Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Caroozo

Jakie GPU do "dziadka" z Q6600?

Rekomendowane odpowiedzi

A niby co takiego zlego sie z nimi dzieje. Odnosze wrazenie ze zmieniasz swoje zdanie co jeden post i jak ci zawieje tak doradzasz.

mi zawieje ? :lol2:

jak będziesz miał firmę komputerową przez 8 lat i przerobisz dziesiątki takich kart to porozmawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zawieje ? :lol2:

jak będziesz miał firmę komputerową przez 8 lat i przerobisz dziesiątki takich kart to porozmawiamy

Nie musze sie chwalic firmą jak Ty, ktora masz czy nie masz, tego nie wiem. Ja bez firmy przerobilem wiele podobnego sprzetu i tez jakies pojecie i zdanie na ten temat mam ;) jeszcze raz pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zawieje ? :lol2:

jak będziesz miał firmę komputerową przez 8 lat i przerobisz dziesiątki takich kart to porozmawiamy

Tylko weź pod uwagę kolego że przychodzą głównie ci którym się zepsuło :D - a nie ci którym działa. Wszystko zależy od wielu czynników - jak dobrze fabryka przylutowała BGA, jakie życie miał konkretny egzemplarz, czy była kręcona itd... Najlepiej to widać na rynku laptopów, gdzie GPU padały jak muchy - to jeden z powodów dla których unikam jak ognia lapków z dGPU - tylko MXM albo integra w biznes klasie i od lat śpię spokojnie ;-).

 

Mam gdzies w szafie 560TI i 550TI i choc nie lubie sprzedawac sprzetu to w najgordszym przypadku moge sie szarpnac

 

Ogolnie 560TI to musilabym puszczac za jakies 150 zika a ten 550TI moge szurnąć za stówke, moze 8 dych ale pamietam jeden problem byl z 550TI - VRAM zbic trzeba bylo o 50MHz - innaczej karta w niektorych (w nielicznych) grach sypala artefaktami (od nowosci :D ) - ogolnie nie chcialo mi sie reklamowac i stosunkowo szybko zmienilem

 

Ogolnie tak tylko poglad daje co mozesz jeszcze rozwazyc. Ogolnie wolalbym nie sprzedawac swoich, bo nie mam czasu i nerwow na pakowanie, sprawdzanie i nie daj Boze - użeranie sie :E

 

Moze rozwaz cos pokroju 550TI/560TI ?

Dzięki za propozycję, z tym obniżaniem taktów VRAMu może być problem jak młody zapomni suwaka przesunąć :). Wydaje mi się że 550Ti/560Ti byłyby najrozsądniejsze, jak tanio dorwę Xeona to się zgłoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suwaki ustawiasz raz, w MSI:A i wystarczy choc mysle, ze w tym modelu to i moglbym zmodowac BIOS

Ogolnie artefakty to byly sporadycznie mrugajace rozowe piksele/plamki ale chyba w 2-3 grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suwaki ustawiasz raz, w MSI:A i wystarczy choc mysle, ze w tym modelu to i moglbym zmodowac BIOS

Ogolnie artefakty to byly sporadycznie mrugajace rozowe piksele/plamki ale chyba w 2-3 grach

Wiem wiem ale na przyszłość jakby młody z ojcem system zmieniali żeby pamiętali ;). Cóż, rozważę, bo 550/560 było moją pierwszą myślą w tym pułapie cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu bawić w te xeony jak jest na pokładzie q6600, lepiej te kilkadziesiąt PLN dołożyć do karty nvidii (nie bierz amd bo na s775 mocno driver ciśnie cpu) generacji nie starszej niż maxwell czyli gtx750.

 

sterownik dla fermi już nie jest wspierany więc seria 4xx/5xx to teraz szrot. kepler też staroć i ceny z kosmosu wyjęte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu bawić w te xeony jak jest na pokładzie q6600, lepiej te kilkadziesiąt PLN dołożyć do karty nvidii (nie bierz amd bo na s775 mocno driver ciśnie cpu) generacji nie starszej niż maxwell czyli gtx750

No dobra, od d### strony zaczynam :D.

