Forum PCLab.pl: Apex Legends - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (28 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Apex Legends czyli Battle Royale od twórców Titanfalla

#41 Użytkownik jest niedostępny   gret 

• RS
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Luty 2019 - 19:32

Zobacz postMAR89TUM, o 06 Luty 2019 - 18:16, napisał(a):

Tylko, żeby te dziady nie miały nerwicy i nadciśnienia bo mogą nie dotrwać do końca meczu :D

haha coś o tym wiem :D nie raz miałem stan przed zawałowy :D

#42 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 19:47

Zobacz postDominix1910, o 06 Luty 2019 - 18:09, napisał(a):

fortnie skillowy? bloom jeszcze jest czy juz usuneli?
w kazdych br jest rng, wiec fart z lootem/strefa ma wieksze znaczenie niz skill ;)

RNG kończy się wtedy, gdy masz 85% winrate i średnią 10+ fragów na gre - w 600 grach, podczas gdy inni w 600 grach mają cięzko wygrać 10 meczy :E

Ten post był edytowany przez iziDeV dnia: 06 Luty 2019 - 19:47

#43 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 20:33

Apex wygląda jak kitbash. W zasadzie wygląda to tak jak by mógł ją zrobić Epic, gdyby zamiast ratowania Fortnite ratowali Paragona - design postaci bardzo podobny. Szkoda, że nad projektem sprawuje pieczę EA, a nie Epic w tym kontekście. Postacie ze skillami a'la Quake Champions, estetyka niczym w Blackout, UI wyjęte żywcem z Blackouta i stworzone z myślą o padzie (nie można przypisać przycisków pod konkretne elementy ekwipunku, mamy przycisk od granatów oraz od apteczek/tarczy ale żeby wybrać inną z tych posiadanych trzeba przytrzymać przycisk i wybrać z kołowego menu). Niestety zrezygnowali z movementu a'la Titanfall - co było największym i w sumie jedynym atutem tej produkcji (mechy były mech, walka z nimi jako pilot/operator była znacznie ciekawsza). Tak sobie bym powiedział. Jedyna postać którą mi się dobrze gra w miarę to Pathfinder - bardzo mobilna postać, reszta to powolne kluchy, poza murzynką - ona biega szybciej jak do niej strzelają. Odblokowywanie postaci to smutek - punkty za które można kupić postać bez płacenia dostaje się TYLKO podczas zdobycia poziomu, im wyższy poziom tym wolniej się go zdobywa. Dostajemy po 600 na level, ale też nie na każdy więc na pierwszą postać (12000 punktów) stać nas dopiero na 23 poziomie. Dodatkowo walutę do kupowania skinów, emot, itp. pierdół dostajemy TYLKO ze skrzynek, a skrzynki dostaje się TYLKO z niektórymi LVLami. Także bardzo, ale to BARDZO zachęcają do wydawania $$, bo grając do niczego się nie dojdzie - jedyny plust jest taki, że są to same kosmetyczne pierdółki więc nie wpływają na grę za bardzo, ale poziom zachęcania do wydawania kasy jest nieziemski jak ktoś ma problemy w tej kategorii :)

Na pochwałę zasługuje natomiast system pingowania - można pingować dużo rzeczy oraz pingować kontekstowo. Bardzo ułatwia to zgranie z randomami jeżeli nie mają mikrofonów. System jest na medal.

Strzelanie to jakaś paranoja - broń bez upgradeów posysa po całości, z upgradami na poziomie Epic (złote) jest z kolei point&click z biodra. Na tę chwilę mój go-to setup to Peackeeper z chokiem (ładujemy wtedy sluga) oraz rewolwer - 2 headshoty kill. SMG to smutna parodia. Karabiny raczej słabe, LMG są spoko, ale jest problem z amunicją. Snajperki bez szału - lot pocisku niczym w Fortnite widzisz pocisk i się odsuwasz na bok...

Bez pancerza postać jest na pierdnięcie, z pancerzem pożera pociski na śniadanie. Melee jest kompletnie bezużyteczne jeżeli oponent nie jest afk albo też się nie bije na pięści.

Ten post był edytowany przez ziCk_lodz dnia: 06 Luty 2019 - 20:53

#44 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 20:51

Czyli w skrócie CoD BR + bardziej wyeksponowane postacie w stylu Overwatch?
Hajp na to jest dość potężny ale mam dziwne wrażenie, że to w miesiąc zdechnie. :hmm:

Zobacz postziCk_lodz, o 06 Luty 2019 - 20:33, napisał(a):

poza murzynką - ona biega szybciej jak do niej strzelają.

