Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Heinrich07

Sens aktualizacji sterowników

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam takie pytanie. Czy jest sens zmiana sterowników przy premierach nowych gier? Chodzi o to, że właśnie wyszły sterowniki do RX-a 470, które jak dla mnie kompletnie spaprały ustawienia wentylatorów i temperatury w Wattmanie. Chciałem wrócić do starszych sterowników, gdzie jeszcze Wattman miał tam wentylatory normalnie ogarnięte zamiast tego wykresu co jest obecnie. Pakować się w to, czy lepiej nie? Jaki jest naprawdę sens i czy opłacalny aktualizacji sterowników przy premierze nowych gier? Zwykle to robiłem, ale nie powiem, te nowe ustawienia krzywej wentylatora mnie mocno irytują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany już milion razy.

 

Jeśli nie masz żadnych problemów, wydajność jest zgodna z przewidywaniami, a do tego siedzisz na dolnej granicy mid-endu, a nie na modelach topowych, aktualizacja sterowników graficznych jest w zasadzie niepotrzebna. Czasami wprowadzane są jakieś większe zmiany i wtedy można się zastanowić, ale programowo rdzeni do procesora graficznego i tak nie dołożysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzały się czasy pamiętam na gtx 660 że sterownik z jednego na drugi potrafił w grze dodać 20% więcej klatek. Trzeba czytać opisy jak pisze że zwiększa wydajność w takiej i takiej aplikacji to wtedy warto ściągnąć, jak nie masz tych aplikacji w których wydajność jest zwiększona to niekoniecznie trzeba instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...