 

Proszę o poradę jakie najlepsze chłodzenie do tego procka zakupić z drugiej ręki a jakich NIE kupywać. Dobrą pastę mam, a na pokładzie jest stockowy Intelowski cooler. Płyta ma FSB 1333, OC, pytanie ile ten Q6600 pójdzie - jeśli wycisnę go do 3,3 to faktycznie odpuszczę tego Xeona i dołożę chłopakowi do GPU bo nie lubię kompromisów. E5450 można wyrwać nawet za 50-60 PLN a niemal na pewno będzie lepszy jeśli chodzi o Q6600.

 

Miała być "wyprawka" dla dziesięciolatka po kosztach a się robi spory wydatek - jak zwykle :D. Mam wrażenie, że zaraz taniej będzie kupić chłopakowi Xbox360 z RGH... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu więcej niż do 3,2GHz nie ma sensu podkręcać bo od 3,2 każde 100MHz to wykładniczy wzrost temperatur i pobieranej energii. jak słaba sztuka się trafi to i lepiej to to zostawić na 3GHz. do obsłużenia 3,2GHz sporo jest chłodzenia tylko na socket 775

 

https://allegro.pl/oferta/arctic-cooling-freezer-7-pro-intel-s-775-7750775643

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to do 100 zł można dostać HD5770 1GB i GTX460/560 1GB. Karty dość wiekowe, potrafią paść, no i maja mało VRAM-u. Do 200 zł można polować na GTX 670/760 2GB albo HD7850/7870/R9 270 2GB. Raczej proponowałbym Nvidię, bo rzadziej się psuje. Do równych 200 zł będzie trudno, ale jakieś okazje za 220 zł się zdarzają. Za ok. 150 zł chodzą GTX-y 480. Stare, pradożerne, głośne, ale wydajność nawet trzyma poziom kiedy 1,5GB VRAM wystarcza. Patrząc na Allegro (sporo akcji uszkodzonych kart) potrafią paść, ale ja miałem łącznie ze 4 i wszystkie chodziły ok (padły mi za to GTX 570 i 590, ale z mojej winy - zabawy wysokim napięciem :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez potrzebuje jakiejs grafiki lepszej do q6600, co bedzie lepsze 660 czy 750TI? Na premiere lepiej wypadal 660, a teraz to ciezko powiedziec chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tez potrzebuje jakiejs grafiki lepszej do q6600, co bedzie lepsze 660 czy 750TI?

+1 dla 750Ti. W nowszych grach jest lepsza. Wystarczy wpisać na google "gtx 660 vs gtx 750 ti 2018" żeby znaleźć porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle ile osób tyle opinii. W mojej ocenie najlepsze rozwiązanie dla autora jest tu #7.

HD 7850 w wariantach R7 265, R9 270 lub HD 7790, R7 260X. Miałem tych kart kilka. Nadal dwie pracują w komputerach dzieci i nie ma z nimi żadnych problemów. Są za to aktualne sterowniki. Kartę kupisz za około 200zł w wersji z 2GB VRAM. Do tego podkręcony Xeon.

 

GTX 750Ti może być trochę lepszy ale też droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie masz płyty na chipstetcie P45/X38/X48 to każdy wydatek na grafikę powyżej 200zł to będą pieniądze wyrzucone w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie masz płyty na chipstetcie P45/X38/X48 to każdy wydatek na grafikę powyżej 200zł to będą pieniądze wyrzucone w błoto.

Chipset to P35, prawdopodobnie będę w takim razie celował w młodszą kartę od AMD z lekkim potencjałem do OC - taki R7 250 po OC goni 4890, zaś jest kapkę lepszy od GT640, a przede wszystkim jest to konstrukcja nowsza ze wsparciem driverów.

 

Jeszcze raz podkreślam że komputer ma być dla 10-latka (no, niedługo 11-latka) który grał ostatnio na lapku z C2D i jakimś crapowym dGPU oraz na tablecie/telefonie :). Więc liczy się głównie to żeby nowości "ruszyły" w 720p na low (w tym ukochana Forza), żeby ograć sobie starsze gry (monitor i tak ma 1440x900 więc nie poszaleje) a za jakiś czas z oszczędności czy tam ojciec mu dołoży i sobie włożą coś lepszego :).

