Skocz do zawartości
Oldman.

Apex Legends

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewnien problem czy ktoś miał podobny na dobrym sprzęcie 9700k RTX 2080 występuję mi dość często przekroczono limit czasu połączenia freez i wywala do menu ktoś się spotykał z podobnym problemem czy to wina po stronie twórców ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pc kręcony czy stock ? Nie zapala się przypadkiem przed tym wyrzuceniem do menu , taka jakby "błyskawica" czerwona ? Albo np prostokąty 2 , albo okrąg z strzałką w środku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jeśli Nvidia nie zabrala/zabierze wydajności w apexa s kolejnych sterach, to mam mieszane uczucia co do ilości fps. Sam chce przejść z rtx2060 na rx5700xt , a główna gra która ogrywam jest apex. Kartę chce wymienić "na zapas" i zostawić na 2-3 lata , czego zbytnio w zwyczaju nie miałem jak dotychczas . Liczę na +20%fps w apexie , ale szczerze, nie wiem czy aż tak kolorowo wyjdzie. Gdyby nie te boost sterowniki to na miękko byłoby 30, może 40% więcej wydajności, a teraz jednak sprawa się skomplikowala. Ale podejrzewam że rx5700xt będzie na poziomie rtx2070 w tej grze jak na chwile obecna.

 

Rx5700xt jest na zbliżonym poziomie do Radeona VII, a on na starym sterowniki nvidii, byl pomiedzy rtx2080 a wersja ti w apexie, wiec mysle , ze wydajnosc rtx2070/s powinna byc teraz na karcie amd

https://www.tweaktown.com/image.php?image=images.tweaktown.com/content/8/9/8928_29_apex-legends-benchmarked-9900k-latest-gpus.png

 

Up podaj parametry pc, jaki monitor i ile masz fps i ile chcesz osiągnąć .

Monitor AOC 144Hz FHD ,i5 9400F, RX580, ustawienia detali w grze, średnie. Chciałbym uzyskać w okolicach 144FPS na średnich detalach .

Teraz średnio,mam około 100FPS

 

Wydaje się że lepszym rozwiązaniem jest jednak Radeon. Taki rx5700 myślę że wyciągnie 144fps

 

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli test został wykonany rzetelnie, to faktycznie fps na wersji non XT jest zbliżony do rtx2070s , co by do średnich w zupełności wystarczyło, nawet custom ustawienia średnio-wysokie powinny dać radę w 144fps.

Procek sobie poradzi bez problemu z takim fpsem w tej grze.

Jak nie boisz zaryzykować outletu, w duńskim dobrym sklepie (proshop) To poniżej 1500zł masz asusa rx5700xt , chłodzenie dość oki, ale ma lekko grzejący się ram, oczywiście jak karty nie będziesz wykorzystywał w 100% w grach to ten vram będzie miał niższe temperatury niż w testach.

 

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-Radeon-RX-5700-XT-TUF-OC-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna-DEMO/2793345d

 

Jeśli jednak nowa wchodzi w grę to poczytaj o gigabyte oc (wersja xt jest jedną z najlepszych od tego producenta) , więc myślę że nonxt też, pulse też jest dobra . Nonxt się nie interesuję ale najlepsze karty xt są od : Gigabyte OC , Powercolor Red devil / red dragon , Sapphire nitro+/pulse , msi gaming x i w sumie jedną z tych wersji bym rozważał.

A jak się nie boisz outletu (parę osób z forum ma karty outletowe z tego sklepu i działają oki) , to ten asus w takiej kasie będzie najlepszy.

 

Tu masz porównanie wersji XT , ten asus też bierze udział w tym :

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracie w apexa po aktualizacji windowsa 10 do wersji 1909 ? Nie ma problemów , można aktualizować ? ;)

Zaktualizowałem :)

I póki co raz mi wywaliło grę do pulpitu bez pokazania żadnego błędu.

Ciężko stwierdzić czy to wina windowsa ,błędu gry czy sterowników amd .

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dobrze :/. Ja jeszcze siedzę na starym Windowsie i jest Oki.

