Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zakakaikane

Grafika pod 4690k

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam GPU pod 4690k @ 3,5GHz, CPU niekręcone ale mam SilentiumPC Fortis 3 do niego i jeśli będzie taka potrzeba to wiem że mogę wykręcić te 4,5GHz bo sprawdzałem. Do tej pory nie było potrzeby OC.

Moja stara 750Ti umarła (PC się resetował przy starcie w kółko i artefakty na ekranie). Budżet 900-1100zł. Myślałem o Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce >KLIK< ale może coś rozsądniejszego jest w tej cenie. Do używek średnio jestem przekonany, szczerze nie znam się na tym za bardzo ale wiem że wiele modeli jest mocno wyeksploatowanych przez koparki i boję się wziąć nawet te z 1,5 roczną gwarancją, co myślicie?

 

Moja cała specyfikacja:

Z97-AR, 4690k, HyperX HyperX Blu 1600MHz CL9 4GBx2, Silentum PC Deus G1 Total 500W Peak 600W.

 

I tu 3 pytania w offtopie poza tematem GPU ale może ktoś udzieli pomocnej informacji:

- szukam w miarę taniej obudowy, nie zależy mi na bajerach, ma być przewiewna i stosunkowo cicha, poleciłby ktoś jakiś model?

- warto wymienić te RAMy na 16GB i coś nowszego, jeśli sporadycznie gram w najnowsze produkcje, raczej starsze tytuły i gry on-line

- czy ten zasilacz uciągnie tego 1060 lub coś innego czy też warto pomyśleć o wymianie na coś lepszego?

 

Z góry dziękuje Wam wszystkich serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa Zalman Z3 Plus ( 4 wentyle w zestawie )

 

Grafikę można rozważyć nawet RX570 4GB są po ok. 599 i 699 niezłe karty ...

 

Przy starszych gierkach ramu nie ma na razie po co ruszać , zasilacz da radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obudowa Zalman Z3 Plus ( 4 wentyle w zestawie )

 

Grafikę można rozważyć nawet RX570 4GB są po ok. 599 i 699 niezłe karty ...

 

Dorzuciłem Zalmana do koszyka ;) dzięki!

 

Czyli mówisz, że taka RX570 wystarczy? Nie ma sensu pakować się w 1060? Procek będzie spowalniał czy o co chodzi? Szczerze nigdy nie miałem Radeona, od zawsze nVidia ;-)

 

Edit: w sumie teraz zauważyłem że moja stara buda to Zalman Z1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ma upchane wsjo w Zalmanie Z1 :P

 

W promocji jest Asus Expedition RX 570 4 GB za 599 !! w www.x-kom.pl po wpisaniu kodu: walentynki ( regularna cena 799 ) + gry gratis !!!

 

Lub w www.morele.net jest Aorus RX 570 4 GB za 699 ;)

 

Są to bdb karty w tym budżecie niewiele ustępujące GTX 1060 .

 

Brałbym to :

https://zapodaj.net/765df9c9276cd.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz rx570 4GB za te 599zł albo poczekaj na GTX1660Ti, mają być w tym miesiącu po ok. 1300zł, a wydajność GTX1070. 1100zł za GTX1060 6GB jest nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam ma upchane wsjo w Zalmanie Z1 :P

 

W promocji jest Asus Expedition RX 570 4 GB za 599 !! w www.x-kom.pl po wpisaniu kodu: walentynki ( regularna cena 799 ) + gry gratis !!!

 

Lub w www.morele.net jest Aorus RX 570 4 GB za 699 ;)

Bierz rx570 4GB za te 599zł albo poczekaj na GTX1660Ti, mają być w tym miesiącu po ok. 1300zł, a wydajność GTX1070. 1100zł za GTX1060 6GB jest nieopłacalne.

 

Faktycznie, obejrzałem kilka testów, poczytałem recki i różnica jest kilku FPSów tak naprawdę, a 500zł różnicy! Dzięki wielkie, zamówiłem w x-komie ;-)

 

Edit: Do kiedy ta promka, ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, obejrzałem kilka testów, poczytałem recki i różnica jest kilku FPSów tak naprawdę, a 500zł różnicy! Dzięki wielkie, zamówiłem w x-komie ;-)

 

Edit: Do kiedy ta promka, ktoś wie?

Chyba do 11 lutego lub do wyczerpania kart w promocyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie używany gtx 1070(zmieścisz się w zakładanym budżecie), jeśli siedzisz w rozdzielczości full hd to dla gier procesorowych i tak będzie za mocna grafika, ale Wiesiek 3 już na tym zyska

. Mniej wydajne niż gtx 1070 będą również dobrym wyborem jeśli mają wysoki współczynnik wydajność cena tak jak 570 4gb na promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na 1660ti może 1060 jeszcze stanieją po premierze. 1660 bez TI może być ciekawym wyborem nie wiadomo tylko kiedy wyjdzie zawsze nowsza technologia i lepsze wsparcie Vulkana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz rx570 z dwoma grami. Gry na szybkiego sprzedasz za 150 zł, zakładając konta ~200 zł. Ja RE2 sprzedałem za 100 zł jako konto, bo i tak mam za dużo gier w kolejce. Kupujący założył nowe konto steam, wysłał mi dane do logowania, ja aktywowałem i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...