 

GTX 750 Ti to dobra karta, ale patrząc na ceny wolę nie korzystać z półśrodków - Xeon+chłodzenie 100+ PLN, w/w Radek też koło tego i musi starczyć - kolejny upgrade to będzie max do tego zestawu żeby nie bottleneckował CPU (czyli prawdopodobnie RX470 Mining 4 GB) - jedno wyjście DVI to raczej nie problem (w przyszłości będzie podłączany pewnie przez HDMI więc przejściówka wystarczy), a wydajność zacna (i ceny za używkę 350-400 PLN) -> pardon, poczytałem chwilkę wątki o padających jak muchy kartach :D - to ja już wolę coś pewniejszego (myślę że nawet zwykły GTX 1050 2GB w dobrej cenie będzie dobrze dobraną kartą do E5450 OC (Ti 4GB są dużo droższe). Zresztą upgrade karty będzie pewnie za dłuższy czas więc sytuacja na rynku GPU się może zmienić - niemniej wolałbym chyba coś od AMD, bo gry pod Vulkanem/DX12 wydają się lepiej działać na tych kartach, albo inaczej - narzut na GPU pod tymi API zależy mocno od dGPU i odciąży proca który nie jest już pierwszej młodości = młody jeszcze trochę sobie pogra i chipset/RAM/CPU nie będą ciągnąć wydajności w dół :).

 

Aha - jeszcze jedna rzecz, bo dawno nie zgłębiałem tematu - jaki Xeon będzie najlepszy, biorąc pod uwagę moje mobo (GA-P35-DS3L) i potencjał do OC? Czy brać E5450 czy też ryzykować z E5440 (albo E5430)? Z tego co pamiętem te Xeony i tak się pięknie kręcą więc nie ma co przepłacać, z drugiej strony jak mi Q6600 pójdzie na 3,2+ (mam ten pierwszy stepping więc teoretycznie gorszy, zaś proca nie kręciłem nigdy) to ryzyko że trafię na gorszego selekta może spowodować że skórka będzie droższa od wyprawki. Boję się też kupić na olx/alledrogo bo zapewne za niską ceną będzie się krył gorszy select - z drugiej strony to nie te czasy że na Aliexpress te proce były za stówkę, a Janusze sprzedawali za 200 :). Proszę o poradę doświadczonych użytkowników ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes strasznie nie zdecydowany i chaotycznie myslisz :) Wyluzuj bo to nie zakupy za 2000 tylko za 200pln. Ciezko ci wsumie cos doradzic, a karta jesli bedzie miala pasc to i nowa po tygodniu nie raz pada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes strasznie nie zdecydowany i chaotycznie myslisz :) Wyluzuj bo to nie zakupy za 2000 tylko za 200pln. Ciezko ci wsumie cos doradzic, a karta jesli bedzie miala pasc to i nowa po tygodniu nie raz pada ;)

Nie, koncepcja była prosta, ale proponujecie karty za 250-300 PLN gdzie napisałem konkretnie jaki mam budżet. Wiem że każdy chce doradzić jak najlepiej i "pod siebie" ale mając wybierać między jednym dziadkiem (GTX 560Ti) a drugim (HD7770) wolę chyba nowsze rozwiązanie. Komputer będę modernizował pod młodego chłopaka, który nie za bardzo zna się na tych rzeczach, to będzie jego pierwszy poważny komputer, a ja chcę z dobroci serca dorzucić jak najtańszym kosztem tyle aby poszło - dlatego wolę "odpicować" CPU na glanc i dokupić bezproblemową grafikę - rdzenie R7 są bardzo popularne w lapkach, prockach A10 i w tego typu kartach, więc analizując cała sprawę i wiedząc, że nie kupię karty "na wyjściowo" (bo wydać musiałbym 300-400 PLN) finalnie zdecydowałem się już na tę opcję :).

 

Na codzień siedzę w sofcie pro i "pogrywam" na integrze Intela + konsoli więc pod swoim kątem jestem zorientowany, ale nie ukrywam że przedmiotowy komputer z dekadę temu był topowy i ciężko bez doświadczenia praktycznego dobrać coś, co jest SPRAWDZONE. 4890 dawał radę, ale obecnie nawet nowsze indyki wymagają DX11 i wymiana dGPU to mus. Ofert od jasnego groma i trudno "wyłowić" coś, co będzie przyzwoitym minimum i nie padnie za miesiąc :).

 

Nauczony doświadczeniem (m.in. w świecie profesjonalnych syntezatorów czy sprzętu tzw. studio-grade) kupowanie tzw. "flagshipów" ma sens - nie oszczędzano w nich na niczym i powinny działać długi czas. Stąd wstępne zainteresowanie starszymi seriami GTX. Ale doświadczenie uczy tak jak piszesz, że paść może wszystko - więc lepiej chyba "lekki" układ na przeczekanie i coś względnie nowego jako upgrade w przyszłości.