Coś ta ostatnia aktualizacja wniosła, jakby lepiej siadalo . Dziś 2 rekordy tego sezonu siadly. Rival naprawiony już parę dni na nim gram i chyba spowrotem mi się ułożyła w ręce już:) .

3fb51b2f5b3e5924.jpg

 

84dc179672c74c9f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana taniej myszki "gejmingowej" na nową lepszą z dobrym czujnikiem dały większą poprawę w graniu pvp niz sie spodziewałem. Nie gram duzo w apexa bo czasu brak i nie jestem żadnym hardkorowym graczem ale w tym sezonie juz około 35 wygranych meczy wiec jak na takiego leśnego dziadka jak ja nie jest zle. Wczoraj zagrałem tylko jeden mecz i w dodatku w połowie meczu jeden z trójki randomów odłączył się (pewnie mama zawołała na kolacje ;-) ) wiec zostalismy we dwójkę z jakimś randomowym graczem (jak sie pozniej okazało też polakiem), szczescie nam dopisało a przeciwnicy jacy nam sie trafiali byli mocno nierozgarnięci wiec we dwójkę porobilismy pod koniec pare 3 osobowych teamów i wpadł kolejny win do kompletu. Próbowalem też grać w nowego CoD-a ale Apex daje mi duzo wiecej emocji i wg mnie jest duzo bardziej dopracowaną grą (pomijając roznice w samej rozgrywce). Ostatnio testuje zestaw R301 + R99 i daje to obiecujące efekty (tylko trzeba pamietać o amunicji).

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć macie jakieś sposoby na podniesienie klatek po przez komendy uruchamiania lub config czy cos ?

 

Tak- dx lvl

Szukaj w YT, znajdziesz i jeszcze coś było. Jeśli aktualne to daj znać, pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualiziwalem Windowsa do 1909 , nic niepokojącego się nie dzieje . Fpsy takie same , nie wyrzuca gry , nie klatkuje . Więc jest dobrze:) . Z kompem też się nic złego nie dzieje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o nowej aktualizacji ? Jak dla mnie ciekawa

 

- Zwiększenie MAX lv do 500

- Więcej pakietów APEX w zależności od poziomów

- Nowe zawieszki

 

Edytowane przez MroznyPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, bo 100Lv nabiłem chyba w pierwszym sezonie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, bo 100Lv nabiłem chyba w pierwszym sezonie .

 

na *uj wam te levele , przecież to nie ma żadnego znaczenia w tej grze (to nie RPG), zwykłe placebo dla dzieciaków nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakieś urozmaicenie. Jak dla mnie nie zaszkodzi :D Przynajmniej zwykłe gierki nabiorą trochę kolorów na głównym ekranie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na *uj wam te levele , przecież to nie ma żadnego znaczenia w tej grze (to nie RPG), zwykłe placebo dla dzieciaków nic więcej

Po to że jak grasz z randomami to widać czego można się po nim spodziewać , większy level teoretycznie bardziej ogarnięty gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to że jak grasz z randomami to widać czego można się po nim spodziewać , większy level teoretycznie bardziej ogarnięty gracz

 

taaa, jak widzisz jełopa to zazwyczaj jest jełopem :D Chociaż są ogary z niskim levelem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, jak widzisz jełopa to zazwyczaj jest jełopem :D Chociaż są ogary z niskim levelem. :)

Ogary z niskimi levelami to są pewnie ludzie którzy dostali bana za cheaty i pozakładali nowe konta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy update? Miał być chyba o 20, a ja nic nie mam...

 

Już jest, chyba 13 pak dostałem i oczywiście same gówno :D

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, sama kupa wyleciała mi :P . 14 szans i takie coś. Poza stutterem który teraz mam w apexie to zbytnio nie widzę jakieś fajnej poprawy . Jedynie że za lvl dostanie się pakiety , ale jak ma dropic sam kał, to lepiej żeby nic nie dropilo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie fajnie że dodali jeszcze FF. Brakuje mi tam typowego Deathmatchu do treningu

 

 

Edytowane przez MroznyPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jakiś patch wyszedł , wiadomo co poprawili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś na Radeonach RX5700 ? Są jakieś problemy z działaniem w tej grze ? po ostanich patchach na moim RX580 zero problemów. Gry nie wywaliło mi już z miesiąc . A wiem że jakiś czas temu był problem na RX5700 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie ma problemów, oglądałem gameplaye i wydawało się być wszystko oki w apexie. Ja w poniedziałek będę wiedział czy są problemy czy nie . Kolega gra na rx570 parę miesięcy i problemów nie ma :P .