Trochę rasistowski moment ale mnie to jakoś rozbawiło. 8:E

#45 Użytkownik jest niedostępny   Skunek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 21:09

Po kilku godzinach gry jest dobrze.Nie za dynamicznie i nie tak szybko jak w codzie. Często starcia są bardzo emocjonujące,przez co mam przypadłość "jeszcze jednego meczu". Model strzelania jest bardzo dobry a bronie różnorodne wiec i w tym temacie się postarali. Grafika na plus,udźwiękowienie też-wyszedł z tego po prostu solidny tytuł.
Czasami niestety zawiesza się w losowych momentach a niestety nie można wrócić do meczu po wyjściu. Mam nadzieję że to szybko naprawią bo chce zostać z tytułem na dłużej.

#46 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 21:23

Z głupot to system ekwipunku nie pozwala na zbieractwo. Tzn. jak masz armor to już drugiego nie podniesiesz, chyba, że jest lepszy od tego co masz (albo mniej zniszczony). Czyli jak ktoś w drużynie zginie, zrespisz go przy punkcie respienia to respi się goły i nie możesz mu za bardzo nic sensownego dać poza jedną ze swoich broni i paczką amunicji/apteczce, etc.

Zobacz postcrush, o 06 Luty 2019 - 20:51, napisał(a):

Czyli w skrócie CoD BR + bardziej wyeksponowane postacie w stylu Overwatch?
Hajp na to jest dość potężny ale mam dziwne wrażenie, że to w miesiąc zdechnie. :hmm:

Nie gra się źle, jak na darmówkę może być - BR umiera przez brak rozwoju, lub zbyt wolny rozwój. Jeżeli Respawn będzie wydawał content w takim tempie jak np. League of Legends (edit: chyba - nadal wydają postać co 2 tygodnie czy zwolnili?) to nie mają się o co martwić. Jeżeli tak jak w Docie 2 to już mogą pakować walizki - Valve mogło sobie pozwolić na nie wypuszczanie contentu bo gra którą wypuścili miała go tyle co konkurencja po 10 latach. Czas pokaże. Jak dla mnie muszą zbalansować TTK - teraz jest tak długi, że z SMG trzeba władować w kogoś 2 magazynki i to zakładając, że wszystkie pociski trafią...

No i coś zrobić z movementem, bo teraz jak ktoś mi zabierze Pathfindera to mam ochotę wyjść bo pozostałe postaci są meh. Grapple hook & Zipline są super do szybkiego przemieszczania się, a Zip jest permanentny i każdy może z niego korzystać (sojusznicy oraz wrogowie :) ).

Prędzej CoD zdechnie IMHO - statystycznie więcej osób sprawdzi Apexa niż Blackouta - no i Blackout pewnie zdechnie wraz z kolejną odsłoną CoD'a, gdzie wprowadzą Blackout 2 albo inne gówno.

Zobacz postcrush, o 06 Luty 2019 - 20:51, napisał(a):

Trochę rasistowski moment ale mnie to jakoś rozbawiło. 8:E

Bo to profesjonalna żołnierka jest, pasywna umiejętność nazywa się Double Time a nie "Run like you stole it" :E

Ten post był edytowany przez ziCk_lodz dnia: 06 Luty 2019 - 21:45

#47 Użytkownik jest niedostępny   Dominix1910 

• twitch/dominixtv
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 22:02

Nie powiem, czasami mi mocno proca dobija, czasami to widzę że wątki 100% mają. Wczoraj to mi BSOD wywalił podczas grania :D

#48 Użytkownik jest niedostępny   shenlong 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 22:03

Padnie za miesiąc. Część firm nie umie utrzymać gier F2P na odpowiednim poziomie. Sama gra jest cienka jak siki węża.

#49 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 22:32

Zobacz postDominix1910, o 06 Luty 2019 - 22:02, napisał(a):

Nie powiem, czasami mi mocno proca dobija, czasami to widzę że wątki 100% mają. Wczoraj to mi BSOD wywalił podczas grania :D

Zbadaj to lepiej, bo ja gram na laptopie w tym momencie i mi się nie pali pod palcami :E

#50 Użytkownik jest niedostępny   Dominix1910 

• twitch/dominixtv
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 22:55

Zbadam zbadam bo normalnie siedzi na 50-60 a czasami dobija do 100% Mój link
W bfie tez dobija 100 ale tam to raczej normalne, tym bardziej jak dam unlocka na fps-y.
Tutaj chyba nvidiowy freesync nie dziala bo czasami mi spada na 72fps-y czyli polowe mojego odsiezania (v-sync w sterach wlaczony)
W innych grach jest ok, tutaj chyba cos nie do konca.
Jutro sie pobawie bo dzisiaj juz czasu nie ma. Gra się świetnie, dobra alternatywa dla wolnego puba ;)

#51 Użytkownik jest niedostępny   ziCk_lodz 

• Emigrant
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 23:01

Z Apexem jest też taki myk, że jak macie zintegrowane GPU w procu to korzysta z niego, trzeba w sterach ręcznie przestawić na dedykowaną grafę - problem głównie na laptopach, nie wiem czy na stacjonarce z płytą która obsługuje iGPU też tak się dzieje.