 

Co do wydania 2000 PLN to będę składał stacjonarkę pod siebie za jakiś czas i najprawdopodobniej na Ryzenie - czekam tylko na Zen2 pod kątem latencji i utylizacji pojedynczego wątku pod VSTi - nie jest źle, a jak będzie dobrze, to papa Intel - w moich zastosowaniach zdecydowanie lepiej jest mieć 8 rdzeni 4+ GHz z utylizacją CPU powyżej 90% niż 4 czy 6 rdzeni po 4,5-5,0 - a gry przy okazji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale mówimy tu o LGA 775, podstawce która miała debiut w 2006 roku, a Ty dzielisz włos na czworo myśląc o tym czy Q6600 czy Xeon, i jaka karta graficzna do płyty ze złączem PCi Express 1.0 z wąskim bandwitchem i DDR2.

 

 

Ta platforma to trup, jakakolwiek jej modernizacja to palenie pieniędzy. Więc jeśli mówisz o 'niskim koszcie' to podkręć tego Q6600 do ok 3GHz, dokup za niewiele ponad 100zł HD7770 (R7 250x/260) z uwagi na ciągłe wsparcie nowych sterowników, i tyle.

 

Niech się dzieciak bawi. Jeśli pochodzi miesiąc - trudno. Jeśli zepsuje - trudno. Prawdę mówiąc do tego ma być ten sprzęt, a nie do myślenia o RX470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To caly czas mowie od poczatku, ze albo HD7770 lub jego pochodne za troche ponad 100 zlotych lub HD7850 i xeon. Nad czym tu dalej dyskutowac i sie zastanawiac... Kazdy z osobna polecil ci kilka kart mniej wiecej w tej cenie w ktorej szukasz i procesor. Nie ma nad czym dalej dyskutowac uwazam ze temat jest wyczerpany i do zamkniecia bo bledne kolo sie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki też wniosek :). We wczesnych latach 90-tych postęp był ogromny, kto przerobił przesiadkę na pierwszego 3Dfx-a czy Rivę TNT lub Radka 9700 to pamięta :). Aktualnie od czasów SB postęp jest bardzo wolny, praktycznie od Skylake zerowy (mówimy o wzroście IPC/zegar), to że procek miał premierę 12 lat temu nic nie zmienia, ja zawsze kieruję się wykresem PassMarka jeśli chodzi o pojedynczy wątek - tu nie ma zmiłuj, max na jaki można liczyć po OC to wydajność pierwszej generacji i7, czyli poziom laptopowych i3. Ostatecznie rozważam kwestię jaki najlepiej Xeon i tyle - jak Q6600 poleci wysoko to odpuszczę (dla SSE 4.1 nie warto zmieniać), jak niziutko, to pytanko jaki model najlepszy pod kątem OC. Co do grafy - wolę nowszą ze wsparciem i niższym poborem - mniejsze ryzyko że walnie.

 

Swoją drogą - czasami jak ktoś nie jest zbyt zamożny i 100 PLN to dużo, to warto się pochylić nad najlepszym rozwiązaniem - stąd dywagacje, bo 10-latek nie ograł mnóstwa świetnych starszych gier i prawdopodobnie Wy macie w bibliotekach Steama ponad sto pozycji i tysiące godzin "na liczniku", a dla chłopaka Minecraft na tablecie i oglądanie youtuberów stramingujących gry to max i taki komp da mu wiele radości - nawet z 2006 roku ;). Używanie terminu "trup" jest co najmniej nie na miejscu - trupa to ja mam w piwnicy, 386SX 25MHz bez koprocesora z całym 640KB RAM :D.

 

Sam używam netbooka z N2600 do skanowania OCR/sporządzania spisów/aplikacji specjalistycznych - procek ma 3,5 W TDP i na baterii trzyma do 10 godzin - nic lepszego do roboty mi nie trzeba. TRAGICZNA wydajność - ale skrojona na potrzeby :). Dlatego nie lubię jak ktoś mówi o sensownym zestawie (jak na swoje lata i w swojej klasie) pogardliwie - dekadę temu każdy chciałby taki mieć ;-). Ciekawe jak za 10 lat będą patrzeć na GTX1080 - "do wyświetlania pulpitu wystarczy" :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...