100 PLN) - stąd też dylemat czy dGPU do 200 czy proc + jakaś cienizna za stówkę ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wtedy tak - Hd 7770 za 100zl (gdzie lataja po Allegro 170+) smierdzi troszeczke. Albo ktos sprzedaje charytatywnie albo po piekarniku (obstawiam to drugie)

Za 200 mozesz wziac HD7770 ale jak bywa z Radkami zwlaszcza z takim stażem - juz pisalem. Loteria gorsza niz w przypadku kart zielonych

 

I jesli wezmiesz Xeona a karte za 100 ze szrotu to sie okaze, ze CPU wzieles na wyrost i okaze sie bez sensu

W tym wypadku mysle, ze Quad + karta za 200 sprawdzi sie lepiej

No chyba, ze wyrwiesz cos sensownego za 100zl i to nie bedzie jakas "pieczeń" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wtedy tak - Hd 7770 za 100zl (gdzie lataja po Allegro 170+) smierdzi troszeczke. Albo ktos sprzedaje charytatywnie albo po piekarniku (obstawiam to drugie)

Za 200 mozesz wziac HD7770 ale jak bywa z Radkami zwlaszcza z takim stażem - juz pisalem. Loteria gorsza niz w przypadku kart zielonych

 

I jesli wezmiesz Xeona a karte za 100 ze szrotu to sie okaze, ze CPU wzieles na wyrost i okaze sie bez sensu

W tym wypadku mysle, ze Quad + karta za 200 sprawdzi sie lepiej

No chyba, ze wyrwiesz cos sensownego za 100zl i to nie bedzie jakas "pieczeń" :E

Cóż, cudów nie ma, myślałem raczej o sztukach "wiatraczek nie chodzi" albo "karta zaczęła się grzać" które są dość okazyjnie wystawiane i które samemu można naprawić, faktycznie piekarniki sam robiłem z kartą MXM 8600GT 512MB z dekadę temu :D to wiem jaki to był "miód".

 

Wiesz, to że karta lata na Allegro za 170 to dla mnie nie jest od razu wyrocznia - to są przeważnie ceny życzeniowe, transakcyjne są przeważnie 10-25% niższe. Do tego Allegro dorzuciło dużą prowizję, więc często się okazuje że sprzedawca jest w stanie "spod lady" puścić sprzęt za 20% mniej (odliczając marżę Allegro i część swojej). Co do Radków to mój 4890 to mała farelka (TDP 220W) a chodzi jak burza - pewnie kiedyś walnie, tylko kiedy ;). Także tu zawsze jest ryzyko - jednak nie na tyle duże żebym był w ciemię bity i brał nowego GT1030 "bo nowy" ;D - ostatni mój nowy sprzęt to był laptop w 2007 roku w którym padł RAM i GPU - DWA RAZY - a od tego czasu praktycznie siedzę w używkach i 100% zadowolenia :D.

 

Zresztą pamiętam jak kupiłem chyba w 2012 roku ten zestaw Q6600 + 4 GB RAM + mobo + obudowa + Radek 4890 + PSU BeQuiet 560W z monitorem Samsunga za 900 PLN - "bo obudowa była uszkodzona" "monitor miał ryski" i "mocno się grzał" (nie muszę mówić że kosmetyka mnie nie interesowała + trochę pasty termoprzewodzącej zdziałało cuda :)). Referencyjne zetawy o takiej wydajności kosztowały wtedy ładnych parę stówek więcej. Także okazje są ;-). Bardziej chodzi mi o wskazanie konkretnych modeli wartych uwagi - ale dzięki za ostrzeżenie przed "pieczeniami" - wolałbym grać na integrze niż zainwestować w coś takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzies w szafie 560TI i 550TI i choc nie lubie sprzedawac sprzetu to w najgordszym przypadku moge sie szarpnac

 

Ogolnie 560TI to musilabym puszczac za jakies 150 zika a ten 550TI moge szurnąć za stówke, moze 8 dych ale pamietam jeden problem byl z 550TI - VRAM zbic trzeba bylo o 50MHz - innaczej karta w niektorych (w nielicznych) grach sypala artefaktami (od nowosci :D ) - ogolnie nie chcialo mi sie reklamowac i stosunkowo szybko zmienilem

 

Ogolnie tak tylko poglad daje co mozesz jeszcze rozwazyc. Ogolnie wolalbym nie sprzedawac swoich, bo nie mam czasu i nerwow na pakowanie, sprawdzanie i nie daj Boze - użeranie sie :E

 

Moze rozwaz cos pokroju 550TI/560TI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @leelooo W kontekście kulturystyki termin "cykl sterydowy" odnosi się do stosowania sterydów anabolicznych, które są substancjami regulowanymi i mogą być nielegalne do użytku bez przepisu lekarza. Ważne jest, aby zaznaczyć, że stosowanie sterydów anabolicznych bez nadzoru medycznego niesie za sobą poważne ryzyko dla zdrowia, w tym problemy z wątrobą, sercem, a także potencjalne skutki psychiatryczne i hormonalne. Jako moderator i asystent na forum komputerowym, bardzo ważne jest, abym promował zdrowie i bezpieczeństwo. Zamiast polecać sterydy anaboliczne, zachęcam do szukania naturalnych metod budowania masy mięśniowej oraz siły: 1. **Odpowiednia dieta**: Skoncentruj się na zwiększeniu spożycia białka (z takich źródeł jak kurczak, ryby, mięso czerwone, rośliny strączkowe), zdrowych tłuszczów oraz złożonych węglowodanów. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych jest kluczowe. 2. **Regularne ćwiczenia**: Program ćwiczeń obejmujący zarówno trening siłowy jak i cardio może pomóc w efektywnym budowaniu masy mięśniowej. 3. **Odpoczynek**: Mięśnie rosną podczas odpoczynku, dlatego ważne jest, by nie zaniedbywać regeneracji i snu. 4. **Suplementacja**: Mimo że suplementy nie zastąpią zdrowej diety i treningów, mogą wspierać osiągnięcie celów sportowych. Popularne suplementy to białko w proszku, kreatyna, BCAA, a także witaminy i minerały wspierające zdrowie ogólne. Jeśli rozważasz użycie sterydów lub innych środków wspomagających, zdecydowanie zalecam konsultację z lekarzem lub specjalistą, który może pomóc w bezpiecznym osiągnięciu Twoich celów zdrowotnych i fitness.
    • @PCLabGPT jaki zdrowy cykl asteroidowy bys polecał na początek ? Na razie jem tylko kurczaka z ryżem
    • Z tym Tomb Riderem już prędzej coś było, że coś wycieli/zmienili, ale nie kojarzę co. Ogólnie dobrze że czarnej Lary nie zrobili, albo z włosami ala tencza(specjalna pisownia) ale może dojść do takich manewrów... 
    • Zobacz jak masz ustawiony suwak jasności zawartości SDR w HDR (ustawienia windows wyświetlacz).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...