 

Ps rx5700xt zamontowany , pograne . I jest jeden problem , karta zrzuca taktowanie na najniższych ustawieniach. Żeby zapewniła 240fps przez 90% rozgrywki trzeba w apexie ustawić sredbio-wysokie ustawienia , żeby karta szła pod dużym obciążeniem, lub zdjąć całkowicie limit fps , żeby karta się pocila . Inaczej karta się nudzi i w celu oszczędności energii zrzuca zegary, co skutkuje parosekundowym spadkiem fps, i chwilowymi scinkami ekranu . Na średnio wysokich mam praktycznie cały czas 240fps , ale zdarzają się sytuacje gdzie fps spadnie i po chwili wskakuje na swoje tory . Znalazłem 3 tricki, które powinny usunąć ten problem, jak któryś będzie działał to poinformuje .

 

W sterowniku amd wystarczy ustawić opcje chill dla karty z minimalnym fps na poziomie maksymalnego jaki chcemy osiągnąć, karta dzięki temu stara się trzymać nasze fpsy , dropy jakieś są, ale W podobnych miejscach co miałem na rtxie, wiec może procek nie wyrabia czy coś, ale przez większość czasu mam 240fps. Grałem wczoraj bez osd, więc nie wiem jak było z zegarami. Teraz jestem całkiem zadowolony , bo w końcu mogę grać na średnich detalach z takim samym fps jak na najniższych przy rtxie. Gra wygląda o niebo lepiej . Kultura pracy red devila jest na wysokim poziomie , ale trzeba pamiętać, że karta z tdp ponad 200w potrzebuje dobrego przewiewu w budzie . Karta podczas swojego maksymalnego boosta bierze 222w :)

 

 

Zrobilem uv karty , zablokowałem fpsy na 160, i ustawiłem średnie detale.

No i jak widać kolejny rekord siadl ^^. Jakoś lepiej mi się strzela na średnich, mając nawet mniej fps. Chyba zostanę na średnich i okolicach 160fps w tej grze .

 

df358ae6c9366fdc.jpg

 

9f8bc02af3e6c493.jpg

 

Edit. Nie, nie miałem ani jednego crasha gry , kolega jedzie na moim ex rx570 i też nie ma crashy :).

Jak chcesz brać rx5700/xt i grać na niskich detalach to jednak odradzam , fps pływają , głównie w "miastach" podczas akcji , średnio wysokie utrzymują podobne fpsy do niskich w tych miejscach, ale nie odczuwa się ścinek , tak jak ma to miejsce na niskich.

Teraz mam custom ustawienia średnie , fps_max 160 , średni zanotowany fps przez 7h gry to 159.5fps, praktycznie nigdy mi nie dropi fps poniżej 160, przynajmniej nie widziałem na liczniku .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad miesiąc cisza w temacie, wiec pozwolę sobie na Double post.

 

Są tu wariaci , co grają w 240fps w apexa :P?

Jak u was wygląda fps w mieście przy dworcu? Chodzi o miasto w którym jest budowa ? Też wam dropia tam fps w okolice 160 :P ? Zauważyłem, że tam chrupie z powodu procesora , bo karta sie nudzi a rdzenie na czerwono . Tylko zastanawia mnie teraz , czy na takim ryzenie 3700x te dropy są mniejsze .

 

Nowe tryby całkiem spoko , ostatnio sie rozegralismy w ta gierkę i zaczęło bardzo dobrze iść, wczoraj jakiś kosmiczny dzien , na dzień dobry cala ekipa po okolicach 3000dmg natrzaskała, fragow łącznie ponad 30 , coraz przyjemniej się gra , jak tak pomyślnie skill się uklada :) . Czempionów wpadło bardzo dużo.

Statystyki sezonu chyba całkiem nie najgorsze mam : 2d720d80d1feabe4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzam temat.

Otóż mam pewien problem. Miewam crash apexa w losowym momencie. Nieraz jest pare dni oki, a nieraz mnie wyrzuci po godzinie rozgrywki. W podgladzie zdarzeń widnieje wpis "aplikacja easy anti cheat została pomyślnie zatrzymana". Problem pojawił się od czasu jak zmieniłem platformę na intela. Nieraz mogę grać pare godzin i jest oki, a nieraz po 2 meczach wyłącza gre. Ma ktoś fixa na to zjawisko ? Jest to dość wkurzające jak dla mnie. 

A na marginesie, nikt już nie gra w apexa ? Wolicie warzone i styl gry cpl meksyk :E? Widac ze do apexa wracają gracze z warzone. Teraz co mecz prakrycznie trafia się jakichś Kamperow co kutasza w domkach do czasu aż ktoś zacznie się strzelać, dobrze ze jest to jeszcze mały procent takich graczy, bo nie wyobrażam sobie grac w tak dynamiczna gre, stylem kampera... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wina nowego upadte windowsa, bo stawialbym na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Właśnie sprawdziłem i widzę, że mam fabrycznie ustawione sharpness 5 w skali na 10. Jak zjadę do zera, czcionki miękną, ale na tym fabrycznym ustawieniu wyglądają bdb. A efektów halo i obwódek nie widzę, więc na razie tak zostawiam. @PiPoLiNiO@sniperwolfJak FO32 ma ustawioną ostrość domyślnie?
    • Od jakiegoś czasu mam problemy z tym że przy włączeniu komputera nie wszystkie urządzenia USB są wykrywane. Głównie to dotyczyło dongla do klawiatury USB albo odbiornika BT. Ale ostatnio problem zaczął dotyczyć myszki.   I dzisiaj też tak się stało - po włączeniu myszka nie działa, nic się na niej nie świeci. Nie chciało mi schylać więc wyłączyłem komputer przyciskiem, tak normalnie jednym krótkim naciśnięciem a nie awaryjnym przytrzymaniem przez 4s. No i jak wyłączyłem komputer to już nie udało się go włączyć. 0 reakcji na przycisk, nic nie reaguje. Szybkie odłączenie kabli, komputer na biurko. Wyjąłem kartę graficzną i spróbowałem odpalić - startuje. Wkładam z powrotem kartę graficzną i ponownie startuje bez problemów.   Jako że już miałem komputer na biurku to skorzystałem z okazji i dołożyłem kartę wifi na pcie. Wszystko poskładałem, komputer pod biurko, włączam i odpala jak gdyby nigdy nic.   Załadował się Windows i chciałem odpalić menedżer urządzeń by sprawdzić czy karta się poprawnie zainstalowała. Zanim się przeklikalem to komputer się cały wyłączył bez ostrzeżenia. To było w samym Windowsie bez praktycznie żadnego ostrzeżenia. Po uruchomieniu ponownie wszystko wskazuje na to że działa jak należy.   Dodam że jak na razie nie było żadnych podobnych problemów także pod obciążeniem. Az do dzisiaj nie było też nigdy problemów z uruchomieniem czy nagłymi wyłączeniami.   Teraz sprawdziłem i mobo było kupowane w 2019r czyli swoje lata już ma. Nie zauważają żadnych uszkodzeń na płycie jak teraz rozkręcalem skrzynkę.   Czy jest jakiś sposób na diagnozę umiejącej płyty głównej oprócz metody eliminacji przez podłączenie innych sprawnych komponentów i patrzenie czy coś się zmieniło?
    • Coś tu mocno jest nie tak, na pierwszy rzut to na ich miejscu wyłączyłbym E-Cores. W momencie w którym gra leci na jednym wątku to nawet czary nie pomogą.
    • @kalderon Jeśli mowa o lotach wojskowych to nie wystarczy. Ostrzały będą znacznie częstsze, nawet codzienne. Nadal pojedyncza rakieta czy nawet kilka, nie narobi szkód na tyle, by wyłączyć lotnisko wojskowe. Pojedyncze pasy na dzień czy kilka, może, ale nic więcej.
    • Już oficjalnie    Lepsza jakość Pokazali też trochę więcej 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...