#52 Użytkownik jest niedostępny   Dominix1910 

• twitch/dominixtv
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 23:03

No u mnie nie korzysta bo rtx ma prawie 100%.

#53 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 23:07

O. To na Source lata?

#54 Użytkownik jest niedostępny   luki89pl 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 23:10

kto chętny do wspólnej gry? origin luk_18pl

#55 Użytkownik jest niedostępny   gret 

• RS
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2019 - 07:35

optymalizacja niby dobra ale nie do końca

https://gamegpu.com/...ds-test-gpu-cpu

Pascale się nieźle trzymają w stosunku do turningów.

Ten post był edytowany przez gret dnia: 07 Luty 2019 - 07:36

#56 Użytkownik jest niedostępny   badboy141 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 07 Luty 2019 - 08:00

Zobacz postcrush, o 06 Luty 2019 - 23:07, napisał(a):

O. To na Source lata?

Bazuje na source, jednak za dużo wspólnego już z nim nie ma.

#57 Użytkownik jest niedostępny   Paw79 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2019 - 08:39

Zobacz postgret, o 07 Luty 2019 - 07:35, napisał(a):

optymalizacja niby dobra ale nie do końca

https://gamegpu.com/...ds-test-gpu-cpu

Pascale się nieźle trzymają w stosunku do turningów.

Hmm...
Z wykresów wynika że gra wykorzystuje ponad 7GB VRAM.
W 1080p. (!)

#58 Użytkownik jest niedostępny   Kronos30 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 07 Luty 2019 - 09:09

Zobacz postGORGPL, o 06 Luty 2019 - 12:45, napisał(a):

Jak dla mnie to gó**no, wolę fortnite, teraz gry z trybem BR są robione na jedno kopyto aby jak najwięcej mamony się dorobić. Chwilowe zainteresowanie, potem opad ;p ale to moje zdanie i tak nie będę grał w ten syf

Wiadomo że gimbus wybierze fortinite, nie grałem ale widziałem jak znajomy grał i większego gó... nie widziałem jak się strzelał z jakimś typem, a ten mu ściany stawiał przed oczami wtf!!! Nie jestem fanem BR ale Apex na tym polu pokonuje każdą grę bo ma wiele świeżych pomysłów, a sama rozgrywka jest płynna podobnie jak strzelanie. W BO4 bronie mają taki rozrzut, że czułem się jakbym łajno po polu rozsypywał, a jeszcze jak ludzie używali stymulanty to nienaturalnie ścinało postacie, że nawet z 2m ciężko było trafić bo postać się teleportowała/lagowała.

Ważne, że gra jest za free ale szczerze warta byłaby nawet i tych 100 zł.

Suma sumarum mam nadzieję, że fortnite polegnie w tej walce i Epic trochę ochłonie, bo ich zapędy monopolistyczne są nikomu nie na rękę.

Ten post był edytowany przez Kronos30 dnia: 07 Luty 2019 - 09:24

#59 Użytkownik jest niedostępny   PHYSXftw 

• Obrońca "kąsol"
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2019 - 10:26

Jestem tego samego zdania, że Apex mógłby być tytułem płatnym. Myślę jednak, że w formie f2p zarobi znacznie więcej. Czuć od pierwszych chwil, że to wysoko budżetowy tytuł. Gram odkąd wyszedł, wbiłem 22lvl. Ciągle mam ochotę na więcej. Mozna powiedzieć, że EA się zrehabilitowała za zepsucie premiery Titanfall 2, dając dla Respawn tak wolną rękę. Podobno EA nie wtrącała się w ten projekt.
Premiera genialna wrzucone z dnia na dzień bez tworzenia jakiegoś hypeu. Ten zrobił się sam i trzyma do teraz :D

#60 Użytkownik jest niedostępny   gret 

• RS
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Luty 2019 - 10:30

Zobacz postPHYSXftw, o 07 Luty 2019 - 10:26, napisał(a):

Jestem tego samego zdania, że Apex mógłby być tytułem płatnym. Myślę jednak, że w formie f2p zarobi znacznie więcej. Czuć od pierwszych chwil, że to wysoko budżetowy tytuł. Gram odkąd wyszedł, wbiłem 22lvl. Ciągle mam ochotę na więcej. Mozna powiedzieć, że EA się zrehabilitowała za zepsucie premiery Titanfall 2, dając dla Respawn tak wolną rękę. Podobno EA nie wtrącała się w ten projekt.
Premiera genialna wrzucone z dnia na dzień bez tworzenia jakiegoś hypeu. Ten zrobił się sam i trzyma do teraz :D

Zamiast wydawać kasę na reklamę to zapłacili streamerom :E

A tak to się zgadzam z tobą, mnie też ta gra wciągnęła niesamowicie.

• (